Skocz do zawartości
Drago_n

Procesor do Jedi Fallen Order

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak w temacie. Obecnie mam konfigurację:

Athlon 240GE ~3.9 GHz

Radeon Strix RX 570

Silentium Vero L2 500W

16 GB Ram 3000 MHz

 

W grze Star Wars Jedi Fallen Order nieważne na jakich ustawieniach mam dropy z 60 do nawet 20 paru klatek.

Stawiam że to wina procesora. Chciałbym go zmienić na coś mocniejszego. Gram w sporo starszych gier ale też chciałbym żeby i najnowsze chodziły bez przycięć.

Wymagań dużych nie mam, mogę grać nawet na średnich w full hd byle w stałych 30-50 klatkach.

Pytanie, który procesor kupić ?

Ryzen 1600 czytałem, że produkują w 12 nm, czy ta opcja do gier i do pracy będzie dobra ?

Ryzen 2600, droższy odpowiednik ale może warto dopłacić ?

Ryzen 3600 - tutaj dla mnie opcja najdroższa.

 

Z racji, że mało gram i do tej pory byłem bardzo zadowolony z Athlona prośba o poradę który procesor powinienem kupić według was.

I jeszcze jedna kwestia: w przyszłości będę wymieniać grafikę na coś ze średniej półki ~Geforce 1660TI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak w temacie. Obecnie mam konfigurację:

Athlon 240GE ~3.9 GHz

Radeon Strix RX 570

Silentium Vero L2 500W

16 GB Ram 3000 MHz

 

W grze Star Wars Jedi Fallen Order nieważne na jakich ustawieniach mam dropy z 60 do nawet 20 paru klatek.

Stawiam że to wina procesora. Chciałbym go zmienić na coś mocniejszego. Gram w sporo starszych gier ale też chciałbym żeby i najnowsze chodziły bez przycięć.

Wymagań dużych nie mam, mogę grać nawet na średnich w full hd byle w stałych 30-50 klatkach.

Pytanie, który procesor kupić ?

Ryzen 1600 czytałem, że produkują w 12 nm, czy ta opcja do gier i do pracy będzie dobra ?

Ryzen 2600, droższy odpowiednik ale może warto dopłacić ?

Ryzen 3600 - tutaj dla mnie opcja najdroższa.

 

Z racji, że mało gram i do tej pory byłem bardzo zadowolony z Athlona prośba o poradę który procesor powinienem kupić według was.

I jeszcze jedna kwestia: w przyszłości będę wymieniać grafikę na coś ze średniej półki ~Geforce 1660TI.

 

Każdy z 3 CPU co podałeś nada się do grania. Na pewno poczujesz duży przyrost FPS. Dodatkowe 4 rdzenie zrobią różnice, myślę ze dropy do 20fps odejdą do przeszłości

Wszystko zależy od budżetu. Podaj jeszcze jaką masz MOBO bo pewnie musisz zaktualizować bios

Jak bym odpuścił 1600(14nm) i poszedł w 2600 lub 1600AF(12nm) a jak masz kasę to 3600

 

Napisz jakie masz MOBO

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nic nie wymieniaj bo tylko kasę w błoto wywalisz , te dropy są na moim złomku jak i u kumpla na nowym kompie z R5 3600 i RX 5700 , trochę lepiej jest jak gra jest zainstalowana na SSD ale dropy też są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta gra szokująco wydajnie działała na zestawie eGPU z Thinkpadem X230 (dwurdzeniowy, czterowątkowy i5 3320m, 8 GB RAM) + Radeon RX570 4 GB podłączony przez GDC Beast v8.4 (ExpressCard), więc nie wydaje mi się, aby ta produkcja potrzebowała jakiegoś szczególnie mocnego CPU. Nie grałem zbyt długo, ale jedyne spadki wydajności, jakie spostrzegłem, to czasami fps przycięło na dogranie czegoś z SSD - przez 99% gry trzymało 60 fps. Ustawień detali dokładnie nie pamiętam, ale raczej było to coś w stylu "mieszane high/ultra".

