Forum PCLab.pl: Głośniki 2.1 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Głośniki 2.1

#1 Użytkownik jest niedostępny   karsone 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Styczeń 2020 - 16:06

Witam !

Przymierzam się do zakupu nowych głośników i potrzebuję Waszej pomocy. Obecnie mam jakieś stare creativy 5.1 z przed 15-20 lat. Gram na słuchawkach więc sprzęt miałby służyć do muzyki rożnego rodzaju od disco polo po hip hop ;) i filmów. Szukam jakiegoś porządnego sprzętu, ale z zachowaniem rozsądku - nie jestem jakimś fanatykiem czy audiofilem. Oczywiście sam pogrzebałem trochę i znalazłem coś takiego https://allegro.pl/o...-aux-7903954793 . Bardzo mi się podobają wizualnie, dużo też dobrego przeczytałem. Dobry wybór czy znajdzie się coś lepszego w podobnym budżecie? Obecnie nie posiadam żadnej karty dźwiękowej, śmigać by to miało na zintegrowanej karcie w aourusie z390 pro.

Z góry dzięki za pomoc !

Ten post był edytowany przez karsone dnia: 10 Styczeń 2020 - 16:09

#2 Użytkownik jest niedostępny   Kyle_PL 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Styczeń 2020 - 16:55

Jak wolałbyś więcej naturalności to celuj w 2.0, np. coś typu Edifier S1000DB (mają wejście optyczne, więc jakość DAC karty dźwiękowej nieistotna).

#3 Użytkownik jest niedostępny   karsone 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Styczeń 2020 - 18:37

Zobacz postKyle_PL, o 10 Styczeń 2020 - 16:55, napisał(a):

Jak wolałbyś więcej naturalności to celuj w 2.0, np. coś typu Edifier S1000DB (mają wejście optyczne, więc jakość DAC karty dźwiękowej nieistotna).

Duża jest różnica między tymi zestawami? Jeśli ma to jakieś znaczenie to często słucham muzyki z dala od biurka. Fajny zestaw, pytanie czy basu jest wystarczająco?

Ten post był edytowany przez karsone dnia: 10 Styczeń 2020 - 18:37

#4 Użytkownik jest niedostępny   Quentin88 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Styczeń 2020 - 21:28

jesli lubisz bas, to bedziesz zadowolony, 8calowy glosnik zrobi robote.

#5 Użytkownik jest niedostępny   karsone 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Styczeń 2020 - 23:03

Zobacz postQuentin88, o 11 Styczeń 2020 - 21:28, napisał(a):

jesli lubisz bas, to bedziesz zadowolony, 8calowy glosnik zrobi robote.

Mówisz o modelu 350?

#6 Użytkownik jest niedostępny   Quentin88 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2020 - 00:33

no tak. chyba czytałeś specyfikacje/opis aukcji, nie kupujesz obrazków...

btw. moim zdaniem są trochę drogo wycenione... ale to moje zdanie. Ja nigdy bym nie kupił takiego nowego przetu, wolałbym uzywany o klase wyższy.
a sprzet uzywany ktory zagra bardzo podobnie to edifier 2.1 c3 już od 350 pln. 9 stówek w kieszeni

#7 Użytkownik jest niedostępny   karsone 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2020 - 12:02

Zobacz postQuentin88, o 12 Styczeń 2020 - 00:33, napisał(a):

no tak. chyba czytałeś specyfikacje/opis aukcji, nie kupujesz obrazków...

btw. moim zdaniem są trochę drogo wycenione... ale to moje zdanie. Ja nigdy bym nie kupił takiego nowego przetu, wolałbym uzywany o klase wyższy.
a sprzet uzywany ktory zagra bardzo podobnie to edifier 2.1 c3 już od 350 pln. 9 stówek w kieszeni

Jeżeli chodzi o używki to ciężko znaleźć coś w dobrym stanie - z rysami, ubytkami itp jak dla mnie odpadają. Faktycznie cena jest dość wysoka dlatego założyłem temat na forum żeby się upewnić czy warto ew. czy w tej cenie jest coś "lepszego". Raczej wezmę ten zestaw 2.1 - pytanie tylko czy potrzebuję do niego kartę dźwiękową?

