Skocz do zawartości
Sanczez91

5700 XT vs 2070 Super

Rekomendowane odpowiedzi

hahaha nie wierze, meczylem się miesiąc żeby usunąć scinki w rdr2 na dx12 a teraz cos mnie podkusiło i wywaliłem jedna kosc ramu z komputera i gra chodzi idealnie bez zajakniecia. a ja obwinialem moje kochanego rx5700xt. Wiecie co może być przyczyna ze ram w dualu mi zle chodzi a z jedna koscia dobrze?

To teraz przełóż kości i sprawdź czy na tej wyjętej też gra działa dobrze. Może jedna jest uszkodzona i sypie błędami? Warto zrobić testy.

Kości na pewno miałeś w odpowiednich slotach? Włożenie ich jak popadnie nie gwarantuje działania dual channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiedźmin 3 - gra chodzi bardzo dobrze, aż do wejścia do Novigradu, tam mikro spadek do 50fps raz miałem, zazwyczaj jest powyżej 60 - 100 fps. Ale to już pewnie winna innych podzespołów pewnie

 

U mnie pomogło włączenie trybu wysokiej wydajności w opcjach zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w końcu ustalone zostało po burzy mózgów?

2070 super, rx 5700xt a może używany gtx 1080ti za 1500zł z roczną gwarancją ??

Dopytuję o Tego Gtx bo jutro mam zamiar sfinalizować swoją "brazylijską transakcję" ,ale ciągle mam wątpliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może używany gtx 1080ti za 1500zł z roczną gwarancją ??

 

Daj link to kupię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz przełóż kości i sprawdź czy na tej wyjętej też gra działa dobrze. Może jedna jest uszkodzona i sypie błędami? Warto zrobić testy.

Kości na pewno miałeś w odpowiednich slotach? Włożenie ich jak popadnie nie gwarantuje działania dual channel.

wszystko dobrze miałem wlozone. kosci niby te same ale kupione w odstępie roku czasu i jedna jest hynix a druga Samsung mimo ze niby takie same. potem przeloze ta druga i zobaczę jak działa. jeśli dobrze to musze następnym razem kupować do duala 2 kosci razem paczkowane. jeszcze przetestuje sloty w plycie czy na każdym dobrze działa. może ta plyta glowna jest taka kiepska ze nie daje rady w dualu, może cos z zasilaniem tych kosci jest nie tak, nie wiem, potem potestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w końcu ustalone zostało po burzy mózgów?

2070 super, rx 5700xt a może używany gtx 1080ti za 1500zł z roczną gwarancją ??

Dopytuję o Tego Gtx bo jutro mam zamiar sfinalizować swoją "brazylijską transakcję" ,ale ciągle mam wątpliwości...

Dobry model 5700XT to 2k, RTX2070S to 2500k, Jak ci nie zalezy na RT to mozesz pojsc w 5700XT jednak tutaj zmora sa sterowniki ale majac prawo do 14dniowego zwrotu mozesz karte potestowac. 1080ti dzis bym nie kupil bo za 1500zl mozna miec 5700XT z outletu po zwrocie i to nie najgorszy model.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, proszę o testy posiadaczy kart 2070 i 5700 w programie korzystającym z OpenCL. Chcę wiedzieć, która karta radzi sobie lepiej w OpenCL

Program można pobrać stąd:

https://www.mersenneforum.org/attachment.php?attachmentid=21639&d=1579379275

Jest to wersja konsolowa. Cały wątek o tym ciągle rozwijanym programie jest tutaj:

https://www.mersenneforum.org/showthread.php?t=22204

 

Program uruchamiamy poleceniem

gpuowl-win -prp 82589933 -device 0

 

Program sprawdza czy liczba 2^82589933 -1 jest liczbą pierwszą.

Wiemy, że jest :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Liczby_Mersenne%E2%80%99a

Proszę o podanie ile czasu zajmie obliczenie tego na waszych kartach. Na moim radeonie rx570, program potrzebuje nieco ponad 3 dni.

