Skocz do zawartości
Ania1984

Wysyłka figurek kolekcjonerskich z Australii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamówiłam 2 paczki w odstępie tygodniowym w dużym sklepie australijskim, ale przez te pożary wysłali mi dziś obie jednocześnie, a to oznacza że łączna wartość zamówienia wynosić będzie 900PLN z dostawą. Domyślam się, że nie przejdzie to przez urząd celny bez ponoszenia dodatkowych opłat. Wie ktoś ile mogę się ich spodziewać ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłam 2 paczki w odstępie tygodniowym w dużym sklepie australijskim, ale przez te pożary wysłali mi dziś obie jednocześnie, a to oznacza że łączna wartość zamówienia wynosić będzie 900PLN z dostawą. Domyślam się, że nie przejdzie to przez urząd celny bez ponoszenia dodatkowych opłat. Wie ktoś ile mogę się ich spodziewać ? :(

To zależy co zamówiłaś jaka kategoria wyrobu od tego zależy cło. Opłaty to cena produktu + koszt przesyłki. Potem doliczone cło jeżeli podlega. Potem od ceny produktu + przesyłka + cło obliczony VAT. I to są koszty nabycia produktu . dodatkowe koszty to koszt odprawy naliczany przez firmę kurrierską.

Edytowane przez dinozaur50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość zrezygnowania z JEDNEJ paczki ? Wtedy cena wyniesie poniżej 150euro i powinnam zapłacić jedynie VAT bez cła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewna, że jest w ogóle jakiekolwiek cło? Na pewno jest odprawa celna, jeżeli to kurier to będzie na 100% a jeżeli poczta polska to wyrywkowo bo mają ograniczone moce przerobowe a znacznie większe wolumeny do obrobienia niż jakiś tam kurier. Podczas odprawy celnej nabija się VAT + jakieś grosze za samą odprawe w przypadku poczty Cena towaru nie ma znaczenia.

Uważaj na cziterów z DHL. Oni jak robią odprawe to naliczają sobie jeszcze VAT od kosztu wysyłki i celowo z automatu nie liczą vatu z np 30 usd tylko biorą swoje sztucznie ustalone widełki i liczą VAT z 100 USD mimo, że wysyłka kosztowałą 30usd... a jak chcesz zwrot różnicy to się z nimi kop i pisz podania. Cwaniactwo straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewna, że jest w ogóle jakiekolwiek cło? Na pewno jest odprawa celna, jeżeli to kurier to będzie na 100% a jeżeli poczta polska to wyrywkowo bo mają ograniczone moce przerobowe a znacznie większe wolumeny do obrobienia niż jakiś tam kurier. Podczas odprawy celnej nabija się VAT + jakieś grosze za samą odprawe w przypadku poczty Cena towaru nie ma znaczenia.

Uważaj na cziterów z DHL. Oni jak robią odprawe to naliczają sobie jeszcze VAT od kosztu wysyłki i celowo z automatu nie liczą vatu z np 30 usd tylko biorą swoje sztucznie ustalone widełki i liczą VAT z 100 USD mimo, że wysyłka kosztowałą 30usd... a jak chcesz zwrot różnicy to się z nimi kop i pisz podania. Cwaniactwo straszne.

 

Potwierdzam odprawa przez DHL najkosztowniejsza. Trzeba trochę potrudzić żeby koszty zmniejszyć. Ale to zabiera czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pi razy oko to:

VAT: 200 zł

Cło: 0-45 zł

Koszta odprawy 15-200 zł (najtaniej pocztą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocztą:

Vat 23% o ile będzie kontrola, szanse 50/50

Odprawa < 20zł

 

DHL - szansa kontroli 100%

Vat 23%

+ 23USD czyli 23% z 100usd sztucznego wymyślonego przez DHL kosztu wysyłki, czyli 87zł

+ bodajże 68zł za odprawę + 15 zł za coś tam, razem 82 zł

= 170zł + 23% od wartości na fakturze.

 

Cło jako dodatkowa opłąta raczej nie będzie naliczona

http://www.borderlinx.com/pl/pages/faq/duty-free-limit

Celnicy nabiją VAt i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...