Skocz do zawartości
grana08

Błąd cpu/ram

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wczoraj złożyłem komputer, bez problemu odpalił, zainstalowałem system, wszystko działało, nawet dwa meczyki zagrałem w cs:go i żadnych problemów. Dziś rano chcę włączyć komputer i nic, wiatraki chodzą, świeci się led na płycie od ramu. Komputer ruszył bez problemu po odpięciu monitora (kupiłem na chwilę jakiś za 30zł samsung lcd) podpięty jest do komputera przez przejsciowke vga -> hdmi. Temperatury w grze nie przekraczały 65*C.

 

Druga sytuacja sprzed chwili, włączyłem komputer, uruchomił się bez problemu, pochodził 10min, wyłączył się wiatrak od procesora, czarny obraz, podświetlenie karty graficznej dziwnie mryga i na płycie głównej błąd cpu. Zrestartowałem i ponownie działa prawidłowo, właśnie z niego piszę post.

 

Konfiguracja

ryzen 1600

rx580

msi b450m pro-m2

ram 8gb aegis 3000mhz

zasilacz silentiumpc 550w

 

O co tu może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kolejnych próbach uruchomienia wyskoczył błąd vga, a potem boot. Komputer nie chciał się uruchomić do windowsa, brak obrazu. Wyjąłem kartę graficzną, zresetowałem bios, poskładałem i włącza się prawidłowo.

 

W biosie mam ustawioną częstotliwość ram na 2133mhz, jak to zmienić?

Edytowane przez grana08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program od msi do aktualizacji pokazuje ze mam najnowsza wersje biosu. Ram udalo sie juz zmienic. Poki co komputer dziala stabilnie, zrobilem test occt i sie nie wysypal. Moze bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dzisiaj znowu jakieś cyrki, próbowałem odpalić komputer, sypał błędami na płycie głównej od karty graficznej i cpu na zmianę. Ruszył za 15 próbą, gdy podpiąłem go do tv przez hdmi. Nie uruchamia się podpięty do monitora ani gdy nie jest żaden ekran podpięty. Nie mam siły na to, nawet nie wiem co mam oddać na reklamację w takiej sytuacji, bo nie mogę go zdiagnozować......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...