Skocz do zawartości
skullkid94

Wirus - wykorzystuje duza ilosc pamieci ram.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam komputer o nastepujacej konfiguracji Chipset karty graficznej: NVIDIA GeForce GTX 950M, Intel HD Graphics 530

Pamięć RAM (zainstalowana): 8 GB

Procesor: Intel Core i5-6300HQ

Przekątna ekranu [cal]: 17.3

Windows 10

 

jakis czas temu pobralem pewien program ktory okazal sie byc wirusem, po ponownym uruchomieniu zamiast ekranu logowania wlaczal sie czarny ekran sposobem na to byl restart komputera i za drugim razem udawalo sie wlaczyc komputer normalnie. Od tamtego momentu co jakis czas wlaczal sie samoczynnie wiersz polecen cos sie jakby instalowalo i po chwili ten wiersz polecen sie wylaczal. Przez jakis czas uzytkowalem w ten sposob komputer nastepnie postanowilem zrobic format ale problem z czarnym ekranem podczas pierwszej proby wlaczenia komputera pozostal, nastepnie znalazlem metode by to naprawic w ustawieniach panelu sterowania. Kolejna rzecza ktora obecnie zauwazylem jest duze zuzycie pamieci ram oraz duza liczba wlaczonych kart przegladarki podczas gdy w rzeczywistosci mam wlaczonych jedna. Co uwidoczniam na screenie ponizej bardzo prosze o pomoc poniewaz utrudnia to korzystanie z komputera zwlaszcza gdy gram.

 

Co prawda w momencie kiedy jest zrobiony screen wykorzystanie pamieci ram jest umiarkowane ale widac na nim wlaczone procesy kilkunastu przegladarek podczas gdy wlaczana mam tylko jedna.

 

link managera:

https://zapodaj.net/47d13553ff920.png.html

 

Bardzo prosze o pomoc.

 

Dziekuje, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczba procesów chroma w menedżerze zadań to nie jest ilość kart przeglądarki, ja mam 11 procesów przy 2 otwartych kartach. Struktura zajęcia pamięci przez poszczególne procesy chroma wygląda u mnie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej ale cos jest mimo to nie tak komputer ewidentnie jest spowolniony kiedy mam odpalona gierke league of legends gram na najnizszych detalach plus muzyczka w tle i chrupie w glosnikach/ zacina. prosze o pomoc w przeprowadzeniu diagnostyki. Wykorzystanie procesora oraz ramu w sytuacjach pozornie nie groznych siega 100 %. ponad to nie wiem dlaczego ale w wyzej wymienionej gierce laptop korzysta tylko z integry, korzystajac z kompa czuje ze cos jest nie tak + czeste spadki fpsow.

Edytowane przez skullkid94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne że po formacie dalej to jest ale może tak być dlatego najpewniej jest sformatować dysk i na czysto wgrać system a nie uaktualnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda nie formatowalem klasyczna metoda a według instrukcji strony Microsoftu gdzie pendrive z windowsem się sam bootuje i dalszy format wykonuje się automatycznie. Chociaż dziwne bo tam były dwie opcje czysczenia dysku spośród których wybrałem ta najbardziej intensywna pochłaniająca większą ilość czasu. No nic chyba zostaje mi tylko ponowny format ?

Edytowane przez skullkid94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...