https://megawrzuta.pl/files/51447be3bb71b08f1e74324ed67fa9c6.jpg

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez maximus_24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też jako świeży posiadacz rx5700xt dodam swoje 5 gr. Od kiedy ją dostałem czyli od 15 stycznia miałem mały problem na sterownikach 19.12.2, wszystko inne chodziło ok, ale nie mogłem wgl włączyć cs;go, później na 20.1.1 już normalnie grałem, ale co jakiś czas drop fps, bo użycie karty spadało, tak jakby w tryb 2d się przełączała, dodam że kilka lat temu w dzień premiery kupiłem gtx 1060 gaming x i miałem dokładnie te same problemy i jeszcze z bf1 (gtx 1060), natomiast na rx 5700xt w bf1 po włączeniu dx12 dropy fps i mniejszy fps, na dx11 1080p mniej niż 100 fps nie widziałem i płynna rozgrywka, freesync działa jak trzeba. Enhanced sync jest wyłączony, szczerze nawet nwm co to do końca to nie włączam, wiem że jedno jest uzupełnieniem drugiego :lol2: Ogólnie i tak bardzo rzadko używam freesync, w moim monitorze wolę czas reakcji szybszy ustawiony i zmniejszone opóźnienie. Kilka gier ograłem i jedynie co to w cs;go był problem (DX9 i pewnie dlatego), ale na sterach 20.1.2 wszystko śmiga aż miło i bezproblemowo. Przyznam się, że jest to moja pierwsza grafika od amd i drugi procesor, bo pierwszy to athlon II jakiś i mega zadowolony jestem, bo w grach mam te same wyniki co kumpel z i5 9600k i rtx 2070s od gigabyte.

 

Edit. Po wyłączeniu antilag w cs;go są dropy, po włączeniu działa ok, najwyraźniej karta za mocna do tej gry a gram 4;3 1280x1024 rozciągnięte i na niskich. Ogólnie z RX`a jest bardzo zadowolony, mój ma niskie temp, pamięci max 82 stopnie, rdzeń po 74/72, hot spot po 80/82, więc nie ma co narzekać, tylko grać.

Edytowane przez DevilQpaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też jako świeży posiadacz rx5700xt dodam swoje 5 gr. Od kiedy ją dostałem czyli od 15 stycznia miałem mały problem na sterownikach 19.12.2, wszytsko inne chodziło ok, ale nie mogłem wgl włączyć cs;go, później na 20.1.1 już normalnie grałem, ale co jakiś czas drop fps, bo użycie karty spadało, tak jakby w tryb 2d się przełączała, dodam że kilka lat temu w dzień premiery kupiłem gtx 1060 gaming x i miałem dokładnie te same problemy i jeszcze z bf1 (gtx 1060), natomiast na rx 5700xt w bf1 po włączeniu dx12 dropy fps i mniejszy fps, na dx11 1080p mniej niż 100 fps nie widziałem i płynna rozgrywka, freesync działa jak trzeba. Enhanced sync jest wyłączony, szczerze nawet nwm co to do końca to nie włączam, wiem że jedno jest uzupełnieniem drugiego :lol2: Ogólnie i tak bardzo rzadko używam freesync, w moim monitorze wolę czas reakcji szybszy ustawiony i zmniejszone opóźnienie. Kilka gier ograłem i jedynie co to w cs;go był problem (DX9 i pewnie dlatego), ale na sterach 20.1.2 wszystko śmiga aż miło i bezproblemowo. Przyznam się, że jest to moja pierwsza grafika od amd i drugi procesor, bo pierwszy to athlon II jakiś i mega zadowolony jestem, bo w grach mam te same wyniki co kumpel z i5 9600k i rtx 2070s od gigabyte.

mi wlasnie tez spadalo uzycie, taktowanie i wykorzystanie pamięci karty graficznej i scinalo w tym momencie a jak wywaliłem jedna kosc ramu to się naprawilo. możliwe ze sterowniki karty graficznej maja cos do tego bo na gtx 1080 tak nie miałem z tymi samymi kośćmi ramu ale tez nie slyszalem o czyms takim jak kompatybilność sterownika karty graficznej z pamięciami ram

Edytowane przez dbdb424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi wlasnie tez spadalo uzycie, taktowanie i wykorzystanie pamięci karty graficznej i scinalo w tym momencie a jak wywaliłem jedna kosc ramu to się naprawilo. możliwe ze sterowniki karty graficznej maja cos do tego bo na gtx 1080 tak nie miałem z tymi samymi kośćmi ramu a nie slyszalem o czyms takim jak kompatybilność sterownika karty graficznej z pamięciami ram

Ja jeszcze w listopadzie miałem lapka msi z gtx1060 i i7 8750h to w cs;go to samo miałem, że grafika takty zrzucała, tam pomagało ustawienie fps na sztywno na 200 i coś w panelu nv zmieniałem. A co do kości, chyba ok, polecane do ryzena są, na xmp wstały na 3200 i nigdzie indziej nie było problemów w cs.go teraz też nie ma. Pewnie nie przeczytałeś mojego edita też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, proszę o testy posiadaczy kart 2070 i 5700 w programie korzystającym z OpenCL. Chcę wiedzieć, która karta radzi sobie lepiej w OpenCL

