Skocz do zawartości
chamskide

Kompatybilność płyty głównej z procesorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż chciałbym zrobić lekki upgrade mojego starszego komputera. Posiadam płytę główną IPIBL-LB z socketem AM3. Wypatrzyłem w internecie procesor AMD Phenom II X4 955. Socket się zgadza, ale z tego co się orientuje owy procesor działa w 125 W. Moje pytanie brzmi, czy płyta główna będzie w stanie obsłużyć ten procesor i jeśli tak, to czy czy zasilacz o mocy 400 W wystarczy. Posiadam kartę graficzną GTX 750 2GB.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta? https://support.hp.com/pl-pl/document/c02815343

Jaki masz aktualny procesor zamontowany na tej płycie głównej,siedzisz na tej płycie teraz czy w szafie/biurku gdzieś? No nie wszystkie płyty główne pod AM3 obsługują procesory o TDP 125W,niektóre do 95W,tak więc trzeba wyczytać,co która na co pozwala.

Jaki zasilacz 400W? Podaj model,bo moc to nie wyznacznik jakości zamontowanych podzespołów w obudowie zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta? https://support.hp.com/pl-pl/document/c02815343

Jaki masz aktualny procesor zamontowany na tej płycie głównej,siedzisz na tej płycie teraz czy w szafie/biurku gdzieś? No nie wszystkie płyty główne pod AM3 obsługują procesory o TDP 125W,niektóre do 95W,tak więc trzeba wyczytać,co która na co pozwala.

Jaki zasilacz 400W? Podaj model,bo moc to nie wyznacznik jakości zamontowanych podzespołów w obudowie zasilacza.

 

Aktualnie posiadam AMD Athlon ii x4 630 95 W, a zasilacz o jaki mi chodzi to Fortron 400W FSP400-60MDN. Nie mogłem nigdzie znaleźć informacji o tym ile W obsługuje ta płyta, dlatego zapytałem. Jeżeli ostatecznie nie da rady użyć tego AMD Phenom II x4 955 to może jakaś alternatywa? Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta na pewno nie, bo jest na Intelu.

 

Te płyty były montowane przez HP w komputerach biurowych, więc za wiele informacji o niej nie znajdziesz. Sekcja zasilania była bardzo uboga, więc procesory z wyższym TDP nie były obsługiwane.

Poszukaj czegoś z TDP 95W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...