Skocz do zawartości
Gość

Proline nie chce wysłać procesora po serwisie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Okej, dla chcących pomóc. Sytuacja wygląda tak, że dostałem 3600X, który robił 4,3Ghz zamiast 4,4 na single core z boxa.

 

Wysłałem tak naprawdę na zwrot 14 dniowy, ale podkreśliłem, że być może zgodzę się na wymianę, bo może problem leży w batchu bo dostałem bodaj 1917.

 

Powiedzieli, że jak takie dostaną to mi wyślą. Także póki co jestem bez procesora miesiąc.

 

Taka sytuacja może trwać wiele miesięcy zanim dostaną nowszy batch. Nie sądziłem, że może to być tak długo i dalej mają leżaki z wakacji.

 

Poprosiłem, by wysłali obojętnie jaki i zostawię jaki jest, nawet jeśli nie miałby robić 4,4Ghz ze starego batchu. Zgodziłem się na własną stratę.

 

Ale nie chcą. Mówią, że "jak będzie procesor to wyślemy". Czyli póki co jestem bez pieniędzy i bez procesora. Trzymają to sobie ok 1,5 miesiąca.

 

Coś można zaradzić?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażądaj zwrotu gotówki i kup gdzie indziej

Ale nie chcą. Mówią, że "jak będzie procesor to wyślemy". Czyli póki co jestem bez pieniędzy i bez procesora. Trzymają to sobie ok 1,5 miesiąca.

 

Pogrywają sobie z Tobą...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - Proline i wszystko jasne :D Tam sie nie robi zakupow - ten sklep to oszusci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zażądaj zwrotu gotówki i kup gdzie indziej

 

 

Pogrywają sobie z Tobą...

 

Żądać mogę. Żądałem tego i tamtego.

 

Kwestia jest taka, że pewnie trzeba im podstawami prawnymi rzucić i konsekwencjami, bo inaczej nic nie zrobią.

 

 

O 0.1 ghz, było warto ?

 

Zawsze warto walczyć o swoje. Czemu miałbym tolerować jakiś model, który nie działa zgodnie z nominalną wartością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żądać mogę. Żądałem tego i tamtego.

 

Kwestia jest taka, że pewnie trzeba im podstawami prawnymi rzucić i konsekwencjami, bo inaczej nic nie zrobią.

 

 

Nie bez powodu stracili wielu klientów po słynnej aferze...

 

Może tak na początek wykop efekt?

 

Pisz do naszego forumowego prawnika Primo po podstawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia afery na wykopie, tylko kwestia podejscia do klienta.

Kiedys zamowilem tam dysk HDD, ktory okazal sie bardzo glosny. Z samym dyskiem bylo wszystko OK tylko jego halas byl przeze mnie nieakceptowalny. Postanowilem go odddac w ramach zwrotu 14-dniowego.

Jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy to sklep stwierdil, ze to JA zepsulem dysk! Mimo ze byl 100% sprawny :hmm:

Po konsultacji z rzecznikiem praw konsumentow wyslalem przedsadowe wezwanie do zaplaty z podanym terminem ostatecznym. Pieniadze w koncu odzyskalem ale ile mnie to czasu i nerwow kosztowalo to juz moje. Nigdy wiecej.

Z reszta wystarczy poczytac jakie akcje mieli uzytkownicy tego forum z Proline. Moje przygody to pikus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia afery na wykopie, tylko kwestia podejscia do klienta.

 

Właśnie tam wyszła kwestia podejścia i szambo wybiło...tak samo można poczytać tematy z naszego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tam wyszła kwestia podejścia i szambo wybiło...tak samo można poczytać tematy z naszego forum

 

Tak oczywiscie - masz 100% racji. Po prostu kiedy slysze haslo "Proline" od razu pojawia sie u mnie +1 do agresji :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho...kogo my tu mamy...

Ciekawe czy ten sam specjalista od PR co wystąpił w roli głównej na wykopie...

 

screenshot_2020-01-13rlejf.png

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

 

Zakupu procesora dokonał Pan 30.11.2019 r. a korektę otrzymał Pan już 13.12.2019r.

 

Nie zgodził się Pan na zwrot pieniędzy dlatego wysłaliśmy do Pana fabrycznie nowy egzemplarz, który również nie spełnił Pańskich oczekiwań.