Program można pobrać stąd:

https://www.mersenneforum.org/attachment.php?attachmentid=21639&d=1579379275

Jest to wersja konsolowa. Cały wątek o tym ciągle rozwijanym programie jest tutaj:

https://www.mersenneforum.org/showthread.php?t=22204

 

Program uruchamiamy poleceniem

gpuowl-win -prp 82589933 -device 0

 

Program sprawdza czy liczba 2^82589933 -1 jest liczbą pierwszą.

Wiemy, że jest :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Liczby_Mersenne%E2%80%99a

Proszę o podanie ile czasu zajmie obliczenie tego na waszych kartach. Na moim radeonie rx570, program potrzebuje nieco ponad 3 dni.

https://megawrzuta.pl/files/51447be3bb71b08f1e74324ed67fa9c6.jpg

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Na 99% w OpenCL lepiej (i to grubo) poradzi sobie AMD. Nie zamierzam czekać tyle czasu, ale u mnie ten programik skompilowany pod linuksem pokazuje ETA ponad 3 dni (2070S ze stopki). Może dałoby się coś jeszcze urwać uruchamiając w trybie tekstowym, ale i tak szału nie będzie. Przepisz to na CUDA to powalczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda, zegary takie jak na biosie oc , czyli 2100mhz/1750mhz

 

14738125f503cb11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też jako świeży posiadacz rx5700xt dodam swoje 5 gr. Od kiedy ją dostałem czyli od 15 stycznia miałem mały problem na sterownikach 19.12.2, wszystko inne chodziło ok, ale nie mogłem wgl włączyć cs;go, później na 20.1.1 już normalnie grałem, ale co jakiś czas drop fps, bo użycie karty spadało, tak jakby w tryb 2d się przełączała, dodam że kilka lat temu w dzień premiery kupiłem gtx 1060 gaming x i miałem dokładnie te same problemy i jeszcze z bf1 (gtx 1060), natomiast na rx 5700xt w bf1 po włączeniu dx12 dropy fps i mniejszy fps, na dx11 1080p mniej niż 100 fps nie widziałem i płynna rozgrywka, freesync działa jak trzeba. Enhanced sync jest wyłączony, szczerze nawet nwm co to do końca to nie włączam, wiem że jedno jest uzupełnieniem drugiego :lol2: Ogólnie i tak bardzo rzadko używam freesync, w moim monitorze wolę czas reakcji szybszy ustawiony i zmniejszone opóźnienie. Kilka gier ograłem i jedynie co to w cs;go był problem (DX9 i pewnie dlatego), ale na sterach 20.1.2 wszystko śmiga aż miło i bezproblemowo. Przyznam się, że jest to moja pierwsza grafika od amd i drugi procesor, bo pierwszy to athlon II jakiś i mega zadowolony jestem, bo w grach mam te same wyniki co kumpel z i5 9600k i rtx 2070s od gigabyte.

 

Edit. Po wyłączeniu antilag w cs;go są dropy, po włączeniu działa ok, najwyraźniej karta za mocna do tej gry a gram 4;3 1280x1024 rozciągnięte i na niskich. Ogólnie z RX`a jest bardzo zadowolony, mój ma niskie temp, pamięci max 82 stopnie, rdzeń po 74/72, hot spot po 80/82, więc nie ma co narzekać, tylko grać.

 

To u kolegi z tym antilagiem jest na odwrót, włączysz go i ściny w każdej grze... Zastanawialiśmy się na co ta opcja jest jak pieprzy wszystkie gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu antilag działa bez zająknięcia , gry płynniejsze + np w cs go zegary karta stara się wyżej trzymać i pluje o 100fps więcej w benchmarku z antilag ON :).

Widać, że wszystko zależy od konkretnej konfiguracji sprzętowej , że jeden ma problem, drugi nie . Sprawdzałem moją kartę na msi b450 tomahawk i ryzenie 1600, robiłem test , czy mi ryzen 1600 wystarczy i w sumie przez 2h użytkowania nie było żadnego problemu z kartą, antilag dałem ON . Bez żadnych formatów itp, bo kartę wziąłem w rękę i pojechałem do kolegi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło włączenie trybu wysokiej wydajności w opcjach zasilania.

