Skocz do zawartości
DildoSwagginsPL

Z87-GD65 - kompatybilność z seria RTX 30xx Amper.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam następujacy PC:

 

- Płyta Z87-GD65 Gaming (MSi)

- i7-4770k OC na 4 GHz

- 2x8 GB HyperX FURY 1866 MHz DDR3

- GTX 1070 od Gigabyte.

- zasilacz beQuiet 650W

 

Planowałem przeskoczyć na RTX 2070 Super.

Płyta główna Z87 bez problemu współpracuje z serią RTX 20xx (potwierdzone też na pc-specs.com).

Obecnie jednak zbliża się seria Amper 30xx dlatego uznałem, że raczej nie ma sensu już taka przesiadka na 20xx skoro gram w rozdzielczości 1080p w której GTX 1070 radzi sobie z każdą grą bez najmniejszych problemów.

Ta konfiguracja do dzisiaj chodzi stabilnie, nie ma żadnych awarii, które wskazywałyby na zużycie podzespołów itp. dlatego zamiast budować nowy PC chciałbym jeszcze pokorzystać z tej konfiguracji.

Nie mam jednak pewności czy seria Amper 30xx będzie rozpoznawalna przez tą płytę główną (topowy model z 2014, ale jednak płyta swoje lata już ma), ani czy nie ma ryzyka dot. stabilności itd.

Dlatego chciałbym zapytać nie tyle koniecznie starszych, co po prostu mądrzejszych w temacie :P

Czy ktoś może badał temat odnośnie takich starszych płyt głownych względem RTX 30xx?

 

*Rzecz jasna wiem, że mając RTX 30xx granie na 1080p trąciłoby myszką, więc monitor bym też zmienił :)

 

Dzięki z góry za radę.

Edytowane przez DildoSwagginsPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ktokolwiek może znać kompatybilność karty ze starymi płytami głównymi, kiedy nie ma jej jeszcze na rynku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...