Skocz do zawartości
MPro

Thermal Grizzly Kryonaut vs Conductonaut

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy w to nie uwierzę. Największy syf w porównianiu do Kryonauta przy normalnych, konsumenckich procesorach to jest różnica maks kilku stopni. A taka 4 razy tańsza pasta typu MX będzie miała mniej więcej te same temperatury co Kryonaut - różnice będą wielkości błędu pomiarowego. Poza tym ostatnio wyszedł fajny test:

 

Uświadomił mnie tylko w tym co od zawsze sądziłem, Ciebie pewnie może zaskoczyć.

Też z zaciekawieniem go oglądałem bo zmieniłem pastę z arctica na kryonautę. U mnie temperatury spadły o te 2-3 stopnie w tej samej budzie, chłodzeniu i temperaturze otoczenia. Najbardziej mnie by ciekawiła długodystansowość pasty tak żeby trzymała właściwości dłużej, nakładałem w listopadzie. Pewnie rozbiorę chłodzenie(powietrze) równo po roku i zerknę co tam się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w to nie uwierzę. Największy syf w porównianiu do Kryonauta przy normalnych, konsumenckich procesorach to jest różnica maks kilku stopni. A taka 4 razy tańsza pasta typu MX będzie miała mniej więcej te same temperatury co Kryonaut - różnice będą wielkości błędu pomiarowego. Poza tym ostatnio wyszedł fajny test:

 

Uświadomił mnie tylko w tym co od zawsze sądziłem, Ciebie pewnie może zaskoczyć.

 

Ten typ to pajaco jakiś. Zero info w teście, cierpiałem jak to oglądałem dużo gadania ale jakoś się nie mogłem dosłuchać jaki to był test to pełne obciążenie trochę bardzo mocno brak konkretnej treści.

Zobacz jak to u mnie wygląda AIO szitencjum pc 360 3 wentylatory BQ SW3 HS na rozgałęźniku 1->3 kręcące się między 750-1000 rpm średnio 850 a jak wiesz przy niskich obrotach są one lekko mówiąc mało wydajne, a poniżej 750 rpm przestają się kręcić xD.

Do tego 8C/16T pod avx2 zapewne na zegarze który pewnie jest ze 300 MHz wyższy niż u niego na niesławnym z pupska i przereklamowanym kryonaucie i gorszym chłodzeniu. Trochę śmieszne bo nawet pobór mam bardzo zbliżony do 88W tylko tdp 105W jak już się trzymamy jego słów. Jak coś to R7 grzeją się duużżżo bardziej niż R5.

 

Teraz zobacz tempy z 25 minut. Średnio 58 stopni, max 62 stopnie avg czujka to ta najbardziej zbliżona do tego co pokazuje ryzen master. 66 to chwilowy skok na ccd który jak widać średnią podbił o całe 0,1 stopnia. Teraz powiedz mi czy nie jesteś za stary na bzdury z youtuba? Bo albo typ nie ma pojęcia co robi albo coś komuś sprzedaje xD bo zaiste dziwne miał te założenia.

Kryonaut ma jeden zasadniczy plus jak wiesz jak go nałożyć a potem złożyć aio to na 7nm pozwala masakrycznie zniwelować chwilowe skoki temperatur na tctl a to odczyt pokazujący najcieplejsze miejsce w cpu z którego śmigają wentyle niestety. Powiem tak do 7nm kryonaut jest kot tylko niestety trzeba kupować tubę 11g bo z ceną 30 ziko za 1g to ich pogrzało w zbiorczym 1g wychodzi za około 9 ziko imo

 

Hl6VrFzl.jpg

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że moja grzałka jak i oc jest dowodem na to ze ta pasta bardzo dobrze sobie radzi ... :E

 

temps.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krauziak nie boisz się o płytę,waląc spore Vcore na FX-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krauziak nie boisz się o płytę,waląc spore Vcore na FX-a?

Niezbyt szczerze mówiąc.Schładzam sekcje zasilania dodatkowym wentylatorem,nic zlego sie jej nie dzieje :)

 

Vcore1 to temperatura sekcji,jak widac ma lepiej niż samo CPU :E

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krauziak nie boisz się o płytę,waląc spore Vcore na FX-a?

