Skocz do zawartości
Gość

Proline nie chce wysłać procesora po serwisie

Rekomendowane odpowiedzi

Niczego nie musi - zwróć uwagę na zwroty "up to", "achievable", "will vary", "not limited to".

To tak jakbym ja robił aferę, że mój Ryzen 5 3600 wyciąga tylko na dwóch rdzeniach 4.2GHz zamiast na wszystkich.

Mało kto, na forum znam tylko jedną osoba - @Reddzika - może pochwalić się takimi osiągami na auto/default i trzeba mieć do tego szczęście.

 

Moim zdaniem trochę robisz burzę w szklance wody ale życzę powodzenia i pozytywnego rozpatrzenia Twojego zgłoszenia, owszem warto walczyć o swoje ale czasami skórka jest nie warta wyprawki jak to się mówi w znanym powiedzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niczego nie musi - zwróć uwagę na zwroty "up to", "achievable", "will vary", "not limited to".

To tak jakbym ja robił aferę, że mój Ryzen 5 3600 wyciąga tylko na dwóch rdzeniach 4.2GHz zamiast na wszystkich.

Mało kto, na forum znam tylko jedną osoba - @Reddzika - może pochwalić się takimi osiągami na auto/default i trzeba mieć do tego szczęście.

 

Moim zdaniem trochę robisz burzę w szklance wody ale życzę powodzenia i pozytywnego rozpatrzenia Twojego zgłoszenia, owszem warto walczyć o swoje ale czasami skórka jest nie warta wyprawki jak to się mówi w znanym powiedzeniu.

 

Akurat 3600 Reddzika robi 4.2Ghz W GRACH, a nie single core. Jest różnica, nieprawdaż? Ja nie mówię, by mi w grach 3600X latał na 4.4Ghz bo to prawie nierealne.

 

A co do "burzy" to okej, uznałem, że nie muszę mieć 4.4Ghz wcale.

 

Wystarczy odesłać mi dowolny 3600X, a na to nie widzę zgody. I nie wiem w czym problem.

 

A czekaj, już wiem... 3600X podrożały i sklep mi woli oddać pieniądze, za które kupiłem, niż aktualną cenę 3600X...

 

Eh.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to akurat taka półprawda jest, w terminie 14 dni nie było mojej "niezgody na zwrot" - to była pomyłka kogoś kto faktury robi, bo dzwoniło do mnie 3 ludzi, a każdy miał inną wersję :E (chyba dział sprzedaży, kontaktu i serwisu) i sam musiałem korygować, że odesłałem "na wymianę", a nie 14 dniowy zwrot, jak ktoś ustalił, bo to wszystko w tym terminie się działo. Tylko podsunąłem pomysł, że może chodzi o batch, stąd może dlatego nie osiąga 4.4. No ale dostałem stary, serwis mi powiedział że muszę mieć płytę B450 (mam) i na tym to się zakończyło, a potem czekanie, czekanie i nie wiadomo ile, więc mówię, przestańmy czekać, byle jaki wezmę.

 

I nie dostałem, więc co? Tylko wziąć kasę? Bez sensu, bo dziś 3600X są 150zł droższe :E Z tego powodu myślę nie chcą mi wysłać procka.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz pytanie kto mówi prawdę :E wiedząc że po jednej stronie jest bodaj naj....szy sklep, przynajmniej z tych "dużych i poważnych", a po drugiej największy forumowy Janusz to jestem skłonny uwierzyć wszystkim i nikomu :E

 

 

haha nic dodać nic ując, trafił swój na swego , let them fight :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym pracować w sklepie :E

 

Z tego co wiem to sklep wcale nie musi w nieskończoność wymieniać produktu, może po prostu zwrócić kasę i ma do tego prawo.

 

A jak ktoś chce selekta, bo z tymi procami od AMD tak jest, że aby uzyskać spec chociaż zbliżony do napisu na pudełku to trzeba selekta i są sklepy co takie procki sprzedają :E Ale z tego co widziałem to np za 3600@4.3Ghz na takim caseking trzeba zapłacić ~1300pln :E

https://www.caseking.de/en/der8auer-ryzen-5-3600-3-6-ghz-matisse-pretested-4-30-ghz-mit-wraith-stealth-kuehler-hpam-174.html

 

Tylko na razie niedostępne...

