Skocz do zawartości
Phill76

Thrustmaster T150 Pro vs Logitech G29 vs TR TMX Pro

1 vs 2 vs 3  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co wybrałbyś ( wybrałabyś ) ?

    • Thrustmaster T150 Pro
      11
    • Logitech G29 + shifter
      3
    • Thrustmaster TMX Pro
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Którą ?

 

Thrustmaster T150 Pro vs Logitech G29 vs używany Thrustmaster TMX Pro ?

 

Co radzicie ? i dlaczego ... ciężki wybór w/g mnie .

 

1. https://www.mall.pl/kierownice-pc/thrustmaster-kierownica-z-pedalami-t150-pro-4160696

 

2. https://www.x-kom.pl/p/249338-kierownica-logitech-g29-driving-force-pc-ps3-ps4.html + https://www.x-kom.pl/p/251157-kierownica-logitech-driving-force-shifter-g29-g920.html

 

3. Thrustmaster TMX Pro :

https://w3.mediaexpert.pl/gaming/kierownice/kierownica-thrustmaster-tmx-pro-pc-xbox-one

 

???

 

... lubię wszelkiego typu gry wyścigowe ... przede wszystkim Need for speed Hot Pursuit 2 :D z 2002 ;P

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą ?

 

 

... lubię wszelkiego typu gry wyścigowe ... przede wszystkim Need for speed Hot Pursuit 2 :D z 2002 ;P

 

W takim przypadku żadną :D Kierownica jest super do Assetto Corsa, Project CARS, rFactor, GRID Autosport, Dirt Rally czy iRacing. Do Need for Speed czy Forzy Horizon szkoda kasy, lepiej do nich kupić pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pada mam :) Logitech 310 mi styka ...

 

FH4 , Stary poczciwy NFS najczęściej , Grid 2 też czasem jeżdżę <> asseto / F1 / ET2 w planie zakupowym ;)

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym dorzucić do T300 RS GT jak już chcesz wydać trochę więcej kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten konkretny fanatec to stare gówno, odradzam.

 

Logitecha w okolicach świąt szło kupić z lewarkiem poniżej tysiąca, w regularnej cenie to IMO średnio wypada. Tak generalnie do gier co piszesz nie wiem czy w ogóle jest sens, ale chyba T150 wypada najlepiej, jeśli nie chcesz dokładać do T300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takie rady mi chodziło ;) Poczekam chyba miesiąc/dwa i T300 RS wezmę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę ceny T300RS to nie wiem czy nie lepiej TX Racing Wheel: Leather Edition :D

 

Niezależnie od wersji na jaką się zdecydujesz będziesz miał możliwość dokupienia innego koła kierownicy, innego zestawu pedałów i shiftera. Tanio nie jest, koło kierownicy kosztuje u nas między 400, a 700pln, shifter 600-700, pedały w wersji Pro ~700.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TX ma mniejszy kąt obrotu (900 stopni) niż T300 (1080 stopni) ale samo skórzane kółko rzeczywiście jest o wiele fajniejsze niż gumo-plastik w innych odmianach (szkoda tylko że to nadal zabawkowe 28cm). Niby można kupić kółko oddzielnie ale chciałeś do 1000zl a tu zaraz zrobi się 2000... zresztą dorzuć jeszcze drążek zmiany biegów i właśnie tyle wyjdzie :) A 900 stopni to też sporo, większość aut typowo wyścigowych ma znacznie mniejszy zakres obrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia awaryjności sprzętu Thrustmastera? Też się zastanawiam nad jakąś kierownicą do sporadycznej zabawy i G29 jest na rynku obecna od lat - konstrukcja może i mniej zaawansowana niż T150 PRO, ale raczej bezawaryjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym modelu :

 

Trustmaser TMX Pro

 

Podoba mi się- nie ukrywam- możliwość regulacji kąta obrotu- tylko jak to się ma do "praktyki" ?

 

czy może nie warto ... i zostać np. przy T150 Pro ? ( wracam myślami do niej , bo cholera za 1,5k to te miałbym 2 ) czy jest aż taka różnica pomiedzy T150Pro a T300 ?

