Skocz do zawartości
szczupak90

Opaska do 150 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, szukam opaski budżetowej, właściwie byłem przekonany co do mi band 4, posiada go żona i jest bardzo zadowolona, ale potrafi się sama z siebie odpiąć, no i tak sobie szperam i znalazłem Honor Band 5. Dostał bym lepszą analizę snu, lepszy czujnik tętna, więcej treningów - jest orbitrek, z którego korzystam, no i lepsze zapięcie opaski, ale martwi mnie gorsza bateria, która trzyma tylko 5-6 dni i kompatybilność. Pytanie do was, czy można zsynchronizować aplikację zdrowie z honora razem z google fit? Jest to dość ważne. Na Xiaomi nie ma problemu, jak jest z honorem?

 

Z tego co też szukałem to nie znalazłem nic ciekawszego nawet jeśli dopłacił bym kolejne 150 zł, chyba że polecacie coś innego? Zależy mi na GPS-ie. Obecnie mam amazfit bip, ale niestety się rozkleił i raczej nie chciał bym drugiego takiego, ze względu na właśnie awaryjność.

 

Pozdrowienia :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy da się sparować z GFit, jest dedykowana aplikacja od Huawei (niestety instaluje też na siłę Usługi Mobilne Huawei i trzeba założyć konto).

Honor jest trochę lepszy jeżeli chodzi o liczenie kroków bo nie nabija gdy siedzisz w miejscu (koleżanka ma pracę siedzącą i niestety przez 8h MiBand4 nabija 1000-2000 kroków), poprzednie Xiaomi (chyba 2 albo 3) tego nie miały.

W Honor bateria trzyma 5-6 dni jeżeli masz włączony ciągły monitoring tętna + monitoring snu. Po wyłączeniu opcji lub dwóch działa 2x dłużej.

Koło 18 jak nie zapomnę to sprawdzę u małżonki czy da się sparować z Google Fit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy da się sparować z GFit, jest dedykowana aplikacja od Huawei (niestety instaluje też na siłę Usługi Mobilne Huawei i trzeba założyć konto).

Honor jest trochę lepszy jeżeli chodzi o liczenie kroków bo nie nabija gdy siedzisz w miejscu (koleżanka ma pracę siedzącą i niestety przez 8h MiBand4 nabija 1000-2000 kroków), poprzednie Xiaomi (chyba 2 albo 3) tego nie miały.

W Honor bateria trzyma 5-6 dni jeżeli masz włączony ciągły monitoring tętna + monitoring snu. Po wyłączeniu opcji lub dwóch działa 2x dłużej.

Koło 18 jak nie zapomnę to sprawdzę u małżonki czy da się sparować z Google Fit.

 

Super, dzięki za odpowiedź. Zależy mi na tym GFit, bo z tego łączy się z moim licznikiem kalorii, od razu wiem jaki mam deficyt kaloryczny bez zbędnego liczenia. Jak ma się sprawa do powiadomień, nie gubi nic? Połączenie z bluetooth jest stabilne? No i czy można sterować muzyką jeśli mamy aktywny trening? Mi band 4 na to nie pozwala, albo trening, albo sterowanie muzyką. Tidal mam nadzieję, że działa. Czy jesteś w stanie powiedzieć jak sprawuję się przy bieganiu? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żona raczej nie biega ani nie trenuje obecnie bo jest po zabiegu ale sprawdzę jak jest z tym sterowaniem muzyki.

Jeżeli chodzi o powiadomienia - przychodzą, można przeczytać fb czy sms, odrzucić połączenie.

Zasięg jest dobry, jak się zgubi to po powrocie łączy się od razu.

Jeden raz był problem z pobraniem danych z opaski ale po aktualizacji aplikacji dane pobrały się prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie, szukam opaski budżetowej, właściwie byłem przekonany co do mi band 4, posiada go żona i jest bardzo zadowolona, ale potrafi się sama z siebie odpiąć,

może pomyśl o innym pasku? taniej i też dobrze wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pomyśl o innym pasku? taniej i też dobrze wyjdzie.

No właśnie przeglądam zamienniki i właściwie nic poza gumą i metalowymi bransoletami, które trzeba rozkręcać nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie na poważnie czujników tętna, liczników kalorii i monitorów snu z tych opasek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się słowami autora o treningach, liczeniu kalorii, itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się słowami autora o treningach, liczeniu kalorii, itd ;)

Myślę że jeśli ktoś nie trenuje zawodowo to taki pomiar z opasek wystarczy, granicą błędu pomiarowego w przypadku amazfit BIP było 10% przy małym tetnie, a przy wysokim mniej. Testowane razem ze sprzętem medycznym w szpitalu.