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałbym pracować w sklepie :E

 

No, klienci są różni :)

 

Ja swojej 970 nie odsyłałem...

 

Bo poza burzą w necie karta działała jak normalna z 4gb.

 

 

Autorze musisz złożyć reklamację firmie AMD, bo to oni obiecywali 4.4 ghz, a nie sklep.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - Proline i wszystko jasne :D Tam sie nie robi zakupow - ten sklep to oszusci.

Nad zakupem zasilaczy SeaSonic w Proline jeszcze można się zastanowić,ale lepiej pozostałych podzespołów w Proline nie kupować.

 

I oczywiście @ProLine.pl będzie tutaj odpowiadać,tak jak na FB.

Nie wiem jak obecnie stoi wasz PR,ale przy aferze na Wykopie jakoś nie bardzo posunęło do przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pochwalę Proline bo JAKO JEDYNI nie wypięli się na mnie jak to zrobił inny sklep, który wykonał manewr flankujący i wystawił do sprzedaży produkt, którego faktycznie nie mieli w magazynie.

 

Proline jako jedyni potrafili specjalnie dla mnie ściągnąć ostatnią sztukę z jednego ze swoich sklepów, tym samym ratując mi 4 litery bo inaczej zostałbym z procesorem, pamięciami RAM i dodatkowo z ręką w nocniku bez płyty głównej za co jestem im winny dozgonną wdzięczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panie i panowie, nikt tu nie chce selekta. Dlaczego wciskacie komuś słowa których nie powiedział?

 

Serio, starczyło 4.4Ghz na pojedynczym rdzeniu. Tyle ma na pudełku. Jak karta ma 8GB pamięci na pudełku to tyle ma mieć. To samo.

 

A czy problem do AMD? To prawda, też, ale raczej sklepy powinny do nich się odwołać, by nie miały zwrotów.

 

I ile powtarzać, że ten problem już przedawniony jest? Zrezygnowałem z tego 4.4Ghz.

 

I nie mówię, że ktoś mi musi wymieniać 100x procesor. Nie potrzebuję.

 

Mówię, by wysłali BYLE JAKI.

 

Ja tu w ogóle nie jestem antyproline żeby nie było. Chcę dostać procesor i tyle.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem ze dwie rzeczy i nie narzekam, jedną nawet wymieniłem wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Co do tego procka, to równie dobrze można by było wymagać od pracowników sprawdzania prockow po kolei w celu sprawdzenia który na jakiej konfiguracji uzyska wymarzone 4.4. w ogóle to prawo jest jakieś nie do końca okej i dopracowane, Z tego co zauważyłem wiele osób potrafi wymieniać po kilka, nawet kilkanaście sztuk, bo tak, bo mają prawo, nic dziwnego że potem zdarzają się afery z sprzedażą używanego sprzętu jako nowy, do tego niektórzy potrafią nawet wykorzystywać to jak wypożyczalnie( już nie piszę tutaj akurat o procesorach).

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wymarzone 4.4 :E

 

To zabawne, jak tylko selekty niektórzy uważają robią 4.4Ghz na pojedynczym rdzeniu. Ponowne pytanie, po co na pudełku jest 4.4Ghz, a nie tyle ile zrobi 99% z procków, a tylko 1% selektów? :E

 

Ma być tyle ile w specyfikacji, ale powtarzam. To nie ten problem. Wezmę BYLE JAKIEGO, byle dosłali taki, a jakoś nie chcą.

 

Sary masz Rysia 2600. On ma osiągać 3.9Ghz na pojedynczym rdzeniu. I mi powiesz, że Ci tyle nie osiąga? :E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego samego powodu co ceny z końcówką 9.99 .

 

No nie bardzo, bo cena 9,99 to cena 9,99, a Ryzen 4.4Ghz to Ryzen 4.3Ghz :E

 

Tj pisałem, wystarczy wysyłka dowolnego 3600X. Takiego kupiłem, takiego mam prawo mieć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymarzone 4.4 :E

 

To zabawne, jak tylko selekty niektórzy uważają robią 4.4Ghz na pojedynczym rdzeniu. Ponowne pytanie, po co na pudełku jest 4.4Ghz, a nie tyle ile zrobi 99% z procków, a tylko 1% selektów? :E

 

Ma być tyle ile w specyfikacji, ale powtarzam. To nie ten problem. Wezmę BYLE JAKIEGO, byle dosłali taki, a jakoś nie chcą.

