Skocz do zawartości
DyndaS

Paczka zatrzymana w urzędzie celnym

Rekomendowane odpowiedzi

wartością celną tj. do cła i podatku - jest wartość faktycznie zapłacona - po prostu wyślij im tyle ile zapłaciłeś ....nie kombinuj zrób przelew z konta lub screen z tego "revolt " - tam naprawdę tego nikt nie będzie weryfikował jak będzie sie to trzymać kupy - +- 20% tego co u aukcji u chinola - nie ma na to czasu

nie wiem primo co to znaczy "skarga na czynności" ale w moim urzędzie by to nie przeszło i by decyzji nie zmieniło - najwyższej byś mogł odwołanie pisać - takich rzeczy raczej teraz nikt się nie boi jak postępuje zgodnie z literą prawa

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to prawda, ale kiedyś czytałem, że ta instytucja działa na podobnych zasadach do urzędu skarbowego i za wprowadzanie ich w błąd umyślnie czy nie umyślnie można beknąć :E znaczy można mieć problemy.

 

 

Hmmmm... w sumie jest "dział pocztowo-celny". Kurierzy chyba mają swoje działy? Tyle się niby mówi, że przy przesyłkach kurierskich są bardzo wysokie szanse na vat/cło :hmm:

 

wartością celną tj. do cła i podatku - jest wartość faktycznie zapłacona - po prostu wyślij im tyle ile zapłaciłeś ....nie kombinuj zrób przelew z konta lub screen z tego "revolt " - tam naprawdę tego nikt nie będzie weryfikował jak będzie sie to trzymać kupy - +- 20% tego co u aukcji u chinola - nie ma na to czasu

 

Dawno to już zrobiłem co napisałem w poprzednich postach.

 

Chociaż to są takie rzeczy, że sami by chyba mieli problem rozkminić co to dokładnie jest nawet po otwarciu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem im w piątek ten zrzut z aliexpress i potwierdzenie z karty, ale patrząc na trackingu paczka dalej wisi na cle. Dodzwonić też się do nich nie sposób, bo nikt tych telefonów nie odbiera.

 

Jak to wygląda z Waszego doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten WER w Zabrzu ludzie narzekają...

 

Moja paczka przyszła bez kontroli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje do tej pory też tak przychodziły. Chyba wyczerpałem limit szczęścia.

 

Jaką wartość miała ta Twoja i ile było podane na paczce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.330zł.

Na paczce etykieta oryginalna z Chin została zaklejona etykietą z Polski i jako nadawca widnieje "Sinotrans w imieniu i na rzecz Cainiao"

 

W tamtym roku też zamawiałem kilka przedmiotów i były chińskie naklejki...

 

OFC. Standard Shipping....darmowa wysyłka

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie 500 zł.

 

Tyle, że to przyszło jakoś do EU, a potem z innego kraju do mnie to wysyłali. Paczka zmieniła swój numer. Nie jestem jednak pewien co to za przewoźnik, ale jest pełen tracking. 3 tygodnie z chin do pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wszystko idzie przez Belgię(Liege) a zamawiałem kilka dni przed sylwestrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi po prostu o to aby dziwnym trafem tej paczki nie wrócili do nadawcy. Kontakt telefoniczny z nimi z tymi numerami podanymi na zawiadomieniu to jakaś fikcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi po prostu o to aby dziwnym trafem tej paczki nie wrócili do nadawcy. Kontakt telefoniczny z nimi z tymi numerami podanymi na zawiadomieniu to jakaś fikcja.

Wer Zabrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jakichś innych numerów niż ten na kwicie...dzwoń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Patrząc na opinie na google, nie napawa to optymizmem.

 

Przecież to coś zwane pocztą polską powinno być dawno zlikwidowane.

 

 

Od ponad godziny dzwonię na różne numery i nigdzie nikt nic nie odbiera.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień jeszcze nie minął a ci juz panikują. Jak byście nigdy nic w żadnym urzędzie nie załatwiali.

