Skocz do zawartości
Reute

Ryzen 3600 różnica między poszczególnymi sztukami

Rekomendowane odpowiedzi

A co ma płyta do oc. Jak sam wcześniej nadmieniłeś Twój R5 3600 to selekt podatny na oc czyli wysokie zegary przy niskim napięciu.

Skoro masz niskie napięcie to logiczne jest że temperatury procka a co za tym idzie płyty będą niższe.

Ciekawe jaką byś miał satysfakcje przy gorszej sztuce procka.

Głupie pytania zadajesz. Trafiło mi się to mam. Jakbym miał gorszego to bym go trzymał na 4.1 zamiast na 1.12 to by było 1.2-1.24V. Proste. Różnicy na VRM by dużej nie było. Może 4-5 stopni więcej max. Nawet jakbym przebił 60 stopni na VRM to co z tego. To nie jest zła płyta. Po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do zakupu R5 3600 i dziś w sklepie oglądałem sztukę z BF 1947SUS

Czy to dobry numerek? Od jakiego mam zacząć poszukiwania?

OC będzie na MSI B450 Mortar

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do zakupu R5 3600 i dziś w sklepie oglądałem sztukę z BF 1947SUS

Czy to dobry numerek? Od jakiego mam zacząć poszukiwania?

OC będzie na MSI B450 Mortar

 

Pozdrawiam.

47SUS jest OK. Podobno powyżej week30 są lepsze. Ja mam 38 i super sztukę mam. Płyta nie robi za dużej różnicy przy OC tego procesora. Co do 47SUS to nie wiadomo z jakiej części wafla jest ta sztuka. Ze środka zawsze są najlepsze. Natomiast jest to zawsze loteria. Jak nie kupisz to się nie dowiesz. Ja zrobiłem to co ludzie tutaj się boją. Kupiłem z Chin za 620 2 mc temu. Wyszedłem na tym extra. Tani proc i jeszcze swietna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zobaczyć, 1947 mają Minciu i Doamdor , 2 świetne sztuki, z tym że oboje mają z fabryki SUT nie sus, ale w tych młodszych z ręcznym oc nie jest źle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia - MSi B450 Gaming Plus notował ~3C mniejsze temperatury na sekcji niż Gigabyte B450M DS3H. Po między Tomahawk a Gaming Plus raczej dużej różnicy nie ma ;)

Ja mam płytę Gigabyte B450M DS3H i w kilku godzinnych testach renderingu pobór prądu dla R7 1700@ 3.7Ghz 1.28v dobijał do 175W z gniazdka a sekcja zasilania bez żadnego nadmuchu zanotowała najwyżej 76C.

Te same testy na R5 3600@ 4.2Ghz 1.37v i pobór prądu dobija do 125W a sekcja notuje 65C.

 

My tu nie rozmawiamy o takich niskich wartościach jak 175W i 125W, a o 242W, które 1600AF ciągnie bez problemu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu nie rozmawiamy o takich niskich wartościach jak 175W i 125W, a o 242W, które 1600AF ciągnie bez problemu. ;)

Dla IDIOT-OC trzeba IDIOT-MOTHERBOARD. Sztuka dla sztuki takie OC. Napinanie się na kilka punktów w CB z płytą o 300zł droższą gdy są 100x lepsze rozwiązania na wyciągnięcie ręki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla IDIOT-OC trzeba IDIOT-MOTHERBOARD. Sztuka dla sztuki takie OC. Napinanie się na kilka punktów w CB z płytą o 300zł droższą gdy są 100x lepsze rozwiązania na wyciągnięcie ręki ;)

 

 

Jeżeli według ciebie 1,325V i 1,375V to za dużo dla ZEN/ZEN+, to jakie napięcie trzeba stosować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli według ciebie 1,325V i 1,375V to za dużo dla ZEN/ZEN+, to jakie napięcie trzeba stosować ?

Nie mówię że to dużo dla procesora. Ja mówię że jak ktoś wali 4,2GHz i 1,37 to ma właśnie idiot-oc. Dlaczego? Różnica do 3,9-4,0GHz w wydajności mała a dziubkę niższych taktach i na 1,25-1,3V pobór prawie o połowę spada. Okolice 4.0 to max co jest optymalną opcją 1600AF. Oczywiście możecie walić max oc że ponad 200W pociągnie. Good luck. Wolę ciszę i chłód.

 

uCc9b53.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47SUS jest OK. Podobno powyżej week30 są lepsze. Ja mam 38 i super sztukę mam. Płyta nie robi za dużej różnicy przy OC tego procesora. Co do 47SUS to nie wiadomo z jakiej części wafla jest ta sztuka. Ze środka zawsze są najlepsze. Natomiast jest to zawsze loteria. Jak nie kupisz to się nie dowiesz. Ja zrobiłem to co ludzie tutaj się boją. Kupiłem z Chin za 620 2 mc temu. Wyszedłem na tym extra. Tani proc i jeszcze swietna sztuka.

 

Dziękuję za opinie.

Pozdrawiam.

 

Musisz zobaczyć, 1947 mają Minciu i Doamdor , 2 świetne sztuki, z tym że oboje mają z fabryki SUT nie sus, ale w tych młodszych z ręcznym oc nie jest źle .

 

Oby tak i mi było dane.

Dziękuję za informacje.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że to dużo dla procesora. Ja mówię że jak ktoś wali 4,2GHz i 1,37 to ma właśnie idiot-oc. Dlaczego? Różnica do 3,9-4,0GHz w wydajności mała a dziubkę niższych taktach i na 1,25-1,3V pobór prawie o połowę spada. Okolice 4.0 to max co jest optymalną opcją 1600AF. Oczywiście możecie walić max oc że ponad 200W pociągnie. Good luck. Wolę ciszę i chłód.

 

]

 

1,3V to z gniazdka około 226W podczas testy CPU. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu nie rozmawiamy o takich niskich wartościach jak 175W i 125W, a o 242W, które 1600AF ciągnie bez problemu. ;)

Ja miałem R5 2600 @4.0Ghz 1.33v i pobór podczas renderingu oscylował w granicach ~175W.

Jesteś pewien że karta podczas testu procesora nie wbiła trybu 3D co podbiło wynik poboru na watomierzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem R5 2600 @4.0Ghz 1.33v i pobór podczas renderingu oscylował w granicach ~175W.

Jesteś pewien że karta podczas testu procesora nie wbiła trybu 3D co podbiło wynik poboru na watomierzu?

Nie wiem jakie są pobory w renderingu ale w OCCT 2600 na 1.37v brał 140w jak składałem zestaw dla znajomego i robiłem OCm moj 3600 bierze jakieś 100-105w na ustawieniach z sygnatury w OCCT

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem R5 2600 @4.0Ghz 1.33v i pobór podczas renderingu oscylował w granicach ~175W.

Jesteś pewien że karta podczas testu procesora nie wbiła trybu 3D co podbiło wynik poboru na watomierzu?

 

 

OCCT i inteburntest, pobór prądu dla procesora 150-160W 1,325V-1,375V z gniazdka 232W-242W.

 

1600Af wypada trochę lepiej od 1600X w poborze prądu.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania.

 

3700x 4GHZ 1.2V ( na sztywno w biosie)

 

158W cała platforma podczas OCCT bez monitora.

 

Rendering CB20 140W, a z pamięciami na XMP tylko 135W

 

jTUzVaF.jpg

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania.

 

3700x 4GHZ 1.2V ( na sztywno w biosie)

 

158W cała platforma podczas OCCT bez monitora.

 

Rendering CB20 140W, a z pamięciami na XMP tylko 135W

 

 

Zapuść AVX2 small na 5 min chociaż :) strzelam że 180W z gniazda + 50% szans że się posypie + 50% szans na temperaturę 90

 

Edit: chłodzonko dobre to tempa jednak do 70 ;)

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście wrzucać screeny z zakładki moc w OCCT jak wygląda tam pobór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść AVX2 small na 5 min chociaż :) strzelam że 180W z gniazda + 50% szans że się posypie + 50% szans na temperaturę 90

 

Edit: chłodzonko dobre to tempa jednak do 70 ;)

Miałeś rację z tym, że się posypie przy 1.2V avx2, sypie się nawet przy 1.2375 :E, dopiero 1.25v załatwiło sprawę. W codziennym użytkowaniu 1.2v całkowicie wystarczało, zero zwiech, renderowałem na nim trochę w blenderze.

 

Pobór prądu podczas testu przy 1.25v skakał między 155-165W (Cała platforma bez monitora).

 

izDJ5SW.jpg

ISQJJnt.jpg

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to mi chodziło, pokazana zakładka moc w OCCT i wychodzi na to że ja mam większy pobór na 3600 niż ty na 3700x :E Jak wy dajecie pobór wyliczając wszystko z HWinfo to już więm skąd 175W na ryzenie 2600 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to mi chodziło, pokazana zakładka moc w OCCT i wychodzi na to że ja mam większy pobór na 3600 niż ty na 3700x :E Jak wy dajecie pobór wyliczając wszystko z HWinfo to już więm skąd 175W na ryzenie 2600 :E

Bo różne programy różne parametry czytają i niekiedy te same potrafią pokazać jako coś innego. Dlatego zawsze na watomierz całego zestawu najlepiej patrzeć.

 

Miałeś rację z tym, że się posypie przy 1.2V avx2, sypie się nawet przy 1.2375 :E, dopiero 1.25v załatwiło sprawę. W codziennym użytkowaniu 1.2v całkowicie wystarczało, zero zwiech, renderowałem na nim trochę w blenderze.

 

Pobór prądu podczas testu przy 1.25v skakał między 155-165W (Cała platforma bez monitora).

 

 

No to spoko działa. Ciekawe jest to że wiele prądu nie bierze.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, chodzi o to że w tej zakładce pokazany jest pobór samego package a u mnie on wynosi max nawet i 105W, 1.35v + ram 1.5v i pobór większy niż u kolegi wyżej na 8/16 :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie dlatego lepiej patrzeć na watomierz. A nie tak jak gościu mi mówił w 30 postach że 2600 lub 1600AF to mi płytę spali..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , tylko watomierzem mierzysz pobór całego zestawu . A przecież taki pomiar nie będzie dokladnie pokazywał ile bierze Cpu. Wystarczy mieć x570 , pare wentyli i jakąś choinkę w budzie i juz z 20-30w różnicy wskoczy :) . Dodatkowo nie każdy ma zasilacz na goldzie z sprawnością na poziomie 90% .

Ale mniejsza o to. Patrząc programowo na pobór, po uv vsoc , vddg ,vddp i vcore na 1.25v spod biosu mam pobór na dużych danych na granicy 90w :) . Ale jakby nie patrzył, 1.35v 4.45ghz , vddg 0.93 , vddp 0.95v , vsoc 1.13v , w dużych danych do 120w potrafi pokazać Rysiek 3600 :) .

Ja juz kiedys się przeglądałem ile papu wedle programów zjadaja zen2 8/16 I różnice były marginalne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to mi chodziło, pokazana zakładka moc w OCCT i wychodzi na to że ja mam większy pobór na 3600 niż ty na 3700x :E Jak wy dajecie pobór wyliczając wszystko z HWinfo to już więm skąd 175W na ryzenie 2600 :E

 

 

Te programy pokazują takie same wartości, więc nie ma to znaczenia czy odpalisz OCCT, HWMonitor, czy hwinfo64. ZEN2 pobiera bardzo mało prądu, w przeciwieństwie do 1600X/1600AF.

 

5d7d68a2cfd65fb1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, chodzi o to że w tej zakładce pokazany jest pobór samego package a u mnie on wynosi max nawet i 105W, 1.35v + ram 1.5v i pobór większy niż u kolegi wyżej na 8/16 :E

 

Bardzo łatwo to wyjaśnić, ryzen 3600 to 3700x z wyłączonymi dwoma rdzeniami. Same rdzenie pobierają bardzo mało (oprócz rdzeni masz jeszcze osobno kontroler I/O) przy 1.25v, więc jak dopierdzielisz 1.35V na 6 rdzeniach to procesor będzie pobierał więcej niż mój.

 

 

Ja podaje pobór z watomierza, OCCT AVX2 155-165W 1.25v 4Ghz 3600MHZ cl15

144W CBR15

hRjWACX.jpg

147W CBR20

OaTWF25.jpg

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to nawet spoko są 3600 za 620zł z chin które dobijają do 4000 punktów CB20 gdy Ty na procku za 1400 masz 4800 :D:lol2: :lol2:

 

Policzmy dalej, płyta 2x droższa, chłodzenie 7x droższe, musze Ci kolego powiedzieć że hmm słaby deal :E :E

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...