Skocz do zawartości
FreeXzY

Karta dźwiękowa zewnetrzna/wewnętrzna do 200 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz XONARA.

 

Ja mam... 3.

 

Ostatni kupiony od szemranej typiary z OLX z już zablokowanym kontem. Tak byłem zdeterminowany. Ale za 350zł mam D2X, działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego bedzie uzywane ? i na czym ?

 

Jesli nie wymagasz nie wiadomo czego

https://allegro.pl/oferta/creative-sound-blaster-play-3-zew-karta-muzyczna-8267465881?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery+-+Wybrane+kategorie&ev_adgr=Podzespo%C5%82y+komputerowe&gclid=CjwKCAiAx_DwBRAfEiwA3vwZYhkpCdMZbIayTGManl6OIs8FwgdHk_b2xwBrTGHaRxL3h0gBrn1mgxoCv3wQAvD_BwE

+

https://allegro.pl/oferta/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-audigy-fx-8569743618

 

https://allegro.pl/oferta/karta-muzyczna-dzwiekowa-7-1-5-1-usb-optyk-toslink-7636553522

 

Kazda powinna spelnic role :D

Ja kupilem kiedys Maya u5 za 200zl i w sumie tylko pod sluchawki i mikro bo bylo za cicho bylo na integrze i tez spelnia sie w tej funkcji ale no 200zl to moze za duzo jest za nia :D wiec no nie ma jej tu :D

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz XONARA.

 

Ja mam... 3.

 

Ostatni kupiony od szemranej typiary z OLX z już zablokowanym kontem. Tak byłem zdeterminowany. Ale za 350zł mam D2X, działa.

 

Jak taki dobry ten xonar to czemu już masz 3? :P Tak pada szybko?

 

do czego bedzie uzywane ? i na czym ?

 

Jesli nie wymagasz nie wiadomo czego

https://allegro.pl/oferta/creative-sound-blaster-play-3-zew-karta-muzyczna-8267465881?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery+-+Wybrane+kategorie&ev_adgr=Podzespo%C5%82y+komputerowe&gclid=CjwKCAiAx_DwBRAfEiwA3vwZYhkpCdMZbIayTGManl6OIs8FwgdHk_b2xwBrTGHaRxL3h0gBrn1mgxoCv3wQAvD_BwE

+

https://allegro.pl/oferta/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-audigy-fx-8569743618

 

https://allegro.pl/oferta/karta-muzyczna-dzwiekowa-7-1-5-1-usb-optyk-toslink-7636553522

 

Kazda powinna spelnic role :D

Ja kupilem kiedys Maya u5 za 200zl i w sumie tylko pod sluchawki i mikro bo bylo za cicho bylo na integrze i tez spelnia sie w tej funkcji ale no 200zl to moze za duzo jest za nia :D wiec no nie ma jej tu :D

 

Moja płyta główna to :

B450 Tomahawk

 

To tak karta ma za zadanie być uniwersalna. Trochę do gier, trochę do filmów, trochę do muzyki i polepszenia mikrofonu. Wiem że do 200 zl nie będzie nie wiadomo jakiegoś szału tym bardziej jeśli chodzi o uniwersalność ale mój budżet to właśnie max 200 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno zmieniałem płytę główną i procek, a co za tym idzie musiałem sprzedać mojego Sound Blastera X-Fi Xtreme Gamera, bo na nowej płycie nie ma już niestety slotu PCI. Szkoda mi go było sprzedawać, bo byłem z niego bardzo zadowolony. Na nowej płycie jest Realtek ALC892, któremu daleko do X-Fi. Długo się zastanawiałem co by tu w miarę budżetowo kupić żeby odzyskać dawną jakość dźwięku. Skusiłem się też na tego zewnętrznego Sound Blastera X-Fi 5.1, ale po kilku dniach go zwróciłem. Jakość dźwięku była tylko nieco lepsza jak na Realteku, a do tego od czasu do czasu było słychać jakieś trzaski. Kilka dni temu kupiłem na Allegro używanego Sound Blastera Z za 150 zł. I to był strzał w dziesiątkę. Karta jak na moje ucho ma nawet nieco lepiej brzmiący dźwięk niż X-Fi Xtreme Gamer. Dźwięk jest bardziej czysty i głęboki, karta ma bardzo fajnie zrobione, przejrzyste oprogramowanie, a do tego ma bardzo fajną funkcję, że już nie muszą grać jednocześnie i słuchawki i głośniki jak naraz je podłączymy, bo w oprogramowaniu jest suwak, który przełącza dźwięk albo na słuchawki, albo na głośniki.