 

Przecież to coś zwane pocztą polską powinno być dawno zlikwidowane.

Jak zlikwidujesz Pocztę Polską to nikt nie będzie donosił listów do mniejszych miejscowości i po wsiach, bo się nie będzie opłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... wreszcie udało się, ale też za którymś razem pod 22 545 16 00 i pod 3. Dostałem info, że mają opóźnienia i trzeba czekać z 1,5 tygodnia.

 

 

Tydzień jeszcze nie minął a ci juz panikują. Jak byście nigdy nic w żadnym urzędzie nie załatwiali.

 

Jako, że pierwszy raz mi paczkę zatrzymali, to nie wiem jak to wygląda, a nie chcę aby ją cofnęli. Na zawiadomieniu są numery w celach informacyjnych i nikt ich przez ponad godzinę dzwonienia po prostu nie odbiera, to chyba coś jest zdecydowanie nie halo. Czemu dzwoniąc pod firmach kurierskich czy inpost tego problemu nie ma?

 

To obrazuje tylko patologię tej instytucji.

 

 

 

Jak zlikwidujesz Pocztę Polską to nikt nie będzie donosił listów do mniejszych miejscowości i po wsiach, bo się nie będzie opłacać.

 

Bzdura... Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał wypełnić tą lukę. Ewentualnie inne firmy odpowiednio dostosują się do tego.

 

Nie bez powodu nigdy nic nie wysyłam pocztą polską. Szkoda czasu i nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zawiadomieniu są numery w celach informacyjnych i nikt ich przez ponad godzinę dzwonienia po prostu nie odbiera, to chyba coś jest zdecydowanie nie halo. Czemu dzwoniąc pod firmach kurierskich czy inpost tego problemu nie ma?

To akurat łatwo sobie wyobrazić, wystarczy choć raz np. wybrać się na rejestrację do przychodni po numerek. Punkt 7.00, 15 ludzi w kolejce (z czego pierwsi przyszli dla pewności przed 6), telefon zaczyna dzwonić 6:50 i nie przerywa do 10:00 i jedna kobieta do ogarnięcia tego + jeszcze ludzi dochodzących w innych sprawach, bo trzeba jakieś dokumenty czy co innego.

W inpoście może i się na infolinię dodzwnonisz, ale nie dostaniesz nic poza kwiecistymi zapewnieniami, że wszystko będzie w porządku i że na pewno zaraz dojdzie, ew. że przekażą sprawę dalej :D

 

Bzdura... Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał wypełnić tą lukę. Ewentualnie inne firmy odpowiednio dostosują się do tego.

 

Nie bez powodu nigdy nic nie wysyłam pocztą polską. Szkoda czasu i nerwów.

No to spróbuj sobie wysłać list inpostem to zobaczysz. Co starsi labowicze pewnie pamiętają jak inpost "wypełniał lukę" dostarczania powiadomień sądowych i historie jak komuś przychodziło wezwanie spóźnione dwa tygodnie względem terminu rozprawy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tutaj nie ma infolinii pod tymi numerami na zawiadomieniu.... Nikt tych telefonów po prostu nie odbiera. Wystarczy sobie też poczytać opinie na google.

 

 

Chyba jesteś pracownikiem poczty polskiej, a może i nawet działu pocztowo-celnego 8:E

 

Także proszę abyś mi moją paczkę jak najszybciej wysłał do mnie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta to PRL pełną gębą. 2 okienka z 8 otwarte i 6 osób kawusiuje w ogromnym pokoju socjalnym przy gigantycznym stole.

Bo co?

Z telefonem jest to samo. Jak jest przy biurku to odbierze, a że z reguły przy biurku nikogo nie ma to trudno. Próbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tutaj nie ma infolinii pod tymi numerami na zawiadomieniu....

Brawo, wreszcie zrozumiałeś! To jest numer do ludzi, którzy mają normalną pracę obowiązki, a nie tylko siedza i odbierają telefony od rozdrażnionych interesantów.

