Skocz do zawartości
MPro

Thermal Grizzly Kryonaut vs Conductonaut

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujcie tubę za 95 zeta 11g wtedy 1g wychodzi za grosze i to wbrew pozorom nie jest wcale zapas na całe życie, bo pasta nie jest zbyt wydajna. No i mogę polecić do ryzenów a jak bieda przyciśnie albo chcemy pasty o łatwiejszej aplikacji to można tez brać hydronauta tez elegancko śmiga wszystko ale kryo i tak jakimś cudem potrafi ugrać 1 stopień a nawet 2 w porywach.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy wymienialem podzespoly ,to po trzech latach wymienialem procka i5 4670k krecony do 4,4Ghz do gier,komp nie byl codziennie wlaczany ale czesto dosyc,sesje w gry po 2,3,4godziny ,pasta uzyta Gelid gc Extreme,trzy lata uzywania i pasta nie byla wyschnieta ,moze minimalnie,ale nie jestem pewien,była nadal gesta i rozsmarowująca sie jak typowa pasta,zadnej mowy o skrobaniu.Typowa tepm.podczas grania to 56-64 C ,takze dla mnie swietna pasta nprawde.Ale trzeba patrzec,kto jak uzywa kompa,jesli ktos uzywa kompa 24/7 i jeszcze pod pelnym obciązeniem ,to nie wiem jak zachowa sie pasta,ale z mojego doswiadczenia, zachowywala sie bardzo dobrze przez trzy lata.

Edytowane przez sępik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego testu wynika, że po co kupować Kryonaut drogiego, skoro MX-4 to jest to samo i kosztuje grosze.

 

bo to pasta dla nawiedzonych ludzi. dla których każdy decybel i stopień jest czymś o co warto walczyć.

sam już od jakiegoś czasu korzystam z Kryonauta (wcześniej był Gelid GC) i jestem zadowolony. niedawno rozkręcałem komputer na którym ta pasta byłą założona jakieś 2 lata temu i była w dobrym stanie. może to kwestia partii? to oczywiście byłoby fatalne. cieszę się że mam szczęście.

 

większość ludzi nie zauważy różnicy pomiędzy mx-2 i miśkiem. czy warto dopłacać? moim zdaniem - tak. bo zapłacić 15 czy 30 złotych na coś co będzie trwało kilkanaście miesięcy lub kilka lat? przecież to różnica w cenie paczki fajek. a jeśłi ktoś boi się wysychania - gelid gc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem wszystkich topowych i wszystkie mnie rozczarowały srogo.

 

Wala mi się w szufladzie i Kryonaut i GC-Extreme i MasterGel.

 

Przez lata trzymałem się mx-2 a teraz mx-4 i ta marka mnie nigdy nie zawiodła.

 

Szkoda hajsu na te drogie wynalazki.

 

Taka jest moja prywatna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem wszystkich topowych i wszystkie mnie rozczarowały srogo.

 

Wala mi się w szufladzie i Kryonaut i GC-Extreme i MasterGel.

 

Przez lata trzymałem się mx-2 a teraz mx-4 i ta marka mnie nigdy nie zawiodła.

 

Szkoda hajsu na te drogie wynalazki.

 

Taka jest moja prywatna opinia.

Dokladnie tak, kupuje sie tubke mx2 8g i chowa do szuflady. Gdzie trzeba to sie przesmaruje itd nie trzeba sie martwic tym, ze wyszly nowe "lepsze" pasty czy cos wysycha:E A Kryonuat to dla mnie podobny temat jak z audiofilskimi kablami zasilajacymi ;)

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej, u kryonaut wytworzył się mit że najlepsza na świecie itp. i wszyscy polecają a tania nie jest.

 

Moim zdaniem nic ponad mx4 4g za 25zł nie ma sensu ładować (takie optimum), chyba że ktoś jest maniakiem i ten 1C w porywach go zbawi to kryonaut.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mit, bo rzeczywiście najlepiej przewodzi ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej, u kryonaut wytworzył się mit że najlepsza na świecie itp. i wszyscy polecają a tania nie jest.