Że co :hmm: ciekawe co ma wiatrak do piernika :E bo mi też W3 w novigradzie czasem szarpnie i nie zależnie od posiadanego sprzętu w budzie nawet teraz na tym z sygnatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o moc ale o to żeby wszystko było zsynchronizowane. teraz pytanie czy wystarczy nie oszczedzac, kupic drogie podzespoly, zainstalowac tylko to co koniecznie i już więcej nie kombinować żeby nie spieprzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiony Sapphire 5700 XT Nitro+, zamontowany na B450 Tomahawk MAX z Ryzen 5 3600. Doświadczenia z tygodnia:

 

Karta jest świetna, ma niesamowitą moc w 1440p, FreeSync i Enhanced Sync działa, sterowniki najnowsze wgrane ze stycznia tego roku. Na stocku działa bez problemów w grach, jedynie troszkę się grzeje (95C w Hot Spot Maximum zarejestrowane). Po krótkiej zabawie z undervoltingiem i ustawieniami wiatraczków karta w hot spot ma maksimum zarejestrowane 85C (10 mniej!), chodzi tak samo wydajnie, natomiast ogólna temperatura jest w granicach 55 - 65C. Jestem bardzo zadowolony.

 

Mam tylko jeden problem, który nie wiem jak rozwiązać...

 

Po włączeniu kompa pojawia sie ekran startowy (BIOS) i po tym ekran przechodzi w czarny, po czym monitor całkowicie się wyłącza z uwagi na NO SIGNAL. Wszystko pracuje normalnie w kompie dalej. Wylaczam przy uzyciu POWER przez 5 sekund. Wlaczam ponownie i... Wszystko dziala normalnie... Ktoś może zna rozwiązanie?

 

Ogólem 9/10, polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie ten sam model i speeduje tak wiatrakami ze mam max 55C przy max obcizeniu i około 60 kilka na zlaczu. jak się zatra wentyle to się dokupi nowe. ten model ma wentylatory odkręcane. wystarczy dokupić na zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiony Sapphire 5700 XT Nitro+, zamontowany na B450 Tomahawk MAX z Ryzen 5 3600. Doświadczenia z tygodnia:

 

Karta jest świetna, ma niesamowitą moc w 1440p, FreeSync i Enhanced Sync działa, sterowniki najnowsze wgrane ze stycznia tego roku. Na stocku działa bez problemów w grach, jedynie troszkę się grzeje (95C w Hot Spot Maximum zarejestrowane). Po krótkiej zabawie z undervoltingiem i ustawieniami wiatraczków karta w hot spot ma maksimum zarejestrowane 85C (10 mniej!), chodzi tak samo wydajnie, natomiast ogólna temperatura jest w granicach 55 - 65C. Jestem bardzo zadowolony.

 

Mam tylko jeden problem, który nie wiem jak rozwiązać...

 

Po włączeniu kompa pojawia sie ekran startowy (BIOS) i po tym ekran przechodzi w czarny, po czym monitor całkowicie się wyłącza z uwagi na NO SIGNAL. Wszystko pracuje normalnie w kompie dalej. Wylaczam przy uzyciu POWER przez 5 sekund. Wlaczam ponownie i... Wszystko dziala normalnie... Ktoś może zna rozwiązanie?

 

Ogólem 9/10, polecam!

Podłączone zapewne displayport :P ,przełącz jak masz jak na sprawdzenie na hdmi i wtedy zobacz,Ja na płycie msi x370 m7 miałem bardzo podobnie tylko ja nie musiałem wyłączać przyciskiem power taki jakby podwójny boot i komp się włączał i działał stabilnie,po przejściu na hdmi tego bubla nie było.Jak miałem wyłączony monitor (nie odłączony od prądu tylko pstryczkiem wyłączony) i jak włączałem pc wtedy dochodził jeszcze sygnał dzwiękowy jeden długi i dwa krótkie czyli niby problem z kartą graficzną :E ale takowej nie było sprawdzane na kilkunastu kartach i objaw identyczny :P Sprawdzone wszystko co możliwe karty,dyski,pamięci,kable dp itd. bez zmian oczywiście komp po tych zawirowaniach działał full stable . Teraz na gigabyte tego nie ma :E .Co ciekawe na msi h110+ celereon+ obojętnie jaka grafika objaw identyczny bez włączenia monitora trzy sygnały 2 booty i komp działał stabilnie jak skała :P Może msi ma jakieś limity co do pcie jak nie dostaje sygnały że monitor jest włączony ,jakieś zabiezpieczenia nie mam pojęcia wkażdym bądz razie ja miałem takie historyjki na msi.

