Skocz do zawartości
MPro

Thermal Grizzly Kryonaut vs Conductonaut

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że moja wiedza zatrzymała się na arctic silver 5 to chciałbym się dowiedzieć, którą paste obecnie najlepiej kupić i dlaczego?

 

Thermal Grizzly Kryonaut czy Conductonaut. Niby Conductonaut lepsza, ale jak z jej trwałością w czasie? A może jeszcze jakaś inna?

 

Muszę wymienić po 5 latach moją arctic silver... i teraz pytanie na co ? Czy to prawda, że Conductonaut mimo, że lepsza to jest mniej wydajna po krótkim czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conductonaut to ciekły metal,a Kryonaut to zwykła pasta o wysokiej przewodności cieplnej.

Lepiej daj spokój z Conductonautem i kup Kryonauta,tyle że jak użytkujesz kompa 24/7 to po 3 miesiącach Kryonaut potrafi wysychać - RsNeo miał taki przykry przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką pastę mam kupić, która bedzie bardzo wydajna i będzie działac super jak artic silver 5. AC5 działa juz 5 lat i dalej jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gelid-GC Extreme,Cooler Master MasterGel Nano,Arctic MX-4,Noctua NT-H1 - co wiem są też dobre pasty na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic MX-4 mam nawet w domu teraz - ale ze ona ma być lepsza od Kryonaut ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic MX-4 mam nawet w domu teraz - ale ze ona ma być lepsza od Kryonaut ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX-4 jest niewiele gorsza od Kryonauta,więc jak masz MX-4,to ją użyj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zmieniałem CPU, lekko ponad 13 miesięcy miałem nałożonego nowego Gelid-GC Extreme na Rzyen 5 1600X, pasta po ściągnięciu chłodzenia była sucha, a na krawędziach procesora się kruszyła.

Dobrze, że kupiłem 1G ponad rok temu, jeszcze nadawał się do użytku, ale konsystencja już nie taka sama, więc pewnie przed latem będzie wymiana. Miałem też 3,5g tubkę w folii, ale ona po 2,5 roku to już do niczego się nie nadawała.

 

Jest w ogóle zamiennik o podobnych parametrach co Gelid-GC Extreme i nie wysycha w takim tempie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co... MX-4 będzie lepsze niż Kryonaut ?

 

A jak się ma MX-4 do Arctic Silver 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co... MX-4 będzie lepsze niż Kryonaut ?

 

A jak się ma MX-4 do Arctic Silver 5 ?

 

Może będzie gorsza o np. 1-3 stopnie ale za to nie wysycha w parę miesięcy. Ja tam co rok czasem dwa zmieniam, zawsze mam mx2 albo mx4 i jest płynna jak nówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic obiecuje 8 lat trwałości, ja im wierzę. :D Ewentualnie Noctua NT-H1/H2, 5 lat miałaby służyć.

MX-4 na moim GTXie 970 ma +- taką samą temperaturę jak Kryounaut, na GPU masz goły rdzeń, więc porównanie bardziej miarodajne niż na CPU z IHSem.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra mam jakąś MX-4 2019 Edition. Nakładać to czy lespza byłaby NT-H1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to przewodność cieplna? im większa przewodność cieplna tym procesor szybciej odda swoje ciepło na radiator, tzn szybciej radiator schłodzi procesor. Kieruj się przewodnością cieplną na pastach, o ile te wyniki są prawdziwe. Zawsze te pare stopni na procku mniej a pamiętaj ze niskie tempy= dłużej procek pożyje...

MX-4 2019 Edition

Przewodnictwo ciepła 8,5 W/m-K

 

NT-H1

Przewodnictwo ciepła 6 W/m-K

 

Thermal Grizzly Kryonaut 1g

Przewodność cieplna 12.5 [W/mK]

 

Nie wiem po co kombinujesz z pastami, nic z past nie przebije Kryonaut.

Kup, posmaruj procka i ciesz się życiem ;) za rok załozysz nową pastę, to jest 5 min roboty.

 

Nie myśl tyle tylko rób.... a te MX-4 to bym za darmo nie chciał.

Edytowane przez GORGPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to przewodność cieplna? im większa przewodność cieplna tym procesor szybciej odda swoje ciepło na radiator, tzn szybciej radiator schłodzi procesor. Kieruj się przewodnością cieplną na pastach, o ile te wyniki są prawdziwe. Zawsze te pare stopni na procku mniej a pamiętaj ze niskie tempy= dłużej procek pożyje...

MX-4 2019 Edition

Przewodnictwo ciepła 8,5 W/m-K

 

NT-H1

Przewodnictwo ciepła 6 W/m-K

 

Thermal Grizzly Kryonaut 1g

Przewodność cieplna 12.5 [W/mK]

 

Nie wiem po co kombinujesz z pastami, nic z past nie przebije Kryonaut.

Kup, posmaruj procka i ciesz się życiem ;) za rok załozysz nową pastę, to jest 5 min roboty.

 

Nie myśl tyle tylko rób.... a te MX-4 to bym za darmo nie chciał.

 

To fajny ten Kryonaut jak paru chłopom po paru miesiącach wysechł całkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajny ten Kryonaut jak paru chłopom po paru miesiącach wysechł całkiem

Tobie nie wyschła ?

Nie używasz jej ?