 

Miałeś oświadczenie od AMD, przeczytaj jeszcze raz. To tylko kwesta AMD, sklep nic do tego nie ma.

 

Te taktowania na pudełku od AMD to tylko zabieg marketingowy, aby taktowania nie wyglądały zbyt bidnie vs Intel, a w sprawie pozwów zabezpieczyli się właśnie oświadczeniami na temat ichniejszego działania i wizji boostu CPU :E

W sumie ten ich boost to wałkowany już od samej premiery był chyba setki razy i chyba każdy wie, że dobrej sztuki to ze świeczką szukać.

 

A co do sklepu zadzwoń do nich i normalnie pogadaj, ja tutaj nie widzę sensu ciągnąć tego na forum.

 

Jak nie będą ci chcieli wysłać trzeciego proca, to nic nie zrobisz musisz przyjąć na klatę zwrot kasy, mają do tego prawo.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymarzone 4.4 :E

 

To zabawne, jak tylko selekty niektórzy uważają robią 4.4Ghz na pojedynczym rdzeniu. Ponowne pytanie, po co na pudełku jest 4.4Ghz, a nie tyle ile zrobi 99% z procków, a tylko 1% selektów? :E

 

Ma być tyle ile w specyfikacji, ale powtarzam. To nie ten problem. Wezmę BYLE JAKIEGO, byle dosłali taki, a jakoś nie chcą.

 

Sary masz Rysia 2600. On ma osiągać 3.9Ghz na pojedynczym rdzeniu. I mi powiesz, że Ci tyle nie osiąga? :E

Tyle że o Ryzenie 2600 AMD się nie wypowiedziało jasno, że ten będzie osiągał daną częstotliwość w specyficznych warunkach.

 

Tyle że z wypowiedzi Proline a wychodzi na to że wysłali Ci inną sztukę, tyle że ta też nie spełniała twoich oczekiwań.

 

Nie wiem komu wierzyć ale zarówno na twoim miejscu zarządał bym zwrotu pieniędzy, jak i na ich miejscu nie brał bym innego rozwiązania pod uwagę.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie nie do końca rozumiem podstawę żądania wymiany. Można zwrócić na 14 dni - jasne, nie czepiam się. Ale towar nie jest nie sprawny, wadliwy itp. Działa poprawnie, stabilnie. Spełnia specyfikację AMD - tak spełnia - pretensje do swojej ukochanej firmy której jesteś trollem, nie do sklepu. To dobrze o nich świadczy że w ogóle Ci nie kazali brać kasy, swojej sztuki z powrotem, albo opcja nr 3: spadać na drzewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sary masz Rysia 2600. On ma osiągać 3.9Ghz na pojedynczym rdzeniu. I mi powiesz, że Ci tyle nie osiąga? :E

wiMAyXr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mój nie osiąga nawet tego 3,9. Gdy puszczam go na automacie leci Max 3,75 (i wcale lepsze od boxowego chłodzenie mu nie pomaga). Nie płacze z tego powodu ustawiłem na 4,1 na sztywno :E i gitara.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i mój nie osiąga nawet tego 3,9. Gdy puszczam go na automacie leci Max 3,75. Nie płacze z tego powodu ustawiłem na 4,1 na sztywno :E i gitara.

 

Na jakim automacie i jakie 3,75, w jakich warunkach? Single core? Nie wierzę, nawet na boxie. Udowodnij. Miałem Rysia 2600 i robił 3,7 ale W GRACH, a to nie jest single core. Nie mylmy pojęć.

 

Single core testujesz Cinebenchem albo PCMark (z włączonym HWINFO oczywiście, by widzieć ile wyszło max taktowanie). Mało gier wykorzystuje 1 rdzeń, więc to są średnie warunki do testów.