 

Naczytałem się na różnych forach i mam coraz większe wahania- co wybrać :P

 

w sumie to-chyba- 1 piernik "niby" , ale T150/Pro ma 1080° a TMX ma 900° ... szczerze mówiąc wolałbym 900 ;P ah i T150 Pro wolałbym, bo obsługuje prócz PC > PS3/4 , a TMX Xbox ... i znów rozterki .( chociaż grać wolę na PC , i zakupu konsoli raczej nie rozważam ) .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwość regulacji kąta obrotu jest chyba we wszystkich kółkach Thrustmastera. Odpalasz soft Thrustmastera i ustawiasz sobie tyle stopni obrotu ile Ci się podoba, sam używam pełne 900* gdy gram w Assetto Corsa albo ETS2 ale jak odpalę Sebastian Loeb Rally to zmniejszam sobie do 290*.

 

Różnica między T150/TMX, a wyższymi modelami Thrustmastera jak T300 czy TX tkwi m.in. w sposobie przeniesienia Force Feedback i mocy silników. T150 ma hybrydę zębatka+pasek, wyższe modele są już tylko na pasku, dzięki temu koło chodzi płynniej i ciszej.

 

Co do wyboru między wsparciem PC i PlayStation, a PC i Xbox to sam musisz zdecydować, sam wolałem wersję drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak G920 ( w proline za 899,- ) i od razu w Silesi<>MediaMarkt > shifter ( 199,- ) ;) Razem 1098,- zł

 

Zobaczymy jak to będzie .

 

6645f437e59a7087med.jpg

 

W proline pracownik miał ciężko kierę znaleźć , bo ona przecież jest jeszcze pakowana w szary karton :D

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gz! Daj znać później jak wrażenia, ja jak kupowałem mojego TX'a (Thrustmaster TX Racing Wheel Ferrari 458 Italia Edition) to porównywałem z G920 i jakoś Thrustmaster bardziej mi spasował mimo, że wiedziałem iż bd musiał dokupić później dość drogie pedały (kierownica robiła zdecydowanie lepsze wrażenie, mniej zabawkowe).

 

Generalnie to dałem się też trochę wciągnąć na ten "ekosystem Thrustmastera" i możliwość wymiany koła kierownicy na inne + dużo dobrych opinii o pedałach/shifterach. Efekt taki, że wydałem 1400PLN na TX'a + 300PLN Ferrari GTE F458 Wheel + 700PLN na pedały T3PA Pro. Do tego zastanawiam się nad dokupieniem Shiftera TH8A, koła kierownicy jak w F1 (Ferrari F1 Wheel Add On) i słuchawek T.Racing Scuderia Ferrari Edition.

 

W proline pracownik miał ciężko kierę znaleźć , bo ona przecież jest jeszcze pakowana w szary karton :D

 

To u mnie mieli tak w Euro z pedałami, biały karton z napisem Thrustmaster T3PA Pro i tyle.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest naprawdę w porządku ;)

 

Lubię niewielkie kółka i to takie jest , zwarte , nieźle wykonane i w porządku . Największym + są pedały , tutaj poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko .

 

Prawdą jednak jest , że lubi "pochrobotać" FF , ale mi to nie przeszkadza ( zwłaszcza w grze F1 2018 ). Problem jaki na razie mnie trapi to to , że w moim ulubionym NFS z 2002 roku pedały nie są wykrywane :( .

ETS 2 bardzo fajne wrażenia , w WRC7 musiałem wybrać G25 by G920 widziała pedały poprawnie.

 

Odnośnie lewarka , używam go tylko w ETS 2 , mogę uznać , że za 2 stówy jest całkiem ok , choć do bdb precyzji wyboru przełożeń trochę brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że Ci pasuje dla mnie była za głośna (chrobot zębatek FF), miałem wcześniej już kierownice z FF na zębatce i chciałem coś cichszego + możliwość demontażu/wymiany kółka jest imo świetna. Bazę mam przykręconą śrubami na stałe do biurka i tylko przykręcam koło jak chcę pojeździć.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kółka to tylko stojaczek, tyle że zwykły WheelStand ma nieco za krótką tyczkę i jak wysoko wyciągnę to się gibie na szybkozamykaczu. Nie wiedziałem o tym, bo dopłaciłbym do Pro, ale ten z kolei był dłuższy i by mi się pewnie pod biurko nie mieściła podstawa (listwa zasilająca leży przy ścianie). :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat bo ostatnio myślę więcej o kierze.

