Skocz do zawartości
Idzikx04

Sprzedać czy upgrade?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam 400 zł na upgrade mojego komputera lub sprzedać go i złożyć coś lepszego.

 

i7 860 OC 3.66ghz

12 GB RAM: Corsair 2x4 1600mhz, HyperX 2x2 1600mhz

Chłodzenie Zalman

MSI GTX760 2 gb

Asus p7d55d

OCZ 600w

SPC RG4T

SSD 120 GB IRDM PRO, SSD Samsung 860 evo 500gb

 

Co w nim wymienić albo sprzedać. Komputer Głównie pod gry.

Kiedyś kupiłem ram 2x4 Patriot Viper 3000mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz w nowości czy masz jakieś ulubione gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie gram w gry od paradoxu czyli HOI4 EU4 CK2 nie długo CK3 ale też gram w bardziej wymagające gry, chciałbym pograć w nadchodzące tytuły, mogą być na najniższych ustawieniach byle były grywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić mobo+proc, ja bym szukał czegoś przynajmniej pokroju i5-3570/K, nim. i7-2600.

Jeśli sprzedasz proc+mobo+grafikę to powieneś dostać około 400 zł, czyli w sam raz na GTX 1060 3Gb.

Jak dorwiesz abo dołożysz do to 3570K to zawsze go podkręcisz te kilka procent i powinien starczyć na większość nowych gier w niższych rozdziałkach.

Edytowane przez Chris von Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 860 na 3570k to IMO taki średni upgrade. Wg mnie 1060 zależności od cen 3/6 GB, a jak zmienić proca to już na am4 (chociaż to be ten budżet).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę, zasilacz, chłodzenie SSD zostaw. Możesz też tymczasowo zostawić grafikę. RAM już widać masz jakiś w DDR4 więc

Płytka B450 i Ryzen 5 1600 do tego, Grafę zostaw i zbieraj na lepszą.

Edytowane przez mario_990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem aby sprzedać mobo, cpu, ram, chłodzenie I za to kupić ryzen 5 1600. Chłodzenie muszę sprzedać bo nie mam mocowań do innych podstawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem aby sprzedać mobo, cpu, ram, chłodzenie I za to kupić ryzen 5 1600. Chłodzenie muszę sprzedać bo nie mam mocowań do innych podstawek

Tylko weź Ryzen 1600 z serii AF, to jest ten sam proc co Ryzen 2600 tylko, ze za 400zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głównie gram w gry od paradoxu czyli HOI4 EU4 CK2 nie długo CK3 ale też gram w bardziej wymagające gry, chciałbym pograć w nadchodzące tytuły, mogą być na najniższych ustawieniach byle były grywalne.

 

Podkręć sobie procka na 4ghz+,pamięci wyżej jak się uda, ten i7 to 4 rdzenie i 8 wątków więc jest dobrze, do gtx 1060 wystarczy bez problemu.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podkręcisz 3570K to ci do tego 4771 dużo nie braknie.

Jak masz więcej kasy to bierze AM4. Zawsze będziesz mógł szybko i łatwo wymienić samego procka na wydajniejszy model za te 5 lat zamiast znowu wymieniać całą platformę.

Przyrost wydajności lekko zwolnił w ostatnich generacjach więc ja bym nie oczekiwał kolosalnych zmian w kolejnych, choć wiadomo nie sam hardware bo instrukcje też się zmieniają.

Edytowane przez Chris von Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszym elementem tego zestawu jest karta. I7 860 to dalej wydajny proc i po OC do tych 4ghz spokojnie wykarmia kartę pokroju GTX 1070. Zmień sobie grafikę w resztę możesz zostawić jeszcze na trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...