Skocz do zawartości
Sanczez91

5700 XT vs 2070 Super

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedźmin 3 - gra chodzi bardzo dobrze, aż do wejścia do Novigradu, tam mikro spadek do 50fps raz miałem, zazwyczaj jest powyżej 60 - 100 fps. Ale to już pewnie winna innych podzespołów pewnie. ;)

 

DMC 5 - wszystko super śmiga, ale raz miałem wrażenie, że coś nie było wyświetlane (napis broni). Może to błąd gry, albo samej karty lub też mi się wydawało.. ;)

 

Diablo 3 - crashuje mi się, można pograć z 10 min, potem szary ekran i nic nie mogę zrobić. Obstawiam jednak, że błąd gry.

 

Children of Morta - po pewnym czasie jest odcięcie ekranu - pojawia się "Ekran stracił sygnał" i czarny ekran, także nic nie mogę (albo nie wiem co zrobić). Masa problemów w sieci z tym jest.

 

szybka lektura neta i się okazuje że stery od amd nie robią wpisu w rejestrach odnośnie opencl i dlatego premiera ich nie widzi..... co za badziew !!!

 

- stery 7/10 [dla lubiących grzebać, osób lubiących wyzwania gdy coś jest nie tak :E]

 

Jak dla mnie to naciągane 2/10 za odwagę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antilag boostuje fpsy i nie pozwala zegarowi tak gwałtownie spadac jak nie ma obciążenia. Widać to chociażby po cs go 430fps vs 567fps w benchmarku . W gameplay tez ten fps jest sztywniejszy.

 

Błędem użytkowników w dużej mierze jest przekonanie , ze formata robiło się za czasów windowsa 95 , spory błąd. Przed formatem mialem pare problemów, po formacie ustały. Ddu nie pomagało, ale format rozwiązał sprawę. Po hdmi widzę , że karta nadal kuleje w niektórych grach , ale po displayport nie ma najmniejszego problemu .

 

I dziwi mnie , że w większości wypowiedzi o problemach z tymi kartami, wpisują osoby które tych kart w ręku nie miały :E . Zauważyłem, ze Ci co nie maja tych kart , najwięcej o nich pisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta po hdmi podpięta? Jak masz możliwość to podłącz przez dp i zobacz czy ekran nie gasnie . Zauważyłem ze na hdmi w grach sa różne kwiatki, a po displayport karta śmiga jak złoto

Mam pod DP.

 

Ludzie na reddicie zalecali wył. Antilaga i Enhanced Sync. Ale to przed najnowszymi driverami. Czytam opis tych sterowników i masę rzeczy poprawia.

 

Edit: Rage 2 - na razie zero problemów.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testowalem navi w około 20 grach , crysis 3 ma jedynie dropy fps, w reszcie jest wszystko Oki, czy to bf5 , czy apex czy cs go , Forza, rotr, nfs heat, most wanted 2012 , carbon , gta5 , ets2 i inne . Podobno przy instalacji sterownika, przy pierwszym uruchomieniu panelu amd nie powinno sie wybierac trybu gaming a zostawic na domyślnym, antilag w menu gier powoduje artefakty, ale tylko tam , wiec mi to nie przeszkadza. Ale jak są problemy jakies , to faktycznie można próbować wyłączać dodatkowe ficzery . Nie wiem od czego to zależy, ale chyba od konfiguracji pc , ze na jednym coś się dzieje a na drugim nie . Jestem dość czepialski na temat pc , ale akurat złego slowa na navi nie mogę napisać, bo u mnie dziala jak powinna , sa minimalne Bugi w sterownikach, ale w graniu czy normalnym użytkowaniu totalnie nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antilag boostuje fpsy i nie pozwala zegarowi tak gwałtownie spadac jak nie ma obciążenia. Widać to chociażby po cs go 430fps vs 567fps w benchmarku . W gameplay tez ten fps jest sztywniejszy.

 

Błędem użytkowników w dużej mierze jest przekonanie , ze formata robiło się za czasów windowsa 95 , spory błąd. Przed formatem mialem pare problemów, po formacie ustały. Ddu nie pomagało, ale format rozwiązał sprawę. Po hdmi widzę , że karta nadal kuleje w niektórych grach , ale po displayport nie ma najmniejszego problemu .

