Skocz do zawartości
MrTooth

Projekt "Morpheus"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Bardzo długo zastanawiałem się nad częściami do LC i w końcu po 2 latach zbierania informacji aby mieć jako taką wiedzę do zbudowania pierwszego chłodzenia wodnego mam praktycznie wszystkie kompletne rzeczy aby je złożyć.Brakuje mi tylko i wyłącznie 2 rzeczy stado złączek oraz tubę do wkręcenia wewnątrz rezerwuaru aby woda wlatując nie robiła hałasu.Sprzęt na jakim będę budował LC macie w podpisie.Co może się zmieni w przyszłości ewentualnie dyski HDD zostaną zastąpione przez SSD 2TB od Microna łącznie planuje 4 sztuki oraz przy dobrych wiatrach dodam blok VRM który będzie zaprojektowany od podstaw. Największym jak na razie dla mnie wyzwaniem było umiejscownie rezerwuaru w taki sposób aby nie wadził o dolną chłodnice więc jak wcześniej miałem wiatraki zamontowane na boku blokowały mi dostęp do przykręcenia reza. Dlatego usunąłem je i w formie przetestowania lekko wkręciłem tak aby trzymało i co się okazało jak dodam fotki możecie zobaczyć że jest bardzo mało miejsca jakieś 0,5cm. Odnośnie wolnego miejsca między górną chłodnicą a topem reza mam około 6,5cm.Co do pytań czy będą rurki ? Nie będę używał rurek ponieważ nie podobają mi się wole klasyczne połączenia czyli na wężu.Na razie nie będę zabarwiał układu pozostanie przezroczysty w późniejszym czasie może zmienię zdanie chociaż wątpię w to bo nie uśmiecha mi się tego syfu potem czyścić.Bym zapomniał wspomnieć będzie kranik tylko nie wiem gdzie go dać zastanawiam się wkręcić go w rezerwuar ale na takie przemyślenia przyjdzie czas.Temat będę uaktualniać w miarę postępu prac wraz ze zdjęciami :)

 

85a29a4e95fc.jpg f63370ac5c0e.jpg

3d8e7a7462e1.jpg 40827e995dbe.jpg

ec284f9351df.jpg 533bbf58c790.jpg

d21e70c876f3.jpg ea38a9402b7e.jpg

bf5ecdb25f60.jpg dc5096b932ee.jpg ae707d70ccd8.jpg

 

 

BLOK POD VRM BĘDZIE ZROBIONY OD PODSTAW.PŁYTĘ WYSYŁAM W NASTĘPNYM TYGODNIU DO ZMIERZENIA :) :):) PROJEKT BĘDZIE STOPNIOWO AKTUALIZOWANY O POSTĘP PRAC. DOCELOWO BLOCZEK VRM + BLACKPLATE NA REVERSIE PŁYTY GŁÓWNEJ :) :):)

UPDATE :)

Komp wypatroszony ... Płyta gotowa do wysłania :)

77ad90ff1180.jpg 10917294bc64.jpg

Edytowane przez MrTooth
Zmiana nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty układ bez zbędnych wygibasów i kombinowania jak najkrótsze łączenia aby to było minimalistyczne. Na razie jestem na etapie projektowania układu pod złączki wyprowadzenia itp ... Muszę się zorientować ile tego złomu będę potrzebować lol2.gif Przy okazji obudowę ogarnę z tego kurzu i co osiadł na łopatkach SW3. Zastanawiam się też czy są lepsze filtry anty-kurzowe do tej obudowy scratchhead.gif

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pomału idzie do przodu :)

 

a33907f474fa.jpgfd983c8516da.jpg

 

Bardzo wąsko i głęboko ale damy radę :)

 

Przymiarki :)

 

Jak powstawało :)

 

video-1582582428.mp4

 

W miarę pasuje :)

0fc6c0fb4765.jpg

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek VRM oficjalnie zrobiony. Pozostało zrobić blackplate do płyty głównej i leci do mnie :)

 

cfcf9db84e1c.jpg 1b7f99ebad95.jpg 1e15388616f3.jpg 008acab5b534.jpg fcd278cfa1ba.jpg28b197e48959.jpg a18ab24c3704.jpg 597b49afea11.jpg a9bf2bacfdd0.jpg

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś fajnego :) Backplate do płyty głównej :)

 

8eb685346a68.jpg 371ee73547a9.jpg 0ceddcffb009.jpg 9044a99781b7.jpg

 

Efekt końca prac :)

 

43b3677895c0.jpg 9a46f72523ca.jpg c562d58a11e2.jpg  

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek przepiękny,czekam na testy i porównanie temp z seryjnym chłodzeniem sekcji.

