Skocz do zawartości
pinxit

Przedłużenie umowy u operatora a wybór telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W związku z tym, że kończy mi się umowa u operatora, przy przedłużeniu chciał bym kupić nowe telefony.

 

Pierwszy telefon musi mieć dobry aparat (oczywiście w tej cenie) i myślę tutaj o Motorola One Vision z tego co czytałem to robi dobre zdjęcia i w dzień i w nocy.

 

Drugi telefon i tutaj mam dylemat bo chciał bym mieć taki kompromis między dobrą baterią, wydajnością i aparatem. I tutaj mam do wyboru:

1. Jak wyżej Motorola One Vision dobry aparat, ale boję się o baterię a dokładnie chodzi mi o prądożernego exynosa no i trochę ma duże wymiary.

2. Motorola One Makro dobra bateria, dość dobry procesor, ale poza tym mało informacji o tym telefonie.

3. HTC Desire 19+ dobra bateria, ale chyba sporo gorsza wydajność niż w Motorolach i aparat też nie powala.

4. Samsung A40 tutaj chyba jedyną zaletą są jego wymiary, słaba bateria, wydajnością też nie powala tak jak aparatem.

5. Honor 20 Lite taki chyba średniak jeśli chodzi o baterię i wydajność.

Dodatkowo mam do wyboru jeszcze P smart 2019, Oppo RX17 Neo, Motorola One, Motorola G7 czy G7 power niczym się nie wyróżniają no może poza baterią w G7 power ale to już za duży telefon dla mnie.

LG jak i Sony nic ciekawego nie oferuje w tej cenie, a do Xiaomi mam już uprzedzenie więc też za nimi się nie rozglądam.

 

I teraz pytanie który telefon wybrać? Co polecacie?

 

Pozdrawiam Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłuż umowę bez telefonu i kup coś na wolnym rynku na raty 0%

Operatorzy maja bardzo średnie oferty.

Za te telefony, które wymieniles trzeba będzie płacić ok 35-50zl/miesiecznie

Przelicz sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieantyfan na yt zrobil cos o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłuż umowę bez telefonu i kup coś na wolnym rynku na raty 0%

Operatorzy maja bardzo średnie oferty.

Za te telefony, które wymieniles trzeba będzie płacić ok 35-50zl/miesiecznie

Przelicz sobie

 

Bez telefonu to mi się w ogóle nie opłaca bo miesięczny abonament za 2 numery wynosi 90zł, a tak za 140/150zł miesięcznie będę miał 2 telefony po złotówce.

Czyli przez 2 lata zapłacę 3600zł a tak to za telefony na raty zapłacę około 1800-2000zł plus raty czyli koło 2200 do tego abonament za 2 telefony około 40-50zł i praktycznie na jedno wychodzi.

Choć cały czas mnie kusi abonament w Pluszu i tam ta Motorola G8 Plus lepsza wersja Motoroli One Macro.

 

A z tych co wymieniłem co jest najbardziej wartego uwagi? Mnie na chwilę obecną najbardziej kusi ta One Macro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sporobj wynegocjowac lepsza cene za abonament. O ile koniec umowy jest bliski to mozesz postraszyc rozwiazaniem umowy i przejsciem do innego operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszenie mało co daje, jedyny efektywny sposób do wypowiedzenie umowy/wniosek o przeniesienie do innej sieci. Ale też dużo zależy od sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sporobj wynegocjowac lepsza cene za abonament. O ile koniec umowy jest bliski to mozesz postraszyc rozwiazaniem umowy i przejsciem do innego operatora.

No właśnie mam taką dziwną umowę bo na jeden numer już mi się skończyła umowa, a na ten drugi zostały mi jeszcze 2 miesiące.

 

 

nieantyfan na yt zrobil cos o tym

Obejrzałem ten artykuł o abonamentach i nie do końca się zgadzam z autorem, a to dlatego, że kupując telefon na raty w sklepie niby 0% płacimy i tak więcej niż jak byśmy za gotówkę kupowali.

Prosty przykład sklep X kupuję telefon za 1000zł na 24 raty powinniśmy zapłacić 41,67zł a w rzeczywistości do każdej raty dopłacamy 1% wartości tego telefonu czyli na cały okres umowy zapłacimy 24% więcej czyli 1240zł a w ratach zapłacimy 51,66zł miesięcznie.

