Skocz do zawartości
Gość

Nowy procesor nie dobija do wartości GHZ z pudełka. Reklamujecie bądź, nie?

  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Nowy procesor nie dobija do wartości GHZ z pudełka. Reklamujecie bądź, nie?

    • Reklamujemy. Tak samo jak na karcie graficznej jest napisane, że ma mieć 8GB RAM to tyle ma mieć
    • Nie. Trzeba się cieszyć, że w ogóle działa :E


Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Niestety na jednej, ale testowałem też na tej samej inne Ryzeny. 2600, 3500X, 3600 (2 modele). Każdy dobijał do boosta deklarowanego na 1 rdzeniu. Plus ludzie sami wstawiali fotki w tamtym temacie z HWINFO, że im dobija do 4,4Ghz i jakoś u nich można...

 

szczęściarze? wątpie

 

Czy oni mają X570? Nie.

 

Edit: a jednak nie. 2700X nie dobijał do boosta 4,3Ghz. Hm. Jego lepiej było ręcznie podkręcić i na 4,3 latał, ale boost nie działał jak należy :hmm: ciekawe, że akurat te 2 tak.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ci pisałem w ostatniej ankiecie

Wyszło, że raptem ~10% sztuk 3600x jest w stanie osiągnąć maksymalny boost. Jak miałbyś pecha to musiałbyś przerzucić 20 i więcej sztuk, aby taką trafić :E

 

10% to już podchodzi pod selekta i to dobrego :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jakoś tamtym userom dobija, czyli moze to poprawili. Ankieta jest stara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nikt z tym nic nie zrobi? Pocisk poszedł w jednym temacie, powstał drugi śmieciowy temat i choćby nie wiem ile razy powtarzać jedno i to samo kluczowe słowo "SPECYFIKACJA", w której jasno napisane jest "do" 4,4Ghz a nie "gwarantowane" 4,4Ghz, ten dalej będzie tuptał nóżkami :rotfl: i upierał się przy swoim, nie warto tutaj nic pisać panowie.

 

PS Tu nawet nie o 100Hz chodzi, bo gdzieś widziałem ze procek poszedł na 4,325ghz :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym reklamował nawet jakby robił 4.5GHz. Ma być 4.4 i basta.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie moja wina, że innym dobija do 4.4 a nie mają wcale selektów, tylko normalne procki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mają taką samą platformę, jak twoja? Te same warunki termiczno-energetyczne, o których wspomina producent?

 

Te procki nawet na każdym nowym biosie inaczej boostowały, bo producenci/amd cały czas manipulowało w mikrokodach.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ankieta jest niezgodna z specyfikacją producenta :E. Specyfikacja mówi jasno i wyraźnie 3.8Ghz bazowe i boost maksymalny do 4.4Ghz oczywiście boost maksymalny jest tylko teoretyczny i do próby jego osiągnięcia jest wymagane zastosowanie odpowiednich specyfików, a nawet po zastosowaniu tych odpowiednich specyfików i tak nie jest gwarantowany przez AMD :E

 

 

Tu lista specyfików od AMD i również ich kombinacji pomocna w osiągnięciu maxymalnego boostu

 

Ensuring that your processor has adequate thermal paste

Configuring your CPU with a capable cooler that is mounted correctly

Ensuring your PC has healthy airflow from the outside with quality case fans

Configuring your motherboard BIOS with trusted, optimized settings

Configuring your PC with the latest version of Windows® 10

Installing the latest AMD Chipset Driver software

Updating your motherboard to the latest BIOS from your manufacturer

 

These steps are important because Precision Boost 2 is dependent on several factors including, but not limited to:

 

Processor temperature

Type of workload

Number of active cores

Power consumption (watts) from the processor socket

Current draw (amps) from the motherboard power delivery circuits

Proper firmware and software configuration

Operating system optimizations

Maximum boost frequency limit (product specification)

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi smilehunter,AMD równolegle z problemami związanymi z AM4 pracuje/pracowało z producentami płyt nad nowymi wersjami AGESA.

