Skocz do zawartości
Sanczez91

5700 XT vs 2070 Super

Rekomendowane odpowiedzi

Na innym forum jest 10 vs 12 więc wyrównanie... Dlatego mówię, dostaje głupa.

 

Dzień Dobry.

 

Jeśli mogę się wtrącić to koledzy ci dobrze tu piszą,przeczytaj mój temat bo też nie wiedziałem jaką kartę kupić i odradzam szumnie zachwalanego 5700/XT.Przepraszam osoby które są w posiadaniu już tych kart ale to jest bubel.

Kup pan RTX-a ja kupiłem 2070S i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku 5700/xt, ale mój rx580 na nowych sterownikach działa jak marzenie, mowie o tych 2020 edyszyn. Na poprzednich mialem problem m.in. z wattmanem. Jest chyba nawet topic o tym w dziale gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5700 XT przemawia głównie cena. Reszta za RTX 2070 super. Zdania będą podzielone, ponieważ cena odgrywa główną rolę podczas zakupów.

 

Stać mnie na tą i na tą, nie cena tu gra rolę, a koimpatybilność z monitorem z FreeSync. Chcę żeby freesync działał w 100% dobrze, bo biorę monitor 144Hz. NVIDIA nie wiadomo jak będzie działać.

 

Dzień Dobry.

 

Jeśli mogę się wtrącić to koledzy ci dobrze tu piszą,przeczytaj mój temat bo też nie wiedziałem jaką kartę kupić i odradzam szumnie zachwalanego 5700/XT.Przepraszam osoby które są w posiadaniu już tych kart ale to jest bubel.

Kup pan RTX-a ja kupiłem 2070S i jestem bardzo zadowolony.

 

Czytałem, podobno Evoke ma jakieś wady? Ja brałbym Nitro+, ma świetne chłodzenie. Brałbym 2070S bez zastanowienia, gdyby nie technologia FreeSync...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wersja Red Devil, także głośna?

 

 

 

Witam.

 

 

Stoję także przed takim wyborem i zastanawiam się właśnie nad:

 

 

W/w PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Devil ~2000zł

 

A jakimś RTX 2070 Super: Palit JetStream ? ~2300 zł

 

Tylko do każdego RTX'a to dopłata 300+ zł, ale czy warto?

 

Będę grał na monitorze z FreeSync 1440p 144Hz.

 

Zależy mi też na ciszy. RX 580 Nitro+ w takim RE2, chodził dość głośno.

 

 

A przede wszystkim czy mój zasilacz udźwignie którą z tych kart? Wiem, że RTX mniej pobiera mocy od karty AMD. Mam SilentiumPC Vero L2 Bronze 600 W

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Red Devil jest cichy. Może być ewentualnie trochę cieplejszy od Palita.

Nie, nie warto dopłacać 300 zł dla 5% wyższej wydajności

Tak, zasilacz sobie poradzi, to pytanie było akurat dość głupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam wolałem zapytać. ;)

 

Dzięki za odpowiedź! To raczej zdecyduje się na Red Devil!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NV też są problemy z driverami, wystarczy poczytać sobie forum NV smile.gif. Jeśli podobna kwota, to brałbym raczej 2070 Super. Jak grane ma być w FHD to nawet i RT można spokojnie włączyć w takim Metro, co jest istotnym plusem. Dopłata 300 czy tam większej ilości PLN ma moim zdaniem sens tylko wtedy, jak się ma monitor g-sync albo w niedalekiej przyszłości planuje się takowy zakup. W innym przypadku lepiej tą kasiorkę przeznaczyć na jakieś inne hobby (czyt. zrobić partnerce jakiś miły prezent wink.gif). Red Devil, MSI Gaming X i Sapphire Nitro to pewniaki i działają w miarę cicho i chłodno po wyjęciu z pudełka. Przy Sapphire Pulse dobrze jest trochę pokombinować z uv, żeby osiągnąć poziom wspomnianej wcześniej trójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam wolałem zapytać. ;)

 

Dzięki za odpowiedź! To raczej zdecyduje się na Red Devil!

