Skocz do zawartości
mthRAV

Laptop 6-7 tys. do gier i użytku domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki Dell byłby dobrą propozycją? Aktualnie w promocji. https://www.x-kom.pl/p/503017-notebook-laptop-173-dell-inspiron-g7-i7-9750h-16gb-4801tb-win10-rtx2060.html?_ga=2.176048875.89242354.1578436161-1778509540.1554594591&_gac=1.243001910.1576088835.EAIaIQobChMI4JfYtZyu5gIVisgZCh1-1wYzEAEYASAAEgJxS_D_BwE

 

Rozważam też lenovo legion y740-17. Czy jest lepsze niż w/w Dell i Asus rog strix g g731?

 

Zależy mi na dobrym chłodzeniu.

Edytowane przez mthRAV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety link się nie otwiera więc trudno określić co to za Dell.

Podaj też czy laptop ma być z systemem, czy może być bez?W dobrej cenie jest też:

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512/Win10 za 5999zł

Z podobnym wyposażeniem jak HP, choć jest tu 120Hz matowa matryca, za to laptop jest nieco tańszy. Układ chłodzenia daję radę z utrzymaniem dosyć niskich temperatur.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link poprawiłem, powinien już działać. Po dodaniu kodu promocyjnego zdejmuje 450 zł z ceny. System mam, więc jest niepotrzebny. Czy zarówno w omenie jak i asusie nie zdarza się throttling? I jak na ich tle wypada dell i lenovo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem jesteś już bardzo blisko laptopów z RTX 2070 a tutaj przeskok wydajności jest już zauważalny ( w przeciwieństwie do RTX 2060 gdzie go prawie nie ma a i do RT ta karta jest za słaba).

 

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 - 7499 zł

 

Karta ta jest tez o wiele bardziej przyszłościowa ponieważ ma aż 8 GB RAM (GTX 1660Ti / RTX 2060 mają 6GB). Ekran oczywiście 144 HZ 17,3 cala.

 

 

Pozostając przy słabszych niż RTX 2070 kartach bardzo ciekawą propozycją jest też HP Pavilion Gaming który ma bardzo dobre chłodzenie, tutaj jego test: HP Pavilion Gaming 17 Review: Finally, a Quiet Gaming Laptop

HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti 144Hz - 5499 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem jesteś już bardzo blisko laptopów z RTX 2070 a tutaj przeskok wydajności jest już zauważalny ( w przeciwieństwie do RTX 2060 gdzie go prawie nie ma a i do RT ta karta jest za słaba).

 

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 - 7499 zł

 

Karta ta jest tez o wiele bardziej przyszłościowa ponieważ ma aż 8 GB RAM (GTX 1660Ti / RTX 2060 mają 6GB). Ekran oczywiście 144 HZ 17,3 cala.

 

 

Pozostając przy słabszych niż RTX 2070 kartach bardzo ciekawą propozycją jest też HP Pavilion Gaming który ma bardzo dobre chłodzenie, tutaj jego test: HP Pavilion Gaming 17 Review: Finally, a Quiet Gaming Laptop

HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti 144Hz - 5499 zł

 

 

Pavillon ma trochę za słabą kartę na moje potrzeby. Asus wygląda fajnie. Czy chłodzenie w nim da radę z tą kartą i procesorem i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus wygląda fajnie. Czy chłodzenie w nim da radę z tą kartą i procesorem i7?

 

Jak najbardziej, oto dokładny test tego modelu: LINK

I kilka cytatów:

 

Due to the powerful components held within its chassis, the G731GW gets toasty under load. However, the cooling system does a good job at directing heat away from the parts of the machine where users' hands rest.
The G731GW handles stress well. During our dual stress test (which runs Prime95 and FurMark for an hour), CPU and GPU clocks bounce up and down with small intermittent spikes in performance. This is likely to keep temperatures in check; the CPU die averages 86° and the GPU sits at a relatively balmy 75°.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie daje radę , choć odbywa się to kosztem głośności:

- fans get very loud
Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie daje redę , choć odbywa się to kosztem głośności:

 

Jak ktoś kupuje wydajny laptop do gier to raczej przedkłada wydajność nad głośność, nie sądzisz ;) ? Czy wolałbyś żeby laptop się gotował ale był cichy (patrz: Macbook Pro ) ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, oto dokładny test tego modelu: LINK

I kilka cytatów:

 

Dziękuję za test. Wygląda na to, że asus wypada nieźle. Czy lenovo legion y740-17 jest warty uwagi pod względem wydajności i chłodzenia? Może pod tym względem konkurować z asusem? Waham się już tylko między tymi dwoma laptopami, więc będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam y540 z rtx 2060 i 144hz matrycą i dla mnie jest spoko. W stresie jest głośny, ale jak to wyżej ktoś napisał wydajność przekłada się na głośność osobiście mi to nie przeszkadza, bo to w końcu laptop a nie stacjonarka. Na rtx 2060 nie ma problemów z odpaleniem gierek w najwyższych ustawieniach graficznych a na 2070 to już w ogóle będzie miazga. Procesor ten sam 9750h co do niego warto zastosować wg. mnie mały undervolting, który pozwoli zbić temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to jest test innego modelu Y740, a nie Y540.