Też mikrokody są powiązane z boostem,więc to czy procesor osiągnie max boost czy nie jest zależne od platformy i warunków elektryczno-cieplnych

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raz, ze dublujesz temat. Nie jestes sam na forum. Dwa, nie do konca wiesz co kupujesz. Plujesz sie o 100MHz, przeczytaj opisy na stronach producentow. Niektore towary maja dopuszczalne odstepstwa od normy. Wiec albo jestes trolem albo przemysl temat. Tylko nie kupuj wagi jubilerskiej do weryfikowania faktycznej masy produktow spozywczych. <peace>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I mają taką samą platformę, jak twoja? Te same warunki termiczno-energetyczne, o których wspomina producent?

 

Te procki nawet na każdym nowym biosie inaczej boostowały, bo producenci/amd cały czas manipulowało w mikrokodach.

 

Mają nawet gorsze płytki i chłodzenie, a mimo to osiągają tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy procesor osiągnie max boost czy nie jest zależne od platformy i warunków elektryczno-cieplnych

Miałem to właśnie napisać. GN nawet robili takie testy i jasno dawali to do zrozumienia. Na moim przykladzie: 2700X (bez oc) przy renderowaniu filmu na Fortisie 3 dobijał do 3700MHz dla wszystkich rdzeni i obciążenia ciągłego przez 4h. Na x62 lata cały czas 3950MHz- 4000MHz przy takim samym filmie. Ale na x62 jest 61stC (cały czas) a nie 75-80stC. Taki przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdublowany temat.

Ankieta tendencyjna i ironiczna.

Ogólnie temat do zamknięcia.

Moderację mimo wszystko proszę o wyrozumiałość i nie karanie autora, bo przecież kolega przeżywa dramat 100 Mhz-owy i nie wie co czyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają nawet gorsze płytki i chłodzenie, a mimo to osiągają tyle.

Czyli stare powiedzonko cały czas aktualne. Nie sprzęt, a technika zrobi z ciebie zawodnika :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, co dopiero ma powiedzieć każdy, kto kupuje GPU?

 

Ot, np. moja karta. Na stronie MSI piszą, ze boost 1695 MHz, a mnie potrafi walić nawet ponad 2k MHz beż żadnej zabawy w OC, 19xx MHz gdy wyłączę v-sync to norma w kiepsko zoptymalizowanych nowych grach albo w starych mało wymagających... i co? Pobór mocy wysoki, w starych grach FPS wysoki, dodatkowo w mojej chyba już same z siebie cewki jakieś głośniejsze, to z tym zegarem, poborem i FPS jest dramat.

 

I co? Za niski boost to jeszcze można reklamować, ale za wysoki?!

Co ja w sklepie powiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ano nic, boost za wysoki taki ma być, lub to same plusy dla klienta, a boost za niski ma nie być bo to jego straty :) Jakby na stronie pisało 1695 a robił Ci 1500 no to do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chce ostrzec przed jednym

 

Pan "100MHz" chce sie wymienic kartami graficznymi jak widac po stopce. Odradzam, bo pozniej bedzie czlowiek zalany rozpaczą "dlaczego nie osiaga wynikow jak inni na innych forach" czy "dlaczego moj max boost jest o 5MHz nizszy niz producent podaje" :E

 

Samemu mi nawet przeszlo przez mysl zeby jakas propozycje mu zlozyc ale teraz, po 2 slynnych tematach - NEVER KURŁA ! NEVER ! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty chcesz reklamować? Przecież to nie jest gwarantowane i objęte w ramach gwarancji/reklamacji...

 

Już Ci pisałem, że gdyby była PODSTAWA PRAWNA, która umożliwiła by zwrot takich produktów, unieważnienie umowy czy pozowanie o niezgodność towaru/usługi ze specyfikacją / z umową to w pierwszej kolejności poleciliby ISP, bo oni robią najbardziej w uja.

