Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę przenieść system Windows i partycje recovery z laptopa z dyskiem HDD na nowy dysk SSD. Zależy mi na tym żeby nie można było odczytać tych moich danych ze starego HDD, które zostały już dawno usunięte, ale jak wiadomo można je przywrócić pewnie jakimś programem. Czy jeżeli dokonam klonowania tego starego dysku na nowy, np. programem easeus todo backup, to te dane które zostały usunięte kiedyś ze starego dysku się nie sklonują też na nowy dysk? Przypuszczam, że nie, ale wolę się upewnić.

Nie chodzi mi o samą procedurą jak sklonować, ale czy klonowanie przenosi tylko te dane widoczne czy też usunięte kiedyś z dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do klonowania z dysku na dysk polecam coś typu AOMEI Backupper Standard - dobrze się sprawdza. Ja odpalałem z Live Windows (z pendrive sobie i klonowałem).

Do nie odzyskania z dysku danych polecam przynajmniej raz ustawić 0 logiczne na dysku. Polecam np mhdd - wykona i analizę dysku bardzo dobrą i potrafi naprawić uszkodzone logicznie sektory podczas dokładnego czyszczenia dysku. Długo pracuje wykonując zerowanie - zależnie od stanu i prędkości dysku, lecz polecam zarezerwować sobie dla niego nockę działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o samą procedurą jak sklonować, ale czy klonowanie przenosi tylko te dane widoczne czy też usunięte kiedyś z dysku?

Jeżeli na hdd te dane są do odzyskania i jeżeli klonowanie polega na kopii sektorowej, to przeniesie się wszystko.

 

Jeżeli chcesz się pozbyć tych starych danych, to proponuję najpierw sklonować dysk, potem wyczyścić ssd, jak się nic nie zrypie, to zrobić to samo na hdd.

https://www.howtogeek.com/137108/how-securely-overwrite-free-space-in-windows/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

A jeśli zrezygnuję z tych partycji recovery, to jak można odtworzyć Windowsa bez czystej intalacji? Jeśli zrobię w Windows 10 dysk odzyskiwania systemu na pendrive, to mogę go uruchomić potem na nowym dysku i system się zainstaluje z tego dysku odzyskiwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie miałem okazji w ten sposób stawiać systemu.

 

Jeżeli masz oba dyski, to po prostu spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam Aoemi Backuper szczerze polecam ten soft , dobrze poinstalowany windows zawsze traktuje Backupem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...