Skocz do zawartości
gustaw1964

To już trzecia karta GTX 1660 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobny problem z GTX 980 TI... Wszystkie benchmarki przechodził ale w grach ją wywalało.

Problemem było kilka kondensatorów oraz rezystorów które się urwały.

Ewentualnie polecałbym też sprawdzić czy napięcia są stabilne w biosie.

 

Druga sprawa może być taka że DirectX crashuje, taki przypadek też miałem że Direct wywalał że karta została odpięta, wtedy należy zmienić jedną opcje w rejestrze.

 

Zobacz jeszcze czy wszystkie kondensatory i rezystory są na stoim miejscu.

Póki co działa. Płyta, jak i cała reszta, jest nowa. Jak wspomniałem, po ustawieniu taktowania RAM (wczoraj) W3 "chodził" ok 1 godz, do wyłączenia gry, bez zwieszeń. Wszystko płynnie na średnich ustawieniach. Dziś po założeniu RTX 2060 S komputer działa bez zarzutu. Jutro, sprawdzę jak się spisuje pod sporym obciążeniem.

Edytowane przez gustaw1964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze ustawienia RAMu w BIOSie - może być przekręcony za bardzo lub dostawać za niskie napięcie.

Dzięki Twojej uwadze zauważyłem, że w BIOS-ie taktowanie RAM jest zbyt niskie. Włączyłem XMP, wartości taktowania "wskoczyły" na właściwe, nie zwiesza. Jutro prób ciąg dalszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, problemów ciąg dalszy. Dziś po ok godziny w Metro Exodus (ultra, Ray Tracing - wysokie) przy temp GPU +- 70st CPU 60st i 150-200 FPS pierwszy crash. Tylko restart CTRL+ALT+DEL. Drugie podejście do gry - wyrzucenie do pulpitu. Trzecie, restart CTRL+ALT+DEL. PC uruchomił się bez załadowanego sterownika grafiki w rozdzielczości 800x600. Jeszcze raz zrestartowałem już bez grania, pc uruchomił się we właściwej rozdzielczości z załadowanym sterownikiem. Zacząłem pisać post, w trakcie pisania sam się zrestartował, tym razem bez sterownika w rozdzielczości 800x600, menadżer urządzeńmelduje: "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)"

Załączam zrzuty zarządzanie/zdarzenia systemowe, może to pomoże ustalić przyczynę.

https://zapodaj.net/01ea764118551.png.html

https://zapodaj.net/dc5969f878a01.png.html

https://zapodaj.net/b2fc3ea8d3216.png.html

https://zapodaj.net/422670d001b82.png.html

https://zapodaj.net/9c22bf2570410.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wygląda na skopaną komunikacje proc - karta wiec albo płyta główna albo proc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wygląda na skopaną komunikacje proc - karta wiec albo płyta główna albo proc

Dzięki. Czy jest opcja by zawęzić obszar poszukiwań? Procesor testowałem za pomocą CPU Intel Procesor Diagnostic Tool. Nie wykazuje żadnych błędów, jednak nie mam pojęcia na ile ten test jest miarodajny. Możliwe, że gdzieś "na trasie" procesor-karta graficzna nie wszystko gra jak nalezy. Pozostaje komunikacja miedzy kartą graficzna a HDD, ew kartą a SSD (OS) (W3 instalowałem na obu), ew. komunikacja między CPU a HDD ew CPU a SSD (tylko czy wtedy wyrzucałoby sterownik od grafiki?). Same dyski wydają się być w porządku ponieważ na obu występuje ten sam problem.

Jak już wspomniałem, wszystkie części zamawiałem u jednego dostawcy, jeśli mam reklamować musiałbym wiedzieć co... chyba, że wyślę im całe pudło i niech sprawdzają.

Jeszcze jedno, bardzo często w zarządzaniu pojawia się błąd: "Nie można uruchomić usługi GLCKIO2 z powodu następującego błędu: Nie można odnaleźć określonego pliku." Czy to może mieć jakieś znaczenie?

 

Skoro na innym zestawie chodzi to nie wina karty. Monitor masz ten sam w obu konfiguracjach? Może z tą przejściówką na hdmi jest jakiś problem?Warto podmienić też zasilacz by wyeliminować tą możliwość, instalacja systemu na innym dysku niż ten ssd adaty, może coś z dyskiem. Procek dobrze włożony i chłodzenie założone poprawnie?