 

I dziwi mnie , że w większości wypowiedzi o problemach z tymi kartami, wpisują osoby które tych kart w ręku nie miały :E . Zauważyłem, ze Ci co nie maja tych kart , najwięcej o nich pisza :)

Ja po zmianie z nvidia od razu strzelilem formata, instalacja systemu to 5min i ciutke wiecej na wgranie sterow. Formta robie zawsze co wieksza akt windowsa z najnowszego ISO ze strony MS. Totalnie zero problemow z karta, na poczatku pisalem ze tryb polpasywny nie dziala ale okazalo sie ze MOD Power Tool wgrywa nastawy od referenta i dlatego to nie dzialalo. Dziwi mnie tez to taktowanie pamieci na 144Hz u wielu osob czego tez nie uswiadczylem i jestem ciekaw dlaczego sie tak dzieje.

 

Novi jak robiles UV do tego 1100mv to PL masz n zero czy cos na plusie lub na minusie??

 

Antilag dziala na tyle zeby odczuc jakas roznice wizualna?? czy placebo ??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem antylag, przeszedłem przez menu Rage, DMC i W3. Żadnych artefaktów nie odnotowałem.

 

A co sądzicie o Radeon "Boost"?

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie z nvidia od razu strzelilem formata, instalacja systemu to 5min i ciutke wiecej na wgranie sterow. Formta robie zawsze co wieksza akt windowsa z najnowszego ISO ze strony MS. Totalnie zero problemow z karta, na poczatku pisalem ze tryb polpasywny nie dziala ale okazalo sie ze MOD Power Tool wgrywa nastawy od referenta i dlatego to nie dzialalo. Dziwi mnie tez to taktowanie pamieci na 144Hz u wielu osob czego tez nie uswiadczylem i jestem ciekaw dlaczego sie tak dzieje.

 

Novi jak robiles UV do tego 1100mv to PL masz n zero czy cos na plusie lub na minusie??

 

Antilag dziala na tyle zeby odczuc jakas roznice wizualna?? czy placebo ??

 

Ja również formata strzeliłem i się naprawiło parę rzeczy :) .

144hz podbija mi niestety taktowanie pamięci na pulpicie , ale 120hz działa jak Bóg przekazał i na takich hz siedze.

 

Na początku dałem +10 , ale zauważyłem ze karta i tak daje do 240w poboru momentami, ostatnio ustawilem -10 albo 15 i powyżej 190w nigdzie nie pokazała . Od wczoraj się bawie 1150mV , 2150mhz w sterowniku , pl 0 i zegary wskakuja pięknie powyżej 2000mhz , na wcześniejszym uv realny zegar w grach to 1940-1960mhz .

Jest wrażenie, jakby gry były jeszcze plynniejsze, głównie przy dropie fps jakby nie szarpalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecana jest bo jest tania i to jedyny jej plus a druga kwestia jest taka, jakie komponenty w takiej budzie laduja. Ta buda nadaje sie co najwyzej na jakas karta 100W TDP i komponenty, ktore wydzielaja malo ciepla.

 

Wysoko oceniana, dobre :lol2:

 

No tak wina obudowy, siatka na całym przodzie i filtry, to samo góra, więc przewiewna na pewno jest i jak najbardziej polecana, w tej cenie ciężko o coś lepszego, sporo miejsc na dodatkowe wentyle (3x120mm w standardzie) :)

 

Tak czy siak nie mam żadnych problemów z temperaturami, a karta tdp 150W podkręcona, max w rdr2 benchmark 57C

 

 

Po prostu kupiłeś kartę o poborze nawet 266W max ;) tam nawet mega radiator nie pomoże, ani kosmiczna obudowa, dopiero wodowanie i chłodnica 360 jak ma być chłodno.

 

PS. Do rg4 spokojnie włożysz topowe podzespoły i9 9900k i rtx 2080ti i będzie działało dobrze nawet po OC (wiem bo składałem nie jeden i testowałem)

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w red dead 2 na dx 12 mam scinki co jakiś czas a na vulkanie nie scina ale mi sie snieg i bloto zle renderuja. rx5700xt i nie mogę pograc normalnie w jedna z najlepszych gier. zenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I dziwi mnie , że w większości wypowiedzi o problemach z tymi kartami, wpisują osoby które tych kart w ręku nie miały :E . Zauważyłem, ze Ci co nie maja tych kart , najwięcej o nich pisza :)

 

A mnie dziwi to, że nawet w samym tym temacie znalazło się spokojnie z 5 osób które miały 5700xt i miały problemy (niektórzy nawet się tej karty pozbyli), ale nadal znajdą się osoby takie jak Ty bagatelizujące temat rzucając tekstem "u mnie działa".

