Skocz do zawartości
Valeri

I7 9700k na i9 9900KF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Chodzi mi po glowie wymiana i7 9700k na i9 9900KF. Mam pytanie odnosnie tego czy moje chlodzenie dark rock 4 poradzi sobie z i9 na stock ? Dokopalem sie do informacji ze i9 pobiera nawet 250w.

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie schlodzisz tego Dark Rock Pro ja miałem 9900k po delidzie i na x48 w prime95 custom wbijał temperatury red line ... Jakbyś ustawił procka na 46/47 to jeszcze coś by z tego było ... W grach niby takich wartości się nie zobaczy ale dla mnie bez AVX-0 to tak jakbym grał na auto xD

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Chodzi mi po glowie wymiana i7 9700k na i9 9900KF. Mam pytanie odnosnie tego czy moje chlodzenie dark rock 4 poradzi sobie z i9 na stock ? Dokopalem sie do informacji ze i9 pobiera nawet 250w.

 

Moim zdaniem przyrost wydajności żaden albo przynajmniej nieopłacalny. Chyba, że obrabiasz jakąś grafikę itp. DRP4 może być niewystarczające, nawet jeśli na tył dołożyć by kolejne silent wings (zysk 2-3 'C). Jeżeli natomiast chciałbyś zakupić w/w procesor i używać go tylko w grach SP to powinno wystarczyć DRP4, gry rzadko kiedy obciążą go w znacznym stopniu. W grach MP może być gorzej.

 

Moja rada, jak ci się nie pali to nie wymieniaj procka. Poczekaj na następną generację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor uzywam tylko do gier single jak i multi, o zadnym renderingu nie ma mowy, tak samo z OC dlatego zastanawiam sie czy ten DR4 sobie poradzi.

Glownie rozchodzi sie o to ze chcialbym miec bardziej przyszlosciowy cpu z watkami ;) Ale jezeli musialbym tez zmienic chlodzenie to musze sie 2 razy zastanowic

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor uzywam tylko do gier single jak i multi, o zadnym renderingu nie ma mowy, tak samo z OC dlatego zastanawiam sie czy ten DR4 sobie poradzi.

Glownie rozchodzi sie o to ze chcialbym miec bardziej przyszlosciowy cpu z watkami ;) Ale jezeli musialbym tez zmienic chlodzenie to musze sie 2 razy zastanowic

 

Masz bardzo mocny procesor, który spokojnie ogarnie Twoje GPU, jak i prawdopodobnie przyszłą generację (tu domniemam, ale jest to wydajna i silna sztuka). W mojej ocenie kompletnie nieopłacalny zabieg ale pieniądze są Twoje. Przyrost wydajności nie jest duży w stosunku do tego co masz, a do 9900k przydałoby się lepsze chłodzenie żeby go nie męczyć. Dodatkowo rozważasz kupno 9900k co samo w sobie sugeruje przyszłe OC, a tu DRP 4 na pewno nie da rady.

 

Osobiście wymęczyłbym 9700k do momentu aż gry nie będą go obciążać na maksa i wtedy zmieniał platformę. Może intel do tego czasu opracuje 10nm.

 

Tu masz filmik z 9900k z Noctuą

chłodzenie podobne do DRP4. Edytowane przez andriejek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten filmik, temperatury pod full stresem za niskie nie są, ale trzeba brać pod uwagę to, że facet jedzie na automatycznym OC i ma zawyżony vcore.

Co do samej wymiany to sprawa rozchodzi się o dodatkowe wątki które chciałbym mieć bo za jakiś czas, mogą one zaprocentować i zaoferować lepszą wydajność.

Co do OC to nie stosuje tego bo zwyczajnie się nie znam :) Coś tam próbowałem ale nie wyszło i dałem sobie spokój. Wiec procesor działał by sobie na stock ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi tylko o wątki, to poczekaj na 10/20 w niższej technologii.

Do tego czasu 9700K wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi tylko o wątki, to poczekaj na 10/20 w niższej technologii.

Do tego czasu 9700K wystarczy.

 

Kiedy premiera procesorów Intel w niższej technologii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy premiera procesorów Intel w niższej technologii ?

Tego to akurat nikt dokładnie nie wie. Bo proces 10nm leży i kwiczy a o 7nm to są daalekie plany.

I nie, 10th gen to nie niższa technologia.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znalazlem cos takiego

Zle to nie wyglada, fajnie gdyby sie wypowiedzial ktos kto ma i9 jakie temp osiaga u niego i na jakim chlodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Noctua NH-U12A która ma wydajność nieco lepszą od DRP4 chłodzi 9900ks 5ghz w grach do temperatur 60-69stopni w zależności od tytułu. Napięcie adaptacyjne od 1.2 do 1.3 średnio 1.26v w grach. Jeśli masz zwykłego Dark Rocka 4 to raczej bałbym się go łączyć z 9900k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak zmieniać to tylko na KS :P a poza tym nie ma sensu, przecież jak tych wątków rzeczywiście zabraknie to ciągle będziesz mógł zmienić, nie trzeba tego robić na zapas ;)

 

Nie schlodzisz tego Dark Rock Pro ja miałem 9900k po delidzie i na x48 w prime95 custom wbijał temperatury red line ...