Procek i chłodzenie raczej dobrze założone, problem wystąpił po ok 3 miesiącach od złożenia, niczego w środku nie dotykałem. Grałem w W3 w środku lata przy temp w pokoju 27st. Wszystko działało bez zarzutu. Pewien serwisant zasugerował, że jeżeli zasilacz podawałby zbyt niskie napięcie to Nvidia "wrzuca" komunikat o "zbyt niskim zasilaniu" czy jakoś tak. Próbowałem na różnych przejściówkach, bez zmian.

 

No cóż, główne pytanie jakie mi się teraz nasuwa, to jak zawęzić obszar poszukiwań..

Edytowane przez gustaw1964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z objawów jakie opisałeś ciężko ocenić procesor ma 16 lini do komunikacji z pci-e i albo one albo płyta w tej komunikacji szwnakują dodam ze procki raczej rzadko bardzo rzadko się psują ale nie można tego wykluczyć

 

obecnie wykluczam gpu z listy podejrzanych zbyt wiele ich stestowales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czy jest opcja by zawęzić obszar poszukiwań? Procesor testowałem za pomocą CPU Intel Procesor Diagnostic Tool. Nie wykazuje żadnych błędów, jednak nie mam pojęcia na ile ten test jest miarodajny. Możliwe, że gdzieś "na trasie" procesor-karta graficzna nie wszystko gra jak nalezy. Pozostaje komunikacja miedzy kartą graficzna a HDD, ew kartą a SSD (OS) (W3 instalowałem na obu), ew. komunikacja między CPU a HDD ew CPU a SSD (tylko czy wtedy wyrzucałoby sterownik od grafiki?). Same dyski wydają się być w porządku ponieważ na obu występuje ten sam problem.

Jak już wspomniałem, wszystkie części zamawiałem u jednego dostawcy, jeśli mam reklamować musiałbym wiedzieć co... chyba, że wyślę im całe pudło i niech sprawdzają.

Jeszcze jedno, bardzo często w zarządzaniu pojawia się błąd: "Nie można uruchomić usługi GLCKIO2 z powodu następującego błędu: Nie można odnaleźć określonego pliku." Czy to może mieć jakieś znaczenie?

 

 

Procek i chłodzenie raczej dobrze założone, problem wystąpił po ok 3 miesiącach od złożenia, niczego w środku nie dotykałem. Grałem w W3 w środku lata przy temp w pokoju 27st. Wszystko działało bez zarzutu. Pewien serwisant zasugerował, że jeżeli zasilacz podawałby zbyt niskie napięcie to Nvidia "wrzuca" komunikat o "zbyt niskim zasilaniu" czy jakoś tak. Próbowałem na różnych przejściówkach, bez zmian.

 

No cóż, główne pytanie jakie mi się teraz nasuwa, to jak zawęzić obszar poszukiwań..

 

To są bzdury, niczego nie wyrzuci, jeżeli zasilanie będzie niedostateczne to nastąpi restart całej jednostki.

 

Generalnie błąd o kodzie 43 i podgląd zdarzeń, wyraźnie kierują w stronę GPU, problem w tym że to nie jest pierwsza karta, było ich kilka, w mojej ocenie problem leży po stronie płyty głównej.

Sprzęt składałeś sam? Sprawdzałeś czy nigdzie piny pod procesorem, a ni w slocie PCIe nie są wygięte? Teoretycznie przy takim zdarzeniu jest nawet szansa że sprzęt nie odpalić, praktycznie wiele jest możliwości.

 

Monitor jest podłączony kablem DisplayPort? Wybacz że pytam, ale wątek ma dość chaotyczny przebieg i ciężko się wczytać we wszystko.

Wrzuć też asekuracyjnie screen z głównego okna GPU-Z

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, może ważne. Po odpięciu karty graficznej i uruchomieniu PC na karcie zintegrowanej obraz od czasu do czasu skacze kilka mm w górę w dół z częstotliwością mocno utrudniającą czytanie. Pojawiają się od czasu do czasu zielone poziome linie, pasy. Potem się uspokaja, po jakimś czasie wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już jest ciekawiej, skoro nawet integra szaleje, to obowiązkowo do kontroli są styki w gnieździe procesora, obawiam się że będą wykrzywione, do tego mogą robić zwarcie, co jest dość niebezpieczne dla sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są bzdury, niczego nie wyrzuci, jeżeli zasilanie będzie niedostateczne to nastąpi restart całej jednostki.

