Skocz do zawartości
metalrevan

Windows 10 na nowym komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Parę lat temu skorzystałem z darmowej opcji transferu windowsa 7 na 10. Czy po zmianie kompa będę w stanie dalej korzystać z tego windowsa 10 już na nowym komputerze po podaniu mojego kluczu win 7?

Jeśli tak to jak przeprowadzić taką operację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie on używany tylko na tym nowym komputerze, problemów być nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale jak mam to wykonać? Zakładam, że przy zakupie nowego kompa z jakiegoś sklepu internetowego, będę musiał sam wgrać na niego win 10 np z pendrive i następnie zalogować się na moje konto windows? Czy przy instalacji będę w stanie użyć mojego starego klucza z win 7? Od lat nie stawiałem nowego systemu i nie wiem jak to teraz wygląda - tym bardziej przenoszenie licencji z jednego komputera na drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu skorzystałem z darmowej opcji transferu windowsa 7 na 10. Czy po zmianie kompa będę w stanie dalej korzystać z tego windowsa 10 już na nowym komputerze po podaniu mojego kluczu win 7?

Jeśli tak to jak przeprowadzić taką operację?

Jesli twoj klucz windows 10 przyjmie. Nie przyjmuje wszystkich kluczy z windows 7 to zalezy od jakiejs wersji systemu. Windows 7 ma rozne wersje typu: oem, box, home, pro, ultimate...

Nie wiem jak wczesniej robiles opcje transferu i co przez to rozumiesz. Bo jesli upgrade na zainstalowany windows 7 to klucz nie ma tu znaczenia. Jesli instalowales windows 10 uzywajac swojego klucza to teraz tez bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli twoj klucz windows 10 przyjmie. Nie przyjmuje wszystkich kluczy z windows 7 to zalezy od jakiejs wersji systemu. Windows 7 ma rozne wersje typu: oem, box, home, pro, ultimate...

Nie wiem jak wczesniej robiles opcje transferu i co przez to rozumiesz. Bo jesli upgrade na zainstalowany windows 7 to klucz nie ma tu znaczenia. Jesli instalowales windows 10 uzywajac swojego klucza to teraz tez bedzie dzialac.

Zrobiłem darmowy upgrade z 7 na 10, parę lat temu gdy było to darmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiesz czy dziala bo jak zrobiles update dostales inny klucz od microsoftu. Wszyscy maja ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz konto MS, z którym jest powiązana Twoja licencja win10 to odłączasz obecnego kompa od konta MS i na nowym komputerze po zainstalowaniu windowsa 10 logujesz się na swoje konto MS. Jak się nie aktywuje to szybki telefon do MS i będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie domniemanie, że wszyscy mają konto ? Nie jest ono niezbędne ani potrzebne. Ty masz a inni nie muszą mieć. :Up_to_s:

Pewnie stąd że sam autor wątku tak napisał:

będę musiał sam wgrać na niego win 10 np z pendrive i następnie zalogować się na moje konto windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem bo bylem sam zainteresowany zainstalowaniem windows 10 majac oryginalny windows 7.

Wiec microsoft od ktorejs wersji win10 usprawnil to uzywanie klucza z win7. Moj wczesniej nie dzialal, a wczoraj dzialal na wersji 1909 z listopada ona jest zdaje sie, poprzedniego roku.

Zainstalowalem windows10 uzywajac swojego klucza z win7. Po instalacji systemu zostal on automatycznie aktywowany, a moj klucz z win7 zostal zmieniony na ten standardowy co wszyscy po upgradzie maja.

Podsumowujac nalezy sciaganc jedno z nowszych iso od microsoft i nie powinno byc zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...