Jego płyta tak samo jak to twoja formuła będzie żyła nawet na takim napięciu na tym fx'ie, te dwie płytki były najlepsze do OC fxów

Ja na GA970 UD3 nie wychodziłem poza 4.6ghz (poza 1.41v) ale to całkiem inna sekcja

 

Używałem tej płyty 4 lata i sekcja przy fx była taka gorąca że termopad puszczał sok na PCB i nic się nie działo, tam temperatury sekcji były rzędu 75-80c pod obciążeniem regularnie bez nawiewu sekcja może spokojnie wytrzymać dużo więcej ale i tak dziwie się to czyta jak teraz mam pod OCCT mniej niż 50 na ryzenie :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 st.C na VRM - nie jest tak źle :E

 

@Krauziak

Od dobrego tygodnia jestem posiadaczem ASUS Crosshair V Formula i pożegnałem się z GA-990XA-UD3

Najlepsze jest to,że mam stabilne 2400 MHz na Ramie :E,tyle że mój FX-8350 4,0GHz potrzebuje nie 1,25V a ok.1,34V :P dla stabilnego działania(później się zajmę OC,jak będzie czas i chęci)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile papu ten twój FX pobiera przy pełnym obciążeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzeć, sam własnie zacząłem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej - ten sam link do tego samego filmu,więc nie musiałeś dublować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 st.C na VRM - nie jest tak źle :E

 

@Krauziak

Od dobrego tygodnia jestem posiadaczem ASUS Crosshair V Formula i pożegnałem się z GA-990XA-UD3

Najlepsze jest to,że mam stabilne 2400 MHz na Ramie :E,tyle że mój FX-8350 4,0GHz potrzebuje nie 1,25V a ok.1,34V :P dla stabilnego działania(później się zajmę OC,jak będzie czas i chęci)

Czyli widzimy sie na napieciu 1.55v :E. Przy takim vid osiagniesz sciane na 4.5ghz i zeby dorzucic wiecej zaczna sie schody jak u mnie. Mialem podobna sytuacje kiedys na plycie asrocka. Fx6300 robil mi 4.5ghz na 1.425v o ile dobrze pamietam, gdzie po przesiadce na MSI mialem to napiecie znacznie wyzsze.Nie wiem czym jest to spowodowane, ale domyslam sie ze chodzi o LLC lub jego brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ to pajaco jakiś. Zero info w teście, cierpiałem jak to oglądałem dużo gadania ale jakoś się nie mogłem dosłuchać jaki to był test to pełne obciążenie trochę bardzo mocno brak konkretnej treści.

 

Na wstępie filmu reklama jakiegoś gównosklepu sprzedającego średnio-legalne klucze Windows/Office. Od razu stracił na wiarygodności.

No i mnie irytował sposób mówienia, plus jeszcze umieszczanie wykresów z takim skalowaniem woła o pomstę do nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzimy sie na napieciu 1.55v :E.

Spokojnie,najpierw muszę wymienić chłodzenie(do 4,6-4,7 GHz na Vcore 1,42-1,45V powinien wystarczyć coś pokroju Scythe Mugen 5 Rev.B) i wymienić termopady na VRM i pastę na NB/SB(nie wiem szczerze,w jakim stanie obecnie są termopady i pasty.Wiem jedynie,że płyta przed dostaniem do moich rąk pracowała z FX-6300 i boxowym coolerem).Wszystko zrobię za jednym zamachem.

OC przy Vcore 1,55V zrobiłbym tylko dla testów

 

No i mnie irytował sposób mówienia, plus jeszcze umieszczanie wykresów z takim skalowaniem woła o pomstę do nieba.

Jak dla mnie gościu może być dobrym lektorem,nic poza tym.

Nie wiem,jak można posunąć do tego żeby Kryonauta podrabiać :E Każdej firmie się zdarza słabsza partia

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,najpierw muszę wymienić chłodzenie(do 4,6-4,7 GHz na Vcore 1,42-1,45V powinien wystarczyć

 

Moja sztuka robi na podobnym vcore 4.5-4.6 ...Wyzszy zegar wymaga juz konkretnego podbicia. 4.0-4.2 robi zas na 1.35 ,także patrząc na to co napisałes wyżej odnośnie vcore na fabrycznym zegarze to możesz sie troszke zdziwić :E

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krauziak

Wszystko wyjdzie w praniu,jak kto mówią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gościu może być dobrym lektorem,nic poza tym.