 

Tak samo ceny telefonów u operatorów się różnią. Mi w Play za 2 motki One Vision policzyli 150zł miesięcznie i po 1zł na start, a według tego artykułu przy cenie 1zł za telefon według oficjalnej strony Play musiał bym płacić 170zł miesięcznie to też daje 480zł

W plusie za te telefony to już całkowicie kosmiczną cenę mi powiedzieli bo 183zł miesięcznie.

 

 

Ale nie wnikając już w te wszystkie umowy i raty chciał bym prosić o doradzenie konkretnego telefonu który będzie miał:

1. Jak najlepszą baterię

2. W miarę dobry aparat którym zrobię okazjonalnie fotkę

3. Żeby po 1-2 latach jeszcze płynnie działał

4. Jak najmniejszy wymiar.

Wiem, że nie ma mowy tutaj o płynności z flagowca, ale też żeby po 2 latach podczas uruchamiania aplikacji nie miał ochoty rzucić tym telefonem o ścianę :D

Powiem jeszcze, że obecnie mam Motorolę G5 i żeby nie to, że nie mam już miejsca na dysku (Tutaj tylko 16GB) to nie wiem czy w ogóle bym ją zmieniał.

Edytowane przez pinxit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iddzie do Orange. Ja w abo 35zl te telefony mam po 30-50zl, bez wpłaty na start. Mate 20 wziąłem za 45zl miesięcznie na dwa lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iddzie do Orange. Ja w abo 35zl te telefony mam po 30-50zl, bez wpłaty na start. Mate 20 wziąłem za 45zl miesięcznie na dwa lata

 

Za 45zł masz ratę + abonament? Mowa tutaj o Huawei Mate 20 bez żadnego Pro czy Lite?

 

Na obecną chwilę nie mogę jeszcze przejść do innej sieci bo tak jak pisałem wcześniej na jeden numer już mi się skończyła umowa, ale na drugi mam jeszcze umowę na 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej sieci jesteś? Trochę mam doświadczenia w przypadku Play/Orange, mogę doradzić co realnie można wywalczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 45zł masz ratę + abonament? Mowa tutaj o Huawei Mate 20 bez żadnego Pro czy Lite?

 

Na obecną chwilę nie mogę jeszcze przejść do innej sieci bo tak jak pisałem wcześniej na jeden numer już mi się skończyła umowa, ale na drugi mam jeszcze umowę na 2 miesiące.

 

 

35zl abo + 45zl rata. Pełny mate 20, bez lite. Ale to z wyprzedaży na koniec roku. Teraz w tych cenach co podałem są te słuchawki, które wymieniles.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie wszystko podobnie wychodzi.

 

A pomijając tych wszystkich operatorów i czy opłaca się brać telefon w abonamencie to który z tych wymienionych telefonów wyżej jest najlepszy pod moje wymagania? Lub ewentualnie który z oferty Play w tej cenie jest jeszcze warty uwagi?

 

W jakiej sieci jesteś? Trochę mam doświadczenia w przypadku Play/Orange, mogę doradzić co realnie można wywalczyć.

 

Chelsey mam umowę w Play

Edytowane przez pinxit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze, obecnie mam nju czyli orange(2 numery) za 38 zl mam wszystko bez limitu(rozmowy,sms,mms, cos za granica) pierwszy pol roku albo rok 10Gb, pozniej 20 i max to chyba 30GB nie pamietam do zweryfikowania, telefony kupuje na wolnym rynku na raty 0% albo od chinczyka/proline i inne, taniej sie nie da ale jest troche wiecej zachodu niz pojscie do salonu i pokazanie palcem ze chce to

polecam

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń w przypadku Play bez wcześniejszego złożenia wypowiedzenia umowy lepiej nie podchodzić. Jest to najprostsza droga, aby złapać kontakt z Działem Rezygnacji. W kwestii samej oferty, które obecnie są dostępne przez dział rezygnacji to masz (sam SIM):

- Solo Play S 12GB, no limit, 12GB bez lejka - za 20pln/m-c (trudna do dostania, zależy mocno od szczęścia i trafienia na konsultanta)

- Solo Play M?, no limit, 10GB z lejkiem 1Mbps - za 25pln/m-c (w zasadzie standardowa oferta po wypowiedzeniu umowy proponowana przez dział rezygnacji)

