Skocz do zawartości
Reute

Ryzen 3600 różnica między poszczególnymi sztukami

Rekomendowane odpowiedzi

3600 ma tak śmiesznie niski pobór prądu, że tu nie potrzeba super sekcji, ani super radiatorów.

 

Gdybyś wsadził 1600AF do B450M-S2H to po OC na sekcji mógłbyś wodę gotować. :lol2:

Miałem na tej płycie 1600AE, 2600, 1700, 2700. Na żadnym nie było problemu. Więc piszesz a pojęcia zero.

 

Przy 3600 @ 4,35Ghz 1,28V po 10min stresu OCCX AVX2 small doszło do 70 stopni na sekcji. Tak śmieszny pobór Ryzena 3600? Pobór zestawu przy obciążeniu samego CPU wychodził ok 160W. Czyli TDP ok 120W wyszło. Przesadzasz wUJ.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że sekcja jest chłodniejsza przy 3600 niż np przy 1600 czy 2600 to normalne, same temperatury procka są podobne ale sekcja ma znacznie chłodniej ze względu na proces technologiczny taki 2600 żre w OCCT 30W~~ więcej, temperatury samegro rdzenia są takie same bo jest problem z oddaniem ciepła. U mnie na B450 tomahawk proc robi spokojnie 75C w OCCT a sekcja ma śmieszne 45c :E przy 2600 robiła ponad 60

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na tej płycie 1600AE, 2600, 1700, 2700. Na żadnym nie było problemu. Więc piszesz a pojęcia zero.

 

Przy 3600 @ 4,35Ghz 1,28V po 10min stresu OCCX AVX2 small doszło do 70 stopni na sekcji. Tak śmieszny pobór Ryzena 3600? Pobór zestawu przy obciążeniu samego CPU wychodził ok 160W. Czyli TDP ok 120W wyszło. Przesadzasz wUJ.

 

 

Jeżeli masz 70C na sekcji przy 3600 i tych ustawieniach, to na 1600 po OC masz ponad 100C i kitu nikomu tu wciskać nie musisz.

 

Na tomahawk temperatury sekcji przy 4,3GHz 1,19V sekcja 49C, z chłodzeniem wodnym 60C. ;)

 

1600AF 4,15GHz z napięciem 1,38V + chłodzenie wodne, nie miał problemów rozgrzać sekcje do 97C. ;)

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 70C na sekcji przy 3600 i tych ustawieniach, to na 1600 po OC masz ponad 100C i kitu nikomu tu wciskać nie musisz.

 

Na tomahawk temperatury sekcji przy 4,3GHz 1,19V sekcja 49C, z chłodzeniem wodnym 60C. ;)

 

1600AF 4,15GHz z napięciem 1,38V + chłodzenie wodne, nie miał problemów rozgrzać sekcje do 97C. ;)

Nie ma co porównywać temperatur na różnych płytach. Zacznijmy od tego że pierwszą rzeczą co można użyć do przewidzienia temperatury VRM jest pobró mocy zestawu. U mnie na 3600 przy 4,4GHz jest trochę ponad 160W zestawu przy syntetycznym obciążeniu CPU. Nie wciskajcie ludziom kitu że AF po OC będzie pobierać kosmos powera bo 1600AF to to samo co 2600. AF to nie magiczny procesor do kręcenia do oporu. To jest to samo co 2600 i NIC WIĘCEJ.

 

Także jak ktoś ma 2600 kręconego to niczm się nie będzie różnić od 1600AF kręconego.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma zestaw do obciążenia sekcji ?

Jak rozumiem podpinasz miernik pod zasilacz ? Przeciez to bezsensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma zestaw do obciążenia sekcji ?

Jak rozumiem podpinasz miernik pod zasilacz ? Przeciez to bezsensu

Pokaż jaki masz CPU PACKAGE POWER przy OCCT AVX2 SMALL po OC.

 

 

R5 3600 4,4GHz 1.28/1.3V = 112W

3WWv3Ek.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W occt pokazywało mi ponad 170w

Zresztą tu na forum było kilka setów z mocnym ramem i wychodziło ponad 180w więc nie wiem co tu takiego dziwnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W occt pokazywało mi ponad 170w

Zresztą tu na forum było kilka setów z mocnym ramem i wychodziło ponad 180w więc nie wiem co tu takiego dziwnego

 

Już sobie sam znalazłem. Nie jest tak że AF bierze 2x więcej prądu. Z resztą jak ktoś kręci AF na pobór prądu x3 to jest dla mnie idiotą bo lepiej kupić 3600 i tanią płytę niż AF + drogą płytę + drogie chłodzenia. Do 3,8Ghz nie ma wielkiej różnicy poboru prądu do 3600 po mocnym OC więc każdy kto pisze że AF zagotuje mi płytę przy normalnym użytkowaniu stock/rozsądne OC to po prostu kłamie. A idiotyczne OC procesora 1600AF które powoduje trzykrotnie większe wydzielanie ciepła zostawię dla skończonych idiotów. I tak. 1600AF przy poborze 221W zagotuje nawet HI ENDOWE płyty za 800zł. Ale jak ktoś kupuje płytę za 800 by ją gotować gniotem 1600AF to ........... tylko brawo można bić za pomyślunek.

uCc9b53.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać temperatur na różnych płytach. Zacznijmy od tego że pierwszą rzeczą co można użyć do przewidzienia temperatury VRM jest pobró mocy zestawu. U mnie na 3600 przy 4,4GHz jest trochę ponad 160W zestawu przy syntetycznym obciążeniu CPU. Nie wciskajcie ludziom kitu że AF po OC będzie pobierać kosmos powera bo 1600AF to to samo co 2600. AF to nie magiczny procesor do kręcenia do oporu. To jest to samo co 2600 i NIC WIĘCEJ.

 

Także jak ktoś ma 2600 kręconego to niczm się nie będzie różnić od 1600AF kręconego.

 

 

Jak słowa do ciebie nie docierają, to może zdjęcia dotrze.

 

1600AF 4,15GHz 1,375V

 

9efd157aa00aae72gen.png

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słowa do ciebie nie docierają, to może zdjęcia dotrze.

 

1600AF 4,15GHz 1,375V

 

9efd157aa00aae72gen.png

Przecież Ci napisałem. Można i położyć 1,5V. Płyta da radę tyle. I co z tego? To jest OC dla idiotów. Jak sam watomierz wskazuje. To jest tylko 6 rdzeniowy 12 wątkowy procesor który powyżej 3,9GHz tak się skaluje że wykracza poza brak logiki takie "OC". Nic więcej.

 

A to co pokazałeś to usmaży nie tylko moją płytę ale i Twoją. Bo wielkiej różnicy między naszymi płytami nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci napisałem. Można i położyć 1,5V. Płyta da radę tyle. I co z tego? To jest OC dla idiotów. Jak sam watomierz wskazuje. To jest tylko 6 rdzeniowy 12 wątkowy procesor który powyżej 3,9GHz tak się skaluje że wykracza poza brak logiki takie "OC". Nic więcej.

 

A to co pokazałeś to usmaży nie tylko moją płytę ale i Twoją. Bo wielkiej różnicy między naszymi płytami nie ma.

 

 

Przecież 1,375V dla ZEN i ZEN+ to normalne napięcia, więc czego nie rozumiesz ? Masz zdjęcie ile ten procesor pobiera prądu, 80W więcej niż moja 3600 na 4,3GHz.

 

Na sekcji miałem około 81C, z chłodzeniem powietrznym, więc na twojej płycie 100C i więcej nie stanowiłoby problemu.

 

 

A ile z tego to spoczynek?

 

 

Około 67-70W.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 1,375V dla ZEN i ZEN+ to normalne napięcia, więc czego nie rozumiesz ? Masz zdjęcie ile ten procesor pobiera prądu, 80W więcej niż moja 3600 na 4,3GHz.

 

Na sekcji miałem około 81C, z chłodzeniem powietrznym, więc na twojej płycie 100C i więcej nie stanowiłoby problemu.

A skąd wiesz ile by było u mnie...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz ile by było u mnie...........

 

Z doświadczenia na Tomahawk, który ma dużo lepiej chłodzoną sekcje zasilania.

 

1,325V = 150W , 1,375W = 160W, sekcja ma co robić przy takim procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia na Tomahawk, który ma dużo lepiej chłodzoną sekcje zasilania.

 

1,325V = 150W , 1,375W = 160W, sekcja ma co robić przy takim procesorze.

A masz w CV DS3H lub S2H od gigabyte? A w jaki to sposob tomahowk ma lepiej chlodzona sekcje? Tomahowk to mit. Przecietna plyta za 400 ktora ma problemy zeby pomiescic mikrokody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w CV DS3H lub S2H od gigabyte? A w jaki to sposob tomahowk ma lepiej chlodzona sekcje? Tomahowk to mit. Przecietna plyta za 400 ktora ma problemy zeby pomiescic mikrokody.

 

 

http://oc.jagatreview.com/2018/07/mosfet-temperature-msi-b450-tomahawk-vs-msi-b350-tomahawk-plus-di-ryzen-7-2700x/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwalaj mnie. B450 Tomahowk wytrzyma może 20% max 25% większe obciążenie. A radiator jest gorszy na tomahowk bo nie ma żeberek prawie żadnych. B450M-S2H ma znacznie lepszy radiator.

 

tRlCAZT.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwalaj mnie. B450 Tomahowk wytrzyma może 20% max 25% większe obciążenie. A radiator jest gorszy na tomahowk bo nie ma żeberek prawie żadnych. B450M-S2H ma znacznie lepszy radiator.

 

 

 

No nie wierzę w to co napisałeś. :lol2:

 

Czekam na wyniki, bo jak na razie niczego nie przedstawiłeś, chcę zobaczyć tą płytę główną w akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia na Tomahawk, który ma dużo lepiej chłodzoną sekcje zasilania.

 

1,325V = 150W , 1,375W = 160W, sekcja ma co robić przy takim procesorze.

Z doświadczenia - MSi B450 Gaming Plus notował ~3C mniejsze temperatury na sekcji niż Gigabyte B450M DS3H. Po między Tomahawk a Gaming Plus raczej dużej różnicy nie ma ;)

Ja mam płytę Gigabyte B450M DS3H i w kilku godzinnych testach renderingu pobór prądu dla R7 1700@ 3.7Ghz 1.28v dobijał do 175W z gniazdka a sekcja zasilania bez żadnego nadmuchu zanotowała najwyżej 76C.

Te same testy na R5 3600@ 4.2Ghz 1.37v i pobór prądu dobija do 125W a sekcja notuje 65C.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ta dyskusja, jak kolega Adamiakadam nie kręcił zen+ na tej bieda płycie s2h to on nie ma pojęcia jak 12nm potrafi wygrzać sekcję, i to na dużo lepszych płytach

ryzen 5 3600 nawet na 1,4v nie zbliży się do temperatur na sekcji do leciutko kręconego r5 2600 z jakims 1,35v, o poborze to nawet nie ma co dyskutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kręcił zen+ na tej bieda płycie s2h to on nie ma pojęcia jak 12nm potrafi wygrzać sekcję,

Ja mam podobną "bieda płytę" tylko model Ds3h i tak jak wyżej napisałem - podkręcony Ryzen 7 1700 do stałych 3.7Ghz z napięciem 1.28v w długich testach renderingu wciągał ~175W a sekcja notowała maksymalnie 76C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,28v, dałbyś 1,35v to byś kolo 100 na niej zobaczył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ta dyskusja, jak kolega Adamiakadam nie kręcił zen+ na tej bieda płycie s2h to on nie ma pojęcia jak 12nm potrafi wygrzać sekcję, i to na dużo lepszych płytach

ryzen 5 3600 nawet na 1,4v nie zbliży się do temperatur na sekcji do leciutko kręconego r5 2600 z jakims 1,35v, o poborze to nawet nie ma co dyskutować

Kolejny co pisze bzdury wyssane z palca.

 

Na s2h mialem 1600 1700 2600 2700 i 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny co pisze bzdury wyssane z palca.

 

Na s2h mialem 1600 1700 2600 2700 i 3600.

sam napisałeś, ze tych procesorów nie kręciłeś (oprócz 3600), więc jak wyssane z palca? jakbyś kręcił to byś nie pisał idiotyzmów że ci się sekcja nie grzeje, taki 2700 nawet na 1,3v by ci ją zagotował w occt czy prime95

Edytowane przez Khael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam napisałeś, ze tych procesorów nie kręciłeś (oprócz 3600), więc jak wyssane z palca? jakbyś kręcił to byś nie pisał idiotyzmów że ci się sekcja nie grzeje, taki 2700 nawet na 1,3v by ci ją zagotował w occt czy prime95

:-O

 

Jeden chlopak Ci pisal ze mial z 1700. Ja mowilem ze uzywalem na niej wiele cepow. A Ty jestes madrzejszy chociaz jej w lapach nie miales. Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak ARGB to https://proline.pl/koszyk/6c75512a   Jak bez ARGB to zmieniłbym jedynie budę na ZENPC Z3 Mesh 4x120 mm - ProLine
    • po części masz rację, qd oledy mają w teorii mniej bandingu i rzadko mają tinting, więc pod tym względem są na pewno lepsze niż woledy, ale wystarczy wejść na forum avs forums i zobaczyć, że banding w qd oledach jednak występuje i 2 generacja tych paneli do TV zaliczyła mały krok wstecz pod tym względem w porównaniu do pierwszej generacji poza tym Samsung ma gorszą quality control niż LG Sony w tym roku to już w ógole ma dość oledów i w topce stawia na mini ledy 😄
    • Najnowsze sterowniki chipsetu AMD to aktualnie V6.03.19.217 i pobierasz je stąd ROG CROSSHAIR X670E HERO | Gaming motherboards|ROG - Republic of Gamers|ROG Global (asus.com) https://drive.google.com/file/d/15Zd-70Im0NCVtWUR04aqrGrzJwsEs-Cm/view?usp=sharing Najnowsze sterowniki do kart sieciowych Realtek pod Windows 11 64 bit ze wsparciem dla Power Saving Mode (nie pobieram tych bez wsparcia tej funkcji którą i tak wyłączam) Realtek BIOS do MOBO ściągasz maksymalnie najnowszą wersję dla swojego modelu danego producenta. Najnowsze sterowniki do dźwiękówki znajdziesz tu Realtek Sterowniki graficzne najnowsze pobierasz w wersji Game Ready ze strony NVIDII jak karta NVIDII.      
    • Nie, ale poprzeglądaj reddit i na pewno na taki temat trafisz jeśli grasz w większości w gry online bierz 27 cali, jak zalezy ci na 4k, robiącym lepsze wrażenie hdr i grasz w większosci w gry single player to kupuj C3 42  - zrobi większe wrażenie i zapewni większa immersję, na C3 nawet ultrawide dobrze wygląda (custom rozdziałka), zastanów się tylko czy masz miejsce i dobrą odległość od ekranu jak myślisz o 42 calach na biurko, bo moim zdaniem minimalna odległość od jego ekranu do komfortowej pracy to 80cm  ja tez mam za słabe gpu do 4k obecnie (4080), ale niedługo wyjdą nowe karty i 4k (dlss) i 120fps będą bardziej realne jeśli chodzi o rozdzielczość to jest róznica w ostrości miedzy 4k (dlss q), a 3440x1440 (dlss q) w grach (mam oba ekrany w domu)
    • Myślałem, że będzie gorzej. Okazuje się, że w tych wymagających tytułach zapewnia cinematic experience 30+ fps, a w niektórych tytułach 60+ fps.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...