 

 

Na NV też są problemy z driverami, wystarczy poczytać sobie forum NV smile.gif. Jeśli podobna kwota, to brałbym raczej 2070 Super. Jak grane ma być w FHD to nawet i RT można spokojnie włączyć w takim Metro, co jest istotnym plusem. Dopłata 300 czy tam większej ilości PLN ma moim zdaniem sens tylko wtedy, jak się ma monitor g-sync albo w niedalekiej przyszłości planuje się takowy zakup. W innym przypadku lepiej tą kasiorkę przeznaczyć na jakieś inne hobby (czyt. zrobić partnerce jakiś miły prezent wink.gif). Red Devil, MSI Gaming X i Sapphire Nitro to pewniaki i działają w miarę cicho i chłodno po wyjęciu z pudełka. Przy Sapphire Pulse dobrze jest trochę pokombinować z uv, żeby osiągnąć poziom wspomnianej wcześniej trójki.

 

Zamówiłem 5700 XT Nitro+ od Sapphire. Dam znać jak śmiga!

 

Koledze życzę powodzenia z Red Devilem! Daj znać jak Ci się sprawuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070S jest zwyczajnie za drogi w stosunku do tego co oferuje, ja kupiłem 5700 XT Gigabyte Gaming OC za 1900 zł (sprzedałem grę i dysk to wyszło jeszcze taniej) myślałem nad 2070S bo dwa lata wcześniej miałem 2070 i byłem zadowolony ale jednak za tego 2070S trzeba dać te minimum 2400 zł (za dobry model) dokladasz 500 zł za co ? Za kilka procent wydajności w różnych grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat pod koniec grudnia - już szukałem RX 5700XT Pulse w odpowiedniej cenie (przez FreeSync właśnie) gdy trafiłem na ofertę na popularnym serwisie aukcyjnym na RTX 2070S za 1900zł...

mam monitor iiyama g-master black hawk g2530hsu-b1 z FreeSync i muszę powiedzieć że "G-Sync" działa na GeForce lepiej niż na wcześniej posiadanym RX 580 (tutaj miałem wcześniej wspomniany screen flickering)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temperatura przy grach? Demonizowanie mówisz? Czyli powinienem być zadowolony z 5700 XT?

 

Nie ukrywam, że chciałbym spróbować, ale strach mnie paraliżuje i nie moge w efekcie nic wybrać...

 

Około 75-76 stopni. W mojej obudowie karta jest generalnie słyszalna, nie wiem czy głośna, nie mam porównania. Ostatnią suszarkę miałem może z 10 lat temu i już nie pamiętam jak to jest. :E

 

Ostatnio co prawda głównie benchmarkowałem, ale były to benchmarki SoTR, RDR2, AC:O, W3 i w każdej grze wszystko stabilnie, bez crashów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz problemy i wieczny wkurw? Kup AMD. Ja popełniłem ten błąd łaszcząc się na cenę niższą o te 200zł i skończyło się na szybkim zwrocie karty i kupieniu nvidii na której wszystko działa bez problemów. I już wiem, że nigdy więcej nie kupię karty od AMD. Szkoda na to czasu, nerwów i pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stać mnie na tą i na tą, nie cena tu gra rolę, a koimpatybilność z monitorem z FreeSync. Chcę żeby freesync działał w 100% dobrze, bo biorę monitor 144Hz. NVIDIA nie wiadomo jak będzie działać.

 

 

 

Czytałem, podobno Evoke ma jakieś wady? Ja brałbym Nitro+, ma świetne chłodzenie. Brałbym 2070S bez zastanowienia, gdyby nie technologia FreeSync...

 

Jak się nie szczypiesz o każdą stówkę, to bierz Nvidie a g sync compatybile działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz problemy i wieczny wkurw? Kup AMD. Ja popełniłem ten błąd łaszcząc się na cenę niższą o te 200zł i skończyło się na szybkim zwrocie karty i kupieniu nvidii na której wszystko działa bez problemów. I już wiem, że nigdy więcej nie kupię karty od AMD. Szkoda na to czasu, nerwów i pieniędzy.

 

Rozumiem, że miałeś tego RX, czy tylko tak sobie pier..? Bo zadałem sobie trochę trudu i widziałem, że miałeś wcześniej GTX 960, potem wymieniłeś go na 1060 alb RX580. I powiedz mi, jakim cudem miałeś wieczny wkurw, skoro odesłałeś zaraz kartę, co? XD

 

Były problemy z tymi kartami na początku, ale większość została załatana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

99,9% problemów jest załatane na RXach (nie licząc błędów userów jak brak przeisntalowania windowsa, czy jakieś programy konfliktujące włączone w tle), także kwestia ceny to jedyna kwestia którą się rozpatruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to podejście AMD od lat się wiele nie zmienia w kwestii sterowników.