Nie wiem,jak można posunąć do tego żeby Kryonauta podrabiać :E Każdej firmie się zdarza słabsza partia

Podrabiają na potęgę dlatego masz w paczce klucz którym sprawdzasz co kupiłeś xD Co do samego kryonauta to ciężko się nakłada i łatwo zwija więc przy rozsmarowaniu nie trudno już skopać sprawę a jak jeszcze sobie rzucimy blok na cpu i dokręcimy śrubki to równie dobrze możemy boxa założyć, bo wydajność będzie podobna. Generalnie tragedia filmik i naprawdę nie wiem czy tylko ja nie byłem w stanie dosłuchać się jak testował, bo przewijałem ale po obejrzeniu tego co obejrzałem poczułem się jakby mnie napastował obnośny sprzedawca dywanów, garnków czy innego badziewia to obrabiania głupawych prlowski emerytów, który przez całe życie nie nauczyli się co to wał jest. No a w polszu jak to w polszu ludzie się pod filmikiem brandzlują co najmniej jakby to był pasek w wiadomościach TVP tylko zamiast się śmiać, to o zgrozo w to wierzą xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrabiają na potęgę dlatego masz w paczce klucz którym sprawdzasz co kupiłeś xD Co do samego kryonauta to ciężko się nakłada i łatwo zwija więc przy rozsmarowaniu nie trudno już skopać sprawę a jak jeszcze sobie rzucimy blok na cpu i dokręcimy śrubki to równie dobrze możemy boxa założyć, bo wydajność będzie podobna. Generalnie tragedia filmik i naprawdę nie wiem czy tylko ja nie byłem w stanie dosłuchać się jak testował, bo przewijałem ale po obejrzeniu tego co obejrzałem poczułem się jakby mnie napastował obnośny sprzedawca dywanów, garnków czy innego badziewia to obrabiania głupawych prlowski emerytów, który przez całe życie nie nauczyli się co to wał jest. No a w polszu jak to w polszu ludzie się pod filmikiem brandzlują co najmniej jakby to był pasek w wiadomościach TVP tylko zamiast się śmiać, to o zgrozo w to wierzą xD

Kolejny co mu kryonaut się ciężko nakłada, mam 4 tubkę tej pasty i tą pastę można rozprowadzić pędzelkiem od lakieru do paznokci nakłada się rewelacyjnie jak MX2 albo kupiłem 4 razy podróbę albo to wy macie podróby :E nie bez powodu dodają gumową szpatułkę, paste którą się ciężko rozprowadza nigdy w życiu by tą szpatułką nie rozsmarował, przykład pactum pt2 przy tej paście jak komuś aplikuje bo mam w domu 2 małe tubki to rezygnuje z rozprowadzania całkowicie :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawe moja sprawdzana na stronie ma konsystencje bardzo gęstego żelu/gumy i pędzelkiem to sobie można co najwyżej ją pogłaskać. Rozprowadza się to w miarę zalaminowaną lub śliską kartą, a szpatułką wychodzi lipa. Najlepsze efekty na małego X właśnie z powodu dość zwartej konsystencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam zbytnio problemów z roprowadzaniem termal grizzly kryout czy gelid gc extrem ,fakt ze nie jest latwo i przyjemnie,ale ze by trudno ? Trzeba to zarobić najlepiej jakąś starą kartą bankomatową,a jesli chodzi o trudność,to proponuje pobawic sie coolaboratory liquid pro,ciekły metal,przewodzący prąd,to jest dopiero synonim trudno rozprowadzalnej pasty,a ja to robilem trzymając procesor w

w jadnej dloni,a drugą dlonią i pędzęlkiem bardzo powoli rozprowadzałem ,bo szybkie ruchy dawały efekty zupełnie odwrotne,a dzisiejsze pasty przy niej to luz.

 

A jesli chodzi o ten test past z you tub omawiany tutaj ,nie jest taki zly ,dla mnie ok,fakt ze nie jest obszerny i jakos super sprecyzowany,ale bez przesady ze nie wiadomo o co chodzi,mowi jakie pasty w jakiej grze testowany i ustawienia procka,to byl krotki test you tubera ktory chccial dac pewien ogląd na dzialanie past,a wazne ze kazdza pasta miala takie same warunki podczas testu i zgadzam sie z nim ze Trmal grizzly kryout najlepiej wypada przy bardzo gorących prockach,takie stwirdzenie slyszalem juz na poczatku jej sprzedazy ,gdy ją zaczęto testować.A ty ART385 -nie opowiadaj nam swoich historii z podglądania ludzi oglądających tvp,bo to jest niesmaczne ;)

Edytowane przez sępik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaką pastę się łatwo nakłada? STG2 zalmana. TG KN nakłada się nieprzyjemnie i dość ciężko i potem powstają takie filmiki na youtubie bo pasta słabo przylega i jest lipa. Np. taki Hydronaut przy Kryonaut rozprowadza się idealnie i bez żadnych problemów. Znowu jak źle TG KN nałożysz to niestety wydajnością nie grzeszy choć odcisk na bloku wygląda ok. Przetestowałem poszła średnia tuba testowane na R5 2600 i R5 3600.

