Skocz do zawartości
nitoro

zmiana procka na i7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zmienic procek na intel core i7-9700k albo 8700k tylko niewiem czy moja płyta da jemu rade niektórzy mówili ze da rade a niektórzy że nie to teraz niewiem

 

Moja specyfikacja:

-msi z370 sli plus

-intel core i5-9400f

-g.skill aegis cl16 16gb 3000mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 8700k da radę bez problemu, natomiast z 9700k jak nie będziesz szalał z OC też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI mają niezle sekcje przy 5 ghz nie będzie problemów o ile procesor pozwoli i nie będziesz grał w benchmarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie na zagranicznym forum mi powiedzieli ze na stocku nie powinno byc problemu ale z oc juz tak I powiedzieli ze nie bedzie dobrych rezultatow z oc

 

To kurcze juz niewieem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI mają niezle sekcje przy 5 ghz nie będzie problemów o ile procesor pozwoli i nie będziesz grał w benchmarki.

 

A jaką sekcję ma MSI x570 Plus/Edge/Carbon ? Podpowiem, w/g wszystkich testów i forumowiczów beznadziejną, ponad 100 stoponiową, throtlującą. ( tak, tak, to pod AM4 płyty, ale tam mimo iż nie ma opcji usmażenia sekcji na 3600/3700/3800x to ludzie piszą że na pewno się usmaży :D Chociaż się nie da, bo prędzej CPU się zagotuje nawet na Custom LC z chłodnicą 5x120mm.

 

Dodam jeszcze, że tą sekcję x570 (tanie msi) mają też gdzieś o 25% lepszą od SLI PLUS Z370.

 

 

SLI plus bez owiewanej sekcji Throtluje już przy Package CPU 150wat. Wykręca tam 108*C i zbija na 103*C, znowu się rozgrzewa i throtluje. Throtling sekcji wrzuca na CPU BASE CLOCK na kilka sekund ( ok 3600MHz jak dobrze pamiętam). Tyle wat może w syntetykach zrobić już 8600K po OC.

8700K/9700K/9900K bez OC spokojnie powtórzą ten wyczyn. W Prime 8700K bez OC wciąga już około 150wat.

 

Dodam też, że mój 8700K robił max 4,7GHz, więc nie wiem skąd pomysł na bez problemowe 5.0GHz? Płyta męczyć się już będzie na 5.0, a proc nie wiadomo nawet czy tyle zrobi.

 

 

Bez syntetyków z dobrym coolerem powietrznym owiewającym sekcję MSI da radę w grach. Na AIO w renderingu, streemowaniu z CPU czy syntetykach będzie za słabo. W grach latem na AIO będzie mogło być bardzo ciepło ( 80-90*C ).

 

 

 

Co do sekcji VRM i problemów z OC, jeśli chodzi o stabilność napięć MSI SLI PLUS z370 spokojnie wykarmi każde i7. Obstawiam, że poradzi sobie nawet z i9 bez większych dropów. Ale radiator sekcji i jej temperatura będzie już piętą Achillesa.

 

Przy AIO możesz jeszcze pójść w to, to problem się rozwiąże definitywnie:

http://forum.pclab.pl/topic/1244967-AirDuct-ch%C5%82odzenie-VRM-p%C5%82yty-g%C5%82%C3%B3wnej-Air-Duct/

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką sekcję ma MSI x570 Plus/Edge/Carbon ? Podpowiem, w/g wszystkich testów i forumowiczów beznadziejną, ponad 100 stoponiową, throtlującą. ( tak, tak, to pod AM4 płyty, ale tam mimo iż nie ma opcji usmażenia sekcji na 3600/3700/3800x to ludzie piszą że na pewno się usmaży :D Chociaż się nie da, bo prędzej CPU się zagotuje nawet na Custom LC z chłodnicą 5x120mm.

 

Dodam jeszcze, że tą sekcję x570 (tanie msi) mają też gdzieś o 25% lepszą od SLI PLUS Z370.

