Skocz do zawartości
kal800

podłączenie PS4 pod monitor via DP

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam taki problem - chciałem podłączyć konsolę do monitora EIZO. Niestety monitor posiada złącze D-SUB, DVI oraz DisplayPort. No i ta ostatnia opcja wydała mi się najlepsza. Kupiłem kabel HDMI-DP, i niestety nie zadziałało "No Signal". Poczytałem na forach, no i wyszło, że zwykły, pasywny kabel nie da rady, gdyż konsola nie wspiera wprost formatu DP, więc potrzeba kabla aktywnego. Kupiłem takowy - dokładnie ten egzemplarz:

 

https://www.x-kom.pl/p/237586-przejsciowka-delock-adapter-displayport-hdmi-4k-aktywny.html

 

No i to samo... No signal. Czy ktoś próbował coś podobnego przeprowadzić? Czy może adapter nie ten, a może gdzieś w ustawieniach trzeba pogrzebać, a może tak się po prostu nie da?

 

pozdrawiam

 

Kal800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 ma HDMI 1.4, z tego portu nie wyślesz sygnału, który displayport by "zrozumiał".

 

Dlatego adapter jest opisany DisplayPort(Wyjście) DO HDMI(Wejście), a nie na odwrót, czyli HDMI(Wyjście) DO Displayport(Wejście).

 

HDMI 2.0 może wysłać sygnał, bo jest kompatybilny (w przeciwieństwie do starszego HDMI1.4) do DP1.2 - 1.4 i vice-versa.

 

Kupiony adapter możesz co najwyżej użyć do konwersji DP do HDMI, czyli podpinasz go do wyjścia DP w karcie graficznej i do adaptera podpinasz kabel HDMI, i stąd do monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz opisu. To co masz to są adaptery/kable jednostronne DP->HDMI. Podłączasz to w złą stronę.

 

HDMI<->DVI są dwustronne i będą sprawiać mniej problemów. Oczywiście monitor implementujący tylko DVI nie ogarnie sygnału wejściowego z formatem kolorów innym niż RGB - warto to mieć na uwadze.

 

Aktywne HDMI->DP istnieją, ale są drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety porażka. Zakupiłem aktywną przejściówkę za ponad 150 zł, z osobnym zasilaniem przez USB. Wyłączyłem HDCP, HDR, Deep Color, czy coś takiego. I nic lepiej - cały czas monitor wyświetla komunikat No Signal.

 

Czy cokolwiek jest czego mógłbym jeszcze spróbować, czy lepiej przyjąć, że definitywnie tego monitora się do PS4 podłączyć nie da?

 

Kal800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie podlaczysz prostym kablem hdmi->dvi?

Ja takiego uzywam i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, jak próbowałem podłączyć PS4 do mojego starego monitora, który został u rodziców.

Przywiozłem kilka różnych kabli DVI -> HDMI i żaden nie działał. Ostatecznie w okolicznym sklepie komputerowym znalazłem tego typu przejściówkę:

Nie wiem już, jakiej to było firmy. Po prostu zadziałało, a ja wyrzuciłem opakowanie.

Monitor ma natywną rozdzielczość 1680x1050, ale obraz wyświetla się w miarę normalnie (jest odrobinę rozciągnięty tylko, po chwili jednak przestałem to zauważać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywne HDMI->DP istnieją, ale są drogie.

Źle się wyraziłem.

Owszem istnieją (np. LINDY HDMI 1.4 to DisplayPort 1.2 Converter - £42.19) ale są drogie, bo aktywnie muszą przetwarzać sygnał z HDMI na DP jednostronnie, nie mają obsługi HDCP (tu znowu trzeba ekstra dopłacić) i poza użyciem ich w biurze to nie widzę powodu do kombinowania z nimi.

 

Już tak jak wyżej sugerowano lepszym wyborem - do 1920x1080p@60fps - będzie HDMI - DVI bi-directional np. BlueRigger High Speed HDMI to DVI ( 1.8M / 6Ft ) Male to Male Bi-Directional Adapter Cable with Gold Plated Contacts - (Black, Blue)

 

lub Kabel Delock HDMI - DVI, 2m, Czarny (85654)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...