Wydać raz na jakiś czas 30 zł za 1g to nie problem.

Nie każdemu się Kryonaut się spodoba z uwagi na gęstą konsystencję i nie łatwe rozsmarowanie pasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kryonaut jest wzorowy co do rozprowadzania, miałem w życiu 4 tubki tej pasty i każda rozprowadza się idealnie nawet tą gumową szpatułką dołączoną, rozprowadza się tak dobrze jak Arctic mx-2 a np SPC pactum pt-2 rozprowadza się fatalnie lepiej jej nie rozsmarowywać :E Już nie pierwszy raz czytam że kryonaut ciężko się rozprowadza i nie wiem o co chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie pierwszy raz czytam że kryonaut ciężko się rozprowadza i nie wiem o co chodzi ;)

Kilka dni temu na jednej karcie nałożyłem Kryonauta i nie było go łatwo rozsmarować szpatułką,choć się udało rozsmarować na cienką warstwę,tak przynajmniej u mnie tak było,u kogoś innego może być inaczej

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kryonaut jest wzorowy co do rozprowadzania, miałem w życiu 4 tubki tej pasty i każda rozprowadza się idealnie nawet tą gumową szpatułką dołączoną, rozprowadza się tak dobrze jak Arctic mx-2 a np SPC pactum pt-2 rozprowadza się fatalnie lepiej jej nie rozsmarowywać :E Już nie pierwszy raz czytam że kryonaut ciężko się rozprowadza i nie wiem o co chodzi ;)

 

Mam MasterGel, Miśka i GC_Extreme...wszystkie są dramatem w kwestii rozprowadzania.

Bez kubka wrzątku, aby ogrzać tubkę, nie ma co podchodzić do nakładania.

 

Za to mx2 i mx4 nigdy nie zawiodły.

 

A tej super przewodność topowych past w ogóle nie zaobserwowałem.

 

Także z mojej praktyki, lepiej kupić mx-4 i z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MasterGel, Miśka i GC_Extreme...wszystkie są dramatem w kwestii rozprowadzania.

Bez kubka wrzątku, aby ogrzać tubkę, nie ma co podchodzić do nakładania.

 

Za to mx2 i mx4 nigdy nie zawiodły.

 

A tej super przewodność topowych past w ogóle nie zaobserwowałem.

 

Także z mojej praktyki, lepiej kupić mx-4 i z głowy.

Potwierdzam, Kryonauta nakłada się super, w szczególności 5,5g, gdzie mamy końcówkę do rozprowadzania z tubki.

GC_Extreme i jemu podobne będą ciężkie w rozsmarowaniu, z uwagi na swoją lepkość (będą odchodziły przy ponownym kontakcie ze szpatułką na której jest pasta), natomiast pasty o tak dużej lepkości powinny być używane do chłodzeń typu direct (HDT) i tam mają lepszą efektywność od past z niską lepkością, takich jak Kryonaut.

Ogólnie gelida lepiej metodą "X" + skręty coolera czy czymś takim :)

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku używałem szpatułki przy nakładaniu GC Extreme, ale teraz chłodzenie robi za szpatułkę i zawsze idealnie pasta rozprowadzona. :)

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że overclockerzy wolą pastę GC_Extreme a co do tych testów dziwna sprawa że Pactum pt1 jest gorszy od Pactum pt2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem pastę na procesorze i5 3320M, nie wiem jakiej marki pasta była nałożona, ale kolor srebrny i nawet nie była wyschnięta.