Podstawowe pytanie...dalej 4GHz i UV czy zmierzasz do 4.6-4.8GHz na CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuje na 4GHz i UV oraz zobaczę maksymalne wartości dla Cpu Vrm oraz Gpu. Docelowo nie chcę sprzętu katować do nie wiadomo jakich wartości odnośnie pracy 24/7 ale liczę na te 4.5/4.7 + Mesh 3.0/3.2 przy relatywnie niskich napięciach oraz temperatury pod pełnym obciążeniem nie przekraczającym 80*C :) Jak to nie zda egzaminu ściągam copper IHS i daje blok wodny na gołą matrycę rdzenia :) Chociaż i tak mam zamiar dać w późniejszym czasie lol2.gif

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało termopady na seryjnym bloku VRM były tak zdegradowane/podarte że musiałem użyć zmywacza do paznokci i wyczyścić skubańca szczerbaty.gifCzekam za gratami zapewne po świętach albo przed w co wątpię będą dostarczone kwasny.gif A tak muszę nacieszyć się z wami na ten bloczek od Skeepera tongue.gif Pomyślałem o monobloku CPU/CHIPSET/NVME oraz nowy blok na nową generację karty graficznej 3080/3080Ti wraz z innymi położeniem wejść i wyjść przepływu cieczy do karty ... ale to temat na dalsze zabawy w LC po nowym roku. Jest to tak naprawdę początek prac na tym projektem i będzie bardzo długo kontynuowany bigsmile.gif Od dzisiaj ogłaszam że temat jest patronowany przez Skeepera.

 

764b55e9d989.jpg63c3780cf463.jpg 5595d1712c2c.jpg c5594e126d9a.jpg

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scratchhead.gifCoś pomału nabiera rozpędu :)

 

d5ee3486b587.jpg   5003fb11017b.jpg

 

 

Hmm scratchhead.gif

 

3613ae0c9df1.jpg 80f2566524fd.jpg

 

A teraz do pełna :)

 

f85fd96f50d2.jpg b59ad89f4a2e.jpg   

 

297fb8fcf627.jpg c62d84b66897.jpg 552cebb5557e.jpg 

 

eff18adc2891.jpg    

 

Zaczynam odpowietrzać układ.Dużo powietrza pozostało w układzie. Wielki wkład za pomoc i cierpliwe tłumaczenie dla zawisza.Gdyby nie on wątpię abym zbudował sam takie LC. Jak na razie jestem w szoku jak to cicho działa :) Testy zacznę robić dopiero jak ten układ popracuje sobie z kilka dni :)

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych przemyśleniach obudowa tą którą mam będzie sprzedana i zastąpiona customem. Żadna inna obudowa na rynku mi się nie podoba więc wpadłem na pomysł abym sam ją stworzył od podstaw.Docelowo ma tam się znaleźć 4x480/30/45 + do tego możliwość zamontowania na przednim froncie 6x120 lub 2x360/30/45 + 2 osobne loopy 1 na CPU oraz 2 na GPU.Obudowa będzie tak zaprojektowana aby był bardzo dobry przepływ powietrza,bok obudowy będzie dymionym hartowanym szkłem.Waga obudowy ~ 20/30 kg.To tak na wstępie :)

 

ndGkhIA.jpg

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się grubooooo.... Życzę powodzenia z całego serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie perypetie zdrowotne odbiły swoje piętno na projekcie.Jestem zmuszony zrobić przerwę do lata następnego roku aż wstanę na nogi. Mysle że z tematem powrócę w lipcu bądź sierpniu i to z przytupem ? Na razie skupię się na powrocie do zdrowia ? Także życzcie mi szczęścia aby wszystko to co planuje doszło do skutku :) W miedzy czasie zrobię nowe fotki , logo projektu itp :)

Edytowane przez MrTooth
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbyś chociaż odwagę na PW odpisać bo na forum widze jesteś codziennie...

z tym że jestem pare k PLN w plecy już się pogodziłem pajacu

Edytowane przez Mr0czny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mr0czny napisał:

z tym że jestem co najmniej 2k w plecy już się pogodziłem pajacu

ale jak ojebał cie na jakieś częsci do kompa XD?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ocho napisał:

ale jak ojebał cie na jakieś częsci do kompa XD?

 

Umówiliśmy się że kupuje ode mnie mobo...

Ja je odebrałem, zapłaciłem cło i VAT...

Niektórych nie rozumiem... Jak się z kimś umawiam to słowa dotrzymuje.

Sporo transakcji tu zrobiłem wysyłki bez przelewu "żeby było szybciej" itpe i zero problemów przez kilkanaście lat  a tu się taki pacjent trafił.

Kolega w maju obiecywał że kupuje mobo na 100% wrzesień/październik no i mamy grudzień i?‍♂️

Pw ostatni raz odczytane pod koniec sierpnia,

Na forum jest prawie codziennie bo tez zaglądam... No ale odwagi żeby odpisać brak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Mr0czny napisał:

Umówiliśmy się że kupuje ode mnie mobo...

Cło i vat wyszły parę tysi, czy za samą płytę też zapłaciłeś?

No i płyty nie dostał? Jak nie to dobrze jak tak to też dobrze, w takim wypadku powinieneś mieć jego adres ?

Niewiedziałem że nawet na tym forum jakieś przekręty mają miejsce XD No cóż, nie ten świat by ufać komuś innemu niż tylko sobie

btw. co to za płyta?

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ocho napisał:

 

Cło i vat wyszły parę tysi, czy za samą płytę też zapłaciłeś?

No i płyty nie dostał? Jak nie to dobrze jak tak to też dobrze, w takim wypadku powinieneś mieć jego adres ?

Niewiedziałem że nawet na tym forum jakieś przekręty mają miejsce XD No cóż, nie ten świat by ufać komuś innemu niż tylko sobie

btw. co to za płyta?

Nie nazwałbym tego przekrętem czy wałkiem ... raczej hmm "niesportowym zachowaniem" coś w tym stylu.

szczegóły na PW nie będę mu statsow wątku podbijał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...