Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jestem posiadaczem Asusa G751JT (zresztą kupiony za poleceniem tutejszych). Po latach używania walnęła matryca. Zastanawiam się nad wymianą. Na asusparts znalazłem oryginał, ale jego cena przekracza już chyba wartość samego laptopa. Na allegro są tańsze odpowiedniki. Niestety, nie wiem, jakiej jakości będzie to produkt. Ceny wahają się od 300 do 600 zł. Są też używane, głównie nad nimi się zastanawiam. Koszt 280 zł, ale to jednak oryginał, więc jest jakaś pewność, że nie dostanę czegoś dziwnego.

 

Pytanie, co wybrać w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tymi cudami chińskiej myśli technicznej nie ma co sobie zawracać głowy. Cóż, chyba się przejadę do tego sprzedawcy używek, mam niedaleko, a jakoś kupowanie kota w worku mi się nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W matrycach są przyjęte dwa standardy złącza: 30-pin albo 40-pin.

Rozbierz laptopa lub sprawdź w serwisowym manualu jaki ty masz i kup odpowiednią matrycę.

Patrz po producencie danej matrycy (LG, Samsung, AUO itp) a nie pod konkretny model laptopa.

Wyjdzie dużo taniej i lepiej.

 

BTW. Wszystkie matryce są chińskie ;) Na to nie patrz. Bo często w droższych lapkach siedzi bardziej chińska matryca niż w tych budżetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już brzmi ciekawiej. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ten model ma 30-pinowe wejście. Jeszcze się upewnię, zanim zamówię, żeby nie trzeba było zamawiać drugiej. Znalazłem stronkę, laptop-lcd-screen, wygląda podejrzanie, ale w necie dużo opinii, więc to chyba prawdziwy sprzedawca. Za ~400 zł z wysyłką są nowe matryce wiarygodnych producentów. W takim razie nie ma chyba sensu brać tych używek, raptem 100 zł różnicy, a jednak nowy produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro z tego co widziałem to są 'nowe' (jako wyjęte z laptopów) z roczną gwarancją po 250zł. Za 120zł też kupisz ale już nie FullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, będę kupować z allegro. Póki co wysłałem pytanie do tego sprzedawcy o pytanie, jakie konkretnie te matryce. Jeśli nic ciekawego nie odpisze, będę brał najpewniej stąd.

 

 

Są do tego modelu matryce 4k ?

 

Wątpię, to jednak laptop sprzed 5-6 lat. Szkoda niepotrzebnie obciążać leciwego już gtx 970m, bo coraz mniej daje radę względem nowszych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...