W kwestii ofert z abo trudno mi powiedzieć jak wyglądają ceny poszczególnych urządzeń, natomiast z mojego doświadczenia. Pod koniec grudnia przedłużaliśmy umowę w Play. Telefon miał być mamie więc chciałem jej Samsunga A70. Standardowa oferta przedłużeniowa dla jej konta na stronie to było 105zł/msc za abo wszystko no limit + 10gb internetu na 24msc i telefon za 1zł przy kurierze. Czyli łącznie 105*24+1=2521. Oferta tragiczna. Przez dział utrzymania natomiast oferta 100zł/msc za abo no limit + 10gb internetu (w pełnej prędkości, potem lejek, do tego nieco ponad 5GB w UE) i telefon za 1zł przy kurierze ORAZ pierwsze 6msc za 0zł. Więc wychodzi sumarycznie za abo i A70 100*18+1=1801. Oferta uważam, że bardziej niż dobra. Sam A70 obecnie to koszt minimum 1500zł z normalnych sklepów. Myślę, że w przypadku innych urządzeń też może być korzystnie, bo ogólnie wszystko rozbija się o darmowe pierwsze 6msc. Oferta to: SOLO 6 miesięcy za 0 zł (+50).

Co do samego kontaktu z działem rezygnacji są dwie opcje. Pierwsza to liczyć, że sami się skontaktują po wypowiedzeniu mowy (u nas było to 2 dni po złożeniu wypowiedzenia w salonie) lub samemu. Tylko tutaj można to zrobić wyłącznie poprzez *500, wybraniu opcji przedłużenia umowy i prośby o przełączenie na dział rezygnacji, gdyż 'standardowi' konsultanci od przedłużeń nie mają takich ofert dostępnych.

 

Co do opcji sam abo + fon na raty 0% to się mylisz. Jeśli danych sklep ma prawdziwe raty 0% to zapłacisz wyłącznie tyle ile kosztuje. Czyli np. fon za 1799zł będzie na raty wychodził 10 rat po 179,90zł. Jeśli miałeś inne sytuacje to opcje są dwie: albo nie były to raty 0% (RRSO inne niż 0%) lub ktoś wcisnął Ci dodatkowe ubezpieczenia do kredytu (co nie jest koniecznością i nie ma wymogu, aby z niego korzystać).

To tak w skrócie, ogólnie uważam, że czasem warto powalczyć, bo akurat Play obecnie ma całkiem sensowną ofertę przedłużeniową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelsey powiem Ci, że akurat telefonu nie brałem nigdy na raty, ale inne sprzęty RTV tak. Sklepy w których brałem na raty to Media i RTV Euro AGD i w obu przypadkach były niby raty 0% (RRSO 0%), ale do każdej raty musiałem dopłacić 1% wartości sprzętu, więc ja takie miałem doświadczenia z ratami ;)

 

Co do samej oferty w Play to wiem, że u Nich uda się dostać sprzęt w dobrej cenie. Tak jak pisałem wyżej w grudniu w abonamencie za 150zł miesięcznie na 24 miesiące proponowali mi na dwa numery nielimitowane rozmowy, sms-y oraz jak dobrze pamiętam po 20GB internetu na każdy numer no i oczywiście 2 telefony Motorola One Vision po 1zł co według mnie wcale nie było taką złą ofertą bo po odliczeniu ceny telefonów za sam abonament na 2 numery płaciłbym 50zł (Oczywiście teraz ceny tych telefonów są 200zł niższe niż w grudniu).

 

 

Więc tym akcentem proponuje zakończyć temat wyboru sieci i rat, a chciał bym się doradzić wyboru telefonu który mogę dostać.

Osobiście skłaniam się chyba ku Motoroli One Macro albo Vision i teraz która lepiej się sprawdzi według tych kryteriów co podałem wyżej?