 

Teraz mam Ryzena 3600 i wrócę do tej gry, kiedy ukończę kilkanaście innych zaległych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te dropy są co kilka minut w momencie doczytywania tekstur to są na każdym kompie ale jeżeli te dropy są co chwilę to zmień CPU za Ryzen 1600AF za 400zł i powinno pomóc. Podkręcisz go sobie spokojnie na 4Ghz, a może uda się wyżej. Ryzen 1600AF to to samo co Ryzen 2600 i spokojnie obsłuży Ci GTX1660ti, a nawet RTX2060 Super.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dropy są co jakiś czas, np. gdy wychodzę z jaskini na jakieś większe tereny, albo w trakcie jakiejś walki przy zmianie otoczenia. Wtedy spada z 60/30 nawet do 25. Potem wraca do płynności 30-60. Zależy na co ustawię locka. Płytę główną mam MSI B450 Mortar (bez oznaczenia MAX).

To wymienić sam dysk na SSD czy SSD + cpu ?

W sumie takie dropy to jeszcze miałem w Metro Exodus. A najgorsza sytuacja w Batman Arkham Knight: tam mam dropy co chwila z 30 do 20 paru.

Edytowane przez Drago_n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tutaj jest taka "Ania" która testowała Ryśka 2600 i 9400. Co ciekawe na 9400 chodzi ta gra gorzej - być może to wina 6 rdzeni i 6 wątków. Ale to tylko domysł, że gra jest wielowątkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dropy są co jakiś czas, np. gdy wychodzę z jaskini na jakieś większe tereny, albo w trakcie jakiejś walki przy zmianie otoczenia. Wtedy spada z 60/30 nawet do 25. Potem wraca do płynności 30-60. Zależy na co ustawię locka. Płytę główną mam MSI B450 Mortar (bez oznaczenia MAX).

To wymienić sam dysk na SSD czy SSD + cpu ?

W sumie takie dropy to jeszcze miałem w Metro Exodus. A najgorsza sytuacja w Batman Arkham Knight: tam mam dropy co chwila z 30 do 20 paru.

Z tego co piszesz to raczej CPU nie wyrabia. Kup Ryzen 1600 AF za 400zł i dobrze by było SSD 480GB za 200zł lub 240GB za 100zł w zależności jaki masz budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze to ma to samo co wszyscy i to nie wina procka.

Sporo gram w tą grę i nie mam ścinek przy walkach. Dropy w Arkham to na 90% też sprawa procesora. Przecież to jest cpu 2/4 ze słabym IPC i OC tutaj nic nie zmieni. Na Arkham dropy miałem też na G4560, na Ryzen 1600x w połaczeniu z GTX1060 3GB wszystko płynne.

Wracając do SW FO, to gram w FHD i 4k dropy bardzo sporadyczne ale jak ustawię 1800p to ścinka na ścince ale to już prawdopodobnie problem z kochanymi sterami od AMD do rx5700...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienic proca i dysk na SSD, przeciez ten Athlon to tam leci 200% cpu usage :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODIN co ty chrzanisz ? Sugerując się twoją stopką, stwierdzam, że jeśli miałeś jakieś dropy to masz coś nie tak,

Ja na swoim i7 7700k gtx1070 i 16gb 3000mhz cl16 nie zauważyłem nic takiego a ograłem w tą grę jakieś 50h w rozdzielczości 2k na ustawieniach Ultra więc pewnie bym coś zauważył.

 

a co do tematu - to bierz na co cię stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważalne doczytywania lokacji są w tej grze.

 

A proca i tak zmień bo Athlon 240GE to słabizna, a na co to jak wyżej, to na co cię stać, chociaż patrząc na temat o tych nowych Ryzen 1600 to 2600 przestaje mieć sens, chyba, że używka w dobrej cenie. A 3600 zdecydowanie najlepszy z tej trójki. No i koniecznie SSD na gry do tego.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy kupnie Ryzen 1600 AF mogę później dokupić kartę graficzną pokroju Geforce 1660TI ? Nie będzie jej ograniczać ?

Bo jak mam potem i tak zmieniać procesor bo będzie kartę ograniczać to mogę dopłacić do ryzena 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już dopłacać to do 3600. IMHO warto bo ten procek zauważalnie lepiej sobie radzi od starszej generacji.

