Skocz do zawartości
Reute

Ryzen 3600 różnica między poszczególnymi sztukami

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci że u mnie pyta za 900 + Custom LC o wartości znacznie większej niż Ryzen 3600 daje efekt taki, że i tak masz lepiej niż ja u siebie :lol2::E

 

Ciekawe czy ktoś jeszcze twierdzi, że nowe ryzeny 3600 nie są lepsze od pierwszych wypustów bo wciąż sprzedają badziewie? :D

 

 

U mnie na 4.2GHz potrzeba jakieś 1.4V na syntetykach, co skutkuje po 95*C na CPU :)

A ja mam tylko Spartan 3 PRO HE1024 z eurortvagd za 79zł :E :E :E :E

 

Miernikiem sprawdzałem sekcję płyty i nigdzie nie widziałem nawet 60 stopni w tych stresach.

 

he1024_0.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.3-4.35 pewnie pójdzie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sprawdź wyniki w jakimś cb r15/20 czy nie za niskie napięcie, bo mże być stabilny ale zaniżać wyniki

ale i tak mega sztuka, pobiłeś noviego jak nic, 4200 poniżej 1,2v, szacun :E

 

Znowu nachodzi mnie ochota na wymianę na świeży model ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sprawdź wyniki w jakimś cb r15/20 czy nie za niskie napięcie, bo mże być stabilny ale zaniżać wyniki

ale i tak mega sztuka, pobiłeś noviego jak nic, 4200 poniżej 1,2v, szacun :E

 

Działa OK, raczej nie zaniża ;)

 

XYXyzRw.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnij go wyżej, 4.2 to dla niego spacerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super wynik, atakuj 4300, ciekaw jestem czy dużo więcej będzie musiał mu podbić napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernikiem sprawdzałem sekcję płyty i nigdzie nie widziałem nawet 60 stopni w tych stresach.

 

 

Sekcja rozgrzewa się po co najmniej 20 minutach nieprzerwanego testu. Do tego musiałbyś mieć zerowy przewiew w budzie jak na jutubach gdzie upalają takie MSI x570 jak moja na ponad 100 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super wynik, atakuj 4300, ciekaw jestem czy dużo więcej będzie musiał mu podbić napiecie

https://pl.aliexpress.com/item/33058450105.html

 

Z tej oferty go brałem. Były tańsze 173USD , kodem zbiłem 10USD i wyszło 163USD. Przy kursie 2 tygodnie temu 620zł (revolut). Teraz to chyba aż tak się nie opłaca. 185USD to 718zł, jakiś kod się znajdzie to może i 15 USD zejdą z ceny. To za 680zł to też nie za fajna oferta za OEM. Ważne że był nowy tak jak pisali.

 

Sekcja rozgrzewa się po co najmniej 20 minutach nieprzerwanego testu. Do tego musiałbyś mieć zerowy przewiew w budzie jak na jutubach gdzie upalają takie MSI x570 jak moja na ponad 100 stopni.

 

Mam otwarty bok. Chłodzenie tower nie chłodzi sekcji. Wypróbowałem ok 5-6 x 10min roznych obciazen. Z przerwami bo z przerwami tale nie przekraczało 60 stopni. Pewnie jakbym zostawił zamknieta obudowe na 2-3 godziny to 70 stopni by się pokazało. Ale to tylko takie wirtualne obciazanie. Przy renderowaniu kompilacji edytorem wideo to jest w praktyce 60-90 min stresu na poziomie 90% wiec nie przekroczy 60-65 stopni.

 

Boxa bym nie brał, wieksza paczka wieksze ryzyko woootu. Trzeba sledzic kody aliexpress bo niekiedy pojawiaja sie np. 15usd znizki powyzej 100-150USD

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 1.35V Prime95 to raczej tylko na Blend Test odpalaj. SmallFFT przy 1.4V moze zrobic już 100*C z miejsca po odpaleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Adamiakadam100

 

jeszcze raz prośba o link do sklepu/aukcji z której kupiłeś

 

nie potrafię obecnie nic poniżej 720zł na ali znaleźć...

 

( inna sprawa że obecnie świętują nowy rok, wysyłki właściwie po 4.02 > )

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam otwarty bok. Chłodzenie tower nie chłodzi sekcji. Wypróbowałem ok 5-6 x 10min roznych obciazen. Z przerwami bo z przerwami tale nie przekraczało 60 stopni. Pewnie jakbym zostawił zamknieta obudowe na 2-3 godziny to 70 stopni by się pokazało. Ale to tylko takie wirtualne obciazanie. Przy renderowaniu kompilacji edytorem wideo to jest w praktyce 60-90 min stresu na poziomie 90% wiec nie przekroczy 60-65 stopni.

 

Temperatura rośnie jak pisałem dobre 20min na sekcji jak nie ma nawiewu bezpośrednio. Ale Spartan + Wentyl z tyłu budy robi większy przewiew niż Ci się wydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Adamiakadam100

 

jeszcze raz prośba o link do sklepu/aukcji z której kupiłeś

 

nie potrafię obecnie nic poniżej 720zł na ali znaleźć...

 

( inna sprawa że obecnie świętują nowy rok, wysyłki właściwie po 4.02 > )

Bo podnieśli ceny o ok 10 USD. W takiej cenie to już lepiej brać w PL. Poczekaj, ceny może spadną (pewnie spadną). Przeglądaj sobie fora i szukaj kodów zniżających ceny. Teraz nie kupisz. Ja żałuję że nie kupiłem 10x 3500X oem za 420zł :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: Mój 3500X (1931SUS) poszedł od ręki za 600 (520 kosztował mnie bo boxa kupiłem). Pobawiłem się i sprzedałem..... Posiedzę sobie na tym 3600 i jak nie zaliczy żadnej wpadki to 2700 idzie do sieci.