 

Czy lenovo legion y740-17 jest warty uwagi pod względem wydajności i chłodzenia? Może pod tym względem konkurować z asusem? Waham się już tylko między tymi dwoma laptopami, więc będę wdzięczny za odpowiedź.

 

:hmm: :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki wariant y540-17 dokładnie rozważasz ale tutaj masz test z RTX 2060:

Lenovo Legion Y740-17IRH Review:

 

Rozważam ten wariant: https://www.x-kom.pl/p/524165-notebook-laptop-173-lenovo-legion-y740-17-i7-9750h-16gb-512-rtx2070-144hz.html

A także tego asusa, którego podałeś: https://www.x-kom.pl/p/520477-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-g-i7-9750h-16gb-512.html?partnerid=100607683&sm12=NDQ=&ts=1578690005&token=dfbb894433c08c0f8662bb71e42377b4&89

 

Który z nich wypada lepiej? Rozumiem, że karta graficzna na korzyść asusa. Wygląd natomiast skłania mnie w stronę lenovo.

 

Mam y540 z rtx 2060 i 144hz matrycą i dla mnie jest spoko. W stresie jest głośny, ale jak to wyżej ktoś napisał wydajność przekłada się na głośność osobiście mi to nie przeszkadza, bo to w końcu laptop a nie stacjonarka. Na rtx 2060 nie ma problemów z odpaleniem gierek w najwyższych ustawieniach graficznych a na 2070 to już w ogóle będzie miazga. Procesor ten sam 9750h co do niego warto zastosować wg. mnie mały undervolting, który pozwoli zbić temperatury.

 

Wolałbym y740, ze względu na lepsze wykonanie. Szkoda, że cena jest dość zaporowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś o Y540-17, a podałeś test Y740.scratchhead.gifscratchhead.gif

 

Autor wątku w dwóch miejscach pyta o model do którego recenzję podesłałem więc gdybyś czytał wątek a nie szukał gdzie by się tu do mnie przyczepić to być wiedział o co chodzi i nie droczył się o nieistotną literówkę w modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam ten wariant: https://www.x-kom.pl...2070-144hz.html

A także tego asusa, którego podałeś: https://www.x-kom.pl...bb71e42377b4&89

 

Który z nich wypada lepiej? Rozumiem, że karta graficzna na korzyść asusa. Wygląd natomiast skłania mnie w stronę lenovo.

 

 

 

Wolałbym y740, ze względu na lepsze wykonanie. Szkoda, że cena jest dość zaporowa.

Zauważ, że w Y740 jest też moduł G-Sync, którego np. brakuje w Asusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił coś z Clevo np. Dream Machines gdzie RTX2070 jest w cenie RTX2060 w Dell'u. Poza tym możesz sam sobie skonfigurować tego lapka tj. dołożyć dysk i RAM jaki chcesz, a potem modernizować go bez utraty gwarancji.

https://dreammachines.pl/pl/laptops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie, jeśli idzie o wydajność i cenę to albo HP Omen 17 (tylko nie przepłacaj za 240hz matrycę) albo Helios 300.

MSI GS z dobrym GPU w tej cenie niestety jest nierealne.

Della bym w ogóle nie brał pod uwagę (modelu G3 oraz G5).

 

Y740-17 jest spoko, ale ma tragicznie słabą baterię - o czym dobrze jest pamiętać, poza tym fajny laptop, zdecydowanie na plus względem Y540.

Jeśli realnie masz 7K to Omen 17 z pełnym RTX2070 oraz GSync to najlepsze w tej kasie co się da kupić.

Jeśli bliżej 6K to zostaje model z 2060 albo ew. Helios 300, oba mają swoje przypadłości ale wypadają nadwyraz dobrze w swoim przedziale cenowym.

 

Zawsze też w tej kasie można popatrzeć na kadłubki Clevo czy Tong-Fang, które ostatnimi czasy zyskują na popularności i są chwalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7k nie będzie problemem, ponieważ chciałbym zainwestować w sprzęt na kilka najbliższych lat. Czy każdy omen z rtx 2070 ma g-sync? Na stronie nie jest to wyszczególnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Omen z RTX2070 w górę ma GSync na ekranie wbudowanym oraz zew.

Modele niższe mają tylko na zew. monitorze albo w jakimś szczególnym przypadku (matryca UHD czy inne wynalazki, u nas raczej nie do dostania).

 

HP jest obecnie jednym z tańszych wyborów z RTX2070 na rynku a i ceny RTX2060 nie wypadają jakoś źle na tle konkurencji.

W cenie Omena 17 z RTX2070 jedyną realną alternatywą jest Y740-17 ale tylko w wariancie z lepszą matrycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...