Skocz do zawartości
Sanczez91

5700 XT vs 2070 Super

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Buduję nową platformę na B450 Tomahawk Max + Ryzen 3600 + Ram DDR4 3200 CL16 + PSU 700W. Proszę o pomoc w doborze karty graficznej i opcji, którą wybrać. Dziś zamawiam podzespoły...

 

Monitor: Iiyama Red Eagle GB2760QSU (27", 1440p, 144Hz, FreeSync).

 

Dwa możliwe wybory:

 

1) Sapphire 5700 XT Nitro+

Boję się o sterowniki, czy będzie wszystko działało jak powinno bez grzebania (tak jak fabryka dała tak chcę zostawić i nie kombinować). Nigdy nie miałem karty AMD, zawsze GTXy, nie wiem z czym to się je. Jeszcze raz boję sie o sterowniki i problemy w grach/programach... Do tego boję się, czy FreeSync na pewno będzie działał (może nie powinienem?). Sama karta mi się podoba, chciałbym spróbować AMD bo ma dobry stosunek ceny do wydajności. Im więcej czytam, tym większe obawy mam o sterowniki i czy będzie to działało dobrze... :/

 

2) Palit RTX 2070 Super JetStream

Niby G-Sync (FreeSync) compatible. Niby monitor ma FreeSync. Niby. Na internecie nie znalazłem konkretnego testu, lista z reddita ma pewne uwagi do połączenia NVIDIA i FreeSync w monitorach Iiyamy. Niby słyszałem, że na 99% ma działać, no ale jednak... No i zasięg FreeSync nie taki sam jak przy karcie AMD, czyli karta będzie krócej użyteczna w 1440p. Znowu te karty mają prawie zero problemów ze sterownikami, jest troszkę bardziej wydajna (~5%) i mam pewność, że zadziała od startu i gry będą śmigać. Tylko ten strach i FreeSync... :/

 

Ktoś ma 5700 XT? Ktoś może zweryfikować fakty? Już się gubię i głowa mnie boli po 3 miesiącach czytania. Będę niezmiernie wdzięczny za uwolnienie mnie w końcu od tego bólu.

 

Dzię-ku-ję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeżyjesz problemy ze sterownikami, kombinowanie z undervoltingiem na starcie, problemy z pojedynczymi grami to bierz Radeona wyjdzie taniej.

Jak wolisz mieć święty spokój i chcesz żeby po prostu karta od strzała działała tak jak powinna to weź rtx'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy radeonie na pewno warto zrobić undervolting amd nie pozwoli sobie jak kiedyś teraz żeby sterowniki nie wypuszczać zoptymalizowane nie to co kiedyś ja osobiście wolę jeszcze karty zielonych chłodniejsze jeśli dopłata nie jest duża wybrałbym produkt nvidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeżyjesz problemy ze sterownikami, kombinowanie z undervoltingiem na starcie, problemy z pojedynczymi grami to bierz Radeona wyjdzie taniej.

Jak wolisz mieć święty spokój i chcesz żeby po prostu karta od strzała działała tak jak powinna to weź rtx'a

 

Nie można po prostu wrzucić karty, wgrać sterowniki w AMD i używać na standardowych ustawieniach?

 

Wiem, że RTX zadziała od strzała, ale czy będzie działał dobrze z tym monitorem i FreeSync? Nie będzie problemów - tearingu, stutteringu, cięć jakichś i generalnie cieni przenikających? Poświat? Gwarantujesz?

 

przy radeonie na pewno warto zrobić undervolting amd nie pozwoli sobie jak kiedyś teraz żeby sterowniki nie wypuszczać zoptymalizowane nie to co kiedyś ja osobiście wolę jeszcze karty zielonych chłodniejsze jeśli dopłata nie jest duża wybrałbym produkt nvidia

 

Nie rozumiem sensu całości, wybacz. Pytanie, czy NVIDIA będzie współgrała w 100% z FreeSync Iiyamy?

 

 

Rtx bym bral

 

Dlaczego? A jak będą problemy z FreeSync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Sam mam Radeona 5700, ale jeśli miałbym drugi raz wybierać to zdecydowanie NVIDIĘ. Za dużo problemów ze sterownikami. Nie po to płacę tyle pieniędzy, żeby dostawać niedorobiony produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem 2 podejscia do RX 5700XT naprawde chcialem dac tej karcie szanse ale...braklo mi cierpliwosci i wciaz korzystam z GTX 1080

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz mało pieniędzy bież śmiało Amd, tylko nie baw się watmanem!

Jeśli już koniecznie to Msi Afterbuner.

Masz piniądz to kupuj Nvidie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Radeona 5700, ale jeśli miałbym drugi raz wybierać to zdecydowanie NVIDIĘ. Za dużo problemów ze sterownikami. Nie po to płacę tyle pieniędzy, żeby dostawać niedorobiony produkt.