 

Wyszedł Pan z propozycją wymiany procesora na model o określonym nr batch zgadzając się na dłuższy czas oczekiwania.

 

Jesteśmy zaskoczeni w jaki sposób przedstawił Pan zaistniałą sytuację.

 

W dniu dzisiejszym została wystawiona druga korekta oraz drogą mailową poprosiliśmy o nr konta, na który mamy zwrócić należność.

 

pozdrawiam,

Marcin Chrobak

Edytowane przez ProLine.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz pytanie kto mówi prawdę :E wiedząc że po jednej stronie jest bodaj naj....szy sklep, przynajmniej z tych "dużych i poważnych", a po drugiej największy forumowy Janusz to jestem skłonny uwierzyć wszystkim i nikomu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i teraz pytanie kto mówi prawdę :E wiedząc że po jednej stronie jest bodaj naj....szy sklep, przynajmniej z tych "dużych i poważnych", a po drugiej największy forumowy Janusz to jestem skłonny uwierzyć wszystkim i nikomu :E

 

W końcu nie masz tak jasnej sytuacji, co? Bo zawsze byłbyś anty :E

 

Ale pisałem tu nie raz o tym batchu w temacie Ryzenów 3xxx, wielu ludzi pisało podobne rzeczy, że 3600X to pomyłka AMD. Dawałem screeny, testy, tutaj też pokazywałem. Stare 3600X nie potrafią zrobić 4.4Ghz z boxa niestety.

 

A na zwrocie pieniędzy mi nie zależy Państwo proline.pl, a na posiadaniu procesora.

 

Ogólnie nie mam problemu z proline jeśli chodzi o sam procesor. Nie ich wina, że AMD zrobiło słabe modele na początku (czyli batch wakacyjny, max wrześniowy). Problem jest taki, że na nowy batch można czekać rok czasu, a ja nie zgodziłem się tyle czekać i wolę być stratny na modelu, ale mieć przynajmniej procesor w rękach.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz pytanie kto mówi prawdę :E wiedząc że po jednej stronie jest bodaj naj....szy sklep, przynajmniej z tych "dużych i poważnych", a po drugiej największy forumowy Janusz to jestem skłonny uwierzyć wszystkim i nikomu :E

Ciekawy wywód :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiem. Po kiego było zamrażać sobie pieniądze zamiast kupić w innym sklepie? Pomijam odsyłanie 2 CPU dla 100mhz ;)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie wiem co się zmieniło , ale kiedyś z zalożycielem tematu pisałem pw, i faktycznie wspominał o tym , że odesłał procesor i określił się sprzedawcy , że chce procesor z swieższa data produkcji, więc z mojej perspektywy , to wyglądało na dobra wole sprzedawcy , bo mogli również napisać , że wyślą losowy egzemplarz, a jak nie to zwrot gotówki. Ale ostatnio nie pisaliśmy na ten temat , więc nie wiem co się zmieniło.

 

Ps amd wydało oświadczenie, ze boost z pudełka jest osiągalny, tylko i wyłącznie w określonych warunkach , więc niekoniecznie możesz osiągać taki boost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiem. Po kiego było zamrażać sobie pieniądze zamiast kupić w innym sklepie? Pomijam odsyłanie 2 CPU dla 100mhz ;)...

Pytanie do autora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cóż, nie wiem co się zmieniło , ale kiedyś z zalożycielem tematu pisałem pw, i faktycznie wspominał o tym , że odesłał procesor i określił się sprzedawcy , że chce procesor z swieższa data produkcji, więc z mojej perspektywy , to wyglądało na dobra wole sprzedawcy , bo mogli również napisać , że wyślą losowy egzemplarz, a jak nie to zwrot gotówki. Ale ostatnio nie pisaliśmy na ten temat , więc nie wiem co się zmieniło.

 

Ps amd wydało oświadczenie, ze boost z pudełka jest osiągalny, tylko i wyłącznie w określonych warunkach , więc niekoniecznie możesz osiągać taki boost

 

No i okej, to mnie na plus zaskoczyło, że chcą poszukać batcha, tyle że można czekać rok, tak? I są zamrożone pieniądze. Ani procesora nie ma ani pieniędzy. A ja bym wolał mieć jasność kiedy mniej więcej to będzie, lub dostać bylejaki procesor, bo nie mam dziś żadnego.