 

 

SLI plus bez owiewanej sekcji Throtluje już przy Package CPU 150wat. Wykręca tam 108*C i zbija na 103*C, znowu się rozgrzewa i throtluje. Throtling sekcji wrzuca na CPU BASE CLOCK na kilka sekund ( ok 3600MHz jak dobrze pamiętam). Tyle wat może w syntetykach zrobić już 8600K po OC.

8700K/9700K/9900K bez OC spokojnie powtórzą ten wyczyn. W Prime 8700K bez OC wciąga już około 150wat.

 

Dodam też, że mój 8700K robił max 4,7GHz, więc nie wiem skąd pomysł na bez problemowe 5.0GHz? Płyta męczyć się już będzie na 5.0, a proc nie wiadomo nawet czy tyle zrobi.

 

 

Bez syntetyków z dobrym coolerem powietrznym owiewającym sekcję MSI da radę w grach. Na AIO w renderingu, streemowaniu z CPU czy syntetykach będzie za słabo. W grach latem na AIO będzie mogło być bardzo ciepło ( 80-90*C ).

 

 

 

Co do sekcji VRM i problemów z OC, jeśli chodzi o stabilność napięć MSI SLI PLUS z370 spokojnie wykarmi każde i7. Obstawiam, że poradzi sobie nawet z i9 bez większych dropów. Ale radiator sekcji i jej temperatura będzie już piętą Achillesa.

 

Przy AIO możesz jeszcze pójść w to, to problem się rozwiąże definitywnie:

http://forum.pclab.pl/topic/1244967-AirDuct-ch%C5%82odzenie-VRM-p%C5%82yty-g%C5%82%C3%B3wnej-Air-Duct/

 

Chyba zrobie tak ze poczekam na 10 gene intela I sobie kupie jakas i5 z dopiskiem k I jakas lepsza plyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani dopisek K ani lepsze płyta nie będzie niezbędna abyś był zadowolony.

Optymalny zakup to płyta umożliwiająca podkręcanie pamięci i zablokowany CPU nawet i5.

 

I5 będzie miało 6c/12W czyli jak i7-8700.

 

Sprawdź sobie lepiej czy Twoje pamięci da się coś podkręcić. Na jakich są kościach. Może warto wymienić je chociaż na Cruciale z kośćmi microna, póki kosztują jakieś 300-350zl nowe? Zależy jak Twoje ramy, kręcą się czy nie kręcą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ram 16gb 3000mhz cl16 to l mowisz zeby je sprobowac podkrecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi spokojnie będzie działał i nawet coś podkręcisz, już bez przesady, przecież nie kupujesz tego po to żeby patrzeć się w jakieś prime.

Ram zdecydowanie też rób OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wstrzymałbym się z wymianą procesora do kwietnia, bo może być niezłe zamieszanie na rynku gdy pojawi się i5 6/12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podkręcić ramy ale nie udało mi się coś się nie chcą podkręcic i teraz przy starcie kompa zamiast małego logo msi to teraz mam nazwe płyty głównej na cały ekran jak zrobic zeby wrócic do tego starego logo?

 

 

https://zapodaj.net/8c55a2a579379.jpg.html

 

 

takie logo miałem przed:

 

https://zapodaj.net/17c272d9d210d.jpg.html

Edytowane przez nitoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką sekcję ma MSI x570 Plus/Edge/Carbon ? Podpowiem, w/g wszystkich testów i forumowiczów beznadziejną, ponad 100 stoponiową, throtlującą. ( tak, tak, to pod AM4 płyty, ale tam mimo iż nie ma opcji usmażenia sekcji na 3600/3700/3800x to ludzie piszą że na pewno się usmaży :D Chociaż się nie da, bo prędzej CPU się zagotuje nawet na Custom LC z chłodnicą 5x120mm.

 

Dodam jeszcze, że tą sekcję x570 (tanie msi) mają też gdzieś o 25% lepszą od SLI PLUS Z370.

 

 

SLI plus bez owiewanej sekcji Throtluje już przy Package CPU 150wat. Wykręca tam 108*C i zbija na 103*C, znowu się rozgrzewa i throtluje. Throtling sekcji wrzuca na CPU BASE CLOCK na kilka sekund ( ok 3600MHz jak dobrze pamiętam). Tyle wat może w syntetykach zrobić już 8600K po OC.