 

Ja właściwie nie do końca rozumiem podstawę żądania wymiany. Można zwrócić na 14 dni - jasne, nie czepiam się. Ale towar nie jest nie sprawny, wadliwy itp. Działa poprawnie, stabilnie. Spełnia specyfikację AMD - tak spełnia - pretensje do swojej ukochanej firmy której jesteś trollem, nie do sklepu. To dobrze o nich świadczy że w ogóle Ci nie kazali brać kasy, swojej sztuki z powrotem, albo opcja nr 3: spadać na drzewo.

 

No dobrze, jeśli uznajemy, że te 4.4Ghz na serio nie ma 3600X osiągać to wolę zwrot procka jaki był.

 

Zwrot pieniędzy jest bezsensowny, bo teraz są droższe i nie kupię tego samego (nawet tak samo badziewnego) modelu za tyle. Cena zakupu jest sprzed 2 miesięcy :E Wystarczy ten sam model wyslać i gra gitara.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2600 który robił w grach właśnie ok. 3,7x :P max ; a przebicie 4 GHz wymagało 1.40[V] i wyżej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem 2600 który robił w grach właśnie ok. 3,7x :P max ; a przebicie 4 GHz wymagało 1.40[V] i wyżej :P

 

I o tym piszę. Single core, a co robi w grach (które na pewno wykorzystują więcej niż 1 rdzeń) to wielka różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach, w grach, co nie zmienia faktu że jak jest podane 3.9 to przecież powinno być 3.9 tak? Nie możesz przecież wymagać od każdego użytkownika,by brał inną opcję niż gry w ogóle pod uwagę, jest napisane 3.9? Ma być 3.9 ?

 

A może ty nam coś udowodnisz i przedstawisz pełną korespondencję z Proline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie gadaj, że jak 3.9 jest napisane to ma być 3.9 w grach. 3.9 to jest parament pojedynczego rdzenia.

 

I jak ktoś tego nie wie to co ja poradzę? Ja wiem, dlatego chciałem wymiany.

 

A teraz rezygnuję z tego i chcę dowolny procesor.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swój 3600x nie narzekam ( też proline -stara dostawa ) , a to też w sumie w/g Ciebie by była "padaka" . Do super stabilnych 4300 all core potrzebuje prawie 1.40 [V] ... Na 1 rdzeniu - w zależności od biosu - boost ok. 4.275 na starszej wersji ( której uzywam ) , na najnowszym robi do 4.375 - TA SAMA PŁYTA - ale jak widzę VCore podchodzące pod 1.5 [V]= podziękuję :P ( i jeszcze ram idzie max 3200 na F50 ) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na swój 3600x nie narzekam ( też proline -stara dostawa ) , a to też w sumie w/g Ciebie by była "padaka" . Do super stabilnych 4300 all core potrzebuje prawie 1.40 [V] ... Na 1 rdzeniu - w zależności od biosu - boost ok. 4.275 na starszej wersji ( której uzywam ) , na najnowszym robi do 4.375 - TA SAMA PŁYTA - ale jak widzę VCore podchodzące pod 1.5 [V]= podziękuję :P ( i jeszcze ram idzie max 3200 na F50 ) ...

 

 

O all core nie mówimy.

 

O single core tylko 4.375? Blisko specyfikacji. Mój robił 4.32. PBO w ogóle nie działa, żeby coś podwyższyć.

 

Widzę też masz Noctue.

 

Jaki batch? Pewnie wcześniak, jak mój i to dlatego.

 

Zresztą masz gorszą płytę główną, a lepsze wyniki. To coś mówi. Ja mam MSI, wychwalane wszędzie. Sekcja zasilania, chłód itd.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tata miał podobną sytuację. Jest wulkanizatorem i w warsztacie ma opony różnych firm . Na wiosnę przyjechał klient i chciał opony konkretnej firmy. Ok tata założy dostał kasę. Następnego dnia przyjeżdża ten sam i mówi, że sprzedał mu używane opony bo mają mniej bieżnika niż on wyczytał w internetach. Tata mu tłumaczy, że to nowe i że to nie jego sprawa że takie wyprodukowali, ale on zaczoł grozić policją i tata zgodził się wymienić na inne. Został z używanymi oponami(tylko dzień ale było widać że używane), stacił czas i normalnie koszt wymiany to 80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...