 

Przed nałożeniem GC Extreme

 

c8de0ef953c291ca.jpg

 

Po nałożeniu GC Extreme

 

c2db7810ad7a81fb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Kryonauta zakladalem we wrzesniu 2018 roku i temperatury sa tak jak na poczatku.Dzis nakladalem bratu ta sama paste pod fabryczne chlodzenie do i5 4460. Nie osiagnal 70stopni w trakcie katowania,gdzie na jakims tanim badziewiu za klika zlotych nie mogl zjechac ponizej 90....Naprawde warto wydac pieniadze na te paste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Tahiti 7950 (~1 GHz). MX-2, Pactum PT1, GC Extreme oraz Kryonaut. Rożnica temperatury w granicach błędu pomiarowego. Co innego cena. PT1 kupiłem za 30 zł 25 gram :E . Kryonauta musiałem grzać suszarką. Lepiej dołożyć pieniądze do chłodzenia.

 

Za to Minus Pady 8 od Thermal Grizzly bardzo przyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Tahiti 7950 (~1 GHz). MX-2, Pactum PT1, GC Extreme oraz Kryonaut. Rożnica temperatury w granicach błędu pomiarowego. Co innego cena. PT1 kupiłem za 30 zł 25 gram :E . Kryonauta musiałem grzać suszarką. Lepiej dołożyć pieniądze do chłodzenia.

 

Za to Minus Pady 8 od Thermal Grizzly bardzo przyjemne.

Może takie wyniki, dlatego, iż karta utrzymywała tę samą temperaturę, a zmieniały się obroty wentyla na min? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zależy panowie ale moje wszystkie 4 tubki w życiu kryonauta a kupuje te 5.5g są takie że można to pędzelkiem od lakieru do paznokci rozsmarować a wy tu nie tylko o ciężkiej aplikacji ale o grzaniu tubki :E :E

Co do wydajności jest naprawdę dobra pamiętam jak aplikowałem ją na R9 290 karta osiągała 85c pod Wiedzminem 3 a na kryonaucie max 79 przy tych samych obrotach na sztywno ustawionych wentylatorów (50%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo było z TGK była bardzo rzadka. Najwidoczniej jakość tych past jest jaka jest lol2.gif Do jednej partii wrzucą więcej rozpuszczalników, a do drugiej już mniej wink.gif

 

Kupiłem raz TGK i już nie kupie szkoda kasy. MX-2 8g jest nadal killerem w swojej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Kryonaut się odklejał od powierzchni procesora, jeśli nie był rozgrzany. GC Extreme zachowywał się jeszcze gorzej.

 

Raidenorius

Obroty coś tam się mogły ruszyć, ale nieznacząco. Krzywą wentylatorów mam wręcz poziomą (założone trzy F9 od Arctica).

Może zauważyłbym większe różnice przy wyższym zegarze.

Edytowane przez Luis13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo było z TGK była bardzo rzadka. Najwidoczniej jakość tych past jest jaka jest lol2.gif Do jednej partii wrzucą więcej rozpuszczalników, a do drugiej już mniej wink.gif

 

Kupiłem raz TGK i już nie kupie szkoda kasy. MX-2 8g jest nadal killerem w swojej cenie.

Hehe akurat też kupuje mx-2 8g i smaruje nią dla innych ludzi lapki/stacjonarki a w swoim pc stosuje miśka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Kryonauta zakladalem we wrzesniu 2018 roku i temperatury sa tak jak na poczatku.Dzis nakladalem bratu ta sama paste pod fabryczne chlodzenie do i5 4460. Nie osiagnal 70stopni w trakcie katowania,gdzie na jakims tanim badziewiu za klika zlotych nie mogl zjechac ponizej 90....Naprawde warto wydac pieniadze na te paste

 

Nigdy w to nie uwierzę. Największy syf w porównianiu do Kryonauta przy normalnych, konsumenckich procesorach to jest różnica maks kilku stopni. A taka 4 razy tańsza pasta typu MX będzie miała mniej więcej te same temperatury co Kryonaut - różnice będą wielkości błędu pomiarowego. Poza tym ostatnio wyszedł fajny test:

 

Uświadomił mnie tylko w tym co od zawsze sądziłem, Ciebie pewnie może zaskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...