Skocz do zawartości
kiroks

(Kupię) CPU 4 gen + B85/Z97 + 8-16 GB Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

chcę zrobić upgrade platformy bratu, bo obecne Q6600 trochę niedomaga z R9 290 :D

 

Chciałem zakupić:

procka: i5-4460 (ewentualnie wyższe)

płytę: tutaj wymóg B85/Z87/H87/H97/Z97 i 4 banki na pamięć + minimum jedno złącze PCI

RAM: tutaj opcjonalnie, 2x4 GB lub 2x8 GB.

 

Interesuje mnie zakup całości, nie pojedyncze elementy, chyba że zbierze się kilka uzupełniających się ofert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Mam i7 4790k, z97 fatal1ty killer, 2x8 hyperx 2400cl11, zasilacz xfx xtr black 550 i obudowę fractal arc MIDI r2 na sprzedaż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zasugerować - nie idź w platformę 1150, skoro i tak musisz kupić komplet płyta + CPU + RAM. To jest nierozwijalna platforma o cenach nieadekwatnych do wydajności. To już lepiej przeskoczyć na 1151 lub Ryzena. Osobiście raczej sugerowałbym Ryzena, bo masz dużo większą skalowalność - obecnie kupisz 4/4 ryzena serii 2xxx lub nawet 1xxx, który będzie wydajniejszy od tego i5-4460, a możesz tam wrzucić np. za jakiś czas 3600/3600x (czyli mainstream), jak już stanieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zasugerować - nie idź w platformę 1150, skoro i tak musisz kupić komplet płyta + CPU + RAM. To jest nierozwijalna platforma o cenach nieadekwatnych do wydajności. To już lepiej przeskoczyć na 1151 lub Ryzena. Osobiście raczej sugerowałbym Ryzena, bo masz dużo większą skalowalność - obecnie kupisz 4/4 ryzena serii 2xxx lub nawet 1xxx, który będzie wydajniejszy od tego i5-4460, a możesz tam wrzucić np. za jakiś czas 3600/3600x (czyli mainstream), jak już stanieją.

 

Bardzo cenna uwaga - o ile nie trafi się jakiś dobry deal na ten zestaw (mam swój ram i kompatybilne chłodzenia) to najprawdopodobniej tak właśnie zrobię. Będzie polowanie na 2 zestawy :D

 

Dziękuję Ci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...