 

Generalnie błąd o kodzie 43 i podgląd zdarzeń, wyraźnie kierują w stronę GPU, problem w tym że to nie jest pierwsza karta, było ich kilka, w mojej ocenie problem leży po stronie płyty głównej.

Sprzęt składałeś sam? Sprawdzałeś czy nigdzie piny pod procesorem, a ni w slocie PCIe nie są wygięte? Teoretycznie przy takim zdarzeniu jest nawet szansa że sprzęt nie odpalić, praktycznie wiele jest możliwości.

 

Monitor jest podłączony kablem DisplayPort? Wybacz że pytam, ale wątek ma dość chaotyczny przebieg i ciężko się wczytać we wszystko.

Wrzuć też asekuracyjnie screen z głównego okna GPU-Z

Sprzęt składany przez profesjonalny serwis. Problem zaczął występować po ok 3 miesiącach od złożenia, więc kwestia niewłaściwego podpięcia komponentów chyba nie wchodzi w grę (?). Monitor podłączony przez HDMI/przejściówka/DVI

screen z GPU-Z zaraz wrzucę, kartą "siedzi" teraz w innym PC.

 

No to już jest ciekawiej, skoro nawet integra szaleje, to obowiązkowo do kontroli są styki w gnieździe procesora, obawiam się że będą wykrzywione, do tego mogą robić zwarcie, co jest dość niebezpieczne dla sprzętu.

 

Szaleje, potem przestaje... Tylko po odpięciu Karty i przejściu na zintegrowaną zaczynają się cuda. Potem się uspokaja i jest ok. Jeśli styki CPU byłyby pogięte to dlaczego pierwsze usterki zaczęły się po ok 3 miesiącach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt składany przez profesjonalny serwis. Problem zaczął występować po ok 3 miesiącach od złożenia, więc kwestia niewłaściwego podpięcia komponentów chyba nie wchodzi w grę (?). Monitor podłączony przez HDMI/przejściówka/DVI

screen z GPU-Z zaraz wrzucę, kartą "siedzi" teraz w innym PC.

 

Powiem tak, czasy się zmieniają, nie jeden kowalski który składa komputery w domu robi to lepiej od serwisów, dużo jest teraz partaczy na rynku. Po za tym nawet jeżeli serwis jest w porządku to nie ma ludzi nieomylnych uszkodzenie podstawki LGA jest możliwe i dość łatwe do wykonania.

Problem jak najbardziej na początku mógł być niezauważony.

 

Skoro jest przelotka z HDMI na DVI, to problem 20 pinowego kabla i pętli zwrotnej w zasilaniu jest nieaktualny.

Możesz wrzucić jakąkolwiek kartę graficzną do komputera, odpalić GPU-z i nacisnąć znak zapytania i uruchomić render test?

 

Interesuje mnie czy karta pracuje na pełnej magistrali PCIe x16, dodatkowo problem ze strony integry już wyraźnie mówi gdzie należy szukać usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku był to procesor.. W BO3 ścinało niemiłosiernie na kartach Nvidii czy to 1060 czy 1070. Zmieniłem całą platformę na Ryzen 1500X i śmiga aż miło. Teraz posiadam R5 3600 + RX 5700 (BIOS 5700XT) i śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screen GPU-Z, karta tym razem "odpaliła" na właściwym sterowniku we włąściwej rozdzielczości.

https://zapodaj.net/eb9917a2f48e4.png.html

 

Powiem tak, czasy się zmieniają, nie jeden kowalski który składa komputery w domu robi to lepiej od serwisów, dużo jest teraz partaczy na rynku. Po za tym nawet jeżeli serwis jest w porządku to nie ma ludzi nieomylnych uszkodzenie podstawki LGA jest możliwe i dość łatwe do wykonania.

Problem jak najbardziej na początku mógł być niezauważony.