 

Ogólnie jestem z tej karty zadowolony, choć ma też jak dla mnie małą wadę. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale po zainstalowaniu sterowników do tej karty systemowy suwak od głośności laguje jak się zgłaśnia, lub ścisza dźwięk. Działa tak trochę skokowo i z małym opóźnieniem. Miał ktoś coś takiego?

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zadowolony z Blaster Z, ma osobne wyjście na słuchawki ze wzmacniaczem przez co jest o wiele głośniejsza niż integry.

U mnie suwak działa normalnie, Win7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz w internecie dac do 200zł

to taka karta tylko zewnętrzna np na usb

powinny grac lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, ktoś poleci jeszcze jakąś kartę, z tego co widzę w polecanych są Sound Blaster Z, ale nie ma zadnych uzywek na allegro, co z takim kartami jak Sound Balster Omni,Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro,Sound Blaster X-Fi Titanium i inne, jest tego masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro na USB miałem przez kilka dni i zwróciłem do sklepu, bo grała tylko odrobinę lepiej niż mój Realtek ALC892 na płycie głównej. Sound Balster Omni 5.1 podobno dość dobra, to taki trochę SB Z na USB, nawet chciałem ją kupić, ale ostatnie sterowniki pod Windows 10 do niej są z 2016 roku i podobno sprawiają problemy na nowych kompilacjach tego systemu, więc wolałem nie ryzykować. X-Fi Titanium jest bardzo dobra, tyle że nie wiem jak ze sterownikami pod Windows 10, musiałbyś sobie najpierw poszukać, czy jakieś są i czy nie sprawiają problemów. Ja Sound Blastera Z wyhaczyłem niedawno na Allegro za 150 zł i z tego co pamiętam było na tym portalu jeszcze kilka innych, uzywanych sztuk w cenach 200-250 zł.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobr, wybaczcie mi proszę noob pytanie, czy w moim z390 tomahawki można zamontować w ogóle nowe karty dźwiękowe ? One mają takie tylko 2 te wtyki do PCI, a w płycie jest to na całej długości, jak w karcie graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro na USB miałem przez kilka dni i zwróciłem do sklepu, bo grała tylko odrobinę lepiej niż mój Realtek ALC892 na płycie głównej

To dziwne ja mam już 2 słuchawki pod tym i grają przepięknie + z5500 myślę własnie o dokupieniu kabla optycznego co do sterowników wszystko płynnie chodzi żadnych zacięć wersja Win10 1909

ps + że pilotem można wyłączyć system win 10 dobre jak się filmy ogląda na łóżku :P

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobr, wybaczcie mi proszę noob pytanie, czy w moim z390 tomahawki można zamontować w ogóle nowe karty dźwiękowe ? One mają takie tylko 2 te wtyki do PCI, a w płycie jest to na całej długości, jak w karcie graficznej

Tak, można podłączyć każdą dźwiękówkę na PCI-E x1. Na twojej płycie masz dwa sloty PCI-E x1, to te krótkie, ale karta dźwiękowa na PCI-E x1 będzie dobrze działać w każdym slocie PCI-E, jak włożysz ją do tego długiego, to też nie będzie problemów.

 

To dziwne ja mam już 2 słuchawki pod tym i grają przepięknie + z5500 myślę własnie o dokupieniu kabla optycznego co do sterowników wszystko płynnie chodzi żadnych zacięć wersja Win10 1909

ps + że pilotem można wyłączyć system win 10 dobre jak się filmy ogląda na łóżku :P

