Skocz do zawartości
Vainne

Zdjęcie Porady co do komputera za ~4,5-5k, pomoc w wyborze paru części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje złożyć sobie nowy komputer, głównie do gry - PUBG. Jest całkiem wymagająca, więc przyda się ciut lepszy sprzęt niż mam obecnie.

 

Również chciałbym zrobić OC na nim, a że dokładnie nie wiem, jakie podzespoły były by idealne, to zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze i doradzeniu :)

 

 

 

 

Grafika, zastanawialem sie nad 2060S lub RX5700, końcowo uznałem, że wydam ciut więcej i kupie 2070S, bo jak widziałem w testach wypada z nich najlepiej, a nie jest aż tak droga jak jej droższy model

 

 

 

Procesor: Zastanawiałem się nad: i5-9600k, i5-9600kf, ryzen 5 3600. Raczej w tej półce cenowej nie dostane nic lepszego. Te procesory różnie wypadały (porównując je) w rankingach jak przeglądałem, ale patrząc na gry, głównie własnie PUBG oraz na możliwość OC, wydaje mi się, że intel będzie lepszy.

 

 

 

Więc wydaje mi się, że powyższe grafiki/procesory są najlepsze w tej półce cenowej, jaką jestem stanie wydać. Mając na uwadzę również zamiar OC, prosiłbym was o pomoc w wyborze również pozostałych części. Nie wiem czy jest sens kupować droższą płytę główną, razem z droższymi ram, jak np Patriot Viper 4 DDR4 16GB(2x8GB) 3600MHz CL17 tzn czy brać taki ram co ma 3000 mhz czy może 3600 da lepsze osiągi, czy pójść w coś tańszego ?(Wszystko, co można chciałem podkręcić w granicach rozsądku)

 

 

 

Coś takiego stworzyłem https://www.morele.net/inventory/info/d0982595/

 

Nie musze kupić wszystkiego w jednym sklepie, za miesiąc wracam z wakacji, więc powiedzmy że do ~20.02 chciałbym już mieć/zamówić cały sprzęt.

 

 

 

Krytyka i uwagi mile widziane,

 

Pozdrawiam :)

 

@Edit: zdjecie ze strony https://gyazo.com/312257c47d0ae304309a4bda4b163cc3 z wybranymi rzeczami, bo link chyba nie działa

Edytowane przez Vainne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM zmień na 2x8GB, Dual Channel ci przyniesie dodatkową wydajnosć.

 

Poza tym zestaw spoko jesli chcesz kręcić i wyciągnąć każdą klatkę z PUBG. Tylko tego Fortisa warto zmienić na Grandis 2 - do OC trochę lepsza opcja.

 

A i zasilacz podmień na lepszy Supremo L2 550W.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyslalem sobie, niby po OC 9600k/kf mialby lepsze osiagi, powiedzmy kilkanascie fps wg testów ale chyba patrzac na caloksztalt, rozsadniej bedzie kupic ryzena 5 3600. Z tego co czytalem rowniez, ich nie ma sensu tak podkręcac.

Dzieki za sugestie, oczywiscie kupilbym ram 2x8, pytanie tylko jaki, ile mhz i cl, bo tez patrzylem na rankingi, podesle jakis artykul z reddita, jak porównywał fps w grze overwatch

Tak jak widac na ponizszym screenie https://gyazo.com/fb962feaf8ac65426b4af5c8c5bd4996 Jakosc ram znacząco wplywala na fps w tej grze, dlatego tez prosilbym o pomoc w wyborze.

 

Zakladajac, ze zdecyduje sie na ryzen 5 3600, z jakas plyta glowna np https://proline.pl/msi-b450-gaming-plus-max-am4-p1374632 , do tego gpu rtx 2070 super, prosiłbym o pomoc w wyborze pozostałych rzeczy, by za całość zamknąć się w granicy ok 5000 zl. Zostawiajac ryzena powinienem zostawic zasilacz vero m2 600w czy zamienic na ten lepszy supremo l2 550W (z tego co rozumiem, na moim sprzecie nie mialo by znaczenia czy 550w czy 600w?) Tez sie zastanawialem czy ta obudowa bylaby wystarczająca? nie zalezy mi na rgb i innych pierdolach, raczej na stosunek jakosci/ceny, w przypadku obudowy powiedzmy jak najtaniej w miare mozliwosci.

 

Dochodzi też kwestia, że widzę, że z dnia na dzień cena ram i ssd idzie w górę, szczególnie NVMe, myśliscie żeby poczekać może, jest szansa, że w przyszłym miesiącu stanieje? Tak jak pisalem, raczej chcialem powiedzmy do ok 20.02 już mieć cały sprzęt zamówiony, bo i tak zaraz wyjeżdzam na prawie miesiąc. Więc jeżeli coś może potanieć, to moge poczekać, a jeżeli np jest opcja, że będzie drożej bądź +- cena stać w miejscu, to mógłbym już przynajmniej część rzeczy zamówić.

 

Dziekuje i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego można by ogarnąć:

 

https://proline.pl/koszyk/eb6f17e0

 

Pamiątki 3000 MHz CL15 ale mają bardzo dobry potencjał OC, bez większych problemów idzie na nich ugrać 3600 MHz CL16-CL17, czasami lepiej (zależnie od trafionej sztuki).

 

RAM i SSD jeszcze w normalnej cenie.

 

Zasilacz z topowej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty ram z proline zamowione :) Chociaz jedna rzecz, potrzebuje w takim razie jeszcze pomocy z reszta :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje w takim razie jeszcze pomocy z reszta :D

 

yyy, no dałem link do koszyka z całym kompletnym zestawem, coś z nim nie tak? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...