Skocz do zawartości
gilban

MSI B450 Gaming Plus MAX dziwne zachowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wymianie na tę płytę jest dokładnie ten sam objaw jak przy poprzedniej po aktualizacji biosu do najnowszej wersji, czyli podczas używania komputera w pewnym momencie przestaje działać mysz potem klawiatura potem ekran robi się ciemny. i trzeba zrobić restart. Czy to może być procesor? Czy wymiana mojego 1600X na 2600 pomoże. Czy trzeba kupić 3600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zasilacz?

Ustawienia fabryczne czy coś było zmieniane?

Sterowniki ze strony producenta płyty dograne?

Czysta instalacji windowsa, czy na starym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysta instalacja. Sterowniki ze strony AMD i producenta. Do chipsetu ze strony AMD.

 

No nic kupiłem właśnie Ryzena 5 3600 i będę obserwował. Stawiam, że jednak BIOS nie jest dopracowany do obsługi Ryzena 1 generacji, tylko zajęli się trzecią generacją. Sam nie wiem. Jak będzie wszystko dobrze to odeślę procek Ryzen 5 1600X na wymianę lub zwrot kasy.

 

Przy poprzedniej płycie MSI X370 Gaming Plus takie same objawy - identyczne pojawiły się po aktualizacji BIOSu do najnowszej wersji wspierającej Ryzena 3 generacji.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycinanie takie sprzętu miałem kiedyś... Okazał się wtedy uszkodzony delikatnie przewód w myszce. Spróbuj podmienić mysz na początek. Później podmienił bym kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...