Skocz do zawartości
Gahal

PC do pracy (Sketchup + V-ray)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję pomocy w złożeniu komputera do w/w programów. Poniżej dodatkowe informacje:

-budżet 5000 zł

-aktualnie pójście w jakość a nie ilość przy elementach które można łatwo dołożyć (tzn. na początek 16 GB pamięci RAM zamiast większej ilości, ale pamięć szybsza lub np. szybszy procesor, podobnie z dyskiem na dane)

-powiązane z powyższym, ale nie wiem czy możliwe (i sensowne) do zrealizowania, a mianowicie na początek wyrzucenie dedykowanej karty graficznej, a zamiast tego zintegrowana karta i wydajniejszy procesor, a karta dokupiona za kilka miesięcy

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/039a116e

 

GPU zmień sobie za jakiś czas.

Dając SSD 512 GB mobo na X570 ASUS TUF Gaming i dysk też dokładasz później

 

W jakie GPU będziesz celować? Można przemyśleć mocniejszy zasilacz.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno, ale - sam do końca nie wiem. Komputer ma być dla żony i nie do końca wiem jak na programy wymienione w temacie wpływa CPU, a jak GPU. Dobrze by było, aby żadne z tych rzeczy nie stało się wąskim gardłem. Wydaje mi się, że na początek z dwojga złego lepiej wydać więcej na CPU, a później dołożyć do lepszego GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie te programy wymagają mocnego CPU, ale dobra karta graficzna też się przydaje do wspomagania. Generalnie coś w stylu tego Ryzena 9 3900X w duecie z RTX 2060 Super / 2070 Super powinno się dobrze spisywać.

 

Tylko no widzisz ten budżet jest taki sobie, bo osadzanie Ryzena 9 3900X na płycie B450 to moim zdaniem rozwiązanie mocno takie sobie - sekcja zasilania niby jakoś tam będzie sobie radzić, ale lekkiego życia mieć nie będzie.

 

Opierając się na zestawie od Capsa:

 

- dorzuciłbym tu do wspomnianej płytki ASUS TUF GAMING X570-PLUS (w Proline nie mają), chłodzenie zmienił na wydajniejszego Grandisa - https://proline.pl/chlodzenie-procesora-silentiumpc-grandis-2-xe1436-p947871

 

Zasilacz dorzucił do https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550-ssr-550fx-80plus-gold-550w-p1106862

 

Z tańszych rozwiązań można rozważyć Ryzen 7 3700X i wtedy płytka B450 może zostać. Jak nie są to jakieś mocno skomplikowane projekty, to ten CPU też sobie powinien śmiało radzić.

 

Grafikę jakąś trzeba kupić (procek nie ma integry), więc ten GTX 1650 Super zostaje - za tych kilka miesięcy jak odłożycie na lepszą grafę, to sprzedasz tę kartę pewnie ze stratą 150-200 zł, a obecnie przynajmniej będzie dało się jakoś pracować.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu przesiadłem sie na ryzena 7 3700x i spisuje się świetnie w wymienionych przez Ciebie programach. Grafika ma w nich małe znaczenie. Obecnie mam gtx 960 4gb, pracowałem pare miesiecy z 980 i żadnej różnicy nie było. Jeśli będziesz pracować np w Lumionie to tam mocniejsza grafika by się przydała.

 

Na Twoim miejscu postawiłbym przede wszystkim na mocniejszy procesor i z czasem wymianę grafiki na mocniejszą

Edytowane przez hienna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym coś takiego

 

https://www.morele.net/inventory/info/5d7a278a/

 

 

 

Obudowę dałem przykładową. Tak jak wyżej doradzali żeby w przyszłości zamienić grafike na lepszą jeśli będzie taka potrzeba

 

Procesor AMD Ryzen 9 3900X, 3.8GHz, 64 MB, BOX (100-100000023BOX)

 

2 271 zł

 

Płyta główna MSI MPG X570 GAMING PLUS

 

739 zł

 

Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 700W (BN248)

 

299 zł

 

Obudowa SilentiumPC Signum SG1M Pure Black (SPC231)

 

129 zł

 

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

 

333,80 zł

 

Dysk Toshiba P300 1 TB 3.5" SATA III (HDWD110UZSVA)

 

162,92 zł

 

Dysk SSD Crucial P1 500GB M.2 PCIe x4 NVMe (CT500P1SSD8)

 

377,04 zł

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1650 OC 4GB GDDR5 (GV-N1650OC-4GD)

 

669 zł

 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 XE1436 170zł

 

Razem wychodzi 5150żł

Edytowane przez hienna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...