 

 

H840e9636dcab4d0296d343ca9ea52f49I.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieśli, podniesli, jak wszedzie, przegladam stale :)

 

u nas tez powinny taniec, a drozeja

mialem tego 2700 brac, ale nie raczej...

 

albo budzetowo 1600AF, albo 3600 i spokoj na dluzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700 z XKOM z kodem "komponenty" za 608. Za 70 sprzedajesz RBG spire. Za 70zł grę sprzedajesz. Za 30 xbox pass. Wychodzi 480zł sam cep z gwarancją. Źle? ja tak zrobiłem :) wyszedł mnie właśnie 480. Tylko kupiłem kilka miesięcy wcześniej. Puścisz go na 3,8-4,0 i jak ta lala. BTW. Zapomniałem że nie próbowałem OC 2700 :E . Za dużo procesorów miałem ostatnio ;)

 

 

PS. Po obcowaniu z 3500X i 3600. Po tym jak widziałem jak to wszystko działa w porównaniu do ZEN1 ZEN1+ wychodzi na to że absolutnie jest niedopracowany sposób podbijania napięć, boostów, działania trybów auto. Na Ryzach 1/2 działa wszystko perfekt. Na Zen2 widać że podbija albo za mocno napięcie. Albo skaczą temperatury. Pewnie to poprawią dopiero w kolejnej architekturze. Czyli w Ryzenach 4xxx. A może i nie? I dopiero nadejdzie to przy AM5? Za bardzo wczuwam się chyba przy patrzeniu na waty, volty, celsjusze ;) Myślę że gdyby to było możliwe do programowego zniwelowania czyli zwykłym update BIOS to już by to zrobili. Najwidoczniej to nie jest kwestia BIOS. Osobiście wątpię by tak to miało działać. Wg. wielu serwisów 3600 powinien sam z siebie na 4,2GHz boostować na wszystkich rdzeniach.

 

Co do Aliex i ofert 3600. Poczekajcie do lutego. W środku miesiąca powinny ceny spaść. Pewnie dowalili cenę bo i tak nie wyślą teraz.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trudno SPIRE sprzedać, ja się 3 miesiące męczyłem dla 80zł, może za 50 poszedłby szybciej. Dziś gry ludzie sprzedają też za 50, a xbox gamepass za piątka widzę...

 

Zresztą termin promocji tej AMD nie jets czasem do konca stycznia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700 w promocji w sklepie x tez juz nie ma..

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam

Czytam te posty od poprzedniej strony i widzę że 4.2 poniżej 1.2v puść OCCT na 10min bez AVX po prostu na 4.3/4.35 ewentualnie pokuś się o 4.4ghz i zobacz czy się wywali daj 1.3/1.35v ciekawy jestem czy przejdzie w takim lżejszym obciążeniu bo jeśli tak to pod gry byś mógł zostawić ;) Albo po prostu sprawdz jakie taktowanie masz "game stable" bo u mnie gamestable jest 4.225mhz na 1.4v wzwyż a już 4.250 wywala nawet z CS GO :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka wygląda na bardzo zacną. Ale z tą stabilnością to jeszcze sprawdź z podniesionymi limitami bo dobija Ci EDC do 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka wygląda na bardzo zacną. Ale z tą stabilnością to jeszcze sprawdź z podniesionymi limitami bo dobija Ci EDC do 100%.

W jaki sposób sciągnąć limity po ręcznym OC? skoro zostają automatycznie sciągnięte :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka wygląda na bardzo zacną. Ale z tą stabilnością to jeszcze sprawdź z podniesionymi limitami bo dobija Ci EDC do 100%.

mógłbys troszeczkę to rozjaśnić? u mnie np podczas testu prime95 small ftp pobór przy 4225 i 1,32v (na sztywno, SVI2 pokazuje 1,275v) to 90w i CPU EDC ok 115A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób sciągnąć limity po ręcznym OC? skoro zostają automatycznie sciągnięte :hmm:

 

U mnie limit z 90A które jest stockowe/domyślne przy OC na sztywno z automatu wskakuję na 168A. Czasami się to buguje przy ręcznej zabawie z limitami i potrafi zostać właśnie 90A.

 

 

mógłbys troszeczkę to rozjaśnić? u mnie np podczas testu prime95 small ftp pobór przy 4225 i 1,32v (na sztywno, SVI2 pokazuje 1,275v) to 90w i CPU EDC ok 115A

 

Przy OCCT max widziałem u siebie chyba 117A i package to okolice 100W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba wsio OK ;) smallftp lepiej wygrzewa niż OCCT (bez avx) więc dlatego te wartości podałem

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak ma zdjąć limit skoro też ma ręczne OC :E :E dlatego zamieszałeś trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieść limity CPU na maxa, ja ustawiam 1000W dla obu wartości które mam w BIOS i z automatu podnosi resztę ustawień które są w sekcji dla PBO w tym EDC jeśli dobrze pamiętam. Myślałem że oczywistym jest że przy OC podnosi się limity dla CPU ;)

 

Równie dobrze można tez podnieść te limity w Ryzen Masterze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieść limity CPU na maxa, ja ustawiam 1000W dla obu wartości które mam w BIOS i z automatu podnosi resztę ustawień które są w sekcji dla PBO w tym EDC jeśli dobrze pamiętam. Myślałem że oczywistym jest że przy OC podnosi się limity dla CPU ;)

 

Równie dobrze można tez podnieść te limity w Ryzen Masterze

Tylko że przy sztywnym OC nie rusza się PBO a właśnie w tej sekcji te limity są dostępne, po ręcznym OC automatycznie limity są wywalane przynajmniej u mnie tak jest, limitami mogę się tylko bawić jak chce kożystać z PBO

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...