 

Co do boosta to bądźmy poważni, chodzi o allcore, a nie single core nie może zrobić 4.4Ghz i to przy chłodzeniu Noctua NHD15 + pasta grizzly czy Gelid Extreme.

 

Przy Ryzenie 3600 jakoś nie było problemów, a X od proline ma.

 

Nic nie rozumiem. Po kiego było zamrażać sobie pieniądze zamiast kupić w innym sklepie? Pomijam odsyłanie 2 CPU dla 100mhz ;)...

 

 

Lojalny jestem wobec ludzi, także wobec sklepu - kupiłem u nich, mogę X czasu poczekać, ale ten X ile jest? Miesiac, dwa, osiem?

 

A te 100Mhz to jest z pudełka fabryczne, a nie, że działa gorzej niz 3600 a ma cenę 3600X.

 

To tak jakbyś mówił, że karta graficzna 8GB ma 7GB. Serio byś nie odesłał?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym przypadku wydaje mi sie, ze to jednak sklep Proline jest bardziej powazny niz klient. Dobrze wiedzec :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na czym komu zależy. Myślę, że racjonalnym jest to, że jak się kupuje nówkę to chce mieć się rzecz zgodną z opisem.

 

Poważnym to jest uzgodnienie, jakieś klarowne, a nie "może za pół roku, trzeba czekać do skutku". Serio jaki to ma sens?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej 970 nie odsyłałem...

8:E 8:E 8:E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto walczyć o swoje. Czemu miałbym tolerować jakiś model, który nie działa zgodnie z nominalną wartością?

Przekombinowałeś jak jeden z userów, który wymieniał swojego Ryzena 3600 na inny i dostał gorszy egzemplarz niż miał wcześniej. :E

Próbuj się z nimi dogadać ale telefonicznie a nie przez emaile, czasami zwykła rozmowa na żywo potrafi zdziałać więcej niż 10 emaili.

Jakby chcieli to mogliby Cię zgasić jak kiepa w popielniczce tym:

 

bYCflps.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja jedynie chciałem dostać model, który 4.4Ghz zrobi z pudełka, czyli to są nominalne wartości. W innym wypadku lepiej wziąć 3600 bez X. Nie spotkałem się nigdy z modelem który nie zrobi 4.2 single core z pudełka.

 

Czyli co, sugerujesz, że 3600X nie ma osiągać 4.4Ghz single? wtf. Nowe treści widzę.

 

Rozumiem, że nie chodzi o allcore, ale single musi dobić do tyle.

 

Zresztą zabawne to jest, na pudełku 4.4Ghz a nie osiąga tyle nigdy. To może lepiej napiszą wartość pewną (np 4.2), a nie "może jak schłodzisz wodą to osiągnie 4.4 na sekundę"?

 

Sorry, ale to już obwinianie mnie o zły procesor.

 

Problem jednak jest inny, nie chcą wysłać żadnego w zamian, ani określić terminu wysyłki. Mogą go nie znać, w porządku, za to mogą wysłać 3600X który mają pod reką, tak?

 

Nie pieniądze są problemem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawe, ze to czy procesor zrobi te 4.4GHz z pudelka zalezy od kilku czynnikow prawda? Rownie dobrze ten sam procek moze robic na jednej plycie 4.4 a na innej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to jeśli winą jest moja płyta główna to trzeba to udowodnić. MSI B450. Pisałem do supportu MSI, mówią, że to wina modelu egzemplarza procesora. Bios najnowszy.

 

Jeśli winą jest chłodzenie, okej, Noctua NHD15. Wątpię.

 

Jeśli jest to wina mojego sprzętu to... nadal, wystarczy odesłać do mnie ten 3600X i uznać, że mój sprzęt stworzył problem.

 

I przygarnę ten model i tyle, zamiast czekać rok.

 

Czemu 3600 zwykłe chodza, czemu 3500X normalnie chodzi, czemu chodził 2600X, a ten 3600X nie może bazowego 4.4 wcisnąć?

 

Zresztą jak pisałem to jest próba obwinienia mnie o problem. A problem jest inny

 

czemu nie został wysłany mi procesor - dowolny 3600X, jeśli się na takiego zgadzam (dowolny powtórzę)?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...