Edytowane przez pinxit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelsey powiem Ci, że akurat telefonu nie brałem nigdy na raty, ale inne sprzęty RTV tak. Sklepy w których brałem na raty to Media i RTV Euro AGD i w obu przypadkach były niby raty 0% (RRSO 0%), ale do każdej raty musiałem dopłacić 1% wartości sprzętu, więc ja takie miałem doświadczenia z ratami ;)

 

 

bo zostałeś przez kogoś obsłużony a ten ktoś musi zarobić :) Zawsze można w sklepie obejrzeć sprzęt i zawrzeć przez internet - wtedy jest prawdziwe 0. Sam brałem niejednokrotnie przez internet na raty jakąś elektronikę, pełne zero - nawet możesz wcześniej spłacić bez żadnych zobowiązań

 

 

 

Więc tym akcentem proponuje zakończyć temat wyboru sieci i rat, a chciał bym się doradzić wyboru telefonu który mogę dostać.

Osobiście skłaniam się chyba ku Motoroli One Macro albo Vision i teraz która lepiej się sprawdzi według tych kryteriów co podałem wyżej?

 

żadna, bo :

- mają stosunkowo słabe baterie (no, one macro nie jest zła ale ma mediateka P70, gdzie tak naprawdę jakikolwiek miediatek ma sens to P90 w górę) - ale w sumie patrząc na cenę to źle nie jest

- exynos w One Vision, który potrafi się zagrzać i czasami zmulić

 

Ale za to One Vison ma naprawdę spoko aparat i moim zdaniem ergonomię. Długi i chudy smartfon jest naprawdę przyjemny w użytkowaniu.

 

Trzecia sprawa : smartfony kupione u operatora mają branding softu. Co za tym idzie : większe mulenie i opóźnione aktualizacje.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon od operatora, nie mam żadnego brandingu operatora a aktualizację przeglądając forum dostałem jako jeden z pierwszych (P30 pro do androida 10).

 

Co do ceny to miałem złożone kwity na przeniesienie numeru do Orange Flex i kurier z kartą sim dosłownie był w drodze do mnie (dzwonił, że będzie za kwadrans) gdy zadzwoniła Pańcia z Play z którą nie miałem ochoty rozmawiać, powiedziałem jej, że trzy razy dzwonili i dawali mi taką ofertę, że szkoda było mojego czasu na rozmowę. Pańcia nalegała i tak oto dostałem P30 PRO w w nolimit + 30GB internetów za 389 na start, 6 miesięcy 0pln i 18 miesięcy 170pln. Razem: 3449.

 

 

Telefon w sklepach kosztował 2900, usługa przez 24 miesiące kosztowałaby mnie 720pln. Razem 3520. Różnica niewielka, spłata w ratach i umowa na dwa lata, ale finansowo wyszło o włos korzystniej niż na niby najtańszym wolnym rynku.

 

 

 

Aby obecnie dostać dobrą ofertę musisz złożyć wypowiedzenie lub wniosek o przeniesienie numeru. Wtedy op się może spiąć i zadzwonią z działu utrzymania klienta a nie ze zwykłej infolinii sprzedażowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

żadna, bo :

- mają stosunkowo słabe baterie (no, one macro nie jest zła ale ma mediateka P70, gdzie tak naprawdę jakikolwiek miediatek ma sens to P90 w górę) - ale w sumie patrząc na cenę to źle nie jest

- exynos w One Vision, który potrafi się zagrzać i czasami zmulić

 

Ale za to One Vison ma naprawdę spoko aparat i moim zdaniem ergonomię. Długi i chudy smartfon jest naprawdę przyjemny w użytkowaniu.

 

Trzecia sprawa : smartfony kupione u operatora mają branding softu. Co za tym idzie : większe mulenie i opóźnione aktualizacje.

 

Wiem, że te telefony nie będą działały jak flagowce z Samsunga czy Huawei, ale też nie oczekuję od nich tego, mają po prostu chodzić płynnie.

 

Teraz pytanie który procesor jest lepszy Exynos 9609 czy Helio P70 bo w testach antutu telefony wypadają podobnie.

Czy motorola one macro ma wsparcie Android One ?

Porównując te dwa telefony to za Macro przemawia tylko bateria. Aparat, pamięć wbudowana i wyświetlacz jest lepszy w Vision i tu się też nasuwa pytanie jak bardzo ten Exynos i wyświetlacz wpłyną negatywnie na pracę baterii w One Vision?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że te telefony nie będą działały jak flagowce z Samsunga czy Huawei, ale też nie oczekuję od nich tego, mają po prostu chodzić płynnie.

 

 

 

ok widzę, że z tobą ciężko racjonalnie rozmawiać.

Weź one vision

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź one vision

 

No i o takie odpowiedz mi chodziło.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...