Skocz do zawartości
Xebap

Bezpieczeństwo w systemie android (telefon Huawei)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że nie mam zbyt dużej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa systemu android będącego w telefonie, mam pytanie odnośnie możliwości zainfekowania telefonu poprzez komunikator Whatsapp.

Mianowicie przez ostatnie 3 dni codziennie na mój numer telefonu przychodzą wiadomość z trzech różnych numerów (m.in. +48 5xx xxx xxx czyli teoretycznie polski numer telefonu 9 cyfr) w aplikacji whatsapp.

Jako, że nie ma możliwości zablokowanie w whatsapp numeru który fizycznie nie jest zapisany w kontaktach, takie wiadomości od razu usuwam.

Wiadomość jest w całości po angielsku z załączonym zdjęciem (opcja automatycznego pobierania zdjęć jest u mnie wyłączona).

Pierwszą wiadomość normalnie otworzyłem, lecz nie pobierałem załączonego pliku/zdjęcia.

 

I teraz pytanie, czy jest to próba zainfekowania telefonu jakimś wirusem?

Czy jako użytkownik aplikacji bankowej w telefonie mam powody do obaw, że korzystanie z aplikacji jest już niebezpieczne?

 

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez Xebap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mzoe byc zwykla pomylka.

lata temu tez mieszkalem w UK i prawie kazdy Polak ma oprocz angielskiego tez Polski numer

O ile nie dostales tej wiadomosc / zdjecia przez pomylke to stawiam ze ktos kto to wysylal ma zainfekowany telefon.

Ja z raz na poj roku taka wiadomsoc dostaje i o ile ne iklikniesz w zaden link to sie nic nie martw.

Whattsapp tlyko zapisuje automatycznie video/zdjecia na teleofnie (ale i to automatyczne zapisywanie tez mozna wylaczyc).

i odpowiadajac na pytanie w tym drugim wypadku to moze byc link do virusu. na 99% takie virusiki przekierowuja na reklamy itd.

nawet jesl ito jest to 1%, taka aplikacja bankowa na teleofnie na androidzie otwiera sie(zawsze) w trybie sandbox czyli zadna inna aplikacja nie ma do niej dostepu. i android automatycznie blokuje screenshooty.

 

tak przelec dla pewnosci antyvirusem. ale nie ma powodu do paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...