Skocz do zawartości
Exodiss

Wymiana LG 24MP59G na coś z mniejszymi ramkami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam obecnie LG 24MP59G, który jest dość fajny, ma ciekawe kolory - ale jego stylistyka już znacznie odbiega od nowej mody monitorów z mega cienkimi ramkami które cholernie mi się podobają.

 

Mógłbym go sprzedać za jakieś 400 zł, i w podobnej cenie szukać jakiejś używki bądź dołożyć parę groszy do jakiejś okazji w którymś ze sklepów.

 

Co ciekawego znajdę w kwocie 400-600 zł? Domyślam się, że premium to nie będzie, ale nie jestem użytkownikiem profesjonalnym żeby brać pod uwagę każdy techniczny szczegół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam obecnie LG 24MP59G, który jest dość fajny, ma ciekawe kolory - ale jego stylistyka już znacznie odbiega od nowej mody monitorów z mega cienkimi ramkami które cholernie mi się podobają.

Ważniejszy jest obraz (równomierność) od tych głupich cienkich ramek, które sam mam (także nikt mi nie powie "że każdy swoje chwali", bo ja mam a mimo to po tym potrafię pojechać jak nikt). Dobra rada: olej cienkie ramki, bo całkiem możliwe, że pogorszysz równomierność (przygaszenie przy krawędziach). Osobiście wolałbym mieć grubsze ramki, ale jeszcze lepszą równomierność niż mam obecnie. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - jeśli masz sztukę z dobrym podświetleniem matrycy to nie warto zmieniać, w tej cenie nie dostaniesz lepszego ekranu, a możesz trafić na bubla z nierównomiernym podświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz trochę żyłki hazardzisty, i nie straszne Ci odsyłanie do 14 dni, to z wąskimi ramkami możesz zobaczyć

Philips 245E1S/0

 

Znam jeszcze dwa takie modele w tej cenie, ale to jeszcze większa loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz trochę żyłki hazardzisty, i nie straszne Ci odsyłanie do 14 dni, to z wąskimi ramkami możesz zobaczyć

Philips 245E1S/0

 

Znam jeszcze dwa takie modele w tej cenie, ale to jeszcze większa loteria.

Jakie to są modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co ciekawego znajdę w kwocie 400-600 zł? Domyślam się, że premium to nie będzie, ale nie jestem użytkownikiem profesjonalnym żeby brać pod uwagę każdy techniczny szczegół.

 

W tym przedziale cenowym to tylko Acer Nitro VG240Ybmiix zasługuje na uwagę za 550 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym to tylko Acer Nitro VG240Ybmiix zasługuje na uwagę za 550 zł.

Co w nim takiego ciekawego? Nie ma nawet wejścia DP, więc na karcie Nvidii nie zadziała Adaptive Sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w nim takiego ciekawego? Nie ma nawet wejścia DP, więc na karcie Nvidii nie zadziała Adaptive Sync.

 

Ma cienkie ramki i lepsze kolory od tego LG w tej cenie nic lepszego nie znajdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze kolory od tego LG

Pod jakim względem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wymienionymi jest jeszcze

AOC 24V2Q - bezramkowy IPS, FreeSync, 75Hz, DisplayPort

Ale właśnie w nim trafiają się sztuki z nierównomiernym podświetleniem.

Poza tym, poprawne kolory i średnia delta E ~4,06.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem?

 

Szukalem ostatnio informacji o tych dwoch modelach bo sam chcialem kupic jeden z nich i na podstawie testow z yt i specyfikacji obu monitorow stwierdzilem ze Acer jest lepszy, po za tym LG ma wadliwa matryce tak samo jak ten AOC 24V2Q , widoczne pionowe paski na kolorach pomaranczowym i niebieskim, szczegolnie widoczne w 75 Hz ,znikaja dopiero przy 50 Hz ,Acer nie ma takich problemow przynajniej nie widzialem zeby ktos sie skarzyl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, poprawne kolory i średnia delta E ~4,06.

Na to podawane przez niektórych recenzentów dE to bym zupełnie nie patrzył z prostego powodu: często podają przekłamanie wzgl. sRGB przy monitorze z szerszym gamutem, oczywiście przy ustawionym gamucie natywnym tego ekranu, więc w takim układzie dE leci w kosmos (to jakby podawać "przekłamanie" przestrzeni sRGB wzgl. AdobeRGB lub odwrotnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz zatem, że ten parametr może mieć poprawne odzwierciedlenie w przypadku monitorów bez szerokiego gamutu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz zatem, że ten parametr może mieć poprawne odzwierciedlenie w przypadku monitorów bez szerokiego gamutu?

Ten parametr (dE) to mówiąc na ludzki język "różnica koloru". Teraz pytanie kluczowe "różnica wzgl. czego?". Także jak najbardziej tyczy się on też monitorów szeroko-gamutowych i ma on zastosowanie np. przy walidacji kalibracji (przy wąsko-gamutowych też).

 

Można też monitor szeroko gamutowy, ze sprzętową kalibracją idealnie przyciąć do sRGB i wyrównać "wnętrze" reprodukowanej przestrzeni i sprawdzić dE wzgl. sRGB.

 

Można oczywiście wziąć monitor wąsko-gamutowy, który zwykle i tak ma gamut nieco innej wielkości niż sRGB, a do tego przesunięty, i "wkurzać się" że dE stosunkowo duże - ale moim zdaniem nie ma sensu, bo taki ekran można oprofilować i mieć w przeglądarce korzystającej z CMS/modułu zarządzania barwą ultra-niskie dE/ultra-niskie przekłamania koloru.

 

Ostatecznie w praktyce dE ma zastosowanie na każdym monitorze, ale nie w taki sposób, w jaki używają dE recenzenci (jak taki recenzent weźmie EIZO Prominence na pełnym gamucie, który ma ultra niskie przekłamania barw, i zrobi swój pomiar dE wzgl. sRGB, to błędy wyjdą duże - czyli dosyć bezsensownie mierzyć coś takiego i podawać jeszcze w recenzji).

 

Po prostu wszystko rozbija się o: "delta E, ale czego? ... czego względem czego?".

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz daliście mi zagwozdke, podoba mi się jeszcze jako tako Philips 248E9QHSB, ale AOC 24V2Q też nie wygląda źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma cienkie ramki i lepsze kolory od tego LG w tej cenie nic lepszego nie znajdzie .

Szczerze wątpię, oba mają okolice 99% sRGB.

Ja bym brał jakiegoś Philipsa IPS albo coś na płaskiej matrycy VA.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...