Skocz do zawartości
Gość altineo

Laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Gość altineo

Przymierzam się do zakupu laptopa.

Edytowane przez altineo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubsza ramka wokół ekranu nie ma nic wspólnego z wytrzymałością laptopa ;) To tylko nic nie znaczący paskudny plastik zakrywający pustą przestrzeń pod spodem.

 

W tym budżecie dostaniesz wykonanego częściowo z aluminium HP z ekranem matowym IPS 15,6 cala, podświetlaną klawiaturą, 4 rdzeniowym procesorem, dyskiem SSD i systemem w cenie czyli wszystkim co potrzebne do komfortowego użytkowania laptopa:

 

HP Pavilion 15 Ryzen 3-3300/8GB/256/Win10 Silve - 2499 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy gruba ramka wpływa na solidność laptopa? Grube ramki odchodzą do lamusa, jakieś stare modele może znajdziesz, wszystkie nowe są z cieniutkimi, co nie oznacza, że te laptopy nie są solidne.

HP 15s i5-1035G1/16GB/256/Win10 za 2 599,00 zł

Nie podałeś zastosowań tego laptopa ani czy ma on być z systemem. Ten który proponuję to według mnie najbardziej rozsądna propozycja w tej kwocie, z laptopów do codziennego użytku - nie do gier.

i5 10 gen, 16GB ram, 256 ssd, windows 10 oraz matryca IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość altineo

Rozważałem swego czasu to MSI

Edytowane przez altineo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak uderzę takim laptopem z grubszą ramką o coś to się nie uszkodzi:) Z cienką ramką może się uszkodzić.

 

Tak jak już wspomniałem - jedno z drugim nie ma nic wspólnego, grubsza ramka z plastiku nie uchroni lepiej przed uderzeniem niż cienka ale aluminiowa jak np. w HP Pavilionie który Ci podesłałem.

 

Jeśli szukasz czegoś o podwyższonej wytrzymałości to rzuć okiem na:

Lenovo ThinkPad E490 i3-8145U/8GB/120+1TB/Win10Pro FHD - 2549 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość altineo

A gdyby wybrac drozsza o 150zl opcje z 16 GB RAM?

Edytowane przez altineo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z nich ma wyższą wydajność? Na który ty byś się bardziej zdecydował?

 

W tym budżecie Thinkpad ma słabszy procesor. Ja tu zarabiam na reflinkach także nie chcę wpływać bezpośrednio na Twój wybór - to co chciałem przekazać - już przekazałem czyli ze aluminiowa obudowa będzie ważniejsza niż szerokie ramki bo to nie one świadczą o wytrzymałości.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wydajny będzie ten, który ja Ci zaproponowałem - czyli i5 10gen i 16GB ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wydajny będzie ten, który ja Ci zaproponowałem - czyli i5 10gen i 16GB ram.

 

Różnica między Twoją propozycją a Pavilionem z mojego linku jest marginalna natomiast w Twojej propozycji nie ma aluminiowej obudowy która ma tu duże znaczenie czy chociażby podświetlanej klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to zarówno najwydajniejsza jak i najsolidniejsza opcja.

Nie jest ani najwydajniejsza (patrz propozycja tessira) ani najsolidniejsza ( choć tu akurat ciężko rozstrzygnąć bo każdy może mieć inne zdanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ani najwydajniejsza (patrz propozycja tessira) ani najsolidniejsza ( choć tu akurat ciężko rozstrzygnąć bo każdy może mieć inne zdanie).

Jest, bo równocześnie jest wydajny i solidny (tzn. jest solidniejszy od propozycji tessir'a i wydajniejszy od Twojego HP z Ryzenem), a do tego kosztuje mniej niż wcześniejsze propozycje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...