 

 

ja mialem 2 podejscia do RX 5700XT naprawde chcialem dac tej karcie szanse ale...braklo mi cierpliwosci i wciaz korzystam z GTX 1080

 

 

Jeśli masz mało pieniędzy bież śmiało Amd, tylko nie baw się watmanem!

Jeśli już koniecznie to Msi Afterbuner.

Masz piniądz to kupuj Nvidie.

 

Wszyscy jednak kierują się w stronę NVIDII, ale nikt nie napisał, że bezproblemowo zadziała na FreeSync (G Sync compatible) bez żadnych niespodzianek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Wszyscy jednak kierują się w stronę NVIDII, ale nikt nie napisał, że bezproblemowo zadziała na FreeSync (G Sync compatible) bez żadnych niespodzianek...

U mnie Freesync nawet odpowiednio nie działa. Mam screen flickering przy używaniu Freesynca. Błąd znany w AMD, ale nadal nie naprawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są w tej samej cenie to bierz Rtx, jeżeli rx5700xt jest tańszy o 400-500zl to bierz rx5700xt. Nitro+ to dobra wersja ale jeszcze lepsza to Power Color rx5700xt Red Devil. Ta karta powinna działać bez większych problemów. Najwyżej zrobisz zwrot i kupisz RTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe działanie freesynca to loteria.

Np.mojego monitora nie ma na liście a zdaje się, że działa bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Freesync nawet odpowiednio nie działa. Mam screen flickering przy używaniu Freesynca. Błąd znany w AMD, ale nadal nie naprawiony.

 

Przecież gdyby tak było, to nikt by nie kupował kart AMD i by ich nie chwalił/polecał? Nie wierzę w to...

 

Jeżeli są w tej samej cenie to bierz Rtx, jeżeli rx5700xt jest tańszy o 400-500zl to bierz rx5700xt. Nitro+ to dobra wersja ale jeszcze lepsza to Power Color rx5700xt Red Devil. Ta karta powinna działać bez większych problemów. Najwyżej zrobisz zwrot i kupisz RTX.

 

Różnica w cenie około 250zł. Cholernie boję się tych problemów ze sterownikami, czy nawet jakichś z samym FreeSync... Czy karta za ponad 2k faktycznie nie działa?! Cholera, serio nie wiem.

 

Prawidłowe działanie freesynca to loteria.Np.mojego monitora nie ma na liście a zdaje się, że działa bezproblemowo.

 

Ale na Nvidia? No jak czytałem i słyszałem niby na 99% ta Iiyama by działała, ale na węższym zakresie no i jednak nigdy nie wiadomo... :/ A AMD powinno na 200% śmigać. Chociaż sam już nie wiem. Kur**, jakie to skomplikowane w tych czasach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy karta za ponad 2k faktycznie nie działa?!

 

Demonizowanie.

 

Na moim 27GL850 freesync działa bez zarzutu. Nie ma problemu ze sterownikami. Jedyna "dolegliwość" to wysokie zegary pamięci w idle przy 144Hz i stosunkowo wysoka trmperatura w spoczynku: 50-60 st.

Edytowane przez marjanoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demonizowanie.

 

Na moim 27GL850 freesync działa bez zarzutu. Nie ma problemu ze sterownikami. Jedyna "dolegliwość" to wysokie zegary pamięci w idle przy 144Hz i stosunkowo wysoka trmperatura w spoczynku: 50-60 st.

 

A temperatura przy grach? Demonizowanie mówisz? Czyli powinienem być zadowolony z 5700 XT?

 

Nie ukrywam, że chciałbym spróbować, ale strach mnie paraliżuje i nie moge w efekcie nic wybrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można po prostu wrzucić karty, wgrać sterowniki w AMD i używać na standardowych ustawieniach?

Ależ oczywiście że można, nic nie trzeba grzebać. Większość nie ma problemów, ale oni nie mają impulsu żeby pisać na forach. Mniejszość problemy ma. Na niektóre pomaga wyłączenie Ehnanced Sync, Radeony od dawna nie lubią się z przyspieszeniem sprzętowym w większości programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temperatura przy grach? Demonizowanie mówisz? Czyli powinienem być zadowolony z 5700 XT?

 

Nie ukrywam, że chciałbym spróbować, ale strach mnie paraliżuje i nie moge w efekcie nic wybrać...

 

10 chłopa Ci pisze że nvidia jest bardziej bezproblemowa, zobacz też ile tu na forum jest tematów z problemami na 5700xt, jeśli nadal chcesz to kupuj i tyle. Nikt za Ciebie nie zdecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki przypadek...

Wiele problemów powstało po zabawach watmanem.