Sam mam ziomków gdzie jeden ma 5700xt, drugi rx580 8gb i jak widzę jakie mają cyrki to bucha nie potrzeba żeby paść ze śmiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem jeszcze jak bym zmienial inne podzesoply w komputerze a ja tylko karte wymieniłem z gtx 1080 na rx 5700xt i zaczela mi ciac rdr2 na dx12. system oczywiście od nowa postawiony wiec nic z mojej winy nie jest

 

niektorzy to chyba sami siebie oszukują udając ze nie ma problemów z nowymi kartami amd

 

albo sa tak podjarani, oooo RDNA nowa technologia, szal i nic nie zauwazaja

Edytowane przez dbdb424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zdarza się, że komuś coś na tych kartach nie działa, tylko z tego co zauważyłem, sporo osób się udzielało, że navi ma problemy, nie mając styczności z tą kartą, można śmiało wyczytać to na forum.

 

Nie chce mi się przekopywać forum, ale parę dni temu, ktoś miał problem z navi , zasugerowałem , żeby wykonał format, bo też miałem problemy, do póki nie zrobiłem formata, to dostałem w odpowiedzi, że format to się robiło na windowsie 95, a tu ma działać, no sorry z takim podejściem , wcale się nie dziwie , że są problemy .

Minimalne niedociągnięcia są (a może i były, podobno dzisiejszy sterownik rozwiązuje problem nosignal)

Problemy mi znane :

1. Po uruchomieniu pc i próbie wejścia do biosu , występuję czarny ekran i brak sygnału (tylko po kablu displayport).

2. 144hz ustawione na pulpicie , podbija zegary pamięci, karta bierze więcej papu i jest cieplejsza (120hz ustawione, rozwiązuje problem)

3.Panel sterowania amd , się wiesza po tym jak włączę afterburnera z osd w grach (ustawienia zapamiętuję, ale nie mogę wejść do panelu, jedynie reset pc ratuję sytuacje).

4. Z uruchomionym amd antilag mam artefakty w menu gier (tylko w menu, nie przeszkadzają mi one, ale jednak są)

Szczerze , więcej problemów nie mam, dostrzegłem że anti lag On w sterowniku, podbija fps w starszych grach (np cs go, i niskie ustawienia +100fps)

 

Jak windows świeży to nie wiem o co chodzi , u mnie nie ma żadnego stutteru , niestabilności , zawieszek , czarnych ekranów , karta działa dobrze , nie mam powodów do narzekania.

Nie oszukuję siebie, ja z tych co jak jest problem, to głośno o tym mówię , nie jestem zwolennikiem ani jednej firmy ani drugiej, kupuję to co mi się opłaca cena/wydajność , jak jestem niezadowolony to albo zwracam, albo się pozbywam , łatwo to wywnioskować po temacie o zen2 :).

Mnie tam to nie jara, ma być wydajnie i stabilnie, reszta dla mnie jest zbędna.

 

Zanim kupiłem amd, to się sporo naczytałem o problemach, postanowiłem spróbować na własnej skórze , kupiłem w normalnym sklepie, więc jakby było coś nie tak to bym kartę zwrócił . A jak się okazało, problemy mnie oszczędziły , i z karty jestem zadowolony. Mam już ją ponad 30 dni .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziwi to, że nawet w samym tym temacie znalazło się spokojnie z 5 osób które miały 5700xt i miały problemy (niektórzy nawet się tej karty pozbyli), ale nadal znajdą się osoby takie jak Ty bagatelizujące temat rzucając tekstem "u mnie działa".

Sam mam ziomków gdzie jeden ma 5700xt, drugi rx580 8gb i jak widzę jakie mają cyrki to bucha nie potrzeba żeby paść ze śmiechu.

Sory ale wiele osob co znam i miala problemy nie zna sie totalnie na komputerach i nie potrafi skonfigurowac systemu, bios, sprawdzic czy wgl podzespoly stabilne. Wbijaja xmp, proca na auto i licza ze bedzie banglac. Szczerze to nie ufam ludzia jak pisza o problemach i ich niby systemie ok bo pozniej ktos mi komputer podrzuca isie za glowie lapie jak to jest skonfiguorwane. Stety niestety przy AMD trzeba troszke sie wiecej wysili.