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiony Sapphire 5700 XT Nitro+, zamontowany na B450 Tomahawk MAX z Ryzen 5 3600. Doświadczenia z tygodnia:

 

Karta jest świetna, ma niesamowitą moc w 1440p, FreeSync i Enhanced Sync działa, sterowniki najnowsze wgrane ze stycznia tego roku. Na stocku działa bez problemów w grach, jedynie troszkę się grzeje (95C w Hot Spot Maximum zarejestrowane). Po krótkiej zabawie z undervoltingiem i ustawieniami wiatraczków karta w hot spot ma maksimum zarejestrowane 85C (10 mniej!), chodzi tak samo wydajnie, natomiast ogólna temperatura jest w granicach 55 - 65C. Jestem bardzo zadowolony.

 

Mam tylko jeden problem, który nie wiem jak rozwiązać...

 

Po włączeniu kompa pojawia sie ekran startowy (BIOS) i po tym ekran przechodzi w czarny, po czym monitor całkowicie się wyłącza z uwagi na NO SIGNAL. Wszystko pracuje normalnie w kompie dalej. Wylaczam przy uzyciu POWER przez 5 sekund. Wlaczam ponownie i... Wszystko dziala normalnie... Ktoś może zna rozwiązanie?

 

Ogólem 9/10, polecam!

HOT SPOT sie nie przejmuj i nie patrz wgl na to ;)

 

Tydzien uzytkowania i jakies problemy miales poza tym opisanym wyzej?? jak gry dzialaja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiony Sapphire 5700 XT Nitro+, zamontowany na B450 Tomahawk MAX z Ryzen 5 3600. Doświadczenia z tygodnia:

 

Karta jest świetna, ma niesamowitą moc w 1440p, FreeSync i Enhanced Sync działa, sterowniki najnowsze wgrane ze stycznia tego roku. Na stocku działa bez problemów w grach, jedynie troszkę się grzeje (95C w Hot Spot Maximum zarejestrowane). Po krótkiej zabawie z undervoltingiem i ustawieniami wiatraczków karta w hot spot ma maksimum zarejestrowane 85C (10 mniej!), chodzi tak samo wydajnie, natomiast ogólna temperatura jest w granicach 55 - 65C. Jestem bardzo zadowolony.

 

Mam tylko jeden problem, który nie wiem jak rozwiązać...

 

Po włączeniu kompa pojawia sie ekran startowy (BIOS) i po tym ekran przechodzi w czarny, po czym monitor całkowicie się wyłącza z uwagi na NO SIGNAL. Wszystko pracuje normalnie w kompie dalej. Wylaczam przy uzyciu POWER przez 5 sekund. Wlaczam ponownie i... Wszystko dziala normalnie... Ktoś może zna rozwiązanie?

 

Ogólem 9/10, polecam!

ja mam taka rade. jak stracisz obraz to nie wylaczaj pc tylko chyba wystarczy wylaczyc i wlczyc monitor i powinien się obraz pojawić. przynajmniej ja tak miałem kiedyś na starych sterownikach przy gtx1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HOT SPOT sie nie przejmuj i nie patrz wgl na to ;)

 

Tydzien uzytkowania i jakies problemy miales poza tym opisanym wyzej?? jak gry dzialaja??

 

W sumie dzisiaj działa bez problemu jak zmieniłem BIOS na nowy. Chyba 3-4 resety i za każdym razem wstaje bez problemu, a i jakoś szybciej się ładuje! :)

 

Żadnych problemów, absolutnie. Wgrany system, najnowsze sterowniki i śmiga. Nawet nie zaprzątałem sobie głowy testowaniem innych wersji bo działa super. Zawsze miałem karty NVIDIA i procki Intela, ale widzę że z tymi softami co tutaj, łatwością ustawień zostanę przy AMD. A karta to bestia!

 

ja mam taka rade. jak stracisz obraz to nie wylaczaj pc tylko chyba wystarczy wylaczyc i wlczyc monitor i powinien się obraz pojawić. przynajmniej ja tak miałem kiedyś na starych sterownikach przy gtx1080

 

Dzięki, spróbuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak macie jeszcze jakies problemy i macie tez ryzena to nigdy grajcie na ustawieniach biosowych procka nie ważne czy recznie taktujecie czy automatycznie. ustawcie ryzen masterem game mode i ustawcie taktowanie jakie chcecie. nie wiem co ryzen master zmienia wzgledem biosu ale cos musi bo dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...