#8 Użytkownik jest niedostępny   Quentin88 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Styczeń 2020 - 19:46

są tez inne (wyższe) modele edifierów 2.1 w cenie 500-800. sam ostatnio ogladalłem dla kolegi. Moim zdaniem naprwade jest w czym wybierac.

Na płycie masz dosyć dobra integre do dźwięku, jesli nie jesteś audiofilem to wystarczy z pewnością.

masz na tej wypasionej plycie tez wyjscie cyforwe i analogowe, mozesz sobie potestować na ktorym zestaw bedzie grał lepiej :)

#9 Użytkownik jest niedostępny   karsone 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Styczeń 2020 - 19:55

Zobacz postQuentin88, o 13 Styczeń 2020 - 19:46, napisał(a):

są tez inne (wyższe) modele edifierów 2.1 w cenie 500-800. sam ostatnio ogladalłem dla kolegi. Moim zdaniem naprwade jest w czym wybierac.

Na płycie masz dosyć dobra integre do dźwięku, jesli nie jesteś audiofilem to wystarczy z pewnością.

masz na tej wypasionej plycie tez wyjscie cyforwe i analogowe, mozesz sobie potestować na ktorym zestaw bedzie grał lepiej :)

Dzięki bardzo za odpowiedź. Zamówiłem wczoraj S350DB. Przyjdą , przetestuję i napiszę jak wrażenia. Ogólnie sporo hajsu, ale zawsze są raty 0 ;) Jak odczuję że nie są tyle warte to zrobię tak jak piszesz - poszukam czegoś tańszego. Możesz ew. podać jakieś modele godne uwagi.

#10 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• Telegram: @D0M4NSKY
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Styczeń 2020 - 19:57

S350DB jako komputerowe 2.1 są dobre i w miarę dobrze wycenione, natomiast w tej cenie możesz złożyć znacznie lepszy zestaw stereo (wzmacniacz+kolumny), pytanie ile masz miejsca i jaką akustykę. S1000DB też zagrają dużo lepiej, tylko wiadomo, nie masz suba z 8 calówką. Pytanie czego słuchasz i w jaki sposób

Ten post był edytowany przez TrueFaith dnia: 13 Styczeń 2020 - 19:59

#11 Użytkownik jest niedostępny   karsone 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2020 - 17:27

Zobacz postTrueFaith, o 13 Styczeń 2020 - 19:57, napisał(a):

S350DB jako komputerowe 2.1 są dobre i w miarę dobrze wycenione, natomiast w tej cenie możesz złożyć znacznie lepszy zestaw stereo (wzmacniacz+kolumny), pytanie ile masz miejsca i jaką akustykę. S1000DB też zagrają dużo lepiej, tylko wiadomo, nie masz suba z 8 calówką. Pytanie czego słuchasz i w jaki sposób

Fajnie, że piszecie o czymś lepszym w tej kwocie z tym że nie padły żadne konkrety. Napisz proszę co byłoby fajniejszego - konkretne modele jak wspomniałeś wzmacniacz + kolumny.
Głośniki przyszły dopiero co podłączyłem. Grają dobrze, moc taka że można dyskotekę robić - sztos! Jakość dźwięku mam wrażenie że mogłaby być troszkę lepsza, ale na razie leci muza z telefonu (youtube hhehe). Oczywiście biorąc pod uwagę poprzedni sprzęt który miał już swoje lata to jest przeskok o kilka klas. Jeżeli chodzi o warunki w jakich ma to grać to jest to niewielki pokój-sypialnia 11m2. Stać ma to wszystko na biurku 65x135. Muzyka + filmy odtwarzane z pcta (youtube, filmy w lepszej jakości). Jeżeli czegoś nie podałem co jest istotne to chętnie dodam co trzeba.

Ten post był edytowany przez karsone dnia: 14 Styczeń 2020 - 17:29

Strona 1 z 1