 

Więc, albo budżetowo ten najnowszy 1600, albo dokładać do wydajniejszego 3600.

 

Inna opcja to 2600 używka, ale tylko jak się trafi w bardzo dobrej cenie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy kupnie Ryzen 1600 AF mogę później dokupić kartę graficzną pokroju Geforce 1660TI ? Nie będzie jej ograniczać ?

Bo jak mam potem i tak zmieniać procesor bo będzie kartę ograniczać to mogę dopłacić do ryzena 2600.

Ryzen 1600AF to jest ten sam proc co Ryzen 2600. Nie ma między nimi żadnych różnic poza napisem. W środku tu i tu siedzi Zen+ w 12nm. Nie kupuj GTX1660Ti, bo się nie opłaca. Kup GTX1660 Super za 1100zł lub poluj na RTX2060 6GB za 1300zł.

 

Jak już dopłacać to do 3600. IMHO warto bo ten procek zauważalnie lepiej sobie radzi od starszej generacji.

 

Więc, albo budżetowo ten najnowszy 1600, albo dokładać do wydajniejszego 3600.

 

Inna opcja to 2600 używka, ale tylko jak się trafi w bardzo dobrej cenie.

Używki Ryzen 2600 z 2018 roku gorzej się kręcą niż Ryzeny 1600AF z 2019, więc używka 2600 nie ma sensu, jak 1600AF jest za 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to biorę:

Ryzen 1600 AF,

SSD na M2 500 GB,

A potem GPU 1660 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupiles jakis slaby ram to zmien go na crucial balistix 2x8gb 3000/15 lub 3200/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko muszę cie ostrzec, grałem w tą grę na 3 procesorach, i7 2600, r5 2600 i obecnie r5 3600 i na każdym są co jakiś czas jakieś niespodziewane ścinki (na ssd dużo mniejsze niż hdd) więc żebyś później się nie zdziwił i myślał, ze to wina procesora czy karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem tę grę na r5 3600 i nie widziałem nigdy żadnych dropów nawet jednego. Jedyna rzecz to standardowo na UE4 czasem trzeba było poczekać z 1 sekundę aż się okazyjnie tekstura załaduje w wysokiej rozdzielczości i było tak może ze 2-3 raz w ciągu całej gry. Od razu mówię, że grę miałem zainstalowaną na nvme i gra chodziła można powiedzieć rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teź mam na nvme adata s11, więc raczej szybki dysk, wcześniej ssd zwykłe a jeszcze wcześniej hdd, najgorzej było na hdd, w sumie te ścinki nie są jakieś tragiczne, podejrzewam, ze jakbym grał na stałe 60, to może ich bym nie zauważył, bo to jest jak fps spada z 80-90 właśnie do podobnej wartości przy ładowaniu nowej lokacji czy przerywnika filmowego (podczas normalnej rozgrywki/walki problem nie występuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie korzystam z tego samego bo mam S11 a S11 to nic innego jak SX8200pro z preinstalowanym radiatorkiem. Ja generalnie byłem zachwycony jak ta gra działa jedyne różnice to że siedzę na pascalu i mam szybki ram. Może chodzi właśnie timingi na ramie? To co wygląda ekstra pod aidą nie koniecznie przekłada się na ekstra rozgrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramki na 3733 cl16 robią mi lepsze wyniki niż 3600 cl15 nie tylko w aidzie czy geeku, oprócz częstotliwości mam IF na sztywno na 1866 1:1 z ramami to tez daje kopa, ty na swoich masz 1800 zapewne

nie wiem, 3 proce sprawdzone na różnych ramach, efekt ten sam, może to wina grafiki w takim razie

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytywania map, tak na sekundę, albo część sekundy co jakiś czas, zawsze w tych samych miejscach pojawia się stutter.

 

Np. testowałem w zamkniętym korytarzu z gołymi ścianami, z jednej strony korytarza wyjście i z drugiej strony wyjście. Biegając tak od strony do strony zawsze w tym samym miejscu przy wyjściu jak gra doczytywała daną część mapy była microścinka/stutter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...