Do okazjonalnego podłączenia i jazdy, głównie w F1 2k19 (2k20) FM7, Pewnie odświeżę Asseto czy P CARS 2.

Myślałem o 2 opcjach, albo G920 jak znajdę poniżej 200GBP (shifter mnie nie interesuje i tak będę tylko z łopatek korzystał) lub T300RS GT(ma lepsze pedały niż zwykła RS) a później dokupić tą kierownicę pod open wheel, jest tańsza niż ta F1 a chodzi bardziej o kształt.

Jedynie co mnie zastanawia to system mocowania kier od Thrustmastera. Mam kijowe biurko i widzę że Logitecha nie byłoby problemu (chyba) z resztą już nie do końca.

Biurko od frontu wygląda tak: https://imgur.com/a/PJaK03f od krawędzi do tej białej belki jest jakieś 6cm, belka ma wysokość ok 5.5CM może więcej.

Gdyby jakiegoś thrustmastera dało się u mnie zamocować to jakiego? a jak nie to będę szukał okazji na G920

Myślałem poczekać z nową generacją konsol i może logitech coś nowego pokaże ale patrząć na poprzednie to długo po premierze dawał nowe kiery więc odpada.

Chyba że jest jeszcze jakaś inna opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem G29 - ogólnie zajebista kierownica, ale jako fan Forzy ją sprzedałem... W niektórych grach jak np. forza nie wiem czy wszystkie kierownice, ale G29 dawał dupy. Jeżdżenie nie dawało żadnej frajdy, po miesiącu kombinowania z ustawieniami i tak zawody robiłem na klawiaturze, bo na kierownicy strasznie dziwnie się sterowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat FM7 będzie mniej grany pewnie, więcej F1. Tylko chciałbym wiedzieć czy na takim stole Thrustmastera da się zamocować by kiera nie latała za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chyba że jest jeszcze jakaś inna opcja?"

 

Stojak. Nie żałujcie kasy na stojak, to jest zupełnie inny poziom wygody. Chyba, że tę kierownicę na stałe podepniesz...

 

A nawet jak kupisz inną kierownicę za kilka lat, to np. Wheel Stand chyba pozwala dokupić mocowania pedałów/płytki do kierownic na śruby, a jeśli ich nie będą chcieli sprzedać albo firma przestanie już istnieć, to na szersze pedały (ot choćby ja mam Wheel Standa pod DFGT, więc pedałów od TMX Pro ot tak nie zamocuję) dokupisz dwa szersze płaskowniki, nawiercisz, kupisz śruby i gotowe... a kierownice zwykle mają klamry, nie tylko otwory na śrubki do stojaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć jeszcze miejsce na ten stojak jak bede z niego korzystal i jak nie bede. Kiera nie bedzie uzywana caly czas, okazjonalnie jak bede miał ochotę pojezdzic, wiekszość czasu gram w fps-y. Do tego ile taki stojak "lepszy" koszuje? i wtedy zamist 200/400gbp robi sie 300/500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wheel stand chyba z 70-80 funciaków, Pro chyba ze 100, przynajmniej przeliczając na złotówki. Można to złożyć i oprzeć o ścianę gdzieś w kącie.

 

Oczywiście nie zmuszam :), po prostu osobiście nie chciałoby mi się za każdym razem od nowa mocować kierownicy, podpinać i ciągnąć kabli od pedałów... A stojak stawiam przy biurku w pół minuty. Cyk i jest, kiedy chcę, stojak rozłożony, wtyczka do kontaktu i do portu USB i śmigam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zalinkowac taki? który się łatwo składa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki popularny, na dwa szybkozamykacze jak w rowerze. :E

https://www.wheelstandpro.com/pl

 

Co do mocowania, wydaje się, że ta klamra w Thrustmasterach jest dłuższa niż 5 cm :E także może być problem.

U Logitecha nic się nie zmieniło, dalej mają te krótkie dwa dokręcane zaczepy, także jeśli nie chcesz stojaka to G29/920 powinieneś spokojnie zamontować. W DFGT w każdym razie zaczepy wchodzą pod blat na jakieś 3 cm, także jeśli do belki masz 5 cm, to jeszcze luz zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...