8700K/9700K/9900K bez OC spokojnie powtórzą ten wyczyn. W Prime 8700K bez OC wciąga już około 150wat.

 

Dodam też, że mój 8700K robił max 4,7GHz, więc nie wiem skąd pomysł na bez problemowe 5.0GHz? Płyta męczyć się już będzie na 5.0, a proc nie wiadomo nawet czy tyle zrobi.

 

 

Bez syntetyków z dobrym coolerem powietrznym owiewającym sekcję MSI da radę w grach. Na AIO w renderingu, streemowaniu z CPU czy syntetykach będzie za słabo. W grach latem na AIO będzie mogło być bardzo ciepło ( 80-90*C ).

 

 

 

Co do sekcji VRM i problemów z OC, jeśli chodzi o stabilność napięć MSI SLI PLUS z370 spokojnie wykarmi każde i7. Obstawiam, że poradzi sobie nawet z i9 bez większych dropów. Ale radiator sekcji i jej temperatura będzie już piętą Achillesa.

 

Przy AIO możesz jeszcze pójść w to, to problem się rozwiąże definitywnie:

http://forum.pclab.pl/topic/1244967-AirDuct-ch%C5%82odzenie-VRM-p%C5%82yty-g%C5%82%C3%B3wnej-Air-Duct/

 

Gość pyta o intela i płytę na z370 a Ty z jakimś x570 wyjeżdżasz nie wiadomo po co. Każda płyta msi na z370 ogarnie i7 8700k/9700k w grach jak ktoś nie gra w benchmarki co już napisałem wcześniej... a to czy zrobi 5ghz czy nie to już zależy od procesora o czym też zaznaczyłem.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pyta o intela i płytę na z370 a Ty z jakimś x570 wyjeżdżasz nie wiadomo po co. Każda płyta msi na z370 ogarnie i7 8700k/9700k w grach jak ktoś nie gra w benchmarki co już napisałem wcześniej... a to czy zrobi 5ghz czy nie to już zależy od procesora o czym też zaznaczyłem.

 

a pomógłbys mi teraz z tym problemem na górze jak wiesz? bardzo bym był wdzięczny

Edytowane przez nitoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo go okłamujesz i mydlisz oczy bardzo dobra sekcja. Bzdura totalna bo 8700k bez OC można zagotować sekcje na MSI SLI Plus z370.

 

I ja to samo pisze w tematach z płytami x570 tylko w drugą stronę. Aktualnie płyty MSI uważane są za gówniane z beznadziejna sekcja bo w testach 3900x po OC ja potrafi upalić, mimio iż do niedawna polecano gorsze do Inteli, które nawet w stock potrafiły przegrzewać płytę.

 

 

W grach SLI Plus z370 bez problemu będzie robić nawet 80-90 stopni na sekcji przy AIO. I to bez walki o 5.0GHz.

 

Więc pisząc ze MSI ma dobrą sekcje do i7 zwyczajnie wprowadzasz kolegę w błąd.

 

A skąd to wiem? Bo miałem SLI plus i extreme 4 z370, 8600k i 8700k a teraz mam MSI x570 EDGE i zen 3600. Nie piszę bzdury bo tak mi się wydaje tylko prawdę jak to wygląda.

 

Próbowałem podkręcić ramy ale nie udało mi się coś się nie chcą podkręcic i teraz przy starcie kompa zamiast małego logo msi to teraz mam nazwe płyty głównej na cały ekran jak zrobic zeby wrócic do tego starego logo?

 

 

https://zapodaj.net/8c55a2a579379.jpg.html

 

 

takie logo miałem przed:

 

https://zapodaj.net/17c272d9d210d.jpg.html

 

Reset biosu zworka obok bateryjki. Zasłania ja karta graficzna i najlepiej jest podpiąć tam po prostu kabel od Resetu z obudowy na czas testów. Zgadnij skąd to wiem :D

 

a pomógłbys mi teraz z tym problemem na górze jak wiesz? bardzo bym był wdzięczny

 

 

Nieraz pomaga samo odcięcie napięcia z komputera np pstryczkiem zasilacza.

