Skocz do zawartości
Ronin69

Spolszczony Windows 7 & aktualizacja na W10

Rekomendowane odpowiedzi

Za czasów studenckich mieliśmy dostępne do pobrania za darmo różne wersje Windowsa (przez DreamSpark czy jakoś tak), pobrałem W7 PL (jest na laptopie) + W7 ENG (jest na PC, oczywiście spolszczona) i tutaj pytanie: jeśli będę robił w przyszłośći aktualizację na PC, jaką wersję W10 zastanę? Średnio chce mi się bawić w reinstalkę na laptopie i PC, instalację w wersji PL na PC i dopiero aktualizacji W10 PL (no chyba, że będzie to ostateczność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana języka w w10 to kwestia kilku kliknięć i połączenia z internetem

 

ps. aktualizacja w7 do w10 w większości przypadków i tak kończy się formatem szczerbaty.gif

Edytowane przez bartosz302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup klucz na Allegro za 10 zł. Będzie to tak samo legalne.

Nie jesteś już studentem, więc nie łapiesz się na żadne upgrady. Instalator W10 klucz pewnie przyjmie, ale ty oficjalnie to już nawet tego Win 7 nie możesz przeinstalować na ten sam system, a co tu dopiero mówić o aktualizacji do 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup klucz na Allegro za 10 zł. Będzie to tak samo legalne.

Nie jesteś już studentem, więc nie łapiesz się na żadne upgrady. Instalator W10 klucz pewnie przyjmie, ale ty oficjalnie to już nawet tego Win 7 nie możesz przeinstalować na ten sam system, a co tu dopiero mówić o aktualizacji do 10.

Niby racja ale z drugiej strony system sam w sobie jest oryginalny, więc teoretycznie nie powinno być problemów z aktualizacją do W10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych: bawiłem się dzisiaj na laptopie, nie było problemu z przejściem na W10, powitała mnie wersja PRO. Prawie 3 godziny bawiłem się z zasobożernym procesem Antimalware Service Executable czyli Defenderem, przekopałem neta i próbowałem dziesiętek sposobów, programów i za cholerę nie byłem w stanie go wyłączyć/zminimalizować jego użycia w tle. Niektórych plików/folderów/kluczów w rejestrze pokazanych w kilku poradnikach po prostu nie miałem, system oczywiście w pełni zaktualizowany... Póki co daję sobie spokój z przesiadką - opcja powrotu do W7 po 10 dniach od instalacji to strzał w 10 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyłącz na stałe WD - klik.

Jeżeli potrzebujesz lekkiego antywirusa, to polecam Pandę Dome.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz na stałe WD - klik.

Jeżeli potrzebujesz lekkiego antywirusa, to polecam Pandę Dome.

Próbowałem też sposobu z tego poradnika, klucz po uruchomieniu systemu znikał, bez żadnych zmian w WD oczywiście :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Musiałeś zrobić coś nie tak. Wielokrotnie sprawdzałem i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Windows 7 Ultimate po angielsku z dociągniętym pakietem językowym PL z Windows Update i po aktualizacji do Windows 10 Pro ten też mi się zainstalował w wersji angielskiej, sam automatycznie dociągnął mi pakiet językowy PL i system od razu uruchomił się po polsku. Nic sam nie musiałem dodatkowo ściągać, czy ustawiać.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE: informatyk w pracy doradził mi, żeby zrobić czystą instalację - POMOGŁO :cool: wszystko pracuje tak jak powinno, system nie jest niczym obciążony. Z ciekawości robiłem porównanie startu na 7 i 10 do wyświetlenia pulpitu:

7 - 13.7s

10 - 14s (na czystym systemie, będę zgłębiał co ewentualnie można jeszcze wyłączyć)

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

będę zgłębiał co ewentualnie można jeszcze wyłączyć

Automatyczną defragmentację (przy SSD pewnie wyłączona), usługę indeksowania, składniki telemetrii, składniki Windows Defender

. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczną defragmentację (przy SSD pewnie wyłączona), usługę indeksowania, składniki telemetrii, składniki Windows Defender

.

Póki co korzystałem głównie z tego filmu

+ poradników w sieci ale ten też bardzo pomocny, dzięki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałem dzisiaj PC, czysta instalacja, 0 problemów. System powitał mnie w ojczystym języku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...