Zależy co kto uważa za przepięknie. Do Sound Blastera X-Fi Xtreme Gamera, którego używałem kiedyś i do Sound Blastera Z, którego mam teraz to się nawet nie umywa. Tak jak pisałem wcześniej, według mnie jest tylko odrobinę lepiej niż na integrze Realtek ALC892, głownie trochę głośniej na słuchawkach i to wszystko. Trzaski w tej karcie, to też powszechny problem z tego co szukałem po internecie, choć nie u każdego się pojawiają. A jeśli będziesz korzystał z optyka, to tu już wtedy karta dźwiękowa w ogóle nie ma żadnego znaczenia, bo po optyku idzie sygnał cyfrowy, który jest dekodowany dopiero w sprzęcie grającym i wtedy to już tylko i wyłącznie od niego zależy jakość dźwięku.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat aby nowego niepotrzebnie zakładać też szukam dźwiękówki w cenie 300-400zł w tej chwili jadę na tej w płycie ASUS X470 PRO Prime a tam siedzi Realtek S1220A i powiem że tak kiepsko radzą sobie ze słuchawkami oraz z mikrofonem. Zdecydowanie lepiej radził sobie Soundblaster Audigy 2 ZS. I teraz moje pytanie czy dużo zyskam np kupując Creative Soundblaster Z ??, bo jak mam wydać 300zł i efekt zero to szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z tym Realtekiem będzie już duża różnica, szczególnie na słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z tym Realtekiem będzie już duża różnica, szczególnie na słuchawkach.

No tak, ale autor pyta w porownianiu do Soundblaster Audigy 2 ZS

 

Ciekaw jestem czy ta karta Soundblaster Audigy 2 ZS jest ok ? Do wyrwania na allegro za 65zeta, lepsza bedzie od ALC892?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat aby nowego niepotrzebnie zakładać też szukam dźwiękówki w cenie 300-400zł w tej chwili jadę na tej w płycie ASUS X470 PRO Prime a tam siedzi Realtek S1220A i powiem że tak kiepsko radzą sobie ze słuchawkami oraz z mikrofonem. Zdecydowanie lepiej radził sobie Soundblaster Audigy 2 ZS. I teraz moje pytanie czy dużo zyskam np kupując Creative Soundblaster Z ??, bo jak mam wydać 300zł i efekt zero to szkoda kasy.

 

Przeciez Sound Blaster Audigy 2 ZS jest na PCI. A takiego wejścia nie masz na swojej płycie głównej... jedynie PCI-e. Więc po co chcesz kupić Audigy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 150-200zl są nowe dobre DAC na USB. Czemu z uporem maniaka wszyscy chcą kupowac SoundBlastery ze średniowiecza?

 

Ktoś potrafi wytłumaczyć mi ten fenomen?

 

Szczególnie że karty wewnętrzne uwazaane są zawsze za gorsze bo zbierają z wnętrza budy zakłócenia np z GPU obok oraz wspomniane GPU dusza na wentylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację, wciąż się waham,tutaj jest oferta sound blaster omni https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-dzwiekowa-sound-blaster-omni-surround-5-1 jednak pilot is dead, i tak go nie potrzebuje ale czy sie wlaczy bez pilota, ma ktos wiedze ?

A jeżeli chodzi o kartę zew. to rozumiem Maya U5 ? Nie znajdę czegoś z pokrętłem głośnosci ?

Edytowane przez Ross001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma to jakieś znaczenie że głosniki pod wejscie analogowe w plycie glownej czy lepiej cyfrowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak analogowe to wyjściem jest DAC do którego się wepniesz. Może być Integrowane w płycie, na PCIe lub na USB.

 

Jak cyfrowe to omijasz DAC z komputera i głośnikowy DAC zajmuje się przetwarzaniem sygnału cyfrowego na analogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 150-200zl są nowe dobre DAC na USB. Czemu z uporem maniaka wszyscy chcą kupowac SoundBlastery ze średniowiecza?

 

Ktoś potrafi wytłumaczyć mi ten fenomen?

 

Szczególnie że karty wewnętrzne uwazaane są zawsze za gorsze bo zbierają z wnętrza budy zakłócenia np z GPU obok oraz wspomniane GPU dusza na wentylacji.

Za 150- 200 zł na USB i to jeszcze nówkę, to kupi jakiś badziew, który będzie niewiele lepszy, albo taki sam jak integra na płycie głównej. Te Sound Blastery "ze średniowiecza" rozkładają na łopatki większość tego taniego szajsu na USB. Chcesz mieć dobrego DAC-a na USB, to niestety ceny zaczynają się od około 400 zł (np Adiotrak Prodigy Cube) wzwyż. Głupot z zakłóceniami z wnętrza komputera już nie będę nawet komentował. :lol2:

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...