 

Jak komp Ci wisi włączony to wyłączasz go trzymając guzik power 5 sekund.

 

Ogólnie przy OC ramu moja SLI zazwyczaj sama się odpalała.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo go okłamujesz i mydlisz oczy bardzo dobra sekcja. Bzdura totalna bo 8700k bez OC można zagotować sekcje na MSI SLI Plus z370.

 

I ja to samo pisze w tematach z płytami x570 tylko w drugą stronę. Aktualnie płyty MSI uważane są za gówniane z beznadziejna sekcja bo w testach 3900x po OC ja potrafi upalić, mimio iż do niedawna polecano gorsze do Inteli, które nawet w stock potrafiły przegrzewać płytę.

 

 

W grach SLI Plus z370 bez problemu będzie robić nawet 80-90 stopni na sekcji przy AIO. I to bez walki o 5.0GHz.

 

Więc pisząc ze MSI ma dobrą sekcje do i7 zwyczajnie wprowadzasz kolegę w błąd.

 

A skąd to wiem? Bo miałem SLI plus i extreme 4 z370, 8600k i 8700k a teraz mam MSI x570 EDGE i zen 3600. Nie piszę bzdury bo tak mi się wydaje tylko prawdę jak to wygląda.

 

 

 

Reset biosu zworka obok bateryjki. Zasłania ja karta graficzna i najlepiej jest podpiąć tam po prostu kabel od Resetu z obudowy na czas testów. Zgadnij skąd to wiem :D

 

 

 

 

Nieraz pomaga samo odcięcie napięcia z komputera np pstryczkiem zasilacza.

 

Jak komp Ci wisi włączony to wyłączasz go trzymając guzik power 5 sekund.

 

Ogólnie przy OC ramu moja SLI zazwyczaj sama się odpalała.

 

ja juz kopmpa włączałem i wyłączałem i jest to samo

 

czyli ze musze zrobic ten resaet?

 

tylko ze mi sie nie udało zrobic oc bo zaraz jak ustawiłem to tam w biosie i go wyłączylem to pojawił sie niebieski ekran i pisały tam jakies błedy a

Edytowane przez nitoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłeś kiedyś komputer? Zacznij od Resetu.

 

XMP odpalone miałeś na ramię wcześniej czy 2133MHz używałeś z defaulta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłeś kiedyś komputer? Zacznij od Resetu.

 

XMP odpalone miałeś na ramię wcześniej czy 2133MHz używałeś z defaulta?

 

jak chciałem podkrecic to był juz xmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 3200 miałeś? Fajnie a sprawdziłeś chociaż na jakich modułach masz ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 3200 miałeś? Fajnie a sprawdziłeś chociaż na jakich modułach masz ram?

 

to było tak ze wszedłem do biosu profil xmp włączony i na nim 2933 i dałem 3200 i dałem zapisz to włączył sie niebieski ekran i pisały jakies błedy a puzniej dałem jakąs opcje co przywraca bios do normalnych ustawien i teraz takie cos jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... czyli XMP nie działa? Dobry profil miałeś wybrany?

 

 

Tutaj w tym programie Thaiphoon Burner sprawdzisz jakie masz kości (ale słabo to wróży co napisałeś):

b3pg2xl0x6w31.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz Hynix A-Die.

 

Czyli co mam zrobic zeby było ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_pamieci_corsair_vengeance_rgb_4x8_gb_ddr4_3000_cl_15-3333.html

 

Tak jak tutaj pewnie, A-Die to chyba AFR Hynixy. Tutaj Ci podpowiedzą na pewno dokładniej: https://forum.pclab.pl/topic/445682-BAZA-podkr%C4%99cania-oraz-kompatybilno%C5%9Bci-pami%C4%99ci-DDR2-DDR3-i-DDR4-dowolna-platforma/page__st__6440

 

Na Twoim miejscu nie inwestowałbym w 8700K/9700K tylko kupił zwykłego zablokowanego 8700. Ułatwisz sobie życie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co chyba poczekam sobie na 10 gene intela I sobie kopie nowa plyte I intela i5 z dopiskiem k

 

A to wiesz moze co mam zrobic zeby bylo jak bylo?

Edytowane przez nitoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...