ZA DROGA dla ciebie ? :lol2:

Edytowane przez Juzuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Kryonauta, najdłużej miałem ją na cpu i gpu po 12-14 miesięcy, wyglądała jak nałożona wczoraj. Do nakładania i zdejmowania dużej ilości chłodzeń itp. używam chińskiej gd900, kupiłem 30g za 25pln, wydajność na poziomie NT-H1, lekko wodnista ale łatwo się nakłada i czyści.

 

GC-extreme jest super wydajna, prawie jak kryonaut ale wysycha szybko, po roku jest skorupka i utrata wydajności.

 

mx2/mx4 są zawsze pewne, zawsze dobre ale wole gd900 bo mam trochę więcej wydajności za dużo mniej monet.

Edytowane przez ernorator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę kupić bez problemu Kryonaut. Nie widzę problemu. W sumie już miałem brać, ale pare osób z forum twierdzi, że ona wysycha szybko. Także chciałem posmarować MX-4... obecnie mam od 5 lat Artic Silver 5, które dalej super chłodzi (wg pomiarów za pomocą Prime95 i RealTEMP).

 

Także co mam robić, z Arctic Silver 5 jestem bardzo zadowolony, MX-4 2019 chyba nie powinna być gorsza? Czy rzeczywiscie lepiej kupić Kryonaut i częściej wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę kupić bez problemu Kryonaut. Nie widzę problemu. W sumie już miałem brać, ale pare osób z forum twierdzi, że ona wysycha szybko. Także chciałem posmarować MX-4... obecnie mam od 5 lat Artic Silver 5, które dalej super chłodzi (wg pomiarów za pomocą Prime95 i RealTEMP).

 

Także co mam robić, z Arctic Silver 5 jestem bardzo zadowolony, MX-4 2019 chyba nie powinna być gorsza? Czy rzeczywiscie lepiej kupić Kryonaut i częściej wymienić?

 

Ale jaki ty masz problem? Masz mx to nałóż mx i tyle, nie ma sensu dla dwóch stopni kupować kryonauta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekły metal bardziej stosują do skalpu na pewno ciekły metal parę stopni zbije tylko przewodzi prąd także trzeba uważać

z past fajna jest Gelid-GC Extreme z tańszych pactum pt2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to przewodność cieplna? im większa przewodność cieplna tym procesor szybciej odda swoje ciepło na radiator, tzn szybciej radiator schłodzi procesor. Kieruj się przewodnością cieplną na pastach, o ile te wyniki są prawdziwe. Zawsze te pare stopni na procku mniej a pamiętaj ze niskie tempy= dłużej procek pożyje...

MX-4 2019 Edition

Przewodnictwo ciepła 8,5 W/m-K

 

NT-H1

Przewodnictwo ciepła 6 W/m-K

 

Thermal Grizzly Kryonaut 1g

Przewodność cieplna 12.5 [W/mK]

 

Nie wiem po co kombinujesz z pastami, nic z past nie przebije Kryonaut.

Kup, posmaruj procka i ciesz się życiem ;) za rok załozysz nową pastę, to jest 5 min roboty.

 

Nie myśl tyle tylko rób.... a te MX-4 to bym za darmo nie chciał.

Na papierze jest lepsza o 50%, w praktyce w najlepszym przypadku może o 1-2 stopnie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wysychaniem kryonauta sam chciałem sprawdzić jak to jest, po 8 miesiącach zdjąłem chłodzenie z cpu i pasta była wzorowa za to np wczoraj miałem do roboty komputer od goscia z ferą 3 na procu r5 2600 gdzie nałożyłem pastę pactum pt2 i po dosłownie 11 miesiącach jak zdjąłem pasta była jak kamień :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Kryonauta, najdłużej miałem ją na cpu i gpu po 12-14 miesięcy, wyglądała jak nałożona wczoraj. Do nakładania i zdejmowania dużej ilości chłodzeń itp. używam chińskiej gd900, kupiłem 30g za 25pln, wydajność na poziomie NT-H1, lekko wodnista ale łatwo się nakłada i czyści.

 

GC-extreme jest super wydajna, prawie jak kryonaut ale wysycha szybko, po roku jest skorupka i utrata wydajności.

 

mx2/mx4 są zawsze pewne, zawsze dobre ale wole gd900 bo mam trochę więcej wydajności za dużo mniej monet.

Przewodność cieplna:> 4,8 W / m-k

Mam kryonaut zał♣ożoną od 2016/07, zdejmowałem procka i nadal jest taka jak w dniu założenia a mineło ponad 3 lata ;]

Edytowane przez GORGPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie do dochodzę do wniosku, ze jak nie wysycha, to źle, potem po kilku latach ciężko zdjąc chłodzenie, trzeba kręcić albo jakaś nitką czy drucikiem "odcinać" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taka tabelkę z wynikami

 

podsumowanie.png

 

Nieźle w tym teście wypadły pasty

 

AAB COOLING TG4

Arctic Cooling MX-2

 

nie mogę uwierzyć w te wyniki, szkoda, że w teście zabrakło AAB COOLING TG5 12,5W/mK, która cenowo jest na poziomie Grizzly Kryonaut.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego testu wynika, że po co kupować Kryonaut drogiego, skoro MX-4 to jest to samo i kosztuje grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...