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście że można, nic nie trzeba grzebać. Większość nie ma problemów, ale oni nie mają impulsu żeby pisać na forach. Mniejszość problemy ma. Na niektóre pomaga wyłączenie Ehnanced Sync, Radeony od dawna nie lubią się z przyspieszeniem sprzętowym w większości programów.

 

Czyli jeśli zorbie czysty install najnowszych sterowników, wrzucę freesync na ON ale wylacze Enhanced Sync to powinna byc dobrze dzialajaca karta?

 

10 chłopa Ci pisze że nvidia jest bardziej bezproblemowa, zobacz też ile tu na forum jest tematów z problemami na 5700xt, jeśli nadal chcesz to kupuj i tyle. Nikt za Ciebie nie zdecyduje.

 

Na innym forum jest 10 vs 12 więc wyrównanie... Dlatego mówię, dostaje głupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Przecież gdyby tak było, to nikt by nie kupował kart AMD i by ich nie chwalił/polecał? Nie wierzę w to...

 

Są tacy, którzy polecają iPhone'a, a jak jest to wiadomo.

 

A temperatura przy grach? Demonizowanie mówisz? Czyli powinienem być zadowolony z 5700 XT?

 

Nie ukrywam, że chciałbym spróbować, ale strach mnie paraliżuje i nie moge w efekcie nic wybrać...

5700XT to grzałka i prądożerna. 180W masz spokojnie pożarte. 7nm bije temp bardziej niż 12nm NVIDII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrałem rx 5700 xt ze względu na to ze jaram sie konsolami a one na amd oparte sa no i ryzena tez mam wiec chciałem amd. byłem pewien ze będzie wszystko pięknie smigac ale tak nie jest. ogrywam sobie wlasnie red dead redemption 2 i co jaks czas pojawiają się mikro przycięcia, jestem na to wyczulony i jest to dla mnie niedopuszczalne. na konsoli jak ogrywałem to przez setki godzin ani jednego zajakniecia. niski fps mogę przeboleć ale na rx 5700 xt mimo ze jest płynniej, wysoki fps topjawiają się przycięcia co daje wrazenie zepsutego, niedorobioneo sprzętu. im nowszy sterownik tym rzadziej się pojawiają ale i tak się pojawiają w sposób dla mnie niedpuszczalny. badalem sprawę probujac to wyeliminować i chyba tu chodzi o pamięć karty graficznej. na niskich teksturach gra smiga az milo ale gdy ustawiem na ultra pojawia się co kilka minut scinka. gdy podczas gry uzycie ilości pamięci graficznejdochodzidookoło 5000mb nagle spada do 3000mb i wlasnie w tym momecie pojawia się scinka. taktowanie rdzenia i pamięci jest stabilne, nie spada wiec ok ale cos jest nie tak z wykorzystaniem ilości pamięci grafcznej. gra zużywa więcej niż powinna i sa nagle spadki uzycia powodujące zacięcie.

Edytowane przez dbdb424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrałem rx 5700 xt ze względu na to ze jaram sie konsolami a one na amd oparte sa no i ryzena tez mam wiec chciałem amd. byłem pewien ze będzie wszystko pięknie smigac ale tak nie jest. ogrywam sobie wlasnie red dead redemption 2 i co jaks czas pojawiają się mikro przycięcia, jestem na to wyczulony i jest to dla mnie niedopuszczalne. na konsoli jak ogrywałem to przez setki godzin ani jednego zajakniecia. niski fps mogę przeboleć ale na rx 5700 xt mimo ze jest płynniej, wysoki fps topjawiają się przycięcia co daje wrazenie zepsutego, niedorobioneo sprzętu. im nowszy sterownik tym rzadziej się pojawiają ale i tak się pojawiają w sposób dla mnie niedpuszczalny. badalem sprawę probujac to wyeliminować i chyba tu chodzi o pamięć karty graficznej. na niskich teksturach gra smiga az milo ale gdy ustawiem na ultra pojawia się co kilka minut scinka. gdy podczas gry uzycie ilości pamięci graficznejdochodzidookoło 5000mb nagle spada do 3000mb i wlasnie w tym momecie pojawia się scinka. taktowanie rdzenia i pamięci jest stabilne, nie spada wiec ok ale cos jest nie tak z wykorzystaniem ilości pamięci grafcznej. gra zużywa więcej niż powinna i sa nagle spadki uzycia powodujące zacięcie.

Nie bierzesz pod uwagę, ze port na PC jest skopany? Niestety tak właśnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy, którzy polecają iPhone'a, a jak jest to wiadomo.

 

 

5700XT to grzałka i prądożerna. 180W masz spokojnie pożarte. 7nm bije temp bardziej niż 12nm NVIDII.

Ziomek co ty palisz, RX 5700 XT bierze mniej prądu niż RTX 2070 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5700 XT przemawia głównie cena. Reszta za RTX 2070 super. Zdania będą podzielone, ponieważ cena odgrywa główną rolę podczas zakupów.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...