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo, wreszcie zrozumiałeś! To jest numer do ludzi, którzy mają normalną pracę obowiązki, a nie tylko siedza i odbierają telefony od rozdrażnionych interesantów.

 

 

No brawo... to po co te numery telefonów jako "informacja", aby właśnie na nie dzwonić, skoro i tak nikt ich nie odbiera :E ?

 

By wystarczyło zrobić po prostu infolinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Patrząc na opinie na google, nie napawa to optymizmem.

 

Przecież to coś zwane pocztą polską powinno być dawno zlikwidowane.

 

 

Od ponad godziny dzwonię na różne numery i nigdzie nikt nic nie odbiera.

Przecież Poczta Polska bardzo sprawnie działa. A to, że delegatura urzędu celnego jest zapchana to inna sprawa.

Chcesz by szybko paczki dochodziły to nie kupuj z chin a od sprzedawców krajowych.

 

Kurier wcale szybciej by nie doszedł, no chyba, że specjalna przesyłka kurierska kosztująca już 30 usd... no ale dostajesz to za co płacisz. Do tego kurierzy na cle oszukują

Na poczcie policzą Ci 23% chyba z 15 zł opłat a u kuriera np DHL policzą ci 23% + VAT za koszt dostawy i nie wazne że dostawa kosztowała X, oni Ci naliczą z automatu jeszcze vat od 100usd kosztu dostawy bo taki mają taryfikator a jak chcesz refund to pisz podanie + pełnomocnictwo listownie wraz z opłatą 20zł + w ogóle 82 zł za samą odprawe jako tako i kop się z nimi miesiącami emailami na które nie odpisują.

 

DHL też zdelegalizować?

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment dalej wisi na celnym.

 

Ciekawe kiedy wreszcie uda im się to ogarnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Poczta Polska bardzo sprawnie działa. A to, że delegatura urzędu celnego jest zapchana to inna sprawa.

Chcesz by szybko paczki dochodziły to nie kupuj z chin a od sprzedawców krajowych.

 

Kurier wcale szybciej by nie doszedł, no chyba, że specjalna przesyłka kurierska kosztująca już 30 usd... no ale dostajesz to za co płacisz. Do tego kurierzy na cle oszukują

Na poczcie policzą Ci 23% chyba z 15 zł opłat a u kuriera np DHL policzą ci 23% + VAT za koszt dostawy i nie wazne że dostawa kosztowała X, oni Ci naliczą z automatu jeszcze vat od 100usd kosztu dostawy bo taki mają taryfikator a jak chcesz refund to pisz podanie + pełnomocnictwo listownie wraz z opłatą 20zł + w ogóle 82 zł za samą odprawe jako tako i kop się z nimi miesiącami emailami na które nie odpisują.

 

DHL też zdelegalizować?

3-4 dni i jest przesyłka...

Co do reszty to na jakiej postawie doliczają takie opłaty?

Nie wygląda to legitnie...mówisz na swoim przykładzie czy słyszałeś to?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość określili ostatecznie na 484 zł, ale to też z przesyłką. Chociaż to zagmatwane, bo i tam kupony.

 

Co do opłat:

 

VAT 23% - 111 zł

Przedstawienie do kontroli celnej: 8,50 zł

Przesłanie adresatowi dowodu odprawy celnej: 6,00

Zainkasowanie od klienta należnmości celnych i podatkowych oraz przekazanie ich na rachunek urzędu celnego: 3,40

 

Całość 128,90 zł

 

17,90 zł dodatkowych opłat... Czyli w części przypadków, po prostu nie warto obierać przesyłki i to olać.

 

Tak swoją drogą... Przy zakupach aliexpress coś "grozi" w przypadku nie odebrania paczki? Dajmy na to odbije się od kontroli celnej.

 

Listonosz mi sugerował, abym nie odbierał :E

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...