 

Mało tego, ja takich problemow jak kolega wyzej w punktach wymienil nie doswiadczylem. Karta pracuje tak jak nvidia a przed 5700X mialem ok 15szt RTX od 2060 po 2080ti i uwierz ale jestem wymagajacym uzytkownikiem i gdybym mial cyrki a dzis mija 14dni na zwrot i karty nie oddalem bo jestem zadowolony a dodam ze przesiadalem sie z 2080ti :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo xmp czy proc na auto ma działać i tyle, tak samo gpu a nie że ktoś się zna czy nie zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo xmp czy proc na auto ma działać i tyle, tak samo gpu a nie że ktoś się zna czy nie zna.

To lepiej kupic konsole :P Powinno dzialac ale nie dziala, taka drobna roznica czy ci sie to podoba czy nie. Ludzie czesto nie potrafia wbic memek na xmp albo obsadzic dual chanel sloty pamieci. nie winie ich za to tylko oni pozniej pisza najwiecej postow ze cos im nie dziala. PC to nie uniwersalna maszyna, zawsze trzeba cos skonfiguorwac, zawsze wychodza jakies problemy. Tego nie przeskoczysz.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej kupic konsole :P Powinno dzialac ale nie dziala, taka drobna roznica czy ci sie to podoba czy nie. Ludzie czesto nie potrafia wbic memek na xmp albo obsadzic dual chanel sloty pamieci. nie winie ich za to tylko oni pozniej pisza najwiecej postow ze cos im nie dziala. PC to nie uniwersalna maszyna, zawsze trzeba cos skonfiguorwac, zawsze wychodza jakies problemy. Tego nie przeskoczysz.

Dlaczego powielasz jakieś stare mity odnośnie PC? Na pewno zawsze są problemy? Czy raczej sporadycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego powielasz jakieś stare mity odnośnie PC? Na pewno zawsze są problemy? Czy raczej sporadycznie?

Nie nie zawsze i nie powielam zadnyc mitow, mowimy o nowym sprzecie a ten czesto boryka sie z problemami na start. Jak widac po AMD tyle czasu po premierze sobie jeszcze nie radza.

 

Opowiedz mi o tych mitach :lol2:

 

Z choinki sie urwales?? PC nigdy nie bylo urzadzeniem plug and play, raz ze trzeba potrafic to skonfigurowac na poziomie podpstawowym to moga sie pojaiwc lub nie jakies problemy co przy osobie nie znajocej sie na sprzecie powoduje to iz moze samemu problemu nie rozwiazac. Nie kazdy sie dobrze zna na PC i siedzi godzinami szukajac rozwiazan.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyte glowna wymienie na cos z wyższej polki bo moze nie ogarnia tego rx-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do obudowy nie jest taka zła tylko wentylatory takie sobie :P możesz dać jakiś lepszy i powinno być mniej °C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zawsze i nie powielam zadnyc mitow, mowimy o nowym sprzecie a ten czesto boryka sie z problemami na start. Jak widac po AMD tyle czasu po premierze sobie jeszcze nie radza.

 

Opowiedz mi o tych mitach :lol2:

 

Z choinki sie urwales?? PC nigdy nie bylo urzadzeniem plug and play, raz ze trzeba potrafic to skonfigurowac na poziomie podpstawowym to moga sie pojaiwc lub nie jakies problemy co przy osobie nie znajocej sie na sprzecie powoduje to iz moze samemu problemu nie rozwiazac. Nie kazdy sie dobrze zna na PC i siedzi godzinami szukajac rozwiazan.

To są właśnie te mity. Taka analogia. To, że samochody się psują nie znaczy od razu, że za każdym razem jak rano do wsiadasz do auta to zastanawiasz się, czy dziś dojedziesz nim do pracy.

 

Kiedy według ciebie pojawiają się te problemy? Jakie są na to szanse? Na pewno często?