 

To niezły wyznacznik prime95 :E W takim razie pewnie nie ma chłodzenia które się nadaje do 9900K :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "normalnego" i9 9900K plus starszą Noctuę D14.

Wszystko działa na automatycznym napięciu, które dochodzi czasami do okolic 1.34V, zazwyczaj jednak pod obciążeniem osculuje wokół 1.284V-1.3V: zegary to all core@4.9Ghz, 1-4core@5.1Ghz. Prawdopodobnie procek by był w stanie bezproblemowo udźwignąć 5Ghz@all core, może nawet więcej, ale nie chce mi się tego sprawdzać i wolę, żeby miał jakiś zapas temperaturowy na lato.

Temperatury z AVX oczywiście są przerażające, bez dłubania z napięciami (a tego nie zrobiłem) procek dochodzi do limitu i zrzuca zegary do 4.6-4.7Ghz po paru minutach w AVX-owym Prime95. Poza obliczeniami z AVX jest ok. W grach nie przekracza obecnie (tj. zima) okolic 65-67 st.C, chłodzenie nawet nie wchodzi na wyższe obroty.

 

Zaś sama wymiana wygląda na taką z kategorii religijnych: wydasz trochę kasy, napalisz się na historyjkę i będziesz wierzył że jest szybciej :)

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tego 9700k oskubal posadzil OnDie @1.45V i maksymalny stabilny zegar do tego i to załatwia sprawę bo zapewne poleciał by tak z lekka ręką x52->x54, to sa tylko domysły bo jak wyłączę HT w moim KSie to 8core działa bez EPS :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900KS to już sprawa wyższych lotów, kumpel na monobloku łapie 93 stopnie +/- na 5,0 ghz z AVX -1, blokuje go tutaj Asrock Taichi Z370 i nie może ustawić AVX 0

Chce się teraz przygotować na to, żeby za jakiś czas się nie okazało, że gra zajedzie mi procka bo nie będzie miał wątków, fakt, na chwile obecną nie ma gier które korzystają z takiej ilości rdzeni, a przewaga i9 nad i7 w grach nie jest duża.

Podliczając koszta:

i9 9900KF 2169 zł + Noctua NH-D15 399 zł (w AIO nie chce się pakować, a z powietrznych chłodzeń wydaje się być najsensowniejszym wyborem pod i9) daje 2568 zł, sprzedając mojego procka (liczę około 1600 zł) + Dark Rock 4 (200zł) musiałbym dołożyć 768 zł.

Sądzę, że sekcja na mojej płycie (Z390 Gaming Edge) nie utrzyma OC tej i9, a po drugie się na tym nie znam, więc zmiana tylko dla wątków.

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co ??, juz ci napisalem ze wystarczy go podkrecic i juz, chyba ze planujesz 2080ti ocnac na 2250MHz to fakt moze by ci sie przydalo HT, ale do 2070s to troche smiech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cię gra zaskoczy wymaganiami to jednego dnia zamawiasz a drugiego odbierasz nowego cpu, nie trzeba się pół roku wcześniej przygotowywać. Podkręć tego i7, więcej to da zabawy niż zmiana cpu ;)

 

Nie ma scenariusza gdzie to by miało sens. Później 9900 będzie tańszy i jak będziesz potrzebował to wymienisz a jak nie będzie tańszy to pewnie w tej samej cenie kupisz i7 10th 8/16 + nowa płyta.

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze zwykły i9 9900 i ma 65 TDP, tylko nie moge dokopać się do informacji ile ma Mhz na wszystkich rdzeniach w booscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie będzie tańszy to pewnie w tej samej cenie kupisz i7 10th 8/16 + nowa płyta.

Jak w tej samej cenie kupi i7 10gen to go wyniesie to drożej bo jeszcze trzeba dokupić płytę gł, a z390 rozumiem że autor tematu już posiada. Z i9 9900k jak zmieniać na 10gen to tylko na i9 10900k 10/20.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tej samej cenie kupi i7 10gen to go wyniesie to drożej bo jeszcze trzeba dokupić płytę gł, a z390 rozumiem że autor tematu już posiada. Z i9 9900k jak zmieniać na 10gen to tylko na i9 10900k 10/20.

 

Miałem na myśli cenę z płytą, mało możliwe ale gdyby 9900 nie taniał to mogłoby tak być. Autor ma 9700 więc może też zmienić na 8/16 a nie tylko 10/20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowna opcja to kupno i9 9900 w wersji bez K, TDP na poziomie 65 i wtedy chłodzenia nie musiałbym zmieniać chyba, że to bujda i grzeje się jak wersja z K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta jest słaba do i7 9700k, a co dopiero do i9 9900k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kjubb co Ty wygadujesz... Jak za słaba do i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard na forum, połowa płyt jest za słaba do swoich obsługiwanych procesorów.

Z 9900 bez k daj sobie spokój

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcja nie wyrabia, ona daje radę do TDP procesora około 140 Wat i to przy dobrym obiegu powietrza, przy 210 Wat łapie

115 stopni w 1.5 minuty.

Oczywiście mówię o oc, na śtock ustawieniach pewnie dą radę.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...