 

Skoro jest przelotka z HDMI na DVI, to problem 20 pinowego kabla i pętli zwrotnej w zasilaniu jest nieaktualny.

Możesz wrzucić jakąkolwiek kartę graficzną do komputera, odpalić GPU-z i nacisnąć znak zapytania i uruchomić render test?

 

Interesuje mnie czy karta pracuje na pełnej magistrali PCIe x16, dodatkowo problem ze strony integry już wyraźnie mówi gdzie należy szukać usterki.

Edytowane przez gustaw1964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli czujesz się na silach wyjmij proca z gniazda i zrób zdjęcie bardzo możliwe ze tak jak mówił disconect gniazdo zostało uszkodzone przy montażu procka - ewidentnie problem leży po stronie płyty/proca jeśli nawet Integra szwankuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/7789e2d9bcb80.png.html

 

 

Po uruchomieniu render test crash, bsod. załączony zrzut z GPU-z po crash-u.

 

jeżeli czujesz się na silach wyjmij proca z gniazda i zrób zdjęcie bardzo możliwe ze tak jak mówił disconect gniazdo zostało uszkodzone przy montażu procka - ewidentnie problem leży po stronie płyty/proca jeśli nawet Integra szwankuje

Na dziś musze się odpiąc od kompa. Wrócę wieczorem.

ok. Mam chwilę. Ciężko będzie. Kłopot w tym, ze nie chcę dotykać bo jak przyjdzie co do czego to jak udowodnić serwisowi, że składając w lipcu 2019 komputer uszkodził pin...? (zakłądając, że to uszkodzony pin lub gniazdo...)

Edytowane przez gustaw1964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ze masz tylko opengl zaznaczone powinno byc wszystko ja przy 1650s mam tylko raytracing odznaczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pierwszy problem już widać - przed crashem:

PCIe x16 3.0 @ x8 3.0 - czyli chodzi x8 3.0

 

po crashu:

PCIe x16 3.0 @ x8 1.1 - czyli x8 1.1

 

Ewidentnie coś nie halo z liniami PCIe. Już samo x8 daje do myślenia a co dopiero zejście na 1.1.

Do tego po crashu w ogóle brak info o VRAM.

 

Przy tulu sprawdzonych GPU (mam nadzieje że przy okazji reinstal windowsa też był zrobiony chociaż raz) obstawiam problem z płytą lub CPU.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screen GPU-Z, karta tym razem "odpaliła" na właściwym sterowniku we włąściwej rozdzielczości.

https://zapodaj.net/eb9917a2f48e4.png.html

 

W którym slocie karta siedzi? Jeżeli w pierwszym to problem już namierzony, GPU komunikuje się z CPU tylko za pomocą 8 linii PCIe, mimo tego że powinien użyć 16 linii.

Jeżeli do dobrego slotu wsunąłeś GPU, to nie ma wątpliwości, w gnieździe procesora są pogięte piny.

 

Ewidentnie coś nie halo z liniami PCIe. Już samo x8 daje do myślenia a co dopiero zejście na 1.1.

 

Zejście do PCIe 1.1 to normalny objaw związany z mechanizmem oszczędzania energii, problemem jest ilość linii obcięta o połowę.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym slocie karta siedzi? Jeżeli w pierwszym to problem już namierzony, GPU komunikuje się z CPU tylko za pomocą 8 linii PCIe, mimo tego że powinien użyć 16 linii.

Jeżeli do dobrego slotu wsunąłeś GPU, to nie ma wątpliwości, w gnieździe procesora są pogięte piny.

równie dobrze może być uszkodzony proc lub płyta a piny mogą być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szansa na uszkodzony procesor jest niemalże znikoma w porównaniu do mechanicznej usterki na płycie.

 

Po za tym ubity kontroler PCIe nie zestawił by żadnej komunikacji, a integra w CPU też szaleje, co może świadczyć o zwarciu na linii sygnałowej.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy fakt, że CPU bazowo 3,6 GHz w BIOS-ie ustawiony na AUTO taktuje 4,7GHz może mieć znaczenie? Czy wyjęcie procesora z gniazda przez amatora to prosta czy skomplikowana sprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym slocie karta siedzi? Jeżeli w pierwszym to problem już namierzony, GPU komunikuje się z CPU tylko za pomocą 8 linii PCIe, mimo tego że powinien użyć 16 linii.