 

Jeśli ten test dla ciebie jest ok to naprawdę nie mam pytań to nawet nie jest test, to coś co test przypomina, bo brakuje istotnych informacji.

Jeśli ten koleś testował to w grach bo naprawdę ciężko tam o informacje jakie gry. Zeby to się w miarę zgadzało musiałbym na 3800x zdjąć wszystkie limity dać scalar na x10 zamknąć budę, zmniejszyć przepływ powietrza, zdjąć z GPU UV aby gorące powietrze grzało chłodnice i wtedy procek chodzący na 4.375 do 4.5 GHz allcore i napięciu 1.4v+ może by zrobił 75 stopni (oczywiście ram na co najmniej 1.45v ustawiony) tylko to wtedy nie test pasty tylko poradnik jak zakatować swojego ryzena. Ja dalej będę mówił, że TG KN ma racje bytu na ryzenie ale na cpu jak np. 2600 to już hydronaut czy nawet mx-4 styka bo nie ma takich problemów z oddawaniem ciepła przy wyższym napięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385--Chodziło mi o to ze ten filmik jest w miarę ok zrobiony , w tym sensie ze jest jakis pogląd a,chodzi mi również o to że,co test na necie,to inne wyniki,ale w większości tych testów kilka tych samych past wygrywa na zmiane z minimalnymi różnicami, dlatego taki test traktuje jako jedną ze składowych całego oglądu na wyniki działania past termo przewodzących,a nie ostateczny wynik.

 

I powiedz jesli możesz ,co znaczy ze ''jeśli żle się nałoży TG KN" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej paście łatwo skopać nakładanie przy rozsmarowaniu na cały rdzeń do tego jeśli spróbujemy złożyć AIO jak pan na filmiku to temperatury są raczej nie ciekawe. Wywaliłem średnią tubę hydronauta i kryonauta aby przetestować sobie który sposób daje zawsze dobry efekt na starych zenach i nowych. No i doszedłem do wniosku, że mały X (tak po 5-7mm od rogów IHS) na środku potem przyciskamy blok mocno do IHS i sobie dokręcamy paluchami nakrętki na tyle ile się da. W 95% jest wypas od razu w pozostałych 5% wystarczy śrubę w prawym górnym rogu płyty patrząc od przodu dociągnąć o pół obrotu lub 3/4.

To owocuje eleganckimi temperaturami na zen2 na intelu to naprawdę bez różnicy, bo raz wyższy proces i pod IHS nie wygląda to tak fikuśnie jak w ryzenach 3000. Przed zenem2 to używałem aab tg3 na zmianę z mx-4 bo jest tanio i zupełnie wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena TG KN:

Tubka 1g -------> 29zł/1g

Tubka 5,55g ----> 12,5zł/1g

Tubka 11g ------> 8,7zł/1g

Tubka 37g ------> 7zł/1g

 

A więc najbardziej opłaca kupić się 11g, albo przynajmniej 5,5g. Cena tubki 1g jest chora.

Kilka pytań:

- na ile smarowań starcza 1g tej pasty?

- jak długo pasta wytrzymuje w tubce po jej pierwszym otwarciu?

- w opisie pisze że KN "nie wysycha nawet do temperatury 80°" - na Zen2 o 80° raczej nie nie trudno, zwłaszcza na tych 12+, więc jak to w końcu jest z tym wysychaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena TG KN:

Tubka 1g -------> 29zł/1g

Tubka 5,55g ----> 12,5zł/1g

Tubka 11g ------> 8,7zł/1g

Tubka 37g ------> 7zł/1g

 

A więc najbardziej opłaca kupić się 11g, albo przynajmniej 5,5g. Cena tubki 1g jest chora.

Kilka pytań:

- na ile smarowań starcza 1g tej pasty?

- jak długo pasta wytrzymuje w tubce po jej pierwszym otwarciu?

- w opisie pisze że KN "nie wysycha nawet do temperatury 80°" - na Zen2 o 80° raczej nie nie trudno, zwłaszcza na tych 12+, więc jak to w końcu jest z tym wysychaniem?

Najlepiej to kupić Gelid GC extreme wydajność ta sama co grizzly a tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to kupić Gelid GC extreme wydajność ta sama co grizzly a tańsza.

 

Wydajność ta sama, za to dostępność dużo gorsza - w 3 sklepach na krzyż, jedynie w proline jest tubka 3.5g za 30zł co daje 8,5zł/1g a więc porównywalnie z niedźwiedziem w tubie 11g.

Jak dla mnie np. to w tym przypadku cena nie gra roli, wybrałbym tą która wolniej wysycha, szkoda że nigdzie nie ma takich testów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...