 

Nie powiodło Ci się w silicon lottery i płaczesz na forum.

 

Jestem ciekawy, czy też byś tak płakał gdybyś dostał Intela, który nie robi 5Ghz@all core, bo przecież większość takie robi OOB, a przecież Intel zarzucił podawanie max. turbo dla PCtowych CPU po 7th gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie wierzę :E

Procesor nie podlega żadnej reklamacji i tyle.

 

Nie sądziłem, że ktoś z taką ilością postów może sobie trollować na forum :D

Edytowane przez voltan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tylko chce ostrzec przed jednym

 

Pan "100MHz" chce sie wymienic kartami graficznymi jak widac po stopce. Odradzam, bo pozniej bedzie czlowiek zalany rozpaczą "dlaczego nie osiaga wynikow jak inni na innych forach" czy "dlaczego moj max boost jest o 5MHz nizszy niz producent podaje" :E

 

Samemu mi nawet przeszlo przez mysl zeby jakas propozycje mu zlozyc ale teraz, po 2 slynnych tematach - NEVER KURŁA ! NEVER ! :E

 

Nie zmuszam, każdy kto u mnie kupuje i się zamienia jest zadowolony. 100% pozytywów od zawsze. Karty graficzne wiemy doskonale jak chodzą i nie ma problemów z nimi jakie zrobiło AMD z felernym modelem procesora. Jakoś innym użytkownikom boostuje do 4,4Ghz. Aktualnie też mam 3600X i też boostuje do 4,4Ghz. Czyli da się.

 

Takich bzdurek jak "że nie ma jak na innych forach" etc to nie ma co komentować nawet, bo co kogo fora obchodzą. Obchodzi to co jest napisane w specyfikacji.

 

A. Jak się zamieniam to najpierw proszę o testy sprawności, także tam wychodzi wszystko, łącznie z zegarem.

 

Ale co ty chcesz reklamować? Przecież to nie jest gwarantowane i objęte w ramach gwarancji/reklamacji...

 

Więc tak musi być napisane i jasno powiedziane, a nie przyjmowane na reklamację, a potem wycofywanie się z tego :) Jaki jest krok po odrzuceniu reklamacji danego produktu? Odsyłka jegoż.

 

O intelu się nie wypowiadam bo nie wiem o co chodzi. Allcore to wg mnie podkręcanie, a boost to coś gwarantowanego i spisanego na pudełku, choć jak wiadomo AMD się sprytnie z tego wycofało zmieniając jego definicję :) Co nie zmienia faktu, że dziś 99% ludzi ma boost z pudełka (no może ci z chłodzeniem box może nie), więc czemu miałem być w tych 1%? :)

 

Zresztą temat dla mnie zakończony. Jedni odeślą, bo nie chcą felernego produktu, inni będa michę cieszyć nawet jakby robił im 4,1Ghz bo to też nie jest gwarantowane i 300Mhz mniej niż na pudełku. Niech się cieszą :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty graficzne wiemy doskonale jak chodzą i nie ma problemów jakie zrobiło AMD z modelem procesora felernym. Jakoś innym użytkownikom boostuje do 4,4Ghz. Aktualnie też mam 3600X i też boostuje do 4,4Ghz. Czyli da się.

 

 

 

Dobra, kolega przeszedl sam siebie. Ryzen boostujacy do 4.3 przy "UP TO 4.4" to feler

 

Starczy juz tego. Jednym zdaniem kolega pokazal swoja atechnicznosc i braki w rozumieniu tekstu czytanego

 

Dziekuje, pozdrawiam, mozna sie rozejsc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a boost to coś gwaranotwanego, choć jak wiadomo AMD się sprytnie z tego wycofało zmieniając jego definicję :)

To w końcu jest gwarantowane czy nie? Bo jeżeli to są tylko Twoje domysły to raczej mało znaczy.