Jeżeli do dobrego slotu wsunąłeś GPU, to nie ma wątpliwości, w gnieździe procesora są pogięte piny.

 

 

 

Zejście do PCIe 1.1 to normalny objaw związany z mechanizmem oszczędzania energii, problemem jest ilość linii obcięta o połowę.

Karta montowana na obu slotach, nie ma poprawy. Aktualnie menadżer urządzeń komunikuje: "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)". Deinstalacja sterowników Nvidii za pomocą DDU i nowa instalacja niczego nie zmieniła.Jestem w rozdzielczości 800x600, wszelkie próby instalacji sterownika konczą się niepowodzeniem. Rendertest przy właściwej pracy sterownika dobrowadził do BDOS. Od tamtego czasu GPU-Z daje wyniki jak na screenie.

 

"Jeżeli do dobrego slotu wsunąłeś GPU, to nie ma wątpliwości, w gnieździe procesora są pogięte piny." I jest możliwe, że wyszłoby to po ok 3 miesiącach eksploatacji?

 

Szansa na uszkodzony procesor jest niemalże znikoma w porównaniu do mechanicznej usterki na płycie.

 

Po za tym ubity kontroler PCIe nie zestawił by żadnej komunikacji, a integra w CPU też szaleje, co może świadczyć o zwarciu na linii sygnałowej.

 

Mechaniczna usterka sugeruje ingerencję. Wszystko zaczęło się od crashu podczas gry w W3 po jakichś 3 miesiącach nienagannej pracy. Nawet pokrywy nie odkrywałem do czasu usterki. Wczoraj Metro Exodus hulał ponad godz na ekstrem, potem W3 następną godzinę. Wszystko ładnie pięknie. Dziś ok godz z Metrem i crash. Mam totalny mętlik w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pierwszy problem już widać - przed crashem:

PCIe x16 3.0 @ x8 3.0 - czyli chodzi x8 3.0

 

po crashu:

PCIe x16 3.0 @ x8 1.1 - czyli x8 1.1

 

Ewidentnie coś nie halo z liniami PCIe. Już samo x8 daje do myślenia a co dopiero zejście na 1.1.

Do tego po crashu w ogóle brak info o VRAM.

 

Przy tulu sprawdzonych GPU (mam nadzieje że przy okazji reinstal windowsa też był zrobiony chociaż raz) obstawiam problem z płytą lub CPU.

Reinstal Win robiłem wcześniej przy tych samych problemach z GTX 1660 Ti, bez rezultatu.

Zakladam (może niesłusznie), że i tym razem to nic nie zmieni.

Wszelkie sugestie kolegów zmierzają w stronę płyty ew CPU.

Ponieważ prawdopodobieństwo "strzelonego" CPU jest znikome (co wskazał test i zauważył też kolega DisconnecT) wszystkie ślady prowadzą do płyty głównej, z założeniem, że procesor został osadzony prawidłowo w gnieździe, co sugerują 3 miesiące nienagannej pracy. Proszę mnie poprawić, jeśli tok myślenia jest nieprawidłowy.

 

dziwne ze masz tylko opengl zaznaczone powinno byc wszystko ja przy 1650s mam tylko raytracing odznaczony

O czym to świadczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba ostatnia na dziś uwaga, próba z kartą HD 7850 spaliła na panewce, na obu slotach. W momencie ładowania ekranu logowania win artefakty, dziwne kolory na ekranie, zblokowany ekran, pc można tylko wyłączyć odcinając zasilanie (do czasu pojawienia się ekranu win, logo płyty głownej ekran zdrowy). Z RTX-em odpala tyle, że bez sterownika, błąd 43 800x600. Teraz założę RTX do innego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W screench z GPU-z, które przedstawiłem karta była osadzona w drugim slocie. Na płycie zaznaczony jest jako x8. Teraz karta "siedzi" w slocie nr 1 i w BIOSie widać to tak: PCIEX16: PCIe 3.0x16 @ 1.0x16 (ie wiem co to oznacza) a na GPU-Z:

https://zapodaj.net/272e26eb7b419.png.html

Edytowane przez gustaw1964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...