 

Ja już z wieloma komputerami miałem do czynienia. Składałem, modernizowałem. Poza sytuacją z nowym komputerem z pracy, gdzie po krótkim czasie zaczęły szwankować OEM'owe pamięci RAM nie potrafię sobie przypomnieć problemów innych niż po prostu psujące się podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie z nvidia od razu strzelilem formata, instalacja systemu to 5min i ciutke wiecej na wgranie sterow. Formta robie zawsze co wieksza akt windowsa z najnowszego ISO ze strony MS. Totalnie zero problemow z karta, na poczatku pisalem ze tryb polpasywny nie dziala ale okazalo sie ze MOD Power Tool wgrywa nastawy od referenta i dlatego to nie dzialalo. Dziwi mnie tez to taktowanie pamieci na 144Hz u wielu osob czego tez nie uswiadczylem i jestem ciekaw dlaczego sie tak dzieje.

 

Novi jak robiles UV do tego 1100mv to PL masz n zero czy cos na plusie lub na minusie??

 

Antilag dziala na tyle zeby odczuc jakas roznice wizualna?? czy placebo ??

 

Odpal sobie CRU i sprawdź jaką masz polaryzację, jeżeli mowa o S2719DGF to jest obcięta, na tyle mało że na NV problemów nie ma, ale co sterowniki to inne podejście. W tym monitorze można ponad zakres wbić standardowe CVT-RB.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej kupic konsole :P Powinno dzialac ale nie dziala, taka drobna roznica czy ci sie to podoba czy nie. Ludzie czesto nie potrafia wbic memek na xmp albo obsadzic dual chanel sloty pamieci. nie winie ich za to tylko oni pozniej pisza najwiecej postow ze cos im nie dziala. PC to nie uniwersalna maszyna, zawsze trzeba cos skonfiguorwac, zawsze wychodza jakies problemy. Tego nie przeskoczysz.

Tak naprawdę PC jest plug nad play wszystko składasz działa działa a że ty chcesz żeby kości pracowały w dualu to chyba od tego masz instrukcję

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha nie wierze, meczylem się miesiąc żeby usunąć scinki w rdr2 na dx12 a teraz cos mnie podkusiło i wywaliłem jedna kosc ramu z komputera i gra chodzi idealnie bez zajakniecia. a ja obwinialem moje kochanego rx5700xt. Wiecie co może być przyczyna ze ram w dualu mi zle chodzi a z jedna koscia dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie te mity. Taka analogia. To, że samochody się psują nie znaczy od razu, że za każdym razem jak rano do wsiadasz do auta to zastanawiasz się, czy dziś dojedziesz nim do pracy.

 

Kiedy według ciebie pojawiają się te problemy? Jakie są na to szanse? Na pewno często?

 

Ja już z wieloma komputerami miałem do czynienia. Składałem, modernizowałem. Poza sytuacją z nowym komputerem z pracy, gdzie po krótkim czasie zaczęły szwankować OEM'owe pamięci RAM nie potrafię sobie przypomnieć problemów innych niż po prostu psujące się podzespoły.

To moze zapytam tak, ile komputerow z RX 5700Xt zlozyles?? Bo mnie nie interesuja inne gpu, mowimy o problemach z komputerami posiadajacymi ten konkretny model gpu, inne mnie nie interesuja jak bezawarynje karty zielonych w aspekcie kiepskich sterownikow. Robisz juz maslo maslane z tego tematu. ja tez na codzien skladam komputery i praktycznie z malo ktorym byl problem jesli czesci sprawne wiec tu przynam ci raje jednak powatarzam mowimy o problemach w komputeraz wyposazonych w 5700Xt.

 

Tak naprawdę PC jest plug nad play wszystko składasz działa działa a że ty chcesz żeby kości pracowały w dualu to chyba od tego masz instrukcję

To jak jestes taki madry to doradz kolega co maja problem z RX 5700XT a takie proste madrosci zostaw dla siebie i wbrew temu iz jest instrukcja sa nadal ludzie, kotrzy montuja zle kosci ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten post raczej nie miał nic wspólnego z problemami z 5700 XT.

To lepiej kupic konsole :P Powinno dzialac ale nie dziala, taka drobna roznica czy ci sie to podoba czy nie. Ludzie czesto nie potrafia wbic memek na xmp albo obsadzic dual chanel sloty pamieci. nie winie ich za to tylko oni pozniej pisza najwiecej postow ze cos im nie dziala. PC to nie uniwersalna maszyna, zawsze trzeba cos skonfiguorwac, zawsze wychodza jakies problemy. Tego nie przeskoczysz.

Gdybyś tego dalej nie ciągnął to by nie było offtop'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...