Skocz do zawartości
Kyobik

Kraken G12 Nieoficjalnie !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Panie i Panowie

NZXT - Kraken X62, X52, X42, X61, X41, X31, X60, X40

Corsair - H105, H110, H90, H75, H55, H50 (CW-906006-WW)

Thermaltake - Water 3.0 Riing RGB 360, 280, 240, Red 280, 140, Water 3.0 Ultimate, Extreme S, Extreme, Pro, Performer, Water 2.0 Extreme, Pro, Performer

Antec - KUHLER H2O 920V4, 620V4, 920, 620

Zalman - LQ-320, LQ-315, LQ-310

 

To wersja oficjalna, i oczywiście nikogo nie powinno dziwić że NZXT w pierwszej kolejności poleca swoje produkty. Nieoficjalnie natomiast takich modeli jest znacznie więcej.

 

 

Właśnie szukam tego więcej

Jakie znacie chłodzenie spoza listy które pasują do g12 ??:)

 

Chcę "zwodować" rx580 ponieważ kufa jak cały komp jest cichy to jak Saphirr nitro+ mi sie w grze odpali to boooże....

 

Ale chce znaleść coś fajnego używanego może i nie oficjalnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo tu już nie wykombinujesz... ogólnie wszystkie chłodzenia, które bazują na mocowaniu od czwartej generacji pompki asetek są na tej liście, brakuje tylko modeli oem - 550, 570 i 590 - do dostania na używkach lub z ebaja, jako refurb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie :D

 

Evga robi chłodzenia które pod to pasują lecz nie dostępne na cebulorynku

Takie chłodzenie też np pasuje Arctic Liquid Freezer 240 a nie ma go na liście

Podejrzewam ze jest kilka tkaich jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem, wszystkie chłodzenia bazujące na mocowaniu asetek - gen. 4 i podobne... najtańsza opcja to oem od asetek - chyba, że coś używanego (120mm chłodnica spokojnie wystarczy) - najtaniej pewnie znajdziesz używane h55, ale ile to wytrzyma, to ciężko stwierdzić wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kiedyś ten temat, raczej nie polecam tego rozwiązania. Chłodzenie rdzenia się zdecydowanie poprawia, ale sekcji zasilania i pamięci wręcz przeciwnie. No chyba, że nawalisz sporo mało estetycznych radiadiatorków, jednak montowane na zwykłej taśmie klejącej też raczej szału nie zrobią.

 

Trochę droższym, ale lepszym rozwiązaniem byłby pełnoprawny blok wodny (na Aliexpress do kupienia za 200 zł z groszami) i jakieś "rozszerzalne" AIO typu Aplhacool Eisbaer. Przy okazji miałbyś tez załatwiony temat chłodzenia CPU.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kiedyś ten temat, raczej nie polecam tego rozwiązania. Chłodzenie rdzenia się zdecydowanie poprawia, ale sekcji zasilania i pamięci wręcz przeciwnie. No chyba, że nawalisz sporo mało estetycznych radiadiatorków, jednak montowane na zwykłej taśmie klejącej też raczej szału nie zrobią.

 

Trochę droższym, ale lepszym rozwiązaniem byłby pełnoprawny blok wodny (na Aliexpress do kupienia za 200 zł z groszami) i jakieś "rozszerzalne" AIO typu Aplhacool Eisbaer. Przy okazji miałbyś tez załatwiony temat chłodzenia CPU.

 

 

A wentylatorek z G12 nie dawał rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od karty. Przeważnie dawał radę, ale temperatura pamięci i sekcji wyraźnie rosła (np. na GTX 970 - pomiar organoleptyczny na rewersie karty). Ale np. starego GTX 570 w ten sposób zjarałem, sekcja się dosłownie spaliła (pomimo, że zamiast tego wentylatorka dałem Deltę z ponad 3000 rpm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od karty. Przeważnie dawał radę, ale temperatura pamięci i sekcji wyraźnie rosła (np. na GTX 970 - pomiar organoleptyczny na rewersie karty). Ale np. starego GTX 570 w ten sposób zjarałem, sekcja się dosłownie spaliła (pomimo, że zamiast tego wentylatorka dałem Deltę z ponad 3000 rpm).

 

https://pl.aliexpress.com/item/32997488963.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3aa72622ikazDp&algo_pvid=0e2d2189-2f2b-408f-99f2-663f86c919d4&algo_expid=0e2d2189-2f2b-408f-99f2-663f86c919d4-0&btsid=2c794f01-9a41-4beb-ad81-05cec032be63&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_55

 

 

A co myslisz o tym ?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w zasadzie to samo co G12 + jakies AiO :P.

 

Assassinowi chodziło o kupno bloku full cover na kartę, który chłodzi cieczą zarówno rdzeń jak i VRM i VRAM + kupienie do tego zestawu AiO, który pozowała na rozbudowę.

 

Bloki full cover pasują tylko pod konkretny model karty.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie.

 

Kiedyś jeszcze Corsair robił adaptery pod AIO z trochę lepszym chłodzeniem pamięci i sekcji (seria HG10), ale z tego co widzę to się wycofali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morpheus czy Prolimatech MK-26 to bardzo dobre i wydajne chłodzenia powietrzne. Tylko weź pod uwagę, że karta z nimi robi się ogromna.

 

Co do wentylatorów, to w takiej kasie brałbym Arctic P12 PWM PST, a jak chcesz coś lepszego to EK Vardar, Silent Wings 3, Corsair ML Pro czy Noiseblocker B12-PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...