Skocz do zawartości
Fenomeno

[Zestaw] 2000zł Gry/M-OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Potrzebuje zestaw dla kuzyna do +/- 2000zł bez monitora. Grane będzie we wszystko, najnowsze tytuły też wchodzą w grę. Jeśli będzie możliwość jakiegoś OC to jak najbardziej skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZESTAW

 

Budżetowo mocno ale komputer będzie zapewniał całkiem niezłą wydajność. 200zł ponad budżet ale moim zdaniem nie ma sensu schodzić niżej o te 2 stówki, ponieważ tutaj już nie ma bardziej budżetowych odpowiedników dla zastosowanych części.

Także musielibyśmy iść albo w gorszy procesor - jakieś 4 rdzeniowe modele lub znacznie wolniejsze i starsze karty graficzne. Nie ma to sensu bo według mnie Ryzen 1600 i 1650 Super to takie minimum w co się bym polecał kierować.

Osobiście jeszcze rozważyłbym czy jest sens kupować 8GB ram czy nie lepiej pójść już za ciosem i dołożyć parę złotych do 2x8GB, np taki model: G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) za 279,00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w tych samych pieniądzach ma zestaw, który ja zaproponowałem - dostaje szybsze, znacznie mniej prądożerne i dużo nowsze GPU i dwa razy większy dysk SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB vram vs 8gb. Każdy wybiera co woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy 4-6 vram nic nie zmienia w grach w przypadku low-end, i prędzej zabraknie mocy niż samej pamięci, ale to wróżenie trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB vram vs 8gb. Każdy wybiera co woli.

Co z tego jak wydajnościowa przepaść pomiędzy RX570, a 1650 super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak wydajnościowa przepaść pomiędzy RX570, a 1650 super...

też brałbym 1650s ale z tą przepaścią cie poniosło trochę te karty są porównywalne do siebie :)

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

17% to raczej nie porównywalne, po oc będzie z 20% ;)

 

wydajnosc.png

 

Do tego opłacalność ciut lepsze dla nv.

 

oplacalnosc.png

 

Przy czym realna cena rx 570 na teraz to ok 650zł a nie 590 jak na wykresie.

 

Podkręcanie też na + dla nv, nie mówiąc o poborze prądu.

 

 

Co do zestawu to r5 1600 w rewizji AF + gtx 1650 super gigabyte + MSI B450M PRO-VDH MAX + BALLISTIX SPORT LT 16GB (2X8GB) DDR4 3000MHZ CL15 RED + SILENTIUMPC REGNUM RG4 PURE BLACK (SPC177) itd.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak wydajnościowa przepaść pomiędzy RX570, a 1650 super...

Przecież nie będę podawał takiego samego zestawu jak ty, nie krytykowałem go tylko podałem alternatywę. Tez uważam ze gtx1650Super to dobra karta ale wiele osób uważa, ze 4GB to już za mało i za rok trzeba będzie kartę zmieniac. Na szczęście nvidia dobrze sobie radzi z alokacja pamięci, bo na rx5500xt 4GB w niektórych grach obcina bardzo mocno wydajność. Czasami za 700zl, da się kupić rx580 8gb i to już moim zdaniem lepszy wybór od gtx1650 Super, ponieważ nie ufam nvidii, ze za rok, po wprowadzeniu ampere, jak teraz z pascalami nagle turingi z serii GTX nie zaczną tracić na wydajności w stosunku do radeonow, a wytłumaczenie dlaczego tak się dzieje zawsze się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Wszystko złożone, czarny ekran. Zestaw podany w drugim poście. Dzwonili do mojego kuzyna, że nie mają na stanie pamięci z koszyka i zamienili je na : G.SKILL 8GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x4GB

 

Proszę o poradę dlaczego tak może być. Moim zdaniem płyta nie supportuje 3200 w standardzie i dlatego nie bootuje. Druga opcja to stary bios. W poniedziałek dzwonię do x-komu jak to wygląda z flashem biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nie najgorszy, aczkolwiek to 8gb przy rx570 zbędne. Co do problemu, sklep poskładał cała budę? Jeśli chodzi o ram to nie tutaj problem płyta zmniejszy taktowanie. Podaj więcej szczegółów, wiatraki w budzie się kręcą? mobo daje jakieś znaki beep? Bios to też nie problem bo mobo w wersji max pod obecnie nowe ryzeny, a nie 1 generacji. Opisz dokładnie co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

https://www.x-kom.pl/lista/3wx96p6ms?partnerid=100227881&sm12=NTI=&ts=1569861275&token=6353fd8699e68ec52530928b8a50fd2d&85 to jest ten zestaw z 1650. Wentylatory wszystkie się kręcą CPU/GPU/Obudowa. Na ekranie czarno, dioda monitora cały czas mruga. Podłączyłem speaker i totalna cisza.

 

Polecam ci napisać do tego specjalisty co składał ci tego kompa i niech ci pomoże w tej sprawie.

Edytowane przez BloodyStorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem do 1600AF nie potrzeba aktualizacji biosu, przecież płytk odczytuje go jako pełnoprawnego Pinnacle Ridge, więc teoretycznie nie powinno działać na B350 od strzała. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo niekompatybilny RAM lub BIOS do flasha. Jutro rano zadzwonię na techniczne do x-koma zobaczę co mi powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzone mniejsze pamięci i nadal nie działa. Kartę podmieniłem tez czarny obraz. Formularz i leci do x-komu na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam wciąż na informację z serwisu. Komputer jest tam od 23 stycznia i nadal nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...