Skocz do zawartości
Arkas1906

Laptop ok 2500 zø praca biurowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

na wstępie chciałem powiedzieć że poszukuję laptopa już od dłuższego czasu, lecz z racji iż nie siedzę bardzo w temacie nie mogę się zdecydować, dlatego zarejestrowałem się aby zaczerpnąć rady.

 

W zakupie laptopa chciałbym zmieścić się do ok 2500 zł (możliwy mały margines). Fajnie jakby ekran był min. 15-stka, dysk ssd, ram min. 4 z możliwością powiększenia.

 

Laptop będzie służył tylko i wyłącznie do pracy biurowej typu excel oraz grafika, obrabianie zdjęć (programy typu photoshop). Grać nie będzie grane gdyż od tego mam konsolę.

 

Patrząc na cenę + jakość chyba najlepiej wypada lenovo. Myślałem nad czymś takim:

https://allegro.pl/oferta/lenovo-gamer-i5-8250u-8gb-ssd480-mx150-win10-8121988963. Pytanie czy warte to ceny? Ewentualnie jakieś propozycje, może warto coś używanego poleasingowego kupić (np. https://amso.pl/product-pol-94264-Fujitsu-LifeBook-E754-i7-4712MQ-16GB-256GB-SSD-1920x1080-Klasa-A-Windows-10-Home-L21.html)?

Edytowane przez Arkas1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP 15s i5-1035G1/16GB/256/Win10 za 2 599,00 zł

Nowość od HP z i5 10gen (najnowsza generacja), 16GB ram, 256 ssd oraz systemem Windows 10.

Matryca IPS - testów na ten moment nie widzę ale podobne modele HP otrzymywały matryce z pokryciem około 90% srgb, także tutaj powinno być podobnie.

Jakie 4GB ram w takim budżecie? :E Przecież tutaj już spokojnie 16 masz.

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy grafika uciągnie na spokojnie programy graficzne? Nie będzie się ciąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobne modele HP otrzymywały matryce z pokryciem około 90% srgb, także tutaj powinno być podobnie.

 

No raczej w tym modelu nie spodziewałbym się 90% sRGB- taka matryca jest w lepiej wykonany i wyżej pozycjonowanych Pavilionach.

15s to mi wygląda na serię budżetową więc nie cudów bym nie oczekiwał.Moim zdaniem używka będzie lepsza.

Akurat takiego E754 mam i mogę polecić w 100%- zapytaj się tylko jaka jest tam matryca (bo były też modele z matrycą TN), ewentualnie być może AMSO poda też jej dokładny model. Tu masz natomiast test tego laptopa: https://www.notebookcheck.net/Fujitsu-LifeBook-E754-E7540MXP11DE-Notebook-Review-Update.118994.0.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy grafika uciągnie na spokojnie programy graficzne? Nie będzie się ciąć?

Bez problemu z tymi programami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tylko nie próbuj kupowac tego Ideapada. To szrot nie laptop - matryca tragedia (TN, brak kolorów i ciemna niemiłosiernie), do tego tandetne wykonanie - wszystko trzeszczy i skrzypi już od nowości.

 

We wspomniany budżecie dostaniesz laptop zupełnie z innej ligi:

 

HP Pavilion 15 Ryzen 3-3300/8GB/256/Win10 Silver - 2499 zł

Aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, ekran matowy IPS, procesor 4 rdzeniowy 4 wątkowy, system w cenie.

 

Ewentualnie za 100 zł więcej dokładnie to samo ale z procesorem 4 rdzeniowym 8 wątkowym i nieco lepszą zintegrowaną grafiką

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10 Silver - 2599 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze coś:

 

https://allegro.pl/oferta/acer-aspire-7-i5-8gb-250-pcie-gtx1050-w10-8782059104

 

Karta graficzna chyba najlepsza z tych wszystkich, warto?

 

We wspomniany budżecie dostaniesz laptop zupełnie z innej ligi:

 

Zawsze miałem lapki z prockiem Intela, te AMD dają radę? Nic się z nimi nie dzieje?

Edytowane przez Arkas1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem lapki z prockiem Intela, te AMD dają radę? Nic się z nimi nie dzieje?

 

Oczywiście że dają radę, co miałoby się z nimi dziać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich potrzeb tj. grafika i programy biurowe brałbym jakąś i7 z końcówką U (niskonapięciową) lub i5 z końcówką H i min. 8gb ram. Zwróć też uwagę na matrycę bo jak wspomniał gdzieś kolega wyżej TN to szajs, a IPS to dobry wybór. Co do karty graficznej te dedykowane używane są głównie do gier, a większość programów graficznych potrzebuje wydajnego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich potrzeb tj. grafika i programy biurowe brałbym jakąś i7 z końcówką U (niskonapięciową)

 

W jakim celu ? I7-U i i5-U to te same procesory o identycznej niemal wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7-U i i5-U to te same procesory o identycznej niemal wydajności.

Dokładnie i7U to tylko chwyt marketingowy, by ludzie kupowali i płacili więcej. Idealny procesor pod reklamę typu "PROCESOR YYYNTEEEL KOR IIIIIIIII SIEDEM! DYSK TYSIUNC I GRAFIKA YYYNWWWIIIDDJAAAA!"

Do tego aktualnie procesory z U w nazwie to stare modele, nawet jeżeli to niby 10gen. Modele z końcówką G1, G4, G7 to nowe procki w technologii 10nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem praktycznie na ostatniej prostej, finalnie chyba wybór padnie na Lenovo: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l340-i5-8gb-512ssd-gtx1050-w10.bhtml, tyle że z 16gb ramu.

 

Ktoś może o tym coś powiedzieć, warto? Czy jest tu coś co dyskwalifikuje go? Nie ukrywam w gry nie będę grał ale patrzyłem na kartę graficzną bardziej pod kątem programów graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L340 to bardziej laptop gaimingowy niż biurowy-oczywiście do biura te podzespoły się nadadzą, ale trzeba pamiętać, że L340 to seria budżetowa. Jeżeli pasuje Ci wykonanie laptopa i użyte materiały, to oczywiście możesz go zakupić.Matryca w tym laptopie nie jest również jakaś wybitna, choć przynajmniej jest to IPS.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...