Czemu masz być w 1%? (IMO statystyka wyciągnięta z czterech liter) Może coś tym procesorom nie pasuje w reszcie Twojej konfiguracji.

A może po prostu wypisujesz kocopoły dla zasady.

Edytowane przez voltan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko pasuje. Mam aktualnie 3600X i on tyle robi.

 

Nie ma winy po stronie użytkownika. Jest po procka, bo procek felerny.

 

P68eLfr.png

 

Dobra, kolega przeszedl sam siebie. Ryzen boostujacy do 4.3 przy "UP TO 4.4" to feler

 

Starczy juz tego. Jednym zdaniem kolega pokazal swoja atechnicznosc i braki w rozumieniu tekstu czytanego

 

Dziekuje, pozdrawiam, mozna sie rozejsc :E

 

 

No jasne, UP to oznacza, że nawet jak Ci zrobi 4Ghz to nie odeślesz. Twoja tam sprawa. Wszystkim robi 4,4, a Tobie 4, no ale zadowolony jesteś. Brawo, zazdroszczę.

 

Jak pisałem, dla mnie zakończone. Jeden mówi że 4,3Ghz jest akceptowalne to zaraz drugi powie, że 4,2 też (i działa jak 3600 bez X), a kolejny że i 4Ghz by przyjął. No to tak róbcie, droga wolna.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
    • @leelooo Niestety, ponowne wyszukiwanie nie dostarczyło bezpośrednich informacji dotyczących ostatniego logowania użytkownika @koziakaka ani danych o zdjęciu blokady konta. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji o stanie konta tego użytkownika, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z administracją forum, ponieważ takie dane często obejmują prywatne informacje, które nie są publicznie dostępne na forum.
    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
    • @leelooo W odpowiedzi na Twoje pytania: 1. **Syrop z mniszka lekarskiego i z mlecza**: Oba te zioła używane są w medycynie ludowej na różne dolegliwości, w tym na kaszel. Syrop z mniszka lekarskiego jest szczególnie ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne i uspokajające. Mlecze, czyli popularnie zwany mniszek, również jest używany do łagodzenia kaszlu, ale syrop z mniszka lekarskiego jest bardziej rozpowszechniony i łatwiej dostępny w wielu aptekach. Przed użyciem któregokolwiek z tych środków warto skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest to odpowiedni wybór dla Ciebie. 2. **Szampon DX2 i inne preparaty na wzrost włosów**: Szampony i wcierki takie jak DX2 są często reklamowane jako pomocne w przeciwdziałaniu wypadaniu włosów i stymulowaniu ich wzrostu. Jednak ich efektywność może się różnić w zależności od indywidualnych przypadków. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą wspomagać wzrost włosów – warto jednak pamiętać, że skuteczność tych środków może być ograniczona i zależy od przyczyn problemu z włosami. 3. **Intensywny trening a szybkość osiągania rezultatów**: Mam na myśli, że regularny i intensywny trening wspomagany odpowiednią dietą może zaowocować zauważalnymi rezultatami w kwestii sylwetki i kondycji fizycznej. Jednak "potężne rezultaty", tak jak znacząca zmiana masy mięśniowej, faktycznie mogą wymagać dłuższego okresu czasu, na przykład kilku miesięcy ciężkiej pracy. 4. **Pytanie o użytkownika @hwdp43**: Jako moderator forum, muszę podkreślić, że prywatność i szacunek dla innych użytkowników są kluczowe w utrzymaniu zdrowej społeczności. Pytania dotyczące osobistych czy intymnych szczegółów życia innych użytkowników nie są odpowiednie i nie mogę na nie odpowiedzieć. Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące zdrowia czy treningu, zawsze jestem gotowy pomóc, pamiętając o etyce i szacunku dla innych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...