Z tymi pomiarami to chodziło raczej o to, że mi band 4 potrafił co niektórym zliczyć kroki podczas jazdy samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na to, jak trenujesz, potrzebujesz chociaż w miarę dokładnego pomiaru, inaczej nie ma to żadnego sensu, no może poza podbudowywaniem sobie samooceny ilością modnych wykresów ;)

 

Jeżeli uzyskałeś okolice dokładności na poziomie 10%, w każdych warunkach, w każdym stanie ręki, przy każdym położeniu opaski, to...gratulacje, serio i bez szydery.

 

Przy okazji już tego pomiaru tętna, bardziej realistycznego: opaska "podcyckowa" chociażby od Wahoo, będzie w miarę podobnie kosztować, będzie stabilna (dla większości populacji) w pomiarze. Przyzwyczajenie się to chwila.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na to, jak trenujesz, potrzebujesz chociaż w miarę dokładnego pomiaru, inaczej nie ma to żadnego sensu, no może poza podbudowywaniem sobie samooceny ilością modnych wykresów ;)

 

Jeżeli uzyskałeś okolice dokładności na poziomie 10%, w każdych warunkach, w każdym stanie ręki, przy każdym położeniu opaski, to...gratulacje, serio i bez szydery.

 

Przy okazji już tego pomiaru tętna, bardziej realistycznego: opaska "podcyckowa" chociażby od Wahoo, będzie w miarę podobnie kosztować, będzie stabilna (dla większości populacji) w pomiarze. Przyzwyczajenie się to chwila.

Uwierz mi że nie ma dla mnie znaczenia czy mam 130 czy 140 uderzeń na minute. Do amatorskiego wysiłku fizycznego taka opaska w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że jej dokładność to okolice 10% ;)

Dobrze, dla każdego coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że jej dokładność to okolice 10% ;)

Dobrze, dla każdego coś innego.

Nic zakładać nie muszę, udowadniać też nie. Dobrze wiem, że opaski na tors są lepsze i bardzo dokladne. Ale ja takiej nie potrzebuje. Nie popadajmy w paranoję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie chciałem rozłościć.

Po prostu opaski dla większości populacji są niezbyt dokładne. Z tego wynika, że liczby, które pokazują, są tylko jakimś tam mocnym przybliżeniem rzeczywistości. Liczniki kalorii oparte tylko na hrm to już trochę fantastyka. Nie ma co się tym po prostu sugerować i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawiter testowal obie, honor wedlug niego lepszy do mierzenia snu

sam czasem mam tam ze obudze sie i mam parenascie krokow zrobionych na mi band 4, spoko opaska, steruje muzyka, osobiscie sprowalem ja z mifitem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeglądałem wczoraj różne porównania na YT. Jest też filmik osoby, która faktycznie biega, to na dystansie 10km, mi band 4 pokazywał trasę na 8,8 km, honor 9,6 km. Tak samo na bieżni były duże roznice. Lepszym wyborem wydaje się być mimo baterii honor.

 

Jaguar, zanim zacząłem interesować się lepszym zdrowiem, tym co jem i jak się ruszam to miałem w marcu 25 kg więcej. Dzięki opasce i aplikacji do liczenia kalorii dowiedziałem się że zjadam zamiast 3000, 5000 kcal. Dało to do myślenia i od razu wiedziałem jak zmniejszyć roznice. Czy przez dystanse czy posiłki. Gdyby nie taki motywator, na pewno by mi się to nie udało. Nie uważam że trzeba od razu biegać do dietetyka, czy trenera. W sieci jest tyle przydatnych informacji, że jak które umie filtrować treści na te rzetelne to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o poprzednie pytanie, honor band 5 nie paruje się z google fit ale aplikacji zdrowie wyniki można udostępnić Google fit. Nie miałem wczoraj czasu za b bardzo się tym bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o poprzednie pytanie, honor band 5 nie paruje się z google fit ale aplikacji zdrowie wyniki można udostępnić Google fit. Nie miałem wczoraj czasu za b bardzo się tym bawić.

 

No o to udostępnianie chodzi, bo wtedy już droga otwarta do synchronizacji. Akurat jest promocja w sklepie na M za 129 zł, chyba nie będę się dłużej zastanawiał. Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczupak sztuka nie jest schudnac :E sztuka jest utrzymac sie pozniej w tej wadze albo zwiekszac ja poprzez rosniecie miesni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczupak sztuka nie jest schudnac :E sztuka jest utrzymac sie pozniej w tej wadze albo zwiekszac ja poprzez rosniecie miesni :E

 

Wiadomo, od września waga stoi, ale widać rozwój masy mięśniowej i spadek tkanki tłuszczowej. Na szczęście wiem, że nie jest to jakiś chwilowy wybryk, ale zmiana nawyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mi band 4, w porównaniu do honora 5, wypada o wiele lepiej. Ma lepszą wibrację, co pozwala mi rano wstać na nogi, dodatkowo ciekawie wizualnie wygląda, dane przebiegnięć pokrywają się z ilością pokonanych km. Ostatnia zaleta według mnie, to możliwość zamówienia naprawdę interesujących opasek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...