Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Przymierzam się do zakupu nowych głośników i potrzebuję Waszej pomocy. Obecnie mam jakieś stare creativy 5.1 z przed 15-20 lat. Gram na słuchawkach więc sprzęt miałby służyć do muzyki rożnego rodzaju od disco polo po hip hop ;) i filmów. Szukam jakiegoś porządnego sprzętu, ale z zachowaniem rozsądku - nie jestem jakimś fanatykiem czy audiofilem. Oczywiście sam pogrzebałem trochę i znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/glosniki-edifier-s350db-2-1-bluetooth-pilot-aux-7903954793 . Bardzo mi się podobają wizualnie, dużo też dobrego przeczytałem. Dobry wybór czy znajdzie się coś lepszego w podobnym budżecie? Obecnie nie posiadam żadnej karty dźwiękowej, śmigać by to miało na zintegrowanej karcie w aourusie z390 pro.

 

Z góry dzięki za pomoc !

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wolałbyś więcej naturalności to celuj w 2.0, np. coś typu Edifier S1000DB (mają wejście optyczne, więc jakość DAC karty dźwiękowej nieistotna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wolałbyś więcej naturalności to celuj w 2.0, np. coś typu Edifier S1000DB (mają wejście optyczne, więc jakość DAC karty dźwiękowej nieistotna).

 

Duża jest różnica między tymi zestawami? Jeśli ma to jakieś znaczenie to często słucham muzyki z dala od biurka. Fajny zestaw, pytanie czy basu jest wystarczająco?

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli lubisz bas, to bedziesz zadowolony, 8calowy glosnik zrobi robote.

 

Mówisz o modelu 350?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak. chyba czytałeś specyfikacje/opis aukcji, nie kupujesz obrazków...

 

btw. moim zdaniem są trochę drogo wycenione... ale to moje zdanie. Ja nigdy bym nie kupił takiego nowego przetu, wolałbym uzywany o klase wyższy.

a sprzet uzywany ktory zagra bardzo podobnie to edifier 2.1 c3 już od 350 pln. 9 stówek w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak. chyba czytałeś specyfikacje/opis aukcji, nie kupujesz obrazków...

 

btw. moim zdaniem są trochę drogo wycenione... ale to moje zdanie. Ja nigdy bym nie kupił takiego nowego przetu, wolałbym uzywany o klase wyższy.

a sprzet uzywany ktory zagra bardzo podobnie to edifier 2.1 c3 już od 350 pln. 9 stówek w kieszeni

 

Jeżeli chodzi o używki to ciężko znaleźć coś w dobrym stanie - z rysami, ubytkami itp jak dla mnie odpadają. Faktycznie cena jest dość wysoka dlatego założyłem temat na forum żeby się upewnić czy warto ew. czy w tej cenie jest coś "lepszego". Raczej wezmę ten zestaw 2.1 - pytanie tylko czy potrzebuję do niego kartę dźwiękową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są tez inne (wyższe) modele edifierów 2.1 w cenie 500-800. sam ostatnio ogladalłem dla kolegi. Moim zdaniem naprwade jest w czym wybierac.

 

Na płycie masz dosyć dobra integre do dźwięku, jesli nie jesteś audiofilem to wystarczy z pewnością.

 

masz na tej wypasionej plycie tez wyjscie cyforwe i analogowe, mozesz sobie potestować na ktorym zestaw bedzie grał lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są tez inne (wyższe) modele edifierów 2.1 w cenie 500-800. sam ostatnio ogladalłem dla kolegi. Moim zdaniem naprwade jest w czym wybierac.

 

Na płycie masz dosyć dobra integre do dźwięku, jesli nie jesteś audiofilem to wystarczy z pewnością.

 

masz na tej wypasionej plycie tez wyjscie cyforwe i analogowe, mozesz sobie potestować na ktorym zestaw bedzie grał lepiej :)

 

 

 

Dzięki bardzo za odpowiedź. Zamówiłem wczoraj S350DB. Przyjdą , przetestuję i napiszę jak wrażenia. Ogólnie sporo hajsu, ale zawsze są raty 0 ;) Jak odczuję że nie są tyle warte to zrobię tak jak piszesz - poszukam czegoś tańszego. Możesz ew. podać jakieś modele godne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S350DB jako komputerowe 2.1 są dobre i w miarę dobrze wycenione, natomiast w tej cenie możesz złożyć znacznie lepszy zestaw stereo (wzmacniacz+kolumny), pytanie ile masz miejsca i jaką akustykę. S1000DB też zagrają dużo lepiej, tylko wiadomo, nie masz suba z 8 calówką. Pytanie czego słuchasz i w jaki sposób

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S350DB jako komputerowe 2.1 są dobre i w miarę dobrze wycenione, natomiast w tej cenie możesz złożyć znacznie lepszy zestaw stereo (wzmacniacz+kolumny), pytanie ile masz miejsca i jaką akustykę. S1000DB też zagrają dużo lepiej, tylko wiadomo, nie masz suba z 8 calówką. Pytanie czego słuchasz i w jaki sposób

 

Fajnie, że piszecie o czymś lepszym w tej kwocie z tym że nie padły żadne konkrety. Napisz proszę co byłoby fajniejszego - konkretne modele jak wspomniałeś wzmacniacz + kolumny.

Głośniki przyszły dopiero co podłączyłem. Grają dobrze, moc taka że można dyskotekę robić - sztos! Jakość dźwięku mam wrażenie że mogłaby być troszkę lepsza, ale na razie leci muza z telefonu (youtube hhehe). Oczywiście biorąc pod uwagę poprzedni sprzęt który miał już swoje lata to jest przeskok o kilka klas. Jeżeli chodzi o warunki w jakich ma to grać to jest to niewielki pokój-sypialnia 11m2. Stać ma to wszystko na biurku 65x135. Muzyka + filmy odtwarzane z pcta (youtube, filmy w lepszej jakości). Jeżeli czegoś nie podałem co jest istotne to chętnie dodam co trzeba.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...