 

Widziałem ten film. Moje odczucia były trochę inne, że jest właśnie szansa na poprawę komunikację w firmie. Przynajmniej zdają sobie sprawę z problemów i je monitorują po forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że wiele się nie zmienia, bo niby rozmawiają, ale dalej zajmują się pierdołami. Okaże się za kilka miesięcy czy kolejne rozmowy i pokazywanie palcami da jakiś efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie AMD nie powinno w ogóle mysleć o konkurencji w top, tylko siły skupić na dopieszczeniu softu.

 

Niech się trzymają średniej i niskiej półki ale w zamian dadzą soft porządny.

 

Myślę, że to dałoby najwięcej tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawią to dopiero wtedy można powiedzieć, że w końcu zrobili z tym porządek. Obiecywać gruszki na wierzbie to każdy potrafi, bo co innego mieli powiedzieć.

 

A ja właśnie chciałbym, żeby nawiązali konkurencję w top GPU. Bez tego top kolejnej generacji zielonych znowu będzie droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten film. Moje odczucia były trochę inne, że jest właśnie szansa na poprawę komunikację w firmie. Przynajmniej zdają sobie sprawę z problemów i je monitorują po forach.

Oni zawsze tak jak Nv wiedzą o większości problemach. Tylko wiedzieć o tym, a robić coś z tym to dwie różne rzeczy. Poza tym były pewne okresy zwłaszcza za czasu Visty kiedy jeszcze ATI miało dużo lepsze stery od Nv.

 

Jak dla mnie AMD nie powinno w ogóle mysleć o konkurencji w top, tylko siły skupić na dopieszczeniu softu.

 

Niech się trzymają średniej i niskiej półki ale w zamian dadzą soft porządny.

 

Myślę, że to dałoby najwięcej tej firmie.

Kto inni zajmuje się softem, a kto inny sprzętem. A więc odpuszczanie kart o najwyższej wydajności nic nie da tylko wręcz zmniejszy zyski AMD. Automatycznie sprzedaż najdroższych kart sama się ogranicza ze względu na wadliwy soft, wydając na kartę 800zł czy 4000zł i tak jedziesz na tym samym wózkuwink.gif

 

Potrzebują więcej ogarniętych ludzi w Driver Team-ie to raz, a że lepiej idzie im dodawanie pierdołów do sterowników niż poprawianie ważniejszych problemów to cóż wink.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że miałeś tego RX, czy tylko tak sobie pier..? Bo zadałem sobie trochę trudu i widziałem, że miałeś wcześniej GTX 960, potem wymieniłeś go na 1060 alb RX580. I powiedz mi, jakim cudem miałeś wieczny wkurw, skoro odesłałeś zaraz kartę, co? XD

 

Były problemy z tymi kartami na początku, ale większość została załatana.

 

A co ty możesz wiedzieć o tym, jakie karty miałem, a jakich nie miałem. Bo na tym NA FORUM NIE NAPISAŁEM? XD Aż tak cię dupa zapiekła, że zacząłeś z wypiekami na czerwonej od złości twarzy sprawdzać, o jakich posiadanych kartach pisałem na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty możesz wiedzieć o tym, jakie karty miałem, a jakich nie miałem. Bo na tym NA FORUM NIE NAPISAŁEM? XD Aż tak cię dupa zapiekła, że zacząłeś z wypiekami na czerwonej od złości twarzy sprawdzać, o jakich posiadanych kartach pisałem na forum?

 

Zacząłem sprawdzać bo napisałeś nielogiczną bzdurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd zawsze ma problem na początku ze sterownikami z czasem to optymalizują dlatego autorze pisałem ci żebyś dopłacił nie dość że masz 5% lepsza wydajność to jeszcze w nowszych tytułach na pewno nvidia będzie lepiej optymalizowana na początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale od premiery navi minelo 6 miesiecy a to chyba dosc czasu na doszlifowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...