Skocz do zawartości
Qmac89

Pomoc w zakupie RAMu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich, posiadam w swoim komputerze 8GB 1600 Crucial LV, aczkolwiek chcę w ogóle go wymienić na lepszy, wydajniejszy o 100% gdyż renderuję dużo filmów poprzez Adobe After Effect a zaczęło mi zależeć na szybkości wykonywania swoich prac.

Moja płyta główna to MSI H81M-P33, RAM jak wcześniej wspominałem.

 

Proszę mi napisać, bardzo bym był wdzięczny, ile maksymalnie mogę GB dołożyć do mojego komputera, jakieś linki do allegro itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich, posiadam w swoim komputerze 8GB 1600 Crucial LV, aczkolwiek chcę w ogóle go wymienić na lepszy, wydajniejszy o 100% gdyż renderuję dużo filmów poprzez Adobe After Effect a zaczęło mi zależeć na szybkości wykonywania swoich prac.

Moja płyta główna to MSI H81M-P33, RAM jak wcześniej wspominałem.

 

Proszę mi napisać, bardzo bym był wdzięczny, ile maksymalnie mogę GB dołożyć do mojego komputera, jakieś linki do allegro itp.

Jeżeli chcesz wymienić komputer na wydajniejszy, to podaj najpierw budżet. Jeżeli interesuje Cię tylko modernizacja istniejącego to podaj resztę podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kodowania filmów trzeba by poskładać coś budżetowo z ryzenem 1700. Sądząc po obecnej płycie, siedzący w niej teraz procesor w ogóle nie nadaje się do tego zadania. Przesiadka skróci czas wykonywania zadań o kilkadziesiąt procent. Nie wiem, co tam teraz masz, ale i 80% by mnie nie zdziwiło.

 

Wszystko oczywiście zależy od funduszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka wskazana na ryzen + ddr4 tak jak wyżej. Obecnie ddr3 są droższe i mniej wydajne aniżeli ddr4 w tej samej cenie. Zmiana procesora na ryzen w zależności od budżetu też na pewno da sporo. Nie opłaca się po prostu inwestować w przestarzały sprzęt na ddr3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...