Skocz do zawartości
TwentyTwoTea

Problem z instalacją Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam następujący problem. Mianowicie, robiłem upgrade swojego komputera (specyfikacja na dole) i z racji, że nowa płyta od MSI, Z390 Tomahawk nie obsługuje starszych systemów niż Windows 10, zostałem zmuszony do przesiadki na ten system.

 

Po stworzeniu bootowalnego pendriva, ze świeżo zakupionym Windowsem 10 przystąpiłem do próby instalacji nowego systemu. Zmieniłem oczywiście w BIOS’ie bootowanie na to z pendriva, jednak przy próbie uruchomienia systemu i instalacji z pendriva pojawia sie logo Windowsa i kółko z kropek, które po chwili ulegają zawieszeniu (nie dochodzi w ogóle do otwarcia okna z instalacją windowsa).

 

 

 

Nie wiem za bardzo co źle robię. Czytałem na jedym forum, że może być to wina karty graficznej (moja to Gigabyte Geforece 1060 6GB) i jej przestarzałych sterowników nie obsługujących Windowsa 10, ale nie wiem co o tym myśleć.

 

 

 

Ktoś ma jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem

 

 

 

Specyfikacja komputera:

 

-Procesor: Intel Core i9-9900K

 

-Karta graficzna: Gigabyte Geforece 1060 6GB

 

-Płyta Główna: MSI Z390 Tomahawk

 

-RAM: HyperX 16 GB 3200 MHz Predator Black (2x8GB)

 

-dysk SSD: Samsung EVO 860 (250 GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przy próbie uruchomienia systemu i instalacji z pendriva pojawia sie logo Windowsa i kółko z kropek, które po chwili ulegają zawieszeniu (nie dochodzi w ogóle do otwarcia okna z instalacją windowsa).

A długo to trwa ? 10-15 sekund ? :hmm:

 

Te okno może się nie pojawić nawet przez 5-30 minut - to zależy jak szybki masz pendrive.

Edytowane przez Juzuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie czekałem długo (max chyba jakieś 5 min) z tego względu że kropki i logo ulegają zawieszeniu.

 

Sprawdzałem pendrive na dużo słabszym komputerze i nic nie się nie zacinało, a okno pojawiało się po jakichś 30 sekundach/ do minuty.

 

 

 

Może wina leży po stronie tego, że coś źle podpiąłem w komputerze po upgrade'dzie? :hmm:

 

Ale robiłem wszystko zgodnie z instrukcjami i nie wiem nawet czy złe podpięcie czegokolwiek mogłoby dawać akurat taki efekt :hmm:

Edytowane przez TwentyTwoTea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Czytałem na jedym forum, że może być to wina karty graficznej (moja to Gigabyte Geforece 1060 6GB) i jej przestarzałych sterowników nie obsługujących Windowsa 10, ale nie wiem co o tym myśleć.

 

Windows 10 bez problemu wspiera stery Nvidii od wersji 6, więc Twoja karta graficzna jest obsługiwana.

 

Używałeś Rufusa?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem, ale z pendrivem chyba wszytko w porządku skoro na innym komputerze normalnie odpalało mi instalacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1060 jest nowszy od Windowsa 10, więc jakim niby cudem miałby być za stary? Generalnie zdarzały mi się kompy gdzie instalka Windowsa 10 nawet z pendrive potrafiła się uruchamiać 30 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że znalazłem źródło problemów. Prawdopodobnie przy wkładaniu procesora, wygiąłem piny. Po delikatnym naprostowaniu ich igłą, problem dalej występuje. W takim wypadku mogę sądzić, że dalej któryś z pinów nie styka dobrze? Czy może już płyta jest trwale uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...