Skocz do zawartości
IceMajor2

BIOS dla R5 1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się dopytać co do BIOS'u dla Ryzena 5 1600, gdyż dawno nie update'owałem, ponieważ mam najnowszą wersję BIOS'u pod stricte 1. generację. Stąd moje pytanie - czy BIOS'y dla Ryzenów 2. generacji lub wyższej są lepsze (oraz także kompatybilne) z tymi dla 1. generacji?

 

Moja płyta główna to ASRock AB350 Pro4 i pod tym linkiem znajduje się lista BIOS'ów właśnie na tą płytę.

Moja wersja BIOS'u to P3.40 ze stycznia 2018 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 5.40 warto zaktualizować, AGESA 1.0.0.6 wniosła sporo bugfixów i optymalizacji, wyżej to już sam producent pisze aby nie kombinować jak nie masz serii 3xxx a kto wie lepiej jak nie producent :)

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem bardzo ciekaw tych nowszych biosów i jakby one grały ze starszymi Ryzenami (2600 w moim przypadku). Niestety producent nie dość że nie zaleca aktualizacji, to przy którejś wersji blokuje możliwość powrotu do starszego biosu :/ Może jest ktoś na forum, kto mimo ostrzeżeń aktualizował BIOS i się wypowie :)

 

PS Też mam płytę ASsRocka, tyle że x370 gaming x fatality.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i aktualizowałem jakiś czas temu Asrock-a AB350M Pro4 ( z wersji 5.50 do najnowszej 6.00 ) mając na pokładzie Ryzena 1500X. Pomyślnie. Teraz pracuje na niej Ryzen 3500X. Z tego co zauważyłem znikła opcja AMD Cool & Quiet. RAM ustawiony profilem XMP na 3200 bez problemu. Większych zmian w Biosie nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo Czyli nie bardzo warto. Próbowałeś robić jakieś większe/dodatkowe OC pamięci na nowym biosie? W sumie to główna rzecz, na której daj mi ewentualnie zależało wycisnąć coś więcej z tego co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bios B.40 Agesa 1.0.0.4 z 11/7/2019 ale widzę że to nie jest najnowszy chociaż pobrałem że strony producenta MSI b450m pro-vdh plus max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bios B.40 Agesa 1.0.0.4 z 11/7/2019 ale widzę że to nie jest najnowszy chociaż pobrałem że strony producenta MSI b450m pro-vdh plus max

Tyle ze MSI nie ostrzega swoich użytkowników przed instalacją nowych biosow, kiedy Ci używają starszych ryzenów, a ASsRock tak :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 5.40 warto zaktualizować, AGESA 1.0.0.6 wniosła sporo bugfixów i optymalizacji, wyżej to już sam producent pisze aby nie kombinować jak nie masz serii 3xxx a kto wie lepiej jak nie producent :)

No tak, ale już wersja 2.60 z 2017 roku była z AGESĄ 1.0.0.6, więc 3.40 jest jeszcze nowsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze MSI nie ostrzega swoich użytkowników przed instalacją nowych biosow, kiedy Ci używają starszych ryzenów, a ASsRock